Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

paidia ebgala tin karta micro sd prin kai otan tin ksanaebala meta mou zitah kodiko me 24 xaraktires.ayto akribos mou ebgale.(eneter the unlock code (25 characters).ti kano bohthisteme sas parakalo kai pitemou pos bazo ton kodiko.den exo ellinika sto pc giafto grafo etsi.

 

Δηλαδή ξαναέβαλες την ίδια κάρτα που είχες και πριν, χωρίς να την πειράξεις και δεν παίζει το πρόγραμμα?

Περίεργο.Δοκίμασες να ξαναφτιάξεις άλλο key και να διορθώσεις και το αντίστοιχο αρχείο με το νέο serial?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει να φαίνονται στο όνομα οι καταλήξεις για τα γνωστά αρχεία.

 

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα σε ΝΟΚΙΑ Ν73. Στις πληροφορίες του Garmin, το ΙΜΕΙ της συσκευής είναι 10ψήφιο (και δεν έχει καμία σχέση με το πραγματικό ΙΜΕΙ του κινητού). Έχω φτιάξει το SW.UNL αρχείο με βάση αυτό το νούμερο, αλλά δεν λέει να συνδεθεί με ένα εξωτερικό Fortuna GPS reciever που έχω. Το reciever δεν έχει κανένα πρόβλημα διότι το έχω συνδέσει με επιτυχία στο Ν81 που έχω, και δουλεύει μια χαρά με το Garmin.

 

Πού κάνω το λάθος?

 

 

Επανέρχομαι με το παραπάνω πρόβλημα στο Ν73. Δεν μπορεί να δει το πρόγραμμα το Fortuna. Εννοείται πως έχω κάνει αξιόπιστη συσκευή το GPS reciever, εννοείται πως έχω αρχείο SW.UNL (δοκίμασα μάλιστα την μία να βάλω το δήθεν (10ψήφιο) ΙΜΕΙ και την άλλη να βάλω το card id, αλλά και πάλι δεν γίνεται τίποτα.

Καμιά ιδέα?

SonyEricsson rules... but NOKIA is cool.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα πολυ σοβαρο προβλημα , οποτε το βαζω να με παει καπου μακρια , παντα διαλεγει να με παει με καραβι.Πως μπορω να το αποφυγω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το παραπάνω πρόβλημα στο Ν73. Δεν μπορεί να δει το πρόγραμμα το Fortuna. Εννοείται πως έχω κάνει αξιόπιστη συσκευή το GPS reciever, εννοείται πως έχω αρχείο SW.UNL (δοκίμασα μάλιστα την μία να βάλω το δήθεν (10ψήφιο) ΙΜΕΙ και την άλλη να βάλω το card id, αλλά και πάλι δεν γίνεται τίποτα.

Καμιά ιδέα?

 

επειδη κι εγω εχω το ν73 και ακομα ψαχνομαι με την εγκατασταση...οταν πας πληροφοριες(του garmin) δε σου λεει το card id???

γιατι δε βαζεις αυτο???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα πολυ σοβαρο προβλημα , οποτε το βαζω να με παει καπου μακρια , παντα διαλεγει να με παει με καραβι.Πως μπορω να το αποφυγω αυτο?

 

δεν σου αρεσουν οι κρουαζιερες?:)

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

επειδη κι εγω εχω το ν73 και ακομα ψαχνομαι με την εγκατασταση...οταν πας πληροφοριες(του garmin) δε σου λεει το card id???

γιατι δε βαζεις αυτο???

 

 

To έχω βάλει.

Αλλά κάνει συνέχεια αναζήτηση στο GPS χωρίς να βρίσκει τίποτα. Το GPS reciever είναι ακριβώς δίπλα και δουλεύει κανονικά. Στο ΝΟΚΙΑ Ν81 το ίδιο reciever δουλεύει άψογα με το Garmin!

SonyEricsson rules... but NOKIA is cool.....
Link to comment
Share on other sites

To έχω βάλει.

Αλλά κάνει συνέχεια αναζήτηση στο GPS χωρίς να βρίσκει τίποτα. Το GPS reciever είναι ακριβώς δίπλα και δουλεύει κανονικά. Στο ΝΟΚΙΑ Ν81 το ίδιο reciever δουλεύει άψογα με το Garmin!

 

ok..αν και δεν εχω καταφερει να το τρεξω(δεν εχω και πολυ χρονο λογο εξεταστικης) το bt gps καταφερα να το βαλω....

απλα...αρχικα το ετρεξα μια φορα...ειδα το card id που εχει και το εβαλα στο προγραμμα....(τα εβαλα ολα μαζι δλδ μαζι με το χαρτι και τον κωδικο του)....μου βρηκε το bt gps μετα απο λιγο....(δε μου βρηκε το χαρτι αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια:wacko:)...δοκιμασε να τα κανεις αγκατασταση απο την αρχη...

 

εμενα η βασικη μου απορια ειναι για τα POI...πως να τα βαλω???στον οδηγο λεει να αλλαξουμε την καταληξη απο .gpx σε .gpi???τα αρχεια ομως ειναι πααααααααααααρα πολλα για να τα αλλαξω 1-1...επισης με το προγραμμα της garmin μου βγαζει οτι το τυπος δεν ειναι σωστος(για τα .gpx)....μπορει καποιος να μου εξηγησει τι γινεται και πως γινεται?????

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα απεγκατάσταση, ξανά εγκατάσταση, αλλά τίποτα. Τους χάρτες τους βλέπει μια χαρά, το GPS όχι!!

 

Για τα POIs, καλύτερα να κατεβάσεις το POI loader από την πρώτη σελίδα, και να τα περάσεις μέσω αυτού!

SonyEricsson rules... but NOKIA is cool.....
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα απεγκατάσταση, ξανά εγκατάσταση, αλλά τίποτα. Τους χάρτες τους βλέπει μια χαρά, το GPS όχι!!

 

Για τα POIs, καλύτερα να κατεβάσεις το POI loader από την πρώτη σελίδα, και να τα περάσεις μέσω αυτού!

 

να συναντηθουμε μια μερα να το φτιαξουμε μαζι...μισο ο ενας μισο ο αλλος κατι θα καταφερουμε....:lol::lol:

τι να πω...εμενα το βρηκε το gps οταν εκανα αυτο που σου ειπα....ομως με εβγαλε πανω σε λευκο χαρτη...(αν και στις ρυθμισεις τον ειχε κανονικα τον ελληνικο ,αρα δεν ξερω μηπως θελει ενεργοποιηση απο καπου καθος εβρισκε κι αλλον ενα)...

τελος το POI οπως ειναι σε .gpx τα περασες(με το προγραμμα)??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενδιαφερομαι να βρω αναλυτικους χαρτες για βουλγαρια οι οποιοι να κανουν για nokia n95

περιμενω νεα σας

 

Αναλυτικότατος για όλη τη Βουλγαρία και με πλοήγηση.

 

 

Πρώτα το ανοίγεις με το mapsource στο pc σου και μετά τον περνάς στο κινητό σου. Αν χρειαστείς βοήθεια εδώ είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

θελω να αναφερω και εγω οπως και ο prizi το προβλημα με τα εικονιδια των pois. κανουμε κατι λαθος ? ειναι θεμα ρυθμισης ? ας αναφερει καποιος αν ξερει κατι......εχω προσπαθησει και με το poiLoader. οταν βαζεις νεα poi τα αποθηκευει στα προσαρμοσμενα poi.τα αλλα απο την βασικη εγκατασταση δεν τα πειραζει.μενουν ως εχουν.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!! .....ενω περνανε κανονικα τα poi - αποθηκευονται κανονικα στα "προσαρμοσμενα poi "-εχουν κανονικα τα λογοτυπα τους .....παρολα αυτα ,οταν κανεις πλοηγηση δεν φαινονται,προφανως γιατι "βλεπει" τα αλλα?απο την πρωτη εγκατασταση ? για παραδειγμα στα περισσοτερα βγαζει μια κιτρινη κουκιδα η οποια αναφερετε γενικως σε καταστημα.αν πας ομως και κανεις αναζητηση στα προσθετα poi και ζητησεις μια συγκεκριμενη μαρκα θα σου την δειξει στο χαρτη κανονικα με το εικονιδιο αλλα την ωρα που κανεις πλοηγηση σου δειχνει μια κιτρινη κουκιδα.............γνωριζει καποιος κατι ?
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω παιδευεστε με τα POI. Παρτε αυτο το αρχειο και βαλτε το στο φακελο ΡΟΙ. Επρεπε απο μερες να το ειχα κανει αυτο.

http://rapidshare.com/files/92176849/POI.GPI.html

 

Ελπιζω να βοηθησει αυτο. Εμενα παντως εχει τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε viper ευχαριστουμε για την απαντηση αλλα μην παιρνεις στο λαιμο σου καποιους αν δεν καταλαβες την ερωτηση.μην παρεξηγησε φιλε αλλα εβαλα το αρχειο που ειπες και τα ξαναεχασα ολα. ευτυχως που ειχα σωσει τις αλλαγες -αλλα τωρα θα χρειαστει να τα περασω παλι με το poiLoader.γιαυτο προτεινω να μην το δοκιμασουν αλλοι γιατι δεν προσφερει τιποτα το αρχειο σχετικα με αυτο που ειπαμε και εγω και ο prizi. και εξηγουμαι........για να μην παρεξηγουμαι. εγω δεν ανεφερα οτι εχουμε προβλημα με το οτι δεν εχουμε αρκετα pois φορτωμενα αλλα ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΛΟΗΓΗΣΗ.για να το καταλαβεις και εσυ viper πηγαινε ¨" για που ? "....." αγορες " και εκει θα δεις οτι ολα ....τα καταστηματα που συμπεριλαμβανονται μεσα στο ......."τμημα" , "γενικο εμποριο" κτλ τα εχει μια κιτρινη τσαντα. που σημαινει οτι ολα αυτα τα καταστηματα ενδυσης,υποδησης,σουπερ μαρκετ , courier , αντιπροσοπειες αυτοκινητων κτλ ........οταν κανεις πλοηγηση η απλα βλεπεις τον χαρτη - ολα αυτα θα τα δειχνει με μια κιτρινη τσαντα και οχι το λογοτυπο της καθε εταιριας για να τα ξεχωριζεις.....και το jumbo, και το lidl, kai to carrefour και ολα φαινονται σαν κιτρινη τσαντα.............μπορουμε να κανουμε κατι για να φαινονται τα λογοτυπα ? ειναι θεμα ρυθμισης η΄ δεν αλλαζει αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Ειδατε τη διαφημιση ενος vodafone κινητου της samsung με gps που θα εχει επανω το garmin με ολους τους χαρτες της Ελλαδας?απορω τι χαρτες θα ειναι αυτοι..

 

(μεταξυ μας δε πιστευω να ειχε σημα μεσα εκει που το χρησιμοποιουσε αυτη. hehe )

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ειδατε τη διαφημιση ενος vodafone κινητου της samsung με gps που θα εχει επανω το garmin με ολους τους χαρτες της Ελλαδας?απορω τι χαρτες θα ειναι αυτοι..

 

(μεταξυ μας δε πιστευω να ειχε σημα μεσα εκει που το χρησιμοποιουσε αυτη. hehe )

 

Την ειδαμε :rolleyes:

και οπως ειπα πωλειται και ξεχωριστα η εφαρμογη

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2240516#post2240516

Διατιθεται σε 1GB καρτα Micro/Mini/SD

 

Αναλυτικός χάρτης Ελλάδας Αuto Drive Hellas

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα - δεν πειραζει viper . πιστευω οτι ειναι θεμα ρυθμισης . δεν νομιζω να μην γινετε. εκανα και αυτα που λεει ο aisopos στο πρωτο post να τα βαλουμε δηλαδη ενα-ενα σε καθε φακελο ξεχωριστα οπου μεσα o καθε φακελος θα πρεπει να εχει το αρχειο bmp και gpx.γινονται ολα σωστα,τα περναει ο loader χωριστα με τα λογοτυπα τους αλλα αυτα αποθηκευονται στο μενου στα προσθετα pois ενω στην πλοηγηση "βλεπει " μαλλον τα αλλα , απο την αρχικη εγκατασταση
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια ποιο θα ειναι το ονομα του χαρτη αρκει το αρχειο .UNL που θα φτιαξουμε να εχει το ειδιο ονομα με το χαρτη που θελουμε να ξεκληδωσουμε, μπες μεσα στο φακελο της εφαρμογης και παρατηρησε το! κατα προτιμηση το ονομα του χαρτη και το .UNL αρχειο να αποτελουνται απο 8 γραμματα οπως ειναι και οι υπολοιποι χαρτες :)

 

 

 

αυτη η λεπτομερεια ειναι κατι που δεν αναφερεται στην 1η σελιδα στις οδηγιες (αν κανω λαθος διορθωστε με) και χωρις αυτην την διευκρινηση δεν θα δουλευε ποτε ο χαρτης στο Ν82 μου :!:

 

φιλε @gianpithio respect ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

3 χάρτες σε 1

 

 

 

 

den ginete antigrafi kanenos arhiou kai ta 2 arhia einai idia?

pos prepei na ta anixoume?

mperdeftika pedia sos

 

afto me katalixi z01 pos xeziparete.....eknevristika as voithisi kapoios otan alazw thn katalixi se zip

mou leei katestrameno arhio....gggrrrrrr

Link to comment
Share on other sites

afto me katalixi z01 pos xeziparete.....eknevristika as voithisi kapoios otan alazw thn katalixi se zip

mou leei katestrameno arhio....gggrrrrrr

 

ασε το z01 και μην το πειραζεις καθολου!

 

απλα ανοιξε το 1ο αρχειο απο τα 2 που κατεβασες και αντεγραψε τον φακελο στην επιφανεια εργασιας σου.

μετα μολις τελειωσει κοιτα απο περιεργεια τι εχει ο φακελος μεσα και ποσο μεγεθος εχει συνολικα...:rolleyes:

 

ειναι 213mb ;)

 

αυτος ειναι ολος ο φακελος που θα κανεις αντιγραφη στην καρτα μνημης σου και ακολουθησε τις οδηγιες που εχει ο φακελος ""ΒΟΗΘΕΙΑ-ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΔΩ!""

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Την ειδαμε :rolleyes:

και οπως ειπα πωλειται και ξεχωριστα η εφαρμογη

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2240516#post2240516

Διατιθεται σε 1GB καρτα Micro/Mini/SD

 

Αναλυτικός χάρτης Ελλάδας Αuto Drive Hellas

 

α ο autodrive θα ειναι?οκ δεν εχουμε κατι καινουργιο τοτε.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...