Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελευταία επίσημη έκδοση που υπάρχει εδώ και πολύ καιρό είναι η 5.00.50 μια και έχει σταματήσει η υποστήριξη.Υπάρχει και η 5.00.60 η οποία έχει γίνει port από έκδοση για άλλη χώρα.Όποια και να επιλέξεις δεν θα δεις καμία ουσιαστική διαφορά.Τελευταίες εκδόσεις χαρτών για Ελλάδα είναι Auto Drive 2.0,Anavasi 5.21,Bluechart 2008.5 GR.

Οδηγίες εγκατάστασης μπορείς να βρεις εδώ Εγκατάσταση GarminmobileXT 5.0 σε κινητά Symbian

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.Θέλω να βάλω το garmin στο κινητό ενός φίλου μου και έχει το 6210 vavigator.Ποια είναι η τελευταία έκδοση που έχει βγει που να ταιριάζει για να βάλω την σωστή?Εγώ εχω στο n8 την 5.00.60 στο 6210 πια παλαιότερη έκδοση κάνει για μην κάνω κανα λάθος?Επίσης ποιους χάρτες να βάλω κάνουν αυτές του ν8 η θέλει και εκεί ποιο παλιούς?Εχω διάφορα κατεβάσει για να ξέρω.Κάθε βοήθεια πολύτιμη ευχαριστώ!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς με ποιόν τρόπο μπορούμε να επεξεργαστούμε έναν χάρτη μορφής img ώστε να κόψουμε κάποια κομμάτια του και να μικρύνουμε το μέγεθός του?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά στο 6210 navigator ταιριάζει καλύτερα η 5.00.40 η κάνει και η 5.00.50?Και ποιο πακέτο χαρτών να βάλω?Ξέρει κανείς?Ευχαριστώ

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά στο 6210 navigator ταιριάζει καλύτερα η 5.00.40 η κάνει και η 5.00.50?Και ποιο πακέτο χαρτών να βάλω?Ξέρει κανείς?Ευχαριστώ

 

Παιζει νομιζω και η .50 για χαρτες Anavasi και Αuto Drive θα ελεγα:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Παιζει νομιζω και η .50 για χαρτες Anavasi και Αuto Drive θα ελεγα:)

 

Ναι οντως η 5.00.50 παιζει μια χαρα!!!Και απο χαρτες οπως ειπες Auto Drive,Anavasi κλπ σε οποια εκδοση θελει ο καθενας αναλογα την ελευθερη μνημη που εχει!!!Ολα καλα ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει πρόσφατα αναβάθμιση λογισμικού και έχω την έκδοση 35.0.001. Έχω εγκαταστήσει το Garmin 5.00.60s60.9 και έχω ξεκλειδώσει GPS σύφμωνα με τις οδηγίες που υπάρχουν. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να βρεί κανένα δορυφόρο και κάθε φορά που επιλέγω κάποια διαδρομή μου βγάζει "Σε αναμονή καλύτερης ακρίβειας GPS" και δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα! Το έχω αφήσει το κινητό 3 ώρες σήμερα το μεσημέρι σε σημείο που δεν είχε ήλιο δεν είχε κανένα εμπόδιο με το πληκτρολόγιο ανοιχτό! Την αναβάθμιση την έκανα γιατί είχα το ίδιο πρόβλημα με την έκδοση 5.00.40 . Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει???
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το συγκεκριμένο πρόγραμμα για αυτό.Ίσως να οφείλεται σε κάποιο πρόβλημα του δέκτη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε το a-gps και ξαναπροσπάθησε μόνο για την πρώτη φορά.. λογικά μετά θα στρώσει..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305905

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η επιλογή ήταν ήδη ενεργοποιημένη. Οπότε μάλλον κάτι τρέχει με τη συσκευή και δεν πρέπει να είναι θέμα λογισμικού! Μάλλον το GPS τα έχει παίξει!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχω το πρόγραμμα garmin mobile xt (σε καρτούλα sd και το είχαν δώρο με το κινητό μου,ένα samsung παλιό),μπορώ να βάλω αυτή την καρτούλα στο το monte;Και αν ναι θα δουλέψει το garmin;

Τι θα πρέπει να κάνω;

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Δες ΕΔΩ την ανακοίνωση κατάργησης των.

Αυτή τη φορά έγινε διόρθωση από την ομάδα διαχείρισης. Τα επόμενα μηνύματα σε greeklish θα διαγραφούν άμεσα

Edited by impreza_sti
:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχω το πρόγραμμα garmin mobile xt (σε καρτούλα sd και το είχαν δώρο με το κινητό μου,ένα samsung παλιό),μπορώ να βάλω αυτή την καρτούλα στο το monte;Και αν ναι θα δουλέψει το garmin;

Τι θα πρέπει να κάνω;

Τα greeklish δεν είναι αποδεκτά http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=vb3_reading_posting#faq_vb3_replying :!:

Στο θεμα τωρα, δεν μπορεις να το μεταφερεις σε αλλο τηλεφωνο, το καθε προγραμμα κατα την ενεργοποιηση ''δινει'' και τον κωδικο της συσκευης.

Υ.Γ. Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

Edited by impreza_sti

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

οκ

 

συγνώμη για το greekglish :wacko: .

 

όταν λες κωδικό?? εννοείς το unlock ESN ?:worry:

 

είμαι λίγο άσχετη, οπότε συγχωρέστε την αφέλειά μου.

 

το monte θα μου το δώσει ο κουνιάδος μου και είπα μήπως θα μπορούσα να του βάλω και το πρόγραμμα που ήδη έχω .

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
:D
Link to comment
Share on other sites

οκ

 

συγνώμη για το greekglish :wacko: .

 

όταν λες κωδικό?? εννοείς το unlock ESN ?:worry:

Ναι αυτο :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

αυτό το έχω!!! θα μπορώ να το βάλω στο άλλο κινητό??

 

θα δουλέψει??

Καθε συσκευη εχει διαφορετικο unlock ESN οποτε δεν θα μπορεις.

Υ.Γ. Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι εξαρταται απο την καρτα μνημης και οχι την συσκευη .Αφου το εχεις νομιμα μπορεις να κανεις την εργασια που περιγραφεται στο πρωτο ποστ για να το ξεκλειδωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Αν το δοκιμασεις πες μας και εμας τα αποτελεσματα για να μαθουμε! ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο οι κωδικοί από τα .unl πρέπει να αλλάξουν..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια ερώτηση γιατί έχω χάσει λίγο την μπάλα. Στα σετ χαρτών για mobile xt, τι είναι το Tides - Marines, το GR-NT 2012.20 GR, τα CY-Geomatic Q8.1-Recreational 3D 3.01 CY, CY-NT 2012.20 GR-Geomatic Q8.1-Recreational 3D 3.01 CY.

 

Ευχαριστώ.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα. Έχω το garmin mobile xt αγορασμένο σε sd κάρτα. Aπό που μπορώ να βρω τους νέους χάρτες Garmin και τα POIS?

Τέλος και το πιο σημαντικό, αφού τα κατεβάσω πως θα τα περάσω στην συσκευή μου?

Link to comment
Share on other sites

https://buy.garmin.com/shop/buymaps.do?null&ra=true

Για pois κάνε μια αναζήτηση στην επίσημη ιστοσελίδα ή ρίξε μια ματιά σε ότι έχει αναφερθεί στο παρόν θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

https://buy.garmin.com/shop/buymaps.do?null&ra=true

Για pois κάνε μια αναζήτηση στην επίσημη ιστοσελίδα ή ρίξε μια ματιά σε ότι έχει αναφερθεί στο παρόν θέμα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σου σχετικά με τους χάρτες.

Αλλά ακόμη δεν ξέρω πως μπορώ να περάσω τα pois και τους χάρτες στο κινητό, και επειδή το να διαβάσω 770 σελίδες δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα:wacko: μήπως κανείς που ξέρει μπορεί να μου απαντήσει παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

Μα μέσα στην επίσημη ιστοσελίδα υπάρχουν όλες οι απαντήσεις.

Ρίξε και μια ματιά εδώ:[ΟΔΗΓΟΣ] Εγκατάσταση GarminmobileXT 5.0 σε κινητά Symbian

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...