Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@aristotelis2060 :

 

exoyme kana neotero xarti apo ton anabasi 3.50 kai bluechart 9.5 ??? enas apo toys 2 aytoys dimioyrgoyse problima kata tin ekinisi tis efarogis GARMIN ( xanagirnoyse sto menoy), 'h estw xereis an exei lythei ayto to problima??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακομη δεν υπαρχει νεωτερος χαρτης.

 

Καλυτερα γραψε μας ακριβως το προβλημμα σου για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε.

 

Καλο θα ηταν να εγραφες με ελληνικους χαρακτηρες ειναι δυσκολα στην αναγνωση τα greeklish. Τελος καθιστουν την αναζητηση αχρηστη. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ακομη δεν υπαρχει νεωτερος χαρτης.

 

Καλυτερα γραψε μας ακριβως το προβλημμα σου για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε.

 

Καλο θα ηταν να εγραφες με ελληνικους χαρακτηρες ειναι δυσκολα στην αναγνωση τα greeklish. Τελος καθιστουν την αναζητηση αχρηστη. :)

 

Οταν ξεκινα η εφαρμογη δειχνει το μαυρο start up logo του GARMIN και μετα με πεταει εξω ( στα μοντελα Ν80-Ν5-Ν95 8G.σε μοντελα οπως το 6110 δουλευει αλλα καποιες φορες με πεταει εξω. ). ειχα εντοπησει οτι το προβλημα βρισκεται σε εναν απο τους 2 αυτους χαρτες. Ο χαρτης 3 σε 1 βοηθα την κατασταση αλλα και παλι "κρασαρει" .

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια. Ξαφνικά η έκδοση 4.10.80 που είχα βάλει με τους 3 διαφορετικούς χάρτες σταμάτησε να δουλεύει. Μου δείχνει το λογότυπο της GARMIN και μετά με πετάει έξω. Έκανα εγκατάσταση πάλι την 4.10.80 αλλά δεν δούλεψε. Σκέφτομαι να ξαναβάλλω την 4.10.60 να μου δείξει τα "κινέζικα" και μετά να ξαναβάλλω την 4.10.80. Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό (3η φορά);
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Φταιει 'η ο αναβασις 'η ο bluechart.Aφαιρεσε αυτον που φταιει.

 

Μα δούλευαν πριν και οι 2 χάρτες χωρίς πρόβλημα. Το μόνο πρόγραμμα που έβαλα στο ενδιάμεσο είναι το Google Maps. Λέτε τα πολλά προγράμματα πλοήγησης να χτυπάνε (κανονικά δεν θα επρεπε) μεταξύ τους;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

για κανε 1 πειραμα (αφαιρεσε και το .UNL αρχειο ).το προβλημα παρουσιαστηκε αμεσως μετα τουσ google maps 'η μετα απο καποιο διαστημα ??
Link to comment
Share on other sites

για κανε 1 πειραμα (αφαιρεσε και το .UNL αρχειο ).το προβλημα παρουσιαστηκε αμεσως μετα τουσ google maps 'η μετα απο καποιο διαστημα ??

 

To πρόβλημα μου το παρουσίασε -δεν ξέρω αν είναι τυχαίο- μετά το Google Maps αλλά και στο παρελθόν που είχα πάλι πρόβλημα με το Garmin ήταν μια μέρα πριν που είχα ασχοληθεί με το Sygic. Δεν ξέρω τι να πω.

 

Παντώς το κατάφερα και μου δούλεψε, όπως είχα πει πιο πριν έβαλα πρώτα την έκδοση 4.10.60 (την κρατάω αποθηκευμένη μόνιμα πια στο κινητό για αυτό το λόγο), άνοιξα την εφαρμογή, μου έδειξε τα γνωστά "κινέζικα" και μετά ξαναεγκατέστησα την έκδοση 4.10.80.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα!εχω και εγώ ένα προβληματάκι με το garmin στο Ν82 μου,ενώ το έχω εγκαταστήσει εδώ και ένα μήνα και δούλευε άψογα μπορώ να πω,ξαφνικά σήμερα πάω να το ανοίξω, μου βγάζει την μαύρη οθόνη με το λογότυπο του garmin και μετά με πετάει έξω,τι μπορεί να φταίει???Οχι τιποτα άλλο αλλά θέλω να πάω ακρόπολις αύριο και καίγομαι.....Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει...Ευχαριστω!!!

 

Οταν ξεκινα η εφαρμογη δειχνει το μαυρο start up logo του GARMIN και μετα με πεταει εξω ( στα μοντελα Ν80-Ν5-Ν95 8G.σε μοντελα οπως το 6110 δουλευει αλλα καποιες φορες με πεταει εξω. ). ειχα εντοπησει οτι το προβλημα βρισκεται σε εναν απο τους 2 αυτους χαρτες. Ο χαρτης 3 σε 1 βοηθα την κατασταση αλλα και παλι "κρασαρει" .

 

Δοκιμαστε να περασετε στην καρτα μνημης απο επανω με αντιγραφη - επικολληση τους φακελους του Garmin.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε να περασετε στην καρτα μνημης απο επανω με αντιγραφη - επικολληση τους φακελους του Garmin.. :)

 

 

Δεν παιζει με τιποτα.εξαλου το προβλημα εχει εντωπιστει.

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι το προβλημα? Στον χαρτη? δεν δεν ξερεις τι μπορει να γινει υπαρχει η πιθανοτητα να στρωσει το προγραμμα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Kατάφερα να το ανοίξω το garmin αλλάζοντας την κατάληξη του .img σε .img1,δουλεύει το πρόγραμμα αλλά δεν αναγνωρίζει κανένα χάρτη,σε βγάζει σε ένα απόλυτο κενό...ούτε δρόμους ούτε τίποτα..Τι να κάνω???Help!!!!!

edit:Πέρασα και τον 5 σε 1 αλλά ούτε καν ανοίγει τώρα ακόμα και αν το κάνεις .img1

Link to comment
Share on other sites

ελεος, μολις τωρα συνιδητοποιησα οτι τις περιοχες τις εχει στην γενικη κληση , ειχα κολησει επειδη τις εβαζα στην ονομαστικη και δεν εβρισκε τιποτα, μονο Αθηνα που εβαζα γιατι την ειχε ΑΘΗΝΑιων...
Link to comment
Share on other sites

ελεος, μολις τωρα συνιδητοποιησα οτι τις περιοχες τις εχει στην γενικη κληση , ειχα κολησει επειδη τις εβαζα στην ονομαστικη και δεν εβρισκε τιποτα, μονο Αθηνα που εβαζα γιατι την ειχε ΑΘΗΝΑιων...

 

απλά εννοεί τους Δήμους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λεω να το βαλω καιγω το προγραμμα στο Ν95 μου. Αλλα στη πρωτη σελιδδα εχει σβησμενα λινκς δε βγαζω ακρη.παιζει κανα how-to με λινκς ολοκληρωμενο καπου;
Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Τον τελευταίο καιρό διαπίστωσα ότι μου αργεί πολύ να πιάσει δορυφόρους, ενώ στην αρχή μέσα σε 2 λεπτά τους έβρισκε..... Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έβαλα και εγώ το Garmin στο κινητό μου χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.. Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορούμε να επιλέξουμε ένα χάρτη? π.χ. έχω δυο χάρτες τον Auto Drive και τον Anavasi, πως επιλέγουμε ποιον χάρτη θα βλέπουμε? ή τον επιλέγει μόνο του?

Και δεύτερον θα πρέπει κάθε φορά που βγαίνουμε από το πρόγραμμα να απενεργοποιούμε το GPS και μετά έξοδος ή κατευθείαν έξοδος?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό διαπίστωσα ότι μου αργεί πολύ να πιάσει δορυφόρους, ενώ στην αρχή μέσα σε 2 λεπτά τους έβρισκε..... Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

 

μην ανησυχεις και σε μενα συμβαινει και πολλους αλλους φανταζομαι.τα συνθετα κινητα εχουν την δικια τους προσωπικοτητα.εγω ετσι το παιρνω.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έβαλα και εγώ το Garmin στο κινητό μου χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.. Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορούμε να επιλέξουμε ένα χάρτη? π.χ. έχω δυο χάρτες τον Auto Drive και τον Anavasi, πως επιλέγουμε ποιον χάρτη θα βλέπουμε? ή τον επιλέγει μόνο του?

Και δεύτερον θα πρέπει κάθε φορά που βγαίνουμε από το πρόγραμμα να απενεργοποιούμε το GPS και μετά έξοδος ή κατευθείαν έξοδος?

 

Εργαλεία/Διαχείριση δεδομένων/Σύνολα χαρτών/MapSource και μπορείς να επιλέγεις ποιους χάρτες θέλεις. Σε αυτό το σημείο να σε ενημερώσω πως έχοντας επιλεγμένο τον Αuto Drive θα παίρνεις πληροφορίες μόνο από αυτόν. Για να μπορέσεις να πάρεις δεδομένα από anavasi πρέπει να τον έχεις επιλεγμένο μόνο του.

Σχετικά με το δεύτερο ερώτημά σου κατευθείαν έξοδος. Δε χρειάζεται απενεργοποίηση του gps.

Link to comment
Share on other sites

Εργαλεία/Διαχείριση δεδομένων/Σύνολα χαρτών/MapSource και μπορείς να επιλέγεις ποιους χάρτες θέλεις. Σε αυτό το σημείο να σε ενημερώσω πως έχοντας επιλεγμένο τον Αuto Drive θα παίρνεις πληροφορίες μόνο από αυτόν. Για να μπορέσεις να πάρεις δεδομένα από anavasi πρέπει να τον έχεις επιλεγμένο μόνο του.

Σχετικά με το δεύτερο ερώτημά σου κατευθείαν έξοδος. Δε χρειάζεται απενεργοποίηση του gps.

 

GEOGEOGEO πήγα εδώ που μου λες Εργαλεία/Διαχείριση δεδομένων/Σύνολα χαρτών/MapSource αλλά δεν βλέπω πουθενά το MapSource.. :confused:. Στο σύνολο χαρτών μου έχει μόνο 1. Worldwide Roads Basemap και 2. Λεπτομερείς χάρτες, πως μπορώ να επιλέξω κάποιον από τους δύο?

Και γιατί δεν μου βγάζει και τον anavasis που του έχω βάλει? Μήπως πρέπει να του αλλάξω το όνομα για να τον δει? Έχει το όνομα GMAPSUP4.IMG...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

To MapSource το γραφει στην επιλογη κατω αριστερα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...