Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εφαρμογη ανοιγει χωρις τους χαρτες?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι οχι η εφαρμοφη δεν ανοιγει καθολου!!!!!!!παει να ανοιξει.....κλεινει.......(σε πεταει εξω δηλαδη) και μερικες φορες ανοιγει μονο του το bluetooth

 

οκ φιλε μου ! :) λοιπον.......τι λες και εσυ οτι φταιει?εβαλα παλι την πιο προσφατη εκδοση και με πεταει εξω ! α!και κλασσικα.....το bluetooth το βρίσκω ανοιχτο!

Link to comment
Share on other sites

Ποια version περασες? δοκιμασε την GarminMobileXT_4.10.80_S60_MultiLanguage_By_DeFconX

 

Εαν ξεχασεις κατι στο αρχικο ποστ χρησιμοποιησε την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

του garmin εννοεις? και με τις δυο το εχω δοκιμασει και μου κανει τα ιδια! στην αρχη την 4.10.60 και τωρα με την 4.10.80
Link to comment
Share on other sites

Εχεις περασει το φακελο Garmin στην καρτα μνημης και μετα το αρχειο .sis της version που σου ειπα και δεν ανοιγει καθολου το Garmin?

 

Πες μας αναλυτικα τι εχεις κανει για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

οχι . ανοιγω το pc suite και απο εκει κανω εγατασταση της εφαρμογης του garmin και δεν ανοιγει καθολου
Link to comment
Share on other sites

1. Διεγραψε απο την συσκευη σου οτι εχει σχεση με το Garmin.

2. Βαλε το φακελο Garmin στην θεση του.

3. Μετεφερε το αρχειο .sis οπου θελεις μεσα στην καρτα μνημης (Να θυμασαι που το εβαλες)

4. Ανοιξε τον Διαχ. αρχειων του κινητου σου πηγαινε επανω στο .sis του Garmin ανοιξε το κ καντο εγκατασταση.

5. Μετα δοκιμασε να ανοιξεις το Garmin.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ενταξει αυτο κανω τωρα.....θα παρει κανενα πενταλεπτο!βαζω την εκδοση 4.10.60 γιατι καπου διαβασα οτι ανοιγει ολους τους χαρτες ! ελπιζω να ειναι αυτο το προβλημα και να εκανα εγω λαθος .....
Link to comment
Share on other sites

Kαι η version 4.10.80 ανοιγει ολους τους χαρτες..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Kαι η version 4.10.80 ανοιγει ολους τους χαρτες..

 

 

Σε Ν95/Ν95 8G/Ν80 κλπ δεν παιζει με ολους τους χαρτες,καπως καλυτερα ειναι με τον 3 σε 1 'η με τον autohellas μονο του,χωρις τους αλλους,αλλα και παλι πολλες φορες, η εφαρμογη κλεινει μονη της. Αυτη η κατασταση δεν αλλαζει ουτε με την εγκατασταση/απεγκατασταση της 4.10.60 και μετα παλι την 4.10.80.

Link to comment
Share on other sites

Ο aristotelhs2060[/member] στο Ν95 τρεχει ολους τους χαρτες με την 4.10.80, εγω στο Ν82 μου για να ανοιξει τον 3 σε 1 χρειαστηκε να βαλω το .sis 4.10.60 και μετα τo 4.10.80.

 

Εαν κανεις hard format και τα περασεις απο την αρχη λογικα θα στρωσει :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ο aristotelhs2060[/member] στο Ν95 του τους τρεχει ολους με την 4.10.80, εγω στο Ν82 μου για να ανοιξει τον 3 σε 1 χρειαστηκε να βαλω την 4.10.60 και μετα την 4.10.80.

 

Εαν κανεις hard format και τα περασεις απο την αρχη λογικα θα στρωσει :)

 

 

Εσυ,για ρωτα και τους υπολοιπους...........

Link to comment
Share on other sites

Εαν περασεις το Garmin σε καθαρο κινητο λογικα δεν θα εχεις προβλημα εαν δεν ανοιξει κανεις hard format και ξαναδοκιμαζεις με 2-3 φορες θα τα καταφερεις.

 

Aς μας πουνε εαν εχουν προβλημα με την 4.10.80 εγω δεν εχω και γραφω αυτο που βλεπω για την συσκευη μου. Γνωριζω οτι δεν εχει προβλημα και ο @aristotelhs2060 με το Ν95. Γιατι να τρεχουν οι χαρτες στο κινητο του και οχι στο δικο σου.

 

Δοκιμασες να κανεις hard format και να τα περασεις απο την αρχη?

 

 

Εdit:

Mηπως εδω ειναι το λαθος?

Αυτη η κατασταση δεν αλλαζει ουτε με την εγκατασταση/απεγκατασταση της 4.10.60 και μετα παλι την 4.10.80.

Βαζεις την 4.10.80 μετα κανεις εγκατασταση απο επανω μονο το .sis 4.10.60 ανοιγεις μια φορα την εφαρμογη και μετα ξανα περνας απο επανω το .sis 4.10.80

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά με τους χάρτες.

Έβαλα τον τελευταίο 3 σε 1 χάρτη.

Παρατηρώ πως όταν έχεις τσεκαρισμένους και τους 3, ο μόνος που φαίνεται στον χάρτη είναι ο Autodrive. Ο μόνος τρόπος για να φαίνεται ο Bluechart 2008, είναι να τσεκαριστεί μαζί με τον Anavasis ή και μόνος του (χωρίς τον Autodrive).

Μα καλά, δεν πατάει ο ένας πάνω στον άλλον? Δεν θα έπρεπε να φαίνονται και οι 3 ταυτόχρονα?

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεις σε POI το αντίστοιχο αρχείο για download.

Δες προς poiplaza.com pλευρά.

 

ευχαριστω ..........

 

για pois δοκιμαστε αυτο:

 

εχω κανει πολλα update μεσα οπως και τις speedcams.

 

 http://rapidshare.com/files/123298665/all_gr_pois__gpx_.zip 

 

ευχαριστω ...........

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις και σε μενα πολλες φορες δεν ανοιγαν χαρτες στην νεα εκδοση αλλα με διαφορα πειραματα οπως το παραπανω που αναφερθηκε απο τον gianpithio καταφερνω να τους τρεχω.ουτε ξερω γιατι δεν τρεχουν αρχικα ουτε τι φταιει.απλα δοκιμαζω διαφορους τροπυς και αυτους που δουλευουν τους λεω.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Οι 3 ξεχωριστοι χαρτες εμφανιζονται ταυτοχρονα αν ειναι ολοι επιλεγμενοι ή πρεπει να επιλεγω μονο εναν καθε φορα?

Παρατηρησα οτι μονο αν επιλεξω εναν εμφανιζεται ο συγκεκριμενος.Με καθε αλλο συνδυασμο εμφανιζει μονο τον autodrive και οι αλλοι ειναι σαν να μην υπαρχουν.Ολα αυτα σε Ε51.

Ισχυει σε ολα τα ΝΟΚΙΑ αυτο?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

www.ktmhellasclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό να έχετε πάντα αποθηκευμένα στο κινητό σας και τις 2 εκδόσεις (4.10.60 & 4.10.80) και στην περίπτωση που εμφανίσει κάποιο κόλλημα (π.χ. μαύρη οθόνη με το λογότυπο GARMIN και μετά βίαιη έξοδος στο μενού) να βάλετε την προηγούμενη έκδοση 4.10.60, να την ανοίξετε (με τα όποια "κινέζικα" να εμφανίζονται) και μετά να ξαναβάλετε την 4.10.80. Δείχνει να δουλεύει χωρίς βέβαια να ξέρουμε το γιατί, μάλλον κάποιο κρυφό αρχείο πρέπει να δημειουργείται.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Οι 3 ξεχωριστοι χαρτες εμφανιζονται ταυτοχρονα αν ειναι ολοι επιλεγμενοι ή πρεπει να επιλεγω μονο εναν καθε φορα?

Παρατηρησα οτι μονο αν επιλεξω εναν εμφανιζεται ο συγκεκριμενος.Με καθε αλλο συνδυασμο εμφανιζει μονο τον autodrive και οι αλλοι ειναι σαν να μην υπαρχουν.Ολα αυτα σε Ε51.

Ισχυει σε ολα τα ΝΟΚΙΑ αυτο?

Ναι έτσι είναι, ο autodrive καλύπτει τους άλλους δυο

αλλά ο anavasis μαζί με το ναυτικό επιλεγμένο φαίνονται και οι δυο

 

Είναι καλό να έχετε πάντα αποθηκευμένα στο κινητό σας και τις 2 εκδόσεις (4.10.60 & 4.10.80) και στην περίπτωση που εμφανίσει κάποιο κόλλημα (π.χ. μαύρη οθόνη με το λογότυπο GARMIN και μετά βίαιη έξοδος στο μενού) να βάλετε την προηγούμενη έκδοση 4.10.60, να την ανοίξετε (με τα όποια "κινέζικα" να εμφανίζονται) και μετά να ξαναβάλετε την 4.10.80. Δείχνει να δουλεύει χωρίς βέβαια να ξέρουμε το γιατί, μάλλον κάποιο κρυφό αρχείο πρέπει να δημειουργείται.

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα (έξοδο μετά το λογότυπο) όταν πέρασα την καινούρια έκδοση του anavasis στην έκδοση 4.10.80

Το έλυσα πιο απλά με το να κάνω ξανά εγκατάσταση την 4.10.80 απο πάνω (η έκδοση 4.10.60 δε χρειάστηκε)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Εαν περασεις το Garmin σε καθαρο κινητο λογικα δεν θα εχεις προβλημα εαν δεν ανοιξει κανεις hard format και ξαναδοκιμαζεις με 2-3 φορες θα τα καταφερεις.

 

Aς μας πουνε εαν εχουν προβλημα με την 4.10.80 εγω δεν εχω και γραφω αυτο που βλεπω για την συσκευη μου. Γνωριζω οτι δεν εχει προβλημα και ο @aristotelhs2060 με το Ν95. Γιατι να τρεχουν οι χαρτες στο κινητο του και οχι στο δικο σου.

 

Δοκιμασες να κανεις hard format και να τα περασεις απο την αρχη?

 

 

Εdit:

Mηπως εδω ειναι το λαθος?

 

Βαζεις την 4.10.80 μετα κανεις εγκατασταση απο επανω μονο το .sis 4.10.60 ανοιγεις μια φορα την εφαρμογη και μετα ξανα περνας απο επανω το .sis 4.10.80

 

 

Αυτο εννοω,περναω μονο το .sis .

απλα καταθετω την εμπειρεια μου σαν τεχνικος,βαζω τους GARMIN σε 3-4 διαφορετικα μοντελα καθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοω,περναω μονο το .sis .

απλα καταθετω την εμπειρεια μου σαν τεχνικος,βαζω τους GARMIN σε 3-4 διαφορετικα μοντελα καθε μερα.

 

Μηπως ειναι θεμα firmware ?

 

Για να τρεξει το παιχνιδι Quake2 στο N95 πρεπει να εχει την τελευταια αναβαθμιση! Μπορει να συμβαινει κατι τετοιο και με το Garmin.

 

Ισως ο @aristotelhs2060 να ξερει κατι περισσοτερο για αυτες της συσκευες :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

N95 : 12.0.013--20.0.015--21.0.016

 

N95 8G: 10.0.021--15.0.015--20.0.016

 

N80 : 4.0623.0.42--4.0632.0.38 internet edition--4.0707.0.7--5.0719.0.2

 

 

τα εχω λιωσει,αποτελεσμα: το ιδιο

Εχω κανει ακομα και το install απο το επισημο GARMIN 4.10.80 SETUP ( http://www8.garmin.com/software/GarminMobileXTforSymbianS60_41080.exe ) , επειδη θα εχετε καταλαβει οτι απο το γνωστο μαγαζακι ( DeFconX ) εχει sign's απο την 4.10.60

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό να έχετε πάντα αποθηκευμένα στο κινητό σας και τις 2 εκδόσεις (4.10.60 & 4.10.80) και στην περίπτωση που εμφανίσει κάποιο κόλλημα (π.χ. μαύρη οθόνη με το λογότυπο GARMIN και μετά βίαιη έξοδος στο μενού) να βάλετε την προηγούμενη έκδοση 4.10.60, να την ανοίξετε (με τα όποια "κινέζικα" να εμφανίζονται) και μετά να ξαναβάλετε την 4.10.80. Δείχνει να δουλεύει χωρίς βέβαια να ξέρουμε το γιατί, μάλλον κάποιο κρυφό αρχείο πρέπει να δημειουργείται.

 

πολυ σωστη παρατηρηση.

 

 

τα Pois περνιουνται με το προγραμμα poiloader της Garmin.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

έχω περάσει με επιτυχία το garmin xt 4 10 80 με τον χάρτη auto drives hellas v 1.30. το πρόγραμμα λειτουργεί κανονικά αλλά επειδή είμαι ιταλια ήθελα να προσθέσω και τον ιταλικό χάρτη ο οποίος ονομάζετε gmapsupp.img και έχει κωδικό id 284

το πρόβλημα είναι το εξής

ανοίγω το key**** κάνω αυτό που πρέπει και στο τέλος μετανομαζω το αρχείο σε gmapsupp2.img με το αντίστοιχο GMAPSUPP2.UNL

και ύστερα τα προσθέτω στο φάκελο garmin στην mini sd.

γιατί το βλαμενο το ν 73 δεν βλέπει τους χάρτες παρά μόνο τον basemap & τον auto drive???

τι κάνω λάθος??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...