Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν λειτουργούν τα αρχεία unl που έχεις περάσει. Φτιάξτα ξανά χρησιμοποιώντας άλλον αριθμό στην γεννήτρια (από το ρυθμίσεις - πληροφορίες).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στις πληροφοριες δεν μου εβγαζε αριθμο ESN γιαυτο εβαλα τον αριθμο IMEI! Σευχαριστω θα το δοκιμασω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έβαλα στο Garmin ένα χάρτη gmapsupp στον οποίο όμως δεν βρίσκει αρκετά χωριά - περιοχές (πχ κυλλήνη ή χωριά στην Ζάκυνθο ).

Ο χάρτης πρεπει να ειναι 5 σε 1 μάλλον ο 1,60.

Μπορεί κάποιος να κανει μια αναζήτηση εαν του βγάζει Πχ την Κυλλήνη ή χωριό Αγ.Νικόλαος στην Ζάκυνθο και να μου αναφερει τον χαρτη που χρησιμοποιεί?

Επισης δεν ξερω εαν παιζει ρόλο το map id (έβαλα μονο το 822)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω πρόβλημα με το garmin το έχω κάνει εγκατάσταση με διαφόρους τρόπους αλλά όταν το ανοίγω και ψάχνει για gps μου λέει ότι δεν βρεθήκαν συσκευές gps . το αρχείο nul το κάνω κανονικά ο αριθμός id είναι σε όλες της εκδόσεις ο ίδιος 3282487762 αυτόν μου βγάζει συνέχεα ??παρακαλώ κάποιος που γνωρίζει ας με συμβουλέψει το τηλέφωνο είναι n82 ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω πρόβλημα με το garmin το έχω κάνει εγκατάσταση με διαφόρους τρόπους αλλά όταν το ανοίγω και ψάχνει για gps μου λέει ότι δεν βρεθήκαν συσκευές gps . το αρχείο nul το κάνω κανονικά ο αριθμός id είναι σε όλες της εκδόσεις ο ίδιος 3282487762 αυτόν μου βγάζει συνέχεα ??παρακαλώ κάποιος που γνωρίζει ας με συμβουλέψει το τηλέφωνο είναι n82 ευχαριστώ.

 

Ο αριθμός id έχει να κάνει με τη κάρτα μνήμης οπότε για όλες τις εκδόσεις του Garmin είναι ο ίδιος, ξανακάνε το αρχείο από την αρχή (η κατάληξη είναι unl ε, μη μπερδευτείς)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός id έχει να κάνει με τη κάρτα μνήμης οπότε για όλες τις εκδόσεις του Garmin είναι ο ίδιος, ξανακάνε το αρχείο από την αρχή (η κατάληξη είναι unl ε, μη μπερδευτείς)

 

kai kati akomi stin karta den exei fakelo root na dimiourgiso ego? i nata valo genika stin karta?

 

 

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έβαλα στο Garmin ένα χάρτη gmapsupp

Ο χάρτης πρεπει να ειναι 5 σε 1 μάλλον ο 1,60.

 

Επισης δεν ξερω εαν παιζει ρόλο το map id (έβαλα μονο το 822)

Για να σε βοηθήσουμε πρέπει να μας πεις ακριβώς ποιον χάρτη έβαλες. Γιατί και να το ψάξουμε, αν έχουμε άλλον χάρτη απο σένα, δεν θα βγάλουμε άκρη.

 

Το όνομα δεν λέει κάτι καθώς όποιον χάρτη και να βάλεις μπορείς να τον ονομάσεις gmapsupp.

 

Ακόμα, αν έχεις 3 σε 1 ή 5 σε 1, δεν γίνεται να χρησιμοποιήσεις μόνο ένα mapid, είναι λάθος. Πρέπει να τους ξεκλειδώσεις όλους (πλην ανάβαση). Επίσης, ψάξε για νεότερο (autodrive 1.70).

Link to comment
Share on other sites

Για να σε βοηθήσουμε πρέπει να μας πεις ακριβώς ποιον χάρτη έβαλες. Γιατί και να το ψάξουμε, αν έχουμε άλλον χάρτη απο σένα, δεν θα βγάλουμε άκρη.

 

Το όνομα δεν λέει κάτι καθώς όποιον χάρτη και να βάλεις μπορείς να τον ονομάσεις gmapsupp.

 

Ακόμα, αν έχεις 3 σε 1 ή 5 σε 1, δεν γίνεται να χρησιμοποιήσεις μόνο ένα mapid, είναι λάθος. Πρέπει να τους ξεκλειδώσεις όλους (πλην ανάβαση). Επίσης, ψάξε για νεότερο (autodrive 1.70).

Απλα ήθελα να ξερω εαν σε "σας" βγαζει αυτους τους προορισμους και με ποιους χάρτες.

Επίσης ειναι δυνατον να δουλευει ο χαρτης με 1 map id?

Ποιο ειναι το αλλο map id (εκτος του 822)

Ευχαριστώ παντως για την απαντηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, ο συνηθισμένος χάρτης είανι ο 3 σε 1 ο οποίος περιέχει τους autodrive 1.70, anavasi 4.04 και bluechart 2008. Τα mapid τους είναι:

 

autodrive 1.70 - 822

anavasi 4.04 - δεν έχει

bluechart 2008 - 295

 

Όποιον χάρτη Χ σε 1 και αν έχεις, μόνο με το 822 δεν γίνεται να δουλέψει (εκτός αν είναι 2 σε 1 με autodrive και ανάβαση).

Link to comment
Share on other sites

Απλα ήθελα να ξερω εαν σε "σας" βγαζει αυτους τους προορισμους και με ποιους χάρτες.

Επίσης ειναι δυνατον να δουλευει ο χαρτης με 1 map id?

Ποιο ειναι το αλλο map id (εκτος του 822)

Ευχαριστώ παντως για την απαντηση.

 

Δοκιμασε : προς τα που-πολεις-συλλαβισμος

Εκει θα σου βγαλει ακομα και το ποιο μικρο χωριο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κατι..

 

Είχα την 5.00.30 και εγκαθιστώ τον χάρτη 3σε 1 τον τελευταίο.

 

Στην αναζήτηση των οδών, δεν μου βγάζει τίποτα και αντί για το όνομα της οδού, μου πετάει κάτι γράμματα που περιέχονται στην διεύθυνση.

 

Δηλαδή ας πούμε οτι βάζω ΕΛ. Βενιζέλου για αναζήτηση, δεν βρίσκει τίποτα, ακομα και αν κάνω αναζήτηση σε όλες τις πόλεις.

 

Πριν πατήσουμε το όνομα της οδού που θέλουμε, το garmin απο πίσω κάνει μια εύρεση και βγάζει μια λίστα με όλες τις οδούς που υπάρχουν. Σε εμένα δείχνει μόνο σκόρπια γράμματα, οπότε λογικό που δεν βρίσκει κάτι όταν κάνω αναζήτηση.

 

Περνάω την 5.00.40, τίποτα. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος???

Nokia 6290

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας....μπορει να γινω κουραστικος και αυτο που θα ρωτησω μπορει να εχει απαντηθει αλλα δεν το βρηκα.πηρα ενα μεταχειρισμενο nokia n95 και στην καρτα του εχει εγκατεστημενο το garmin(λειτουργει μια χαρα).εγω πηρα μια καρτα 8gb και θελω να το βαλω και σε αυτη.τι πρεπει να κανω αντιγραφη?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

kai kati akomi stin karta den exei fakelo root na dimiourgiso ego? i nata valo genika stin karta?

 

 

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Δεν υπαρχει φακελος root.Ετσι ονομαζεται το σημειο που ξεκινουν ολοι οι φακελοι.

Απο την wikipedia: "In computer file systems, the root directory is the first or top-most directory in a hierarchy. It can be likened to the root of a tree - the starting point where all branches originate."

Link to comment
Share on other sites

γεια σας....μπορει να γινω κουραστικος και αυτο που θα ρωτησω μπορει να εχει απαντηθει αλλα δεν το βρηκα.πηρα ενα μεταχειρισμενο nokia n95 και στην καρτα του εχει εγκατεστημενο το garmin(λειτουργει μια χαρα).εγω πηρα μια καρτα 8gb και θελω να το βαλω και σε αυτη.τι πρεπει να κανω αντιγραφη?ευχαριστω

 

Θα κάνεις αντιγραφή αλλά όχι τους χάρτες και τα .unl αρχεία τους.

Θα πρέπει να τα δημιουργήσεις απ'την αρχή. Δες πως στο πρώτο post.

Κάθε φορά που αλλάζεις κάρτα το sw.unl αλλάζει...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα χρειαστηκα βοηθεια καπου στο περιστερι και δοκιμασα το garmin 5.0.40 με autodrive 1.70

Δυστυχως με πηγε 2 φορες σε δρομους που ηταν αδιεξοδα :X μου εδειχνε να παω ευθεια , και υπηρχαν φραχτες στη μια περιπτωση (φαινοταν σαν να μην ηταν ποτε δρομος αυτο το κομματι) και στην αλλη εδειχνε επεισης να παω ευθεια σε ενα σημειο που ηταν το κλασσικο αδιεξοδο , τελειωνε ο δρομος και ειχε ενα οικοπεδο παρατημενο περικυκλωμενο απο δεντρα :cry:

Εχει παρατηρησει κανεις παρομοια περιστατικα με τον 1.70 ?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα χρειαστηκα βοηθεια καπου στο περιστερι και δοκιμασα το garmin 5.0.40 με autodrive 1.70

Δυστυχως με πηγε 2 φορες σε δρομους που ηταν αδιεξοδα :X μου εδειχνε να παω ευθεια , και υπηρχαν φραχτες στη μια περιπτωση (φαινοταν σαν να μην ηταν ποτε δρομος αυτο το κομματι) και στην αλλη εδειχνε επεισης να παω ευθεια σε ενα σημειο που ηταν το κλασσικο αδιεξοδο , τελειωνε ο δρομος και ειχε ενα οικοπεδο παρατημενο περικυκλωμενο απο δεντρα :cry:

Εχει παρατηρησει κανεις παρομοια περιστατικα με τον 1.70 ?

 

τετοια λαθακια παντα θα υπαρχουν , γι αυτο και στο επισημο site εχει μια φορμα για να δηλωνεις αυτα τα λαθοι , οσες φορες εχω δηλωσει μια διορθωση στην επομενη εκδοση , διορθωνετε. Χρειαζεται η υποστηριξη ολων μας για να εχουμε το καλυτερο δυνατο χαρτη. Ζουμε στην Ελλαδα που οι αλλαγες στους δρομουσ ειναι καθημερινες , γι αυτο χρειαζετε και η δικη μας βοηθεια , μην τα περιμενουμε ολα απο 5 τεχνικους

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω αυτην την εκδοση το εχω δοκιμασει Θεσσαλονικη και Καβαλα και δεν μου εχει εμφανισει παρομοιο προβλημα. Το μονο που προσεχα ηταν οτι καμια φορα αν ηξερα εγω κανεναν πιο συντομο δρομο και εστρηβα αλλου τοτε αυτο για λιγη ωρα συνεχιζε να μου λεει το δρομολογιο που ειχε μεχρι να κανει ξανα υπολογισμο με αποτελεσμα να ακουγετε π.χ. στριψε δεξια και να μην υπαρχει τιποτα δεξια
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Τους χάρτες μπορείς να τους αντιγράψεις, τα αρχεία unl σίγουρα όχι.

 

Δεν ειναι απολυτο αυτο αδελφε.Βαζοντας το imei στην γεννητρια και μετα απο αλλαγη δυο καρτων δεν εχω αλλαξει τα unl.Με τα ιδια κανω ενεργοποιηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τότε. Σε μένα, όσες φορές έχω περάσει το garmin σε άλλη καρτούλα ή σε πολλές συσκευές φίλων, πάντοτε ήθελε αλλαγή. Εδώ και πολύ καιρό το θεωρούσα δεδομένο και δεν τα μετεφερα καν.

 

Μήπως αυτό όμως εξαρτάται με ποιον κωδικό δημιουργείς τα αρχεία unl; Γιατί εγώ χρησιμοποιούσα αναγνωριστικό κάρτας, το οποίο σίγουρα αλλάζει. Αν τα ξεκλειδώσεις με το ΙΜΕΙ, είναι λογικό να μην χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο γινεται.Στο 5800 για να δημιουργησω τα unl το εκανα με το imei γιατι με το card id δεν γινοταν.Βασικα απο λαθος το διαπιστωσα,γιατι οταν αλλαξα την πρωτη φορα καρτα τα εκανα αντιγραφη ολα χωρις να σκεφτω να τα αλλαξω.Το καταλαβα οταν πηγα να ανοιξω το garmin και σκεφτομουνα την βλακεια που εκανα και θα επρεπε να το κλεισω και να κανω καινουργια.,αλλα μολις ειδα οτι φορτωνει κανονικα :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχριστω για τις απαντησεις αλλα θα μπορουσε να μου πει καποιος πιο αναλυτικα τι πρεπει να κανω?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...