Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο απο που το βλεπουμε?

 

απο τις ρυθμισεις->πληροφοριες ->περιεχομενα

 

Σωστος. Ας πούμε ένα ποτάμι που έχει στο χωριο μου, που ούτε εγω ήξερα οτι υπήρχε, τον ονομάζει stream.

 

δηλαδη ο ενας καλυπτει τον αλλον .απιστευτο.αντε να βρουμε και ενα υδρογραφικο αιγαιου και Ιονιου τωρα

 

Δηλαδη τον νεο χαρτη τον περναμε απλα στον φακελο garmin χωρις να φτιαξουμε νο αρχειο .UNL?

 

ναι και βλεπει και τους δυο

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τον νεο χαρτη τον περναμε απλα στον φακελο garmin χωρις να φτιαξουμε νο αρχειο .UNL?

 

Ναι;)

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να παω για υπνο τωρα γιατι δουλευω αυριο.αλλη μια <<καρπερη>> μερα.μπραβο σε ολους!πολυ καλη δουλεια.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παίζουν και οι δύο μαζί μια χαρά. Αν και οι διαφορές τους είναι οτι(τουλαχιστον στο νησί μου) κάποιοι χωματόδρομοι,ποτάμια παραπάνω και γράφει και υψόμετρο στα βουνά.

Εγω τα έχω έτσι

gmapbmap.img(base map)

gmapprom.img(Autodrive el)

gmapsupp.img(Anavasis)

 

Όπως τα έχεις δουλεύουν πράγματι πολύ καλά. όταν όμως προσπαθήσεις αντί το βασικό χάρτη να έχεις το μεγάλο που έχει ολόκληρη την Ευρώπη με λεπτομέρεια δημιουργείται κάποιο πρόβλημα και βλέπει μόνο τους δύο ελληνικούς. όποια μετονομασία και αν δοκίμασα επιμένει να μην αναγνωρίζει το μεγάλο χάρτη.

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς να έχει μεγάλο ευρωπαϊκό και ελληνικό μαζί? Συνάντησε κάποιο πρόβλημα όπως εγώ ?

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα έχεις δουλεύουν πράγματι πολύ καλά. όταν όμως προσπαθήσεις αντί το βασικό χάρτη να έχεις το μεγάλο που έχει ολόκληρη την Ευρώπη με λεπτομέρεια δημιουργείται κάποιο πρόβλημα και βλέπει μόνο τους δύο ελληνικούς. όποια μετονομασία και αν δοκίμασα επιμένει να μην αναγνωρίζει το μεγάλο χάρτη.

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς να έχει μεγάλο ευρωπαϊκό και ελληνικό μαζί? Συνάντησε κάποιο πρόβλημα όπως εγώ ?

 

Κανονικα μου αναγνωριζει τον Ευρωπαικο.

Τα εχω με την σειρα που σου ειπα.

Απλα με αυτη τη σειρα εμενα δεν μου αναγνωριζει τον Adria Route 2.0

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

ο ευρωπαϊκός που έχεις πρέπει να είναι αυτός που απλά έχει τις εθνικές οδούς στην Ευρώπη(από ότι καταλαβαίνω από το όνομα του.Περίπου 10 ΜΒ δεν είναι?). Εχεις δοκιμάσει το μεγάλο χάρτη (περίπου 1.4 γίγα που έχει σχεδόν όλη την Ευρώπη αναλυτικά) μαζί με τους ελληνικούς?

 

Λογικά πρέπει να δημιουργείται κάποιο κονφλικτ μεταξύ τους. Οι δύο ελληνικοί συνεργάζονται άψογα! Εκεί που τελειώνει η λεπτομέρεια του ενός αρχίζει η ορεινή λεπτομέρεια του άλλου. Πραγματικά πολύ καλό πακέτο θεωρώ όσο το δοκιμάζω...

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

gmapbmap.img(base map)

gmapprom.img

εγω εχω αυτους τους 2 αλλα στην μετο νομασια του αρχειου του χαρτη λεει στο πρωτο ποστ να τον γραψουμε GMAPSUPP.UNL αλλα του autodrive λεγεται GMAPPROM.IMG!δεν πρεπει να ειναι τα ιδια σε ονομα αλλα το ενα με καταληξη .img και το αλλο με .unl?εμενα παντως μολις το ανοιγω το προγραμμα μου δειχνει μονο ενα γενικο χαρτη της ευρωπης χωρις σχεδον τιποτα απο ελλαδα!τι κανω λαθος?

 

οταν ανοιγει το προγραμμα και ψαχνει για GPS (ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ Ε61ι) και φυσικα δεν βρισκει τιποτα μου βγαζει "αδυνατον να ξεκλειδωσουν οι χαρτες γιατι δεν υπαρχει GPS" η καπως ετσι!εγω δεν θελω gps μονο τους χαρτες!πως γινεται?το βημα 6) για το εσωτερικο gps πρεπει να το κανω η επειδη θελω μονο τους χαρτες ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

όσοι έχουν προβλήματα με την εύρεση στα ελληνικά στο χάρτη, μήπως έχουν επιλεγμένη γλώσσα ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ αγγλικά και ελληνική γραφή;

 

επίσης στην εύρεση μήπως εμφανίζει αρχικά κινέζικα; Ας δοκιμάσουν να αλλάξουν και τη γλώσσα του τηλεφώνου στα ελληνικά, σε μένα Ν95 δούλεψε -και μας δουλεύει το τηλ- :confused:

 

καλή παρατήρηση, εγώ δουλεύω με αγγλικό μενού και ελληνική γραφή επομένως μάλλον αυτό είναι που λες.

Link to comment
Share on other sites

gmapbmap.img(base map)

gmapprom.img

εγω εχω αυτους τους 2 αλλα στην μετο νομασια του αρχειου του χαρτη λεει στο πρωτο ποστ να τον γραψουμε GMAPSUPP.UNL αλλα του autodrive λεγεται GMAPPROM.IMG!δεν πρεπει να ειναι τα ιδια σε ονομα αλλα το ενα με καταληξη .img και το αλλο με .unl?εμενα παντως μολις το ανοιγω το προγραμμα μου δειχνει μονο ενα γενικο χαρτη της ευρωπης χωρις σχεδον τιποτα απο ελλαδα!τι κανω λαθος?

 

Δεν χρειάζεται να το αλλάξεις απλώς το αρχειο .UNL και .IMG πρέπει να έχουν το ίδιο όνομα

π.χ

gmapprom.img -->Autodrive χάρτης

gmapprom.UNL--> κωδικός του Autodrive

 

 

 

οταν ανοιγει το προγραμμα και ψαχνει για GPS (ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ Ε61ι) και φυσικα δεν βρισκει τιποτα μου βγαζει "αδυνατον να ξεκλειδωσουν οι χαρτες γιατι δεν υπαρχει GPS" η καπως ετσι!εγω δεν θελω gps μονο τους χαρτες!πως γινεται?το βημα 6) για το εσωτερικο gps πρεπει να το κανω η επειδη θελω μονο τους χαρτες ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να το κανω?

 

Μάλλον έχεις ξεκλειδώσει λάθος τον χάρτη

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να το αλλάξεις απλώς το αρχειο .UNL και .IMG πρέπει να έχουν το ίδιο όνομα

π.χ

gmapprom.img -->Autodrive χάρτης

gmapprom.UNL--> κωδικός του Autodrive

 

 

 

 

Μάλλον έχεις ξεκλειδώσει λάθος τον χάρτη

για το ξελειδωμα χρησιμοποιησα το προγραμμα κανονικα με 822 το κλειδι ετσι δεν ειναιγια το χαρτη τη autodrive?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα καλά αλλά μήπως υπάρχει περίπτωση να βρεθεί και ναυτικός χάρτης??? Η μήπως υπάρχει άλλο πρόγραμμα για αυτή την δουλειά?? το ρωτάω αυτό γιατί το καλοκαίρι ένας με ένα HTC είχε φορτωμένο έναν ναυτικό χάρτη.... έψαξα κάποιες σελίδες αλλά δεν έβγαλα άκρη ....:blink:
Link to comment
Share on other sites

για το ξελειδωμα χρησιμοποιησα το προγραμμα κανονικα με 822 το κλειδι ετσι δεν ειναιγια το χαρτη τη autodrive?

 

ναι αυτός είναι..το έκανες με το keyzen; Πρέπει εκει που γραφει Card Id να βάλεις το id της συσκεύης σου, μετά πατας generate, μετα γραφεις το 822 στο custom map id και παλι generate. Και τον κωδικό που σου βγάζει(25 χαρακτήρες)να τον βάλεις στο gmapprom.unl.

 

Παιδιά όλα καλά αλλά μήπως υπάρχει περίπτωση να βρεθεί και ναυτικός χάρτης??? Η μήπως υπάρχει άλλο πρόγραμμα για αυτή την δουλειά?? το ρωτάω αυτό γιατί το καλοκαίρι ένας με ένα HTC είχε φορτωμένο έναν ναυτικό χάρτη.... έψαξα κάποιες σελίδες αλλά δεν έβγαλα άκρη ....:blink:

 

δοκίμασε αυτο τον χάρτη απο το ποστ #361

http://anonym.to/?http://rapidshare.com/files/81080263/GMAPSUPP.IMG.html

 

δείχνει δρομολόγια πλοίων, πόσο βαθια είναι η θαλάσσια περιοχή κτλ.

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

μια διευκρινιση γιατι μπερδευτηκα παιδια!

εχω μονο τον χαρτη της autodrive!

οταν βαλω εναν αλλο χαρτη, βαζω τον αντιστοιχο κωδικο

ξεκλειδωματος χαρτη αλλα δεν αλλαζω το αρχειο SW.UNL?

Ειναι ετσι?

dsmous
Link to comment
Share on other sites

μια διευκρινιση γιατι μπερδευτηκα παιδια!

εχω μονο τον χαρτη της autodrive!

οταν βαλω εναν αλλο χαρτη, βαζω τον αντιστοιχο κωδικο

ξεκλειδωματος χαρτη αλλα δεν αλλαζω το αρχειο SW.UNL?

Ειναι ετσι?

 

οχι δεν το αλλάζεις

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο Garmin, όπως έχει αυτή τη στιγμή, ξεπερνάει τον Destinator ή μου φαίνεται;

Κάποιος που έχει δοκιμάσει και τους δυο μπορεί να μας πει;

 

Είναι μια πληροφορία που μπορεί να παίξει πολύ μεγάλο ρόλο στην επιλογή συσκευής, για πολλούς.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε αυτο τον χάρτη απο το ποστ #361

 

δείχνει δρομολόγια πλοίων, πόσο βαθια είναι η θαλάσσια περιοχή κτλ.

 

Και υδατογραφικος χαρτης ?θα με τρελανετε!ειναι επιπεδου bluechart?συνεργαζεται με τους αλλους δυο της Ελλαδας φορτωμενους το δοκιμασες?εχει και Αιγαιο και Ιονιο αναλυτικα?θελει ξεκλειδωμα?αν ναι πιο ειναι το map id? Οσο για το φιλο πιο πανω που ρωταει για τη συγκριση με το destinator δυστυχως δεν ειχα προσωπικα τη τυχη να το δοκιμασω ποτε

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Και υδατογραφικος χαρτης ?θα με τρελανετε!ειναι επιπεδου bluechart?συνεργαζεται με τους αλλους δυο της Ελλαδας φορτωμενους το δοκιμασες?εχει και Αιγαιο και Ιονιο αναλυτικα?θελει ξεκλειδωμα?αν ναι πιο ειναι το map id? Οσο για το φιλο πιο πανω που ρωταει για τη συγκριση με το destinator δυστυχως δεν ειχα προσωπικα τη τυχη να το δοκιμασω ποτε

 

Απλα το Destinator εχει πιο Friendly Interface.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ... δεν ξέρω τι λάθος κάνω αλλά δεν μπορώ να ξεκλειδώσω το εσωτερικό GPS με τίποτα ... ακολουθώ τα βήματα αλλά τίποτα ... έχω 6110n

 

Σημείωση ... Όταν είμαι στο πρόγραμμα για να βρω το card id ... πάω στις πληροφορίες και εκεί έχει κατα σειρά ... ΙΜΕΙ ... IMSI .. Card ID ... Το ΙΜΕΙ όμως που μου βγάζει δεν είναι το ΙΜΕΙ του κινητού μου ...

 

Επίσης όποτε ψάχνει για GPS ενεργοποιεί το bluetooth και ψάχνει από εκεί

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Garmin BlueChart Atlantic v9.5 (last version). Περιέχει όλους τους ναυτικούς χάρτες της θαλάσσιας περιοχής της Ελλάδας (και λίγο περισσότερο).

Ενημερώθηκε το αρχικό μήνυμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2178964#post2178964

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να μου πει τι κάνω λάθος ... με το generator βρίσκω το 25αρι key Και το κάνω αρχείο sw.unl ... μετά κάνω και το 25αρι key του map με το 822 και το κάνω αρχείο gmapprom.UNL. Τα 2 unl αρχεία τα κάνω c/p στο dir e:/garmin και τρέχω το πρόγραμμα ... και τζίφος ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Garmin BlueChart Atlantic v9.5 (last version). Περιέχει όλους τους ναυτικούς χάρτες της θαλάσσιας περιοχής της Ελλάδας (και λίγο περισσότερο).

Ενημερώθηκε το αρχικό μήνυμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2178964#post2178964

 

Thanks :)

Προστεθηκε και εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2139353#post2139353

Για τυχον αλλαγες που θελετε στο 1ο μηνυμα του θεματος ,

ενημερωστε με pm γιατι λογω αναμονης νεας συσκευης ,δεν παρακολουθω στενα το θεμα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σ εμενα που εχω και τους 2 χαρτες φορτωμενους γιατι δεν λειτουργει η αναζητηση? Βαζω μια πολη στα ελληνικα αλλα δεν βρισκει τπτ! Μηπως φταιει το οτι η εκδοση του προγραμματος που εχω δεν εχει ελληνικο μενου?
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να μου πει τι κάνω λάθος ... με το generator βρίσκω το 25αρι key Και το κάνω αρχείο sw.unl ... μετά κάνω και το 25αρι key του map με το 822 και το κάνω αρχείο gmapprom.UNL. Τα 2 unl αρχεία τα κάνω c/p στο dir e:/garmin και τρέχω το πρόγραμμα ... και τζίφος ...

 

μάλλον δεν αποθηκεύεις σωστά το SW.UNL αρχείο, δες μήπως το αποθηκεύεις ως SW.UNL.txt. Ρύθμισε τον υπολογιστή σου να βλέπεις τα file extensions και μετά μπορείς να ονομάσεις το αρχείο σωστά

Link to comment
Share on other sites

Σ εμενα που εχω και τους 2 χαρτες φορτωμενους γιατι δεν λειτουργει η αναζητηση? Βαζω μια πολη στα ελληνικα αλλα δεν βρισκει τπτ! Μηπως φταιει το οτι η εκδοση του προγραμματος που εχω δεν εχει ελληνικο μενου?

 

 

Κοίτα και τη γλώσσα του κινητού, πρέπει να θέλει ελληνικά για να λειτουργεί η ελληνική αναζήτηση :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...