Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πας ρυθμισεις>οθονη>παρακαμψη φωτισμου>παντα ενεργο και εισαι οκ...

 

δεν μου εχει επιλογη για οθονη.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι παλι στο θεμα ανιχνευσησ δορυφορων με το garmin.για το ΝΟΚΙΑ Ν95

όταν για πρώτη φορά πάω να κάνω ανίχνευση δορυφόρων μου βγάζει απαιτείται σύνδεση στο δίκτυο για εντοπισμό θεσησ.να οριστεί σημείο πρόσβασης για σύνδεση. vf gprs postpaid,vf gprs prepay,vf live posttpay,vflive streaming,web vodafone ,vf mms .τι κάνω ?επιλεγώ κάποιο η όχι. το λέω και πάλι μονό την πρώτη φορά όταν κάνω ανίχνευση δορυφόρων

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια και σε μενα.

εχω το garmin την εκδοση 4.20.20. δεν παω σε αλλη γιατι αυτη δουλευει σωστα σε Ν82. εχω φαει τον κοσμο στις ρυθμισεις αλλα δεν το βρισκω. υπαρχει επιλογη που να ειναι ο φωτισμος μονιμα ανοιχτος, χωρις να εχω δωσει πλοηγηση?

 

Ρυθμίσεις

Εμφάνιση

Παράκαμψη οπισθοφωτισμού

Πάντα ενεργό

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις

Εμφάνιση

Παράκαμψη οπισθοφωτισμού

Πάντα ενεργό

 

αυτο ειναι.

φιλε μου σε ευχαριστω πολυ.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πια έκδοση θεωρείτε ότι είναι η ενδεδειγμένη για το E71 (λόγω ανάλυσης οθόνης); Έκανα μια αναζήτηση, αλλά λόγω του μικρού keyword δεν εμφανίζει αποτελέσματα... :O

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πια έκδοση θεωρείτε ότι είναι η ενδεδειγμένη για το E71 (λόγω ανάλυσης οθόνης); Έκανα μια αναζήτηση, αλλά λόγω του μικρού keyword δεν εμφανίζει αποτελέσματα... :O

 

Δεν παίζει ρόλο η ανάλυση για την έκδοση. Απλά εσύ θα το βλέπεις ουσιαστικά landscape ότι έκδοση κ να βάλεις! Θα σου έλεγα να βάλεις την 5.00.10.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι παλι στο θεμα ανιχνευσησ δορυφορων με το garmin.για το ΝΟΚΙΑ Ν95

όταν για πρώτη φορά πάω να κάνω ανίχνευση δορυφόρων μου βγάζει απαιτείται σύνδεση στο δίκτυο για εντοπισμό θεσησ.να οριστεί σημείο πρόσβασης για σύνδεση. vf gprs postpaid,vf gprs prepay,vf live posttpay,vflive streaming,web vodafone ,vf mms .τι κάνω ?επιλεγώ κάποιο η όχι. το λέω και πάλι μονό την πρώτη φορά όταν κάνω ανίχνευση δορυφόρων

 

Kαταρχην μπες μεσα στα δεδομενα GPS και δες εαν μπορει να βρει η συσκευη το στιγμα σου. Εαν μπορει να το βρει τοτε σιγουρα κανεις κατι λαθος. Κατεβασε την τελευταια εκδοση του garmin και ξακινησε να κανεις την εγκατασταση απο την αρχη οπως γραφουν οι οδηγιες του 1 ποστ. Εαν παλη δεν τρεξει βεβαιωσου οτι εχεις επιλεξει το εσωτερικο gps και αλλαξε τον κωδικο μεσα στο sw.unl.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει το garmin δεκαδες φορες και στο δικο μου και σε φιλους......

παντα τα οποια προβληματα ειχα ηταν σε Ν95.....το ιδιο και τωρα.....:fool:

 

περναω το φακελο garmin....βαζω το sw.unl....ολα καλα το αναγνωριζει....

περναω τον autodrive....βαζω σωστα το gmapprom.unl.....ολα καλα και παλι.....

μολις ομως βαλω μετα απο αυτον ή τον ναυτικο ή τον anavasis παει να ανοιξει η εφαρμογη....μου δειχνει garmin για 10'' και μετα με πεταει εξω

 

τι κανω λαθος ? που να εστιασω ? κατι πρεπει να γινετε με τους χαρτες και τα unl αλλα παντοτε τα ιδια κανω.....την εχω μαθει πλεον την διαδικασια :rolleyes: .....οτι εκανα παντα κανω και τωρα...εχει καποια ιδιαιτεροτητα το Ν95 ?

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι να δοκιμασεις να βαλεις τον ιδιο 3 σε 1.

 

Επισης περνα αλλους κωδικους μεσα στα .unl και παιξε με τις ονομασιες των χαρτων..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω αλλά ίσως και να έπρεπε να την κάνω ποστ στο θέμα για το garmin.είχα εγκαταστήσει την έκδοση 5.00 στη μαμίσια κάρτα (μετά απο ανβάθμιση από την έκδοση 4.80). τις ρυθμίσεις για το gps ώστε να χρησιμοποιεί το δέκτη του κινητού και όχι να προσπαθεί να βρει συσκευή με bluetooth τις είχα κάνει στην έκδοση 4.80 και είχαν παραμείνει και στην 5.00. όλα μια χαρά μέχρι εδώ. όταν όμως πήρα καινούρια κάρτα μνήμης και έκανα αντιγραφή το φάκελο του garmin στην καινούρια όταν ανοίγω την εφαρμογή δεν βρίσκω πουθενά επιλογή για να χρησιμοποιεί το δέκτη του κινητού και όλη την ώρα ζητάει να βρει εξωτερική συσκευή gps με bluetooth. δεν βρίσκω εγώ καποια ρύθμιση; ή φταίει η μεταφορά των φακέλων και πρέπει να εγκαταστήσω το garmin ξανά απ'την αρχη;
Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να βαλεις καινουριο κωδικo μεσα στο sw.unl αλλα και στα .unl που ξεκλειδωνουν τους χαρτες γιατι θα εχεις προβλημα και με αυτους.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κι χτες άλλαξα κάρτα. Εβαλα μια 16GB και είδα ότι χρειάζονται ξεκλείδωμα και το πρόγραμμα αλλα και οι χάρτες ξανά.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να βαλεις καινουριο κωδικo μεσα στο sw.unl αλλα και στα .unl που ξεκλειδωνουν τους χαρτες γιατι θα εχεις προβλημα και με αυτους.

 

Και' γω αλλάζοντας κάρτα, είδα ότι χρειάζεται, μάλλον αλλάζει και ο σειριακός αριθμός της κάρτας...

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

εχω περασει το garmin δεκαδες φορες και στο δικο μου και σε φιλους......

παντα τα οποια προβληματα ειχα ηταν σε Ν95.....το ιδιο και τωρα.....:fool:

 

περναω το φακελο garmin....βαζω το sw.unl....ολα καλα το αναγνωριζει....

περναω τον autodrive....βαζω σωστα το gmapprom.unl.....ολα καλα και παλι.....

μολις ομως βαλω μετα απο αυτον ή τον ναυτικο ή τον anavasis παει να ανοιξει η εφαρμογη....μου δειχνει garmin για 10'' και μετα με πεταει εξω

 

τι κανω λαθος ? που να εστιασω ? κατι πρεπει να γινετε με τους χαρτες και τα unl αλλα παντοτε τα ιδια κανω.....την εχω μαθει πλεον την διαδικασια :rolleyes: .....οτι εκανα παντα κανω και τωρα...εχει καποια ιδιαιτεροτητα το Ν95 ?

 

Δοκιμάζεις με μανισια κάρτα της Νοκια? Ίσως είναι αυτο το πρόβλημα, είχα ακριβός το ίδιο όταν έβαζα την έκδοση 3in1 ή 5in1 λύθηκε με καινούρια κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Κι χτες άλλαξα κάρτα. Εβαλα μια 16GB και είδα ότι χρειάζονται ξεκλείδωμα και το πρόγραμμα αλλα και οι χάρτες ξανά.

Αυτό συμβαίνει γιατί, αλλάζοντας κάρτα μνήμης, αλλάζει και το card id, οπότε πρέπει να δημιουργήσεις νέα αρχεία unl.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει γιατί, αλλάζοντας κάρτα μνήμης, αλλάζει και το card id, οπότε πρέπει να δημιουργήσεις νέα αρχεία unl.

 

Εμένα δε χρειάστηκε να αλλάξω τίποτα στη νέα κάρτα, δούλευε με τα ίδια unl

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι περίεργο. Έχω αλλάξει πολλές κάρτες και πάντα ήθελε νέους κωδικούς.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε χρειάστηκε να αλλάξω τίποτα στη νέα κάρτα, δούλευε με τα ίδια unl

 

Τοτε θα πρεπει να εχουν τα ιδια id.Αν μπορεις κοιταξε το.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Οταν φορτώνει το garmin πώς επιλέγω τους χάρτες?Εχω βάλει τον 3 to 1 τον AUTODRIVE HELLAS 1.60 και τον Ανάβαση 3.60.Έχω κάνει την διαδικασία ξεκλειδώματος για τον καθένα ξεχωριστά.Μου βγάζει τον χάρτη της πόλης δουλεύει χωρίς πρόβλημα αλλά δεν ξέρω με ποιον χάρτη δουλεύω και πώς να επιλέξω κάποιον άλλο.

 

Edit: Μετά από αρκετό ψάξιμο το βρήκα(σετ χαρτών).Τελικά θέλει λίγο μελέτη το Garmin....

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το 5.0.20 στο ΝΟΚΙΑ Ν73. Τα γραφικά από ότι κατάλαβα είναι βαριά με αποτέλεσμα να αργεί να ενημερώσει το σημείο στην οθόνη κατά 10 δευτερόλεπτα (1 καρέ ανά 10 δεύτερα). Τα ηχητικά όμως μηνύματα (π.χ στροφή δεξιά) ακούγονται στην ώρα τους. Το πράγμα διορθώνεται κάπως αν επιλέξεις στον χάρτη να φαίνονται τα λιγότερα. Κανένας με το ίδιο πρόβλημα και κινητό που το έλυσε;

Αν δεν λυθεί θα επιστρέψω στο παλιό καλό 4.10.60.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Οταν φορτώνει το garmin πώς επιλέγω τους χάρτες?Εχω βάλει τον 3 to 1 τον AUTODRIVE HELLAS 1.60 και τον Ανάβαση 3.60.Έχω κάνει την διαδικασία ξεκλειδώματος για τον καθένα ξεχωριστά.Μου βγάζει τον χάρτη της πόλης δουλεύει χωρίς πρόβλημα αλλά δεν ξέρω με ποιον χάρτη δουλεύω και πώς να επιλέξω κάποιον άλλο.

 

Edit: Μετά από αρκετό ψάξιμο το βρήκα(σετ χαρτών).Τελικά θέλει λίγο μελέτη το Garmin....

 

Αφού έχεις 3 σε ένα τι χρειάζεσαι αναβαση και autodrive? Ο 3 σε 1 τους περιλαμβάνει....

 

 

Έβαλα το 5.0.20 στο ΝΟΚΙΑ Ν73. Τα γραφικά από ότι κατάλαβα είναι βαριά με αποτέλεσμα να αργεί να ενημερώσει το σημείο στην οθόνη κατά 10 δευτερόλεπτα (1 καρέ ανά 10 δεύτερα). Τα ηχητικά όμως μηνύματα (π.χ στροφή δεξιά) ακούγονται στην ώρα τους. Το πράγμα διορθώνεται κάπως αν επιλέξεις στον χάρτη να φαίνονται τα λιγότερα. Κανένας με το ίδιο πρόβλημα και κινητό που το έλυσε;

Αν δεν λυθεί θα επιστρέψω στο παλιό καλό 4.10.60.

 

Καλά θα κάνεις να επιστρέψεις. Η έκδοση που έβαλες είναι αρκετά βαριά για το Ν73/ Εδώ στο Ν82 με το ζόρι τρέχει....

 

Η 4.20.20 δουλεύει με το E90 Communicator σε Wide Screen?

 

Γιατί να μην δουλεύει φίλε μου? Μια χαρά θα είναι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις 3 σε ένα τι χρειάζεσαι αναβαση και autodrive? Ο 3 σε 1 τους περιλαμβάνει....

Εχεις δίκιο.Με μπέρδεψαν οι πολλές δοκιμές που έκανα.Θα αφήσω τον 3 σε 1 μόνο.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...