Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια τα χω παιξει! παω να κανω εγκατασταση και μου λεει οτι το πιστοποιητικο εχει ληξει κτλ... τι παιζει? κανει συνδεση στο νετ.. σε νοκια 6120
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια τα χω παιξει! παω να κανω εγκατασταση και μου λεει οτι το πιστοποιητικο εχει ληξει κτλ... τι παιζει? κανει συνδεση στο νετ.. σε νοκια 6120

 

Η εφαρμογη δεν χρειαζεται sign..

Δες εαν εχεις σωστα της παρακατω ρυθμισεις μεσα στην Διαχειριση εφαρμογων.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253298#post2253298

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη δεν θελει sign γιατι να το κανεις?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

S60 Platform FAQ ερωτηση #6
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλοι...επειδή λόγω του γνωστού προβλήματοσ 4.10.80 και του νέου 3 σε 1 χάρτη κατέφυγα στη λύση 4.10.60 θα μπορούσατε να μου πείτε τί ακριβώς συμβαίνει με τη δίεση στην 4.10.60 (έχω το Ν95)?ευχαριστώ

 

Απλά σε τηλέφωνα όπως το 6110 που δεν έχουν το μολυβάκι (αλλά το ρόλο, τον παίζει το κουμπί της δίεσης)... το κινητό θεωρεί πως το πλήκτρο είναι ΣΥΝΕΧΕΙΑ πατημένο.

Στο Ν95 δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, αφού το "μολύβι" το έχει σε ξεχωριστό πλήκτρο.

'Ομως... στο Ν95 της φίλης μου, με την βέρσιον 4.10.60... έδειχνε πως η μπαταρία τελείωνε πιο γρήγορα. Κράταγε δηλαδή σχεδόν μια μέρα. Δεν ξέρω αν γινόταν επειδή το πλήκτρο "δίεσης" ήταν πατημένο συνέχεια.

 

Νομίζω πως και άλλα παιδιά το διαπίστωσαν. Μην σε πάρω στο λαιμό μου.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μικροτερη επειδη ο φακελος voice και help περιεχουν μονο τα ελληνικα και αγγλικα αρχεια. Εαν εχεις την MultiLanguage και δεν θελεις αλλες γλωσσες μπορεις να της διαγραψεις. Ο χαρτης 3 σε 1 εχει την επιλογη να επιλεξεις - αποεπιλεξεις οποιον χαρτη θελεις αλλα σε εμενα οταν επιλεγω μονο τον χαρτη της αναβασης δεν μπορει να κανει υπολογισμο πορειας.

 

 

αναποδα το εγραψα...εννοουσα οτι η ελληνικη ειναι διπλασια σε χςριτικοτητα απ οτι multilingual!..

τελικα ποια να βαλω?4,80?4,60?μπερδευτηκα..θα μπει σε Ν95 8gb & N82!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς διαφορά στην εμφάνιση? Ή υπάρχουν και pois ενσωματωμένα? Λέμε τώρα...:)

 

αυτο που ειδα με μια πρωτη ματια ειναι πχ οτι μπορει να προσθετει pois στους χαρτες για το pc για οσους εχουν.δεν υπηρχε μεχρι τωρα τετοια επιλογη αλλα μονο για μεταφορα στη συσκευη gps

 

αυτος ο περιβοητος φακελος που ειναι?? ευχαριστω...

 

εχεις pm.και το ξαναλεω οποιος θελει λινκ για το φακελο να στελνει pm.

-----------------------------------

ανεβασα τον euro greece 7.08 απο τον ομωνυμο χαρτη για το pc

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια.

Έχω εγκαταστήσει το MapSource αλλά στην εκίνηση μου βγάζει το μήνυμα ότι δεν εντόπισε εγκατεστημένα προϊόντα χάρτη MapSource. Κατέβασα τον χάρτη euro greece 7.08. Σε ποιά διαδρομή του PC πρέπει να περάσω αυτόν ή άλλους χάρτες ??

Link to comment
Share on other sites

Απλά σε τηλέφωνα όπως το 6110 που δεν έχουν το μολυβάκι (αλλά το ρόλο, τον παίζει το κουμπί της δίεσης)... το κινητό θεωρεί πως το πλήκτρο είναι ΣΥΝΕΧΕΙΑ πατημένο.

Στο Ν95 δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, αφού το "μολύβι" το έχει σε ξεχωριστό πλήκτρο.

'Ομως... στο Ν95 της φίλης μου, με την βέρσιον 4.10.60... έδειχνε πως η μπαταρία τελείωνε πιο γρήγορα. Κράταγε δηλαδή σχεδόν μια μέρα. Δεν ξέρω αν γινόταν επειδή το πλήκτρο "δίεσης" ήταν πατημένο συνέχεια.

 

Νομίζω πως και άλλα παιδιά το διαπίστωσαν. Μην σε πάρω στο λαιμό μου.

Οκ φίλε ....ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Επειδή στο αυτοκίνητο που χρησιμοποιώ το πρόγραμμα, το κινητό ειναι συνέχεια συνδεδεμένο με το φορτιστή δεν έχω παρατηρήσει το θέμα με την μπαταρία....κατά τα άλλα σε εμένα προσωπικά η έκδοση 60 είναι πιο σταθερή από την 80

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια.

Έχω εγκαταστήσει το MapSource αλλά στην εκίνηση μου βγάζει το μήνυμα ότι δεν εντόπισε εγκατεστημένα προϊόντα χάρτη MapSource. Κατέβασα τον χάρτη euro greece 7.08. Σε ποιά διαδρομή του PC πρέπει να περάσω αυτόν ή άλλους χάρτες ??

 

ειναι προφανες οτι ο χαρτης αυτος ειναι για κινητο οχι για pc.απλα τον πηρα απο το χαρτη στο pc.και οσοι θα ανεβασω θα ειναι για κινητο οχι για pc

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

αναποδα το εγραψα...εννοουσα οτι η ελληνικη ειναι διπλασια σε χςριτικοτητα απ οτι multilingual!..

τελικα ποια να βαλω?4,80?4,60?μπερδευτηκα..θα μπει σε Ν95 8gb & N82!

Tην 4.80

 

Κατεβασε την απο το xxxxxxxxxx η απο τα αρχεια του @aristotelhs2060 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εκανα αυτη την ερωτηση 2-3 σελιδες πιο πισω και δεν πηρα καποια απαντηση. Ενας φιλος εχει το 6110 και εχει περασμενο το garmin 4.10.60 εκδοση. Το προβλημα ειναι δουλευει καλα (εκτος μερικες φορες που τον στελνει σε μονοδρομους) με το gps αλλα οι διευθυνσεις δεν ειναι γραμμενες στους δρομους επανω. Ειδαμε αν ειναι καποια ρυθμιση αλλα δεν βρηκαμε κατι. Καποια λυση εχετε να προτεινετε εσεις να εμφανιζονται τα ονοματα των διευθυνσεων στους δρομους?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι θεμα χαρτη :(

 

Χρησιμοποιησε μονο το χαρτη της Αναβασης εχει περισσοτερους μονοδρομους :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια όταν τραβάμε φωτογραφία απο το garmin camera μετά μόνο μέσα απο αυτό το πρόγραμμα μπορούμε να δούμε που ακριβώς είναι ή και μέσα απο το garmin mobile xt θα εμφανίζεται κάπου ένα σημαδάκι με την φωτό?

Ρωτάω γιατί και τα 2 προγράμματα δεν μου ανοίγουν λόγω έλειψης μνήμης :(

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

παιδια όταν τραβάμε φωτογραφία απο το garmin camera μετά μόνο μέσα απο αυτό το πρόγραμμα μπορούμε να δούμε που ακριβώς είναι ή και μέσα απο το garmin mobile xt θα εμφανίζεται κάπου ένα σημαδάκι με την φωτό?

Ρωτάω γιατί και τα 2 προγράμματα δεν μου ανοίγουν λόγω έλειψης μνήμης :(

 

Όταν ανοίξεις κάποια φωτογραφία μέσα από το Garmin Camera, ανοίγει και το Garmin Mobile XT και δείχνει στο χάρτη το σημείο όπου τράβηξες τη φωτογραφία. Επομένως πρέπει να είναι και οι δύο εφαρμογές ανοικτές, πράγμα που απαιτεί αρκετή RAM. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ενταξει δε θελει και τοσο ram η garmin camera.

Και τα δύο μαζί όμως;... :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνοντας στο θέμα δεν είδα να αναφέρεται πουθενά κάτι για αποφυγή δακτυλίου στο συγκεκριμένο πρόγραμμα. Υπάρχει κάποια λύση που δεν γνωρίζω?
Link to comment
Share on other sites

εχω μονο τον auto drive 1.30 και ειμαι ευχαριστημενος.. αν βαλω και τον anavasis θα δω καποια διαφορα? συμπληρωνει καποιες ελλειψεις απο τον auto drive αν καταλαβα καλα απο προηγουμενες σελιδες?

 

 

και κατι που προσεξα σημερα.. οταν ειχα βαλει το κινητο ηδη στη βαση που στερεωνεται στο παρμπριζ με βεντουζα,και ανοιγα μετα το προγραμμα.. κολλαγε στη μαυρη εικονα που λεει garmin,και μετα με πεταγε εξω. μετα τη 2-3 προσπαθεια εκανε και restart!

και οταν το πηρα στα χερια μου σε οριζοντια θεση,και ανοιξα το προγραμμα,δουλεψε κανονικα.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

1) O autodrive με τον anavasis δεν δουλελύουν μαζί. Ή ο ένας ή ο άλλος. Αν έχεις χώρο στην κάρτα θα σου πρότεινα να τους βάλεις και τους 2. Ο πρώτος να ξέρεις είναι πιο πολύ για πόλεις εν'ω ο δεύτερος για offroad διαδρομές και μικρά χωριουδάκια. Δηλαδή έχει καλή λεπτομέρεια σε αυτά.

2)Εμένα μου ακούγετα πολύ παράξενο αυτό πάντως... Εννοείς ότι το κινητό ήταν σε landscape ( η εικόνα του) και μετά άνοιξες το garmin και κολλούσε?

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...