Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να 'σαι καλά. :)

 

 

 

Κάνουν και τέτοια πράματα αυτά τα μαραφέτια!! :blink:

Τι άλλο θ' ακούσουμε! Σε λίγο θα βγάζουν και τοπογραφικά!! :ninja:

 

μα,αν δεν απατωμαι βγαζουν και τοπογραφικα...:lol::D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως υπάρχει ο 25ψήφιος κωδικός για τον χάρτη της AutoDrivehellas για το MapSource (ξεκλείδωμα) ? Σημείωση ότι δεν υπάρχει gps, γι'αυτό και το ζητάω Κάπου τον είχα βρει αλλά τώρα που τον ξαναεγκατάστησα δεν μπορώ να τον βρώ πουθενα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

παω να ξεκινησω την διαδικασια που αναφερετε στην πρωτη σελιδα κ οταν παω στο rapidshare για να κατεβασω το αρχειο μου γραφει files not found.ξερει κανεισ γιατι?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Δούλεψε ΟΚ.

 

Αλλά όμως κάτι δε κάνω σωστά μάλλον. :rolleyes:

 

Θέλω λοιπόν να κάνω navigate σε μια διεύθυνση:

Πάω..."Για Που", μετά "Διευθύνσεις", μετά ρωτάει σε ποια χώρα είναι η Διεύθυνση επιλέγω "Εγγραφή Χώρας", μετά "Ελλάδα" και μετά "Αναζήτηση σε όλες τις Πόλεις" μου βγάζει "Δε βρέθηκε αποτέλεσμα" και μετά αν πάω πίσω και πατήσω "Εγγραφή Πόλης" και κάνω αναζήτηση...δε κάνει τίποτα πάλι, λέει ότι δε βρέθηκε τίποτα.

 

Τις αναζητήσεις τις κάνω στα Ελληνικά.

 

Τι συμβαίνει? :(

 

Πως κάνετε εσείς navigate με οδηγίες κλπ σε κάποια συγκεκριμένη διεύθυνση?

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? :O

Link to comment
Share on other sites

 

Θέλω λοιπόν να κάνω navigate σε μια διεύθυνση:

Πάω..."Για Που", μετά "Διευθύνσεις", μετά ρωτάει σε ποια χώρα είναι η Διεύθυνση επιλέγω "Εγγραφή Χώρας", μετά "Ελλάδα" και μετά "Αναζήτηση σε όλες τις Πόλεις" μου βγάζει "Δε βρέθηκε αποτέλεσμα" και μετά αν πάω πίσω και πατήσω "Εγγραφή Πόλης" και κάνω αναζήτηση...δε κάνει τίποτα πάλι, λέει ότι δε βρέθηκε τίποτα.

 

Ποιούς χάρτες έχεις βάλει; Τους ξεχωριστούς ή τον 3 σε 1;

 

Κοίτα επίσης το mapsource. Όταν είχα ξεκλικάρει τον AutoDrive και χρησιμοποιούσα μόνο τον Ανάβασις, δε μου έβρισκε τίποτα.

 

παω να ξεκινησω την διαδικασια που αναφερετε στην πρωτη σελιδα κ οταν παω στο rapidshare για να κατεβασω το αρχειο μου γραφει files not found.ξερει κανεισ γιατι?ευχαριστω

 

Σίγουρα το κάνεις σωστά; Για ποιό συγκεκριμένα λινκ μιλάς;

 

Μόλις τώρα τα δοκίμασα όλα και δουλεύουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ποιούς χάρτες έχεις βάλει; Τους ξεχωριστούς ή τον 3 σε 1;

 

Κοίτα επίσης το mapsource. Όταν είχα ξεκλικάρει τον AutoDrive και χρησιμοποιούσα μόνο τον Ανάβασις, δε μου έβρισκε τίποτα.

 

Τον 3 σε 1 έχω βάλει.

 

Τι εννοείς να δω το mapsource? Που θα το δω? :O

 

Άρα να χρησιμοποιώ ποιόν? Τον AutoDrive?

 

Εσείς δηλαδή όταν πάτε εκεί που λέει Διεύθυνση και κάνετε αναζήτηση με Ελληνικά το βγάζει κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

της πρωτησ σελιδας

 

Δε δουλεύουν τα λινκ...λένε FORBIDDEN. :O

 

EDIT: Το βρήκα...το κατεβάζω από το Garmin...απλά δε δουλεύουν τα πρώτα λινκ του rapidshare για το AutoDrive.

 

Αυτό που δε καταλαβαίνω είναι που "ξεκλικάρω" κάποιον χάρτη?? Στο κινητό μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Τον 3 σε 1 έχω βάλει.

 

Τι εννοείς να δω το mapsource? Που θα το δω? :O

 

Άρα να χρησιμοποιώ ποιόν? Τον AutoDrive?

 

Εσείς δηλαδή όταν πάτε εκεί που λέει Διεύθυνση και κάνετε αναζήτηση με Ελληνικά το βγάζει κανονικά?

 

Πήγαινε

Εργαλεία -> Διαχείρηση δεδομένων -> Σύνολα χαρτών -> Mapsource

και κλίκαρε εκεί που λέει autodrive

Εγώ έχω ξεκλικάρει όλα τα άλλα. Μου φαίνεται δουλεύει πιο γρήγορα έτσι η εφαρμογή.

 

Εμένα στην αναζήτηση, όταν γράφω κάτι στο εγγραφή, μου βρίσκει κανονικά αποτελέσματα.

 

της πρωτησ σελιδας

Σε όλα τα λινκ της πρώτης σελίδας; Κανένα δε σου δουλεύει; Εμένα μου δουλεύουν όλα.

Δε δουλεύουν τα λινκ...λένε FORBIDDEN. :O

Είμαι premium user (έχω πληρώσει συνφρομή δηλαδή). Μήπως φταίει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καπου να το κατεβασω κατευθειαν στο n95

 

Όχι, γιατί το Ν95 δεν μπορεί να ανοίξει rar αρχεία και γιατί πρέπει να δημιουργήσεις τους κωδικούς μέσω του key finder το οποίο τρέχει μόνο στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε

Εργαλεία -> Διαχείρηση δεδομένων -> Σύνολα χαρτών -> Mapsource

και κλίκαρε εκεί που λέει autodrive

Εγώ έχω ξεκλικάρει όλα τα άλλα. Μου φαίνεται δουλεύει πιο γρήγορα έτσι η εφαρμογή.

 

Εμένα στην αναζήτηση, όταν γράφω κάτι στο εγγραφή, μου βρίσκει κανονικά αποτελέσματα.

 

 

Σε όλα τα λινκ της πρώτης σελίδας; Κανένα δε σου δουλεύει; Εμένα μου δουλεύουν όλα.

 

Είμαι premium user (έχω πληρώσει συνφρομή δηλαδή). Μήπως φταίει αυτό;

 

Λοιπόν...κατέβασα ένα update του MapSource που πρέπει να έχω το πρώτο για να δουλέψει. :O

 

Τα λινκ για το mapsource στη πρώτη σελίδα δε μου δουλεύουν (λέει the file has been deleted by uploader). Καμιά ιδέα που μπορώ να βρω το mapsource? :O

 

Δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί το πρόγραμμα...αλλά θα το δω hands-on μάλλον. Προφανώς (κατάλαβα μάλλον) ότι πρέπει να βάλω το GMAPSUPP που έχω στο κινητό μου, στο πρόγραμμα στο PC?

 

Έχεις ιδέα αγαπητέ (και πολύ εξυπηρετικέ) φίλε μου, που μπορώ να το βρω? :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως υπάρχει ο 25ψήφιος κωδικός για τον χάρτη της AutoDrivehellas για το MapSource (ξεκλείδωμα) ? Σημείωση ότι δεν υπάρχει gps, γι'αυτό και το ζητάω Κάπου τον είχα βρει αλλά τώρα που τον ξαναεγκατάστησα δεν μπορώ να τον βρώ πουθενα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Τον κωδικό δεν μπορούμε να στον δώσουμε εμείς. Είναι διαφορετικός για κάθε κάρτα μνήμης, σαν το ΙΜΕΙ του κινητού σου.

 

Κατέβασε, αν δεν το έχεις κάνει ήδη, το Garmin Xt key finder απο το πρώτο ποστ, άνοιξέ το, βάλε το mapID 822 και θα σου βγάλει τον κωδικό που ζητάς.

 

oute sto pc ?k meta na ta peraso sto n95

Ναι, όλα τα κάνεις στον υπολογιστή σου. Περνάς τους φακέλους, τρέχεις το αρχείο sis, το εγκαθιστάς και μετά γτιάχνεις τα αρχεία ξεκλειδώματος.

 

Διάβασε προσεκτικά το πρώτο ποστ. Τα εξηγούν τα παιδιά πολύ αναλυτικά.

 

Λοιπόν...κατέβασα ένα update του MapSource που πρέπει να έχω το πρώτο για να δουλέψει. :O

 

Τα λινκ για το mapsource στη πρώτη σελίδα δε μου δουλεύουν (λέει the file has been deleted by uploader). Καμιά ιδέα που μπορώ να βρω το mapsource? :O

 

Δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί το πρόγραμμα...αλλά θα το δω hands-on μάλλον. Προφανώς (κατάλαβα μάλλον) ότι πρέπει να βάλω το GMAPSUPP που έχω στο κινητό μου, στο πρόγραμμα στο PC?

 

Έχεις ιδέα αγαπητέ (και πολύ εξυπηρετικέ) φίλε μου, που μπορώ να το βρω? :O

 

Άλλο το πρόγραμμα για το PC και άλλο για το κινητό. Εσύ, θα κατεβάσεις ταα πρώτα λίνκ που δίνονται.

 

Για να δούμε τι γίνεται με τα λίνκ, αν όντως έχουν σταματήσει να δουλεύουν, πρέπει να μπουν και τα ίδια τα παιδιά που τα έχουν ανεβάσει για να μας το επιβεβαιώσουν.

 

Γιατί εγώ, όπως σας είπα δεν έχω πρόβλημα. Μου δουλεύουν τα λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο το πρόγραμμα για το PC και άλλο για το κινητό. Εσύ, θα κατεβάσεις ταα πρώτα λίνκ που δίνονται.

 

Για να δούμε τι γίνεται με τα λίνκ, αν όντως έχουν σταματήσει να δουλεύουν, πρέπει να μπουν και τα ίδια τα παιδιά που τα έχουν ανεβάσει για να μας το επιβεβαιώσουν.

 

Γιατί εγώ, όπως σας είπα δεν έχω πρόβλημα. Μου δουλεύουν τα λινκ.

 

Τα πρώτα λινκ τα έχω κατεβάσει όλα. Έβαλα και τους 3 χάρτες...αλλά δε δούλευε το πρόγραμμα καν (έβγαζε στην αρχή "Δεν έχει δ"...ο,τι κι αν σημαίνει αυτό). Μετά έβαλα τον 3 σε 1 με τον 50ψήφιο κωδικό...και δουλεύει ΟΚ. Δίνει στίγμα στον χάρτη κλπ...είναι όλα ΟΚ. Απλά δε μου κάνει αναζήτηση...και τα βήματα στην αρχή τα έκανα όλα σωστά 1-προς-1.

 

Απλά το MapSource στο πρώτο ποστ λέει ότι έχει βγει από τον uploader.

 

Αυτό με το ξεκλικάρισμα που λες θα λύσει το πρόβλημα? :O

Link to comment
Share on other sites

@Kinitomanis δεν εχω ασχοληθει με το MapSource αλλα εαν θελεις ριξε μια ματια εδω μπορει να βρεις κατι :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

exw perasmenous diaforous xartes perasmenous sto n82 mou alla distixws otan paw na valw dieu8insi i poli gia na paw kapou mou leei oti dn ginete kati error mpes sto site tis garmin na katevaseis allous xartes kai tetoia:(:(:(:(

Ti na kanw re paidia???

 

 

Paidia mporei kapoios na voi8isei???

Kserw oti an kserei kapoios kati to anaferei alla dn mporw na perimenw allo eimai ligaki anupomonoulis:)

 

Euxaristw Prokatavolika

 

Filika

 

Nikolas:D:):p;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

@Kinitomanis δεν εχω ασχοληθει με το MapSource αλλα εαν θελεις ριξε μια ματια εδω μπορει να βρεις κατι :)

 

Δε καταλαβαίνω και πολλά...κυρίως επειδή δεν έχω το mapsource.

 

Αλλά δε ξέρω αν είναι αυτή είναι η λύση του προβλήματος. Το πρόβλημά μου είναι αυτό...

 

Αλλά όμως κάτι δε κάνω σωστά μάλλον.

 

Θέλω λοιπόν να κάνω navigate σε μια διεύθυνση:

Πάω..."Για Που", μετά "Διευθύνσεις", μετά ρωτάει σε ποια χώρα είναι η Διεύθυνση επιλέγω "Εγγραφή Χώρας", μετά "Ελλάδα" και μετά "Αναζήτηση σε όλες τις Πόλεις" μου βγάζει "Δε βρέθηκε αποτέλεσμα" και μετά αν πάω πίσω και πατήσω "Εγγραφή Πόλης" και κάνω αναζήτηση...δε κάνει τίποτα πάλι, λέει ότι δε βρέθηκε τίποτα.

 

Τις αναζητήσεις τις κάνω στα Ελληνικά.

 

Τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

kalispera! apo exthes prospatho na valo to garmin sto kinito mou kai den mporo. akolouthisa ta vimata apo tin arxi, katevasa to proto arxeio, to perasa stin karta tou kinitou me "maziki metafora" (etsi legete nomizo) meta leei na to anoiksoume ta arxeia me enan explorer!!! ego to anoiksa allios gia na kano to install..... rithmiseis,diax.dedomenon,diaxeirisi arxeion kai telos karta mnimis, exeis tin eilogi na epeksergasteis ta arxeia. opote to vrik apo ekei, ekana to install, katevasa to deutero arxeio, ekana auto pou leei. pao na anoikso tin efarmogi gia na pao deksia to ksersora opos leei kai na balo epilogi ta ellinika kai.....vgenei i "eisagogi" tou programatos dil. garmin kai kati alla (wraia leo) ksafnika omos stamataei kai me petaei ekso!!! giati to ekane auto?? ekana epanakinisi sto kinito, ksana to idio. Sas parakalo poli, mporei na me voithisei kapoios? mipos prepei na allakso kapoia rithmisi sto kinito? den mporo na katalavo, giati efoson ginete i egkatastasi sosta tote poio einai to provlima.

exo to 6110. euxaristo

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω και πολλά...κυρίως επειδή δεν έχω το mapsource.

 

Αλλά δε ξέρω αν είναι αυτή είναι η λύση του προβλήματος. Το πρόβλημά μου είναι αυτό...

 

Αν έχεις πρόβλημα με τα Ελληνικά, μήπως πρέπει να κάνεις αναζήτηση με greeklish?

 

kalispera! apo exthes prospatho na valo to garmin sto kinito mou kai den mporo. akolouthisa ta vimata apo tin arxi, katevasa to proto arxeio, to perasa stin karta tou kinitou me "maziki metafora" (etsi legete nomizo) meta leei na to anoiksoume ta arxeia me enan explorer!!! ego to anoiksa allios gia na kano to install..... rithmiseis,diax.dedomenon,diaxeirisi arxeion kai telos karta mnimis, exeis tin eilogi na epeksergasteis ta arxeia. opote to vrik apo ekei, ekana to install, katevasa to deutero arxeio, ekana auto pou leei. pao na anoikso tin efarmogi gia na pao deksia to ksersora opos leei kai na balo epilogi ta ellinika kai.....vgenei i "eisagogi" tou programatos dil. garmin kai kati alla (wraia leo) ksafnika omos stamataei kai me petaei ekso!!! giati to ekane auto?? ekana epanakinisi sto kinito, ksana to idio. Sas parakalo poli, mporei na me voithisei kapoios? mipos prepei na allakso kapoia rithmisi sto kinito? den mporo na katalavo, giati efoson ginete i egkatastasi sosta tote poio einai to provlima.

exo to 6110. euxaristo

 

Για να καταλάβω..

Εβαλες με απλή αντιγραφή όλους τους φακέλους που πρέπει στην κάρτα μνήμης κάτω από 1 φάκελο με όνομα GARMIN?Και μετά πήγες για το install?Ή πήγες νωρίτερα να κάνεις εγκατάσταση?

Και αυτά που λες για επεξεργασία στη διαχείρηση δεδομένων, τι πήγες να κάνεις εκεί?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πρόβλημα με τα Ελληνικά, μήπως πρέπει να κάνεις αναζήτηση με greeklish?

 

To δοκίμασα. Τίποτα. Αν κάνω αναζήτηση με Α βγάζει κάποιες οδούς...αλλά βγάζει μόνο 3! Όταν βάζω π.χ. "Δ" δε βγάζει καμία! :(

 

Τι προτείνετε?

 

Ευχαριστώ παιδιά.

 

EDIT: Έχω κλικάρει το AutoDrive και το Ανάβαση. Αλλά ακόμα και με το AutoDrive πάλι το ίδιο πρόβλημα έχω.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω..

Εβαλες με απλή αντιγραφή όλους τους φακέλους που πρέπει στην κάρτα μνήμης κάτω από 1 φάκελο με όνομα GARMIN?Και μετά πήγες για το install?Ή πήγες νωρίτερα να κάνεις εγκατάσταση?

Και αυτά που λες για επεξεργασία στη διαχείρηση δεδομένων, τι πήγες να κάνεις εκεί?

 

antigrafi opos les mesa stin karta mnimis, einai 11 arxeia. meta iparxei mia epilogi sto kinito pou vriskete stis rithmiseis, diax.dedomenon,diaxeir. arxeion kai ekei an kaneis mia deksia to velaki se vgazei se auta pou exei i karta mesa, auta pou perasa ego diladi. ekei mesa vrika to arxeio "GarminMobileXT.sis" kai patisa pano tou kai ekane egkatastasi. egine omos i egkatastasi kanonika. den xrisimopoiisa diladi kapoion explorer.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα λύθηκε!!!

 

Είχα το κινητό μου στα Αγγλικά με αποτέλεσμα να μη διαβάζει σωστά τα fonts. Μόλις το γύρισα στα Ελληνικά κάνει κανονικά αναζήτηση και βγάζει τις οδούς και όλα.

 

Δεν υπάρχει τρόπος να αφήσω το κινητό στα Αγγλικά και να παίζει κανονικά το Garmin?

 

Υπάρχει κάποιος που να έχει το μενού στα Αγγλικά και να του παίζει σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα λύθηκε!!!

 

Είχα το κινητό μου στα Αγγλικά με αποτέλεσμα να μη διαβάζει σωστά τα fonts. Μόλις το γύρισα στα Ελληνικά κάνει κανονικά αναζήτηση και βγάζει τις οδούς και όλα.

 

Δεν υπάρχει τρόπος να αφήσω το κινητό στα Αγγλικά και να παίζει κανονικά το Garmin?

 

Υπάρχει κάποιος που να έχει το μενού στα Αγγλικά και να του παίζει σωστά?

 

Όχι δε γίνεται. Αυτό ήταν; :confused:Νόμιζα οτι θα το είχες τσεκάρει πρώτο, γι'αυτό και δεν στό'πα. Το έχουμε πει άπειρες φορές μέσα στο θέμα οτι αν δεν έχουμε ελληνικό μενού στο κινητό μας, δεν μπορούμε να κάνουμε αναζητηση στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...