Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έβαλα τον Autodrive 1.60 και το Garmin 5.00.20 δεν τον ανοίγει?

Τι παίζει????

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έβαλα τον Autodrive 1.60 και το Garmin 5.00.20 δεν τον ανοίγει?

Τι παίζει????

 

:confused: Δεν ξερω, για ξαναπροσπαθησε.

Σ' εμενα αργησε λιγο να βρει αρχικη θεση, αλλα και παλι σε πλοηγηση ειναι πισω 50 μετρα περιπου.:mad:

Link to comment
Share on other sites

@junglist δοκιμασε να βαλεις νεο κωδικο στο .unl
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@junglist δοκιμασε να βαλεις νεο κωδικο στο .unl

Έχω το 1.3 γεννήτρια.

Θέλει κάποιο άλλο?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θέλησα και εγώ να δοκιμάσω το πρόγραμμα αλλά ταλαιπωρήθηκα πολύ με το χάρτη και το unl αρχείο που δεν λειτουργούσε με τίποτα. Τελικά τα κατάφερα όταν μετονόμασα το αρχείο του χάρτη gmapprom.img σε gmapsupp.img και το ίδιο όνομα έβαλα και στο unl. Από εκεί και ύστερα ο χάρτης φορτώθηκε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

και εγω εκανα την μετονομασια αυτη,και μαλιστα για τον χαρτη 1.30unlocked κι ομως ακομα δεν φορτωνει!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 1.3 γεννήτρια.

Θέλει κάποιο άλλο?

 

Δοκιμασε να βαλεις το imei στην γεννητρια και βαλε ξανα τον νεο κωδικο στο .unl

 

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

και εγω εκανα την μετονομασια αυτη,και μαλιστα για τον χαρτη 1.30unlocked κι ομως ακομα δεν φορτωνει!!!

Ο χάρης που έχεις, εκτός του οτι είναι πολύ παλιός, έχει και πρόβλημα στην αναζήτηση. Για να κάνεις σωστά την δουλειά σου, βάλε τον auto drive 1.60.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγώ προσφατα το προγραμμα. στο n82 αλλα δεν μου βρίσκει το gps της συσκευης μου.κανω τα οσα λεει στισ οδηγίες.πηγαίνω ρυθμίσεις,συστημα, χρηση του συνδεδεμένου gps και δεν βρίσκει τιποτα.τι έχω κάνει λάθος?
Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγώ προσφατα το προγραμμα. στο n82 αλλα δεν μου βρίσκει το gps της συσκευης μου.κανω τα οσα λεει στισ οδηγίες.πηγαίνω ρυθμίσεις,συστημα, χρηση του συνδεδεμένου gps και δεν βρίσκει τιποτα.τι έχω κάνει λάθος?

 

Μάλλον δεν έχεις ξεκλειδώσει σωστά το ενσωματωμένο gps, φτιάξε καινούριο κωδικό στο sw.unl αρχείο και δοκίμασε ξανά

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ο χάρης που έχεις, εκτός του οτι είναι πολύ παλιός, έχει και πρόβλημα στην αναζήτηση. Για να κάνεις σωστά την δουλειά σου, βάλε τον auto drive 1.60.

αυτο ηθελα να κανω ομως σημερα οσες φορες και να προσπαθησω να ανοιξω το Garmin κρασαρει δινοντας KERN-EXEC σφαλμα 3 :mad:

τι επαθε ξαφνικα ???

Link to comment
Share on other sites

Εχεις φορτωσει χαρτες στο garmnin? Eαν ναι δοκιμασε να το ανοιξεις χωρις τους χαρτες για να δουμε εαν ανοιγει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια,εχει αναφερθει ξανα και ξανα το προβλημα με την μπαταρια που τελειωνει πολυ γρηγορα.

εβαλα την 5.00.20 και εκανα και το "κολπακι" που ειπαμε σβηνοντας το αρχειο CardRunner.dll αλλα τιποτα.......

εκανα για δοκιμη απεγκατασταση το garmin απο το 6110 ,το ξηλωσα δηλαδη τελειως απο το τηλεφωνο και ολα καλα με την μπαταρια.

τωρα που το ξαναεβαλα την ιδια μερα κιολας την εξαντλησε την μπαταρια

 

Εσεις δεν εχετε αυτο το προβλημα ? το εχετε λυσει ?

 

και κατι ακομα.....στις πληροφοριες λεμε να σβησουμε το CardRunner.dll απο τον φάκελο C:\sys\bin αλλα εγω αυτο δεν το βρισκω για να το σβησω στο C

Σε εμενα αυτο το αρχειο υπαρχει στο E:\sys\bin δηλαδη στην καρτα μνημης

 

Μηπως γιαυτο συνεχιζει να εξαντληται η μπαταρια ?

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη εχω στειλει την συσκευη μου για επισκευη δεν εχω δοκιμασει ακομη την 5.00.20. Το αρχειο που πρεπει να διαγραψεις ειναι μεσα στο φακελο E:\sys\bin. Δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω :(
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη εχω στειλει την συσκευη μου για επισκευη δεν εχω δοκιμασει ακομη την 5.00.20. Το αρχειο που πρεπει να διαγραψεις ειναι μεσα στο φακελο E:\sys\bin. Δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω :(

 

 

Αυτο λεω και εγω gianpithio.......το αρχειο αυτο ειναι οντως στο Ε:\sys\bin.

εκει το βρηκα και το διεγραψα.ομως το προβλημα παραμενει.

 

Στις πληροφοριες εγκαταστασης ομως λεει οτι το αρχειο αυτο το βρισκουμε και το διαγραφουμε απο το C:\sys\bin........εκει ομως δεν υπαρχει.μηπως ειναι ορθογραφικο λαθος ?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι λάθος. Μόνο στο Ε είναι το αρχείο αυτό και όχι στο C (τουλάχιστον στο Ν78 μου).
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι ορθογραφικο λαθος! Υπαρχει και ακομη ενα αρχειο με το ιδιο ονομα μεσα στο C:\sys\hash αλλα δεν παιζει κανενα ρολο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2593828#post2593828

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια,εχει αναφερθει ξανα και ξανα το προβλημα με την μπαταρια που τελειωνει πολυ γρηγορα.

εβαλα την 5.00.20 και εκανα και το "κολπακι" που ειπαμε σβηνοντας το αρχειο CardRunner.dll αλλα τιποτα.......

εκανα για δοκιμη απεγκατασταση το garmin απο το 6110 ,το ξηλωσα δηλαδη τελειως απο το τηλεφωνο και ολα καλα με την μπαταρια.

τωρα που το ξαναεβαλα την ιδια μερα κιολας την εξαντλησε την μπαταρια

 

Εσεις δεν εχετε αυτο το προβλημα ? το εχετε λυσει ?

 

και κατι ακομα.....στις πληροφοριες λεμε να σβησουμε το CardRunner.dll απο τον φάκελο C:\sys\bin αλλα εγω αυτο δεν το βρισκω για να το σβησω στο C

Σε εμενα αυτο το αρχειο υπαρχει στο E:\sys\bin δηλαδη στην καρτα μνημης

 

Μηπως γιαυτο συνεχιζει να εξαντληται η μπαταρια ?

 

Μια απο τα......... ιδια H E L Pκαποιος!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στο Ν78, με την διαγραφή του συγκεκριμένου αρχείου απο το Ε, δεν παρατήρησα καμία διαφορά στην αυτονομία της συσκευής. Πριν λίγες μέρες έκανα φορματ σε κινητό και κάρτα. Δεν έβαλα το garmin και η αυτονομία αυξήθηξε κατακόρυφα. Τεράστια διαφορά. Άρα, το garmin, ακόμα και να μην δουλεύεται, αυξάνει την κατανάλωση.
Link to comment
Share on other sites

πακετο τελικα το garmin.και εμενα αν και δεν ανοιγει καν,η μπαταρια φευγει.Αντε να βγει το ανανεωμενο google maps !!!!!

edit: ρε παιδια δεν ειναι δυνατο λεει το ξεκλειδωμα χαρτων χωρις εγκυρο....κατι.εχω βαλει τον 1.60 ,ποιο ειναι το map id ???

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι παιδια......απο οτι βλεπω λοιπον ισχυει για ολους το συγκεκριμενο προβλημα

 

Οποτε προσωπικα προτιμω να γυρισω σε παλαιοτερη εκδοση,με το παλια γραφικα....και με τον νεο χαρτη..........δεν με χαλαει:shifty:

 

Δεν θυμαμαι να ειχαμε αυτο το προβλημα στις προηγουμενες εκδοσεις , ετσι δεν ειναι ?

ποια προτεινετε ? 4.20.20 ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το ειχαμε εκτος και εαν δεν το καταλαβαμε.. Kαλυτερα βαλε την 4.20.20 οπως λες. Εαν παρατηρησεις κατι μην μας ξεχασεις :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι και η 5.00.00 καλά δεν δούλευε??? Εγώ αυτή έχω και δεν βλέπω κανένα πρόβλημα με μπαταρία
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια,εχει αναφερθει ξανα και ξανα το προβλημα με την μπαταρια που τελειωνει πολυ γρηγορα.

εβαλα την 5.00.20 και εκανα και το "κολπακι" που ειπαμε σβηνοντας το αρχειο CardRunner.dll αλλα τιποτα.......

 

Ρε παιδιά εγώ δεν το έχω αυτό το πρόβλημα με το Garmin. Έχω την έκδοση 5.00.20 και δεν έχω παρατηρήσει διαφορά στην απόδοση της μπαταρίας, όσο με κρατούσε πριν τόσο με κρατάει και τώρα. Εντάξει δεν το πολύ χρησιμοποιώ το Garmin αλλά και μόνο που το έχω εγκατεστημένο όπως λέτε δεν έχω πρόβλημα με την αυτονομία της μπαταρίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το προβλημα ξεκιναει απο την 5.00.00 και δεν το ειχαμε παρατηρησει.. Για αυτο γραφω ποιο επανω για την 4.20.20
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...