Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μην ανησυχεις και σε μενα συμβαινει και πολλους αλλους φανταζομαι.τα συνθετα κινητα εχουν την δικια τους προσωπικοτητα.εγω ετσι το παιρνω.

 

επειδη το εχω προσεξει και εγω και η διαφορα στο κλειδωμα ειναι μεγαλη τι ακριβως θελεις να πεις aristotelhs2060?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To MapSource το γραφει στην επιλογη κατω αριστερα :)

 

Εγώ γιατί συνεχίζω να μην βλέπω πουθενά το MapSource?? :confused::confused:. Με το που μπαίνω στο σύνολο χαρτών μου εμφανίζει τους χάρτες και στο ένα κουμπί το δεξί την επιλογή πίσω και πουθενά την επιλογή MapSource.. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το πρόγραμμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί συνεχίζω να μην βλέπω πουθενά το MapSource?? :confused::confused:. Με το που μπαίνω στο σύνολο χαρτών μου εμφανίζει τους χάρτες και στο ένα κουμπί το δεξί την επιλογή πίσω και πουθενά την επιλογή MapSource.. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το πρόγραμμα?

 

Κάπου είχε ειπωθεί νομίζω ότι αν δεν έχεις περισσότερους από έναν χάρτες ή το πρόγραμμα δεν "βλέπει" περισσότερους από έναν χάρτες (λάθος UNL ίσως; ), δεν εμφανίζεται η επιλογή map source.

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε ειπωθεί νομίζω ότι αν δεν έχεις περισσότερους από έναν χάρτες ή το πρόγραμμα δεν "βλέπει" περισσότερους από έναν χάρτες (λάθος UNL ίσως; ), δεν εμφανίζεται η επιλογή map source.

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει.

 

Τελικά αυτό ήταν.. Είχα μόνο τον A.D.H. και δεν έβλεπε το mapsource, με το που έβαλα και τον anavasi μου το έβγαλε και μπορώ να επιλέξω.. :)

Ευχαριστώ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

Ειχα κατεβασει παλια το 3-1 που ειχε το

BlueChart Atlantic v9.5

Auto Drive Hellas 1.30

 

Ακομα κατεβασα και το 5-1 (Garmin_Greece_5in1_greek_by_aris) που ειχε το

Bluechart Atlantic 2008

Autodrive 1.30 greek

Europe nt 2008

 

 

Ειχα περασει κανονικα το 5-1 αλλα ειχα προβλημα με την Ελληνικη αναζητηση.. και γυρισα πισω στο 3-1 που ειναι παλιοτερη

Η ερωτηση μου ειναι αν εχουν βγει τιποτα νεοι χαρτες..ή αν εχει λυθει το προβλημα με την Ελληνικη αναζητηση..

Ακομα στην αττικη οδο ακουγα καποιον ηχο απο τα ΡΟΙ... πως μπορω να το σβησω;

Ευχαριστω για αλλη μια φορα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

Ειχα κατεβασει παλια το 3-1 που ειχε το

BlueChart Atlantic v9.5

Auto Drive Hellas 1.30

 

Ακομα κατεβασα και το 5-1 (Garmin_Greece_5in1_greek_by_aris) που ειχε το

Bluechart Atlantic 2008

Autodrive 1.30 greek

Europe nt 2008

 

 

Ειχα περασει κανονικα το 5-1 αλλα ειχα προβλημα με την Ελληνικη αναζητηση.. και γυρισα πισω στο 3-1 που ειναι παλιοτερη

Η ερωτηση μου ειναι αν εχουν βγει τιποτα νεοι χαρτες..ή αν εχει λυθει το προβλημα με την Ελληνικη αναζητηση..

Ακομα στην αττικη οδο ακουγα καποιον ηχο απο τα ΡΟΙ... πως μπορω να το σβησω;

Ευχαριστω για αλλη μια φορα..

 

Σχετικά με δεύτερο σκέλος του ερωτήματός σου : Ρυθμίσεις/ηχος/ήχος επισήμανσης και επέλεξε απενεργοποίηση.

Σχετικά με τον 5σε1 δε γνωρίζω να υπάρχει κάτι νεότερο για το πρόβλημα με την ελληνική αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

για να εχετε ελληνικη αναζητηση βαλτε τον 3 in 1 ή απενεργοποιήστε px τον εurogreece και city navigator europe nt 2008
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!! Τι ηταν αυτό! Κατάφερα να πλοηγηθώ :dizzy: με Ν95 8GB. Είναι λιγάκι αργό την πρώτη φορά μέχρι να βρεί το σήμα αλλά μετά όλα ΟΚ! Το μόνο που έμεινε να βάλω κανένα ΄χαρτη για να δοκιμάσω τί θα γίνει! Προς το παρών χρησιμοποιώ τον ADH1.30 unlocked.

 

Εδώ θέλω να ρωτήσω: αν βάλω άλλο χάρτη και χρειαστεί να τον ξεκλειδώσω, θα πρέπει να αλλάξω και το αρχείο SW.UNL που είχα κάνει στην αρχή για το GPS?

Link to comment
Share on other sites

Ηλια σημερα το βραδυ θα ερθω να τα περασουμε μαζι ,κανε λιγο υπομονη :p
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οχι δ θα χρειαστει! αυτο αφορα οπως ειπες το GPS. θα πρεπει να αλλαξεις ομως το αντιστοιχο UNL του χαρτη!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πεί γιατί καθυστερεί το στίγμα? Δηλαδή μου δείχνει ότι είμαι σε ένα δρόμο κ εγώ ας πούμε έχω στρίψει στο στενάκι. Ενώ η πλοήγηση (στρίψε, ευθεία...) είναι κανονικά αλλα καθυστερεί ο χάρτης. Έχω ένα Ε65 μήπως το πρόγραμμα είναι βαρύ για το κινητό μου? Πιστεύω να το εξήγησα σωστά το πρόβλημα. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό διαπίστωσα ότι μου αργεί πολύ να πιάσει δορυφόρους, ενώ στην αρχή μέσα σε 2 λεπτά τους έβρισκε..... Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

συμφωνω απολυτα.Και σε εμενα στο ε 90 αλλες φορες σε 2 λεπτα ηταν οκ .Προχθες που ειμουν Αθηνα στον Νεο κοσμο( στο δρομο )επι 30 λεπτα δεν ειχα παρα μονο 1 δορυφορο.Μετα μπηκα στο Μετρο και οταν βγηκα στο Πανεπιστημιο σε 3 λεπτα ειχα φουλ σημα.Τι μπορει να συμβαινει δεν γνωριζω.

Σημειωστε οτι ουτε το Τομ Τομ ειχε σημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει να βρεθει καποιο manual ειτε Ελληνικο η Αγγλικο???

Δεν ξέρω για manual, αλλά η εφαρμογή διαθέτει ενσωματωμένη βοήθεια η οποία είναι στα ελληνικά (αν το μενού της εφαρμογής είναι γυρισμένο στα ελληνικά) και τη βρίσκεις στην αρχική οθόνη πάνω δεξιά, αν πατήσεις το εικονίδιο με το ερωτηματικό (-> ?).

Είναι αρκετά εκτεταμένη η βοήθεια του Garmin, δοκίμασέ την, ίσως είναι αυτό που ζητάς. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα την τελευταία έκδοση (4.10.80) αλλά δεν έχει ελληνικά στην ομιλία, από γλώσσες έχει μονό ισπανικά και αγγλικά, και στην πλοήγηση μονό γαλλικά και ισπανικά.

Επειδή δεν μου έπαιζε αλλιώς έβαλα τους φακέλους από την προηγούμενη εγκατάσταση (4.10.60) και το νέο SISX και κατάφερα να ξεκλειδώσω τελικά το gps του Ε90 μου. Ο χάρτης όμως δεν ξεκλειδώνεται με ΤΠΤ.

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να πει πως θα βάλω όλες τις γλώσσες μέσα?

Ο χάρτης Europe V9 έχει και την Ελλάδα μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Για να εχεις ελληνικα στο Garmin κατεβασε την GarminMobileXT 4.10.80 S60 MultiLanguage Full By DeFconX

 

Ποιον χαρτη προσπαθεις να ξεκλειδωσεις ? Διαβασες το παρακατω απο το 1 ποστ του παροντος ? :)

γενικα για ξεκλειδωμα ενος χαρτη που πιθανον να βρειτε θα χρειαστειτε αυτο

 

 http://rapidshare.com/files/74925547/mapedit1-0-38-3.zip.html  

 

 

αν ο χαρτης ειναι κλειδωμενος θα σας εμφανισει ενα μυνημα σφαλματος.μην ανησυχειτε γιατι απο το μυνημα μπορειτε να βρειτε το map id.Πως?

καπου στο μυνημα θα σας δειξει κατι σαν

 

Defined: 00000708.MDR

* Defined: 00000708.SRT

 

to map id ειναι οι τρεις τελευταιοι αριθμοι οπως στην περιπτωση αυτη το 708!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει να βρεθει καποιο manual ειτε Ελληνικο η Αγγλικο???

 

θα ανεβασω τις επομενες μερες ελληνικο

 

Βρήκα την τελευταία έκδοση (4.10.80) αλλά δεν έχει ελληνικά στην ομιλία, από γλώσσες έχει μονό ισπανικά και αγγλικά, και στην πλοήγηση μονό γαλλικά και ισπανικά.

Επειδή δεν μου έπαιζε αλλιώς έβαλα τους φακέλους από την προηγούμενη εγκατάσταση (4.10.60) και το νέο SISX και κατάφερα να ξεκλειδώσω τελικά το gps του Ε90 μου. Ο χάρτης όμως δεν ξεκλειδώνεται με ΤΠΤ.

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να πει πως θα βάλω όλες τις γλώσσες μέσα?

Ο χάρτης Europe V9 έχει και την Ελλάδα μέσα;

 

με copy-paste απο τον ενα φακελο στον αλλο,εναλλακτικα δες pm που σου στελνω

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις στο πρόβλημα που είχα.

Μετά από αρκετό ψάξιμο είδα ότι μου έλειπαν οι φάκελοι (cache,eula,firmware).

το sis που είχα ήταν το ίδιο με αυτό που μου προτείνατε, μετά την αντιγραφή των παραπάνω φακέλων όλα οκ. εμφανίστηκε σαν επιλογή τα ελληνικά στην ομιλία.

Ο χάρτης που προσπαθώ είναι ο Garmin City Navigator Europe NT 2008 1,4GB

Με την εφαρμογή μου εμφανίζει “unable to load”.

Έχει κανείς καμιά ιδέα για κανένα νέο χάρτη?

Ο City navigator V9 είναι ποιο καινούργιος?

Link to comment
Share on other sites

Για να εχεις ελληνικα στο Garmin κατεβασε την GarminMobileXT 4.10.80 S60 MultiLanguage Full By DeFconX

 

Ποιον χαρτη προσπαθεις να ξεκλειδωσεις ? Διαβασες το παρακατω απο το 1 ποστ του παροντος ? :)

 

 

Η διαδικασία για να περάσουμε αυτόν το χάρτη περιγράφεται στην πρώτη σελίδα?

Η θέλει κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα γραφει ολα στην πρωτη σελιδα. Eαν κολλησεις καπου ρωτησε μας :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια αλλα δεν βρισκω το αρχειο sw . που ειναι? εγω εκανα την εγκατασταση απο τα αρχεια που δινει η garmin. ενα με τα support files, ενα με τους χαρτες και ενα με το αναβαθμισμενο 4,00,80. δεν βρισκω με τιποτα το sw και δεν μπορω βρω το ενσωματομενο gps toy n82 mou. μονο συζευξη μου λεει. τι να κανω? σας παρακαλω βοηθηστε με...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με δεύτερο σκέλος του ερωτήματός σου : Ρυθμίσεις/ηχος/ήχος επισήμανσης και επέλεξε απενεργοποίηση.

Σχετικά με τον 5σε1 δε γνωρίζω να υπάρχει κάτι νεότερο για το πρόβλημα με την ελληνική αναζήτηση.

 

Το εκανα... αλλα και παλι ακουγα το χτυπο απο τα κοκκινα μηνυματα... πχ καποια για ορια ταχυτητας, ctv και γενικα για καμερες... εσβησα και το φωνητικο μηνυμα... (ελπιζω να μην ειναι η φωνητικη καθοδηγηση..)

Οσο για τους χαρτες θα το δοκιμασω παλι μια απο αυτες τις μερες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ, θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει και που μπορώ να βρω το πρόγραμμα Garmin αλλά και τους χάρτες για Ελλάδα σε πλατφόρμα windows mobile 6 gia HP ipaq, Το έχω εγκατεστημένο στο Ε90 και το συγκεκριμένο φόρουμ με βοήθησε πολύ να ξεπεράσω κάποια τεχνικά ζητήματα :) Σας ευχαριστώ πολύ και συγνώμη εάν είμαι οφ τοπικ αλλα δεν ήξερα που αλλου να ρωτήσω για το συγκεκριμένο πρόγραμμα :blink:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά..Έχω και εγώ ενά θέμα έβαλα σε Ν95 το 4.10.80 έβαλα και τον autodrive 1.30 unlocked μετά τα gmapsupp.img και αντοιστοιχο unl έχω κανονικά την εικονα του χάρτη και την πλοήγηση αλλά όταν παω να ψάξω με διεύθηνση είναι κλειδωμένο..Τι κάνω λάθος..??

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...