Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και με ενα μου εμφανισε το ιδιο μηνυμα ενω ειχα περασμενη την περασμενη εκδοση.

πηγαινε στο γνωστο μαγαζακι και παρε ετοιμο το νεο χαρτη.το .exe που εχεις δεν μπαινει στο κινητο

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστηχως το αρχειο με τον προσφατο 3 σε 1 εχει διαγραφει στο γνωστο μαγαζακι αλλα ευτηχως υπαρχει στο γνωστο μαγαζακι με τορεντς και μπορειτε να το βρειτε πανευκολα... 3 σε 1 (14.04.2009):lol:
Link to comment
Share on other sites

το garmin μπορει να δουλεψει με bluetooth κεραια gps που να μην ειναι της garmin;

Γιατί, υπάρχουν ΒΤ κεραίες της garmin; Δεν έχει καμία σχέση με το πρόγραμμα. Από το μενού δεδομένα gps ρυθμίζεις η συσκευή σου να έχει ενεργοποιημένο και το bluetooth gps.

εχω κατεβασει το ελληνικο autodrive 1.70 και αποθηκευσα στην επιφανεια εργασιας το .exe αρχειο...

Είναι λάθος αυτό που κατέβασες. Ο χάρτης έχει όνομα gmapsupp.img και δεν το κάνεις εγκατάσταση, απλά το βάζεις στον φάκελο garmin της κάρτας μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχω το xplore για να το κανω???δεν μπορω να το κανω full...βρηκα την 1.22 αλλα μ βγαζει σφαλμα με το πιστοποιητικο...
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως το αρχειο με τον προσφατο 3 σε 1 εχει διαγραφει στο γνωστο μαγαζακι αλλα ευτηχως υπαρχει στο γνωστο μαγαζακι με τορεντς και μπορειτε να το βρειτε πανευκολα... 3 σε 1 (14.04.2009):lol:

 

θα προτεινα να τον ανεβαζουν οσοι τον εχουν και να τον μοιραζουν στους υπολοιπους, αυτος νομιζω οτι ειναι ο ποιο ευκολος και αποτελεσματικος τροπος

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Το ανάλογο link να κατεβάσω τους χάρτες για το Nokia 5800;

 

Βάζοντας το συγκεκριμένο, υπάρχει χρέωση όπως το Nokia Maps;

Αν όχι, με τους χάρτες Garmin μπορώ να έχω φωνητική καθοδήγηση ή μόνο στίγμα όπως γίνεται μετά το πέρας 7 ημερών;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να βαλω το garmin το 5.00.03...και κανω την διαδικασια που εχει,αλλα δεν δουλευει...γινεται κανονικα η εγκατασταση αλλα παει να μπει εμφανιζει την εικονα του garmin και βγαινει...εχω την 21 εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Το ανάλογο link να κατεβάσω τους χάρτες για το Nokia 5800;

 

Βάζοντας το συγκεκριμένο, υπάρχει χρέωση όπως το Nokia Maps;

Αν όχι, με τους χάρτες Garmin μπορώ να έχω φωνητική καθοδήγηση ή μόνο στίγμα όπως γίνεται μετά το πέρας 7 ημερών;

 

Ευχαριστώ.

 

ψαξε στα γνωστα μαγαζακια. δεν υπαρχει καμια απολυτως χρεωση.εχεις τα παντα για παντα.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να βαλω το garmin το 5.00.03...και κανω την διαδικασια που εχει,αλλα δεν δουλευει...γινεται κανονικα η εγκατασταση αλλα παει να μπει εμφανιζει την εικονα του garmin και βγαινει...εχω την 21 εκδοση.

 

Ψαξε στις πιο πισω σελιδες,εχει αναφερθει 100δες φορες.Δεν εχεις μεταφερει σωστα τους φακελους στην καρτα μνημης,πρεπει να τους βαλεις χυμα στην καρτα και οχι μεσα σε αλλο φακελο,οι δυο φακελοι που θα σου ζητησουν επιβεβαιωση για την μεταφορα θα την αποδεχτεις.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχω το xplore για να το κανω???δεν μπορω να το κανω full...βρηκα την 1.22 αλλα μ βγαζει σφαλμα με το πιστοποιητικο...

Κατέβασε απο το επίσημο site την έκδοση 1.30 που είναι πλήρως λειτουργική.

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στις πιο πισω σελιδες,εχει αναφερθει 100δες φορες.Δεν εχεις μεταφερει σωστα τους φακελους στην καρτα μνημης,πρεπει να τους βαλεις χυμα στην καρτα και οχι μεσα σε αλλο φακελο,οι δυο φακελοι που θα σου ζητησουν επιβεβαιωση για την μεταφορα θα την αποδεχτεις.

 

και 1000 φορες να εχει αναφερθει...στις οδηγιες λεει πως το βαζεις σε φακελο που δημιουργεις,και λεει για παραδειγμα garmin...η οτι θες τελος παντων....τεσπα θα το δοκιμασω και θα σου πω μακαρι να δουλεψει...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος;

 

Από το πρώτο ποστ:

Εγκατάσταση της εφαρμογής:

 

Αποσυμπιέζουμε τον φάκελο "Garmin" από το .zip αρχείο που κατεβάσαμε με το πρόγραμμα, και βάζουμε ολους τους φακέλους που θα βρούμε μέσα στο zip στον αρχικό κατάλογο (root) της κάρτας μνήμης (με χρήση card reader ή με σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή σε κατάσταση Μεταφοράς Δεδομένων). Εγκαθιστούμε την εφαρμογή "GarminMobileXT.sis" που υπάρχει μέσα στον φάκελο "Garmin" στο κινητό.

Που ακριβώς λέει οτι δημιουργούμε φάκελο;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος;

 

Από το πρώτο ποστ:

Εγκατάσταση της εφαρμογής:

 

Αποσυμπιέζουμε τον φάκελο "Garmin" από το .zip αρχείο που κατεβάσαμε με το πρόγραμμα, και βάζουμε ολους τους φακέλους που θα βρούμε μέσα στο zip στον αρχικό κατάλογο (root) της κάρτας μνήμης (με χρήση card reader ή με σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή σε κατάσταση Μεταφοράς Δεδομένων). Εγκαθιστούμε την εφαρμογή "GarminMobileXT.sis" που υπάρχει μέσα στον φάκελο "Garmin" στο κινητό.

Που ακριβώς λέει οτι δημιουργούμε φάκελο;

 

εχετε δικιο...απλα διαβασα καπου το Just copy Garmin and other folders (if present) to root of mmc (so e/garmin , e/private etc will be the final directory)

αλλα μαλλον λαθος το καταλαβα...το εκανα τωρα εγκατασταση μια χαρα...τωρα ψαχνω για χαρτη...

Link to comment
Share on other sites

και 1000 φορες να εχει αναφερθει...στις οδηγιες λεει πως το βαζεις σε φακελο που δημιουργεις,και λεει για παραδειγμα garmin...η οτι θες τελος παντων....τεσπα θα το δοκιμασω και θα σου πω μακαρι να δουλεψει...

 

Tο εχω διαβασει αρκετες φορες και πουθενα δεν λεει κατι τετοιο.Ξαναδιαβασε το προσεκτικα στην πρωτη σελιδα.

 

Εντιτ:Βλεπω οτι ηδη σου απαντησαν .

Link to comment
Share on other sites

το garmin μπορει να δουλεψει με bluetooth κεραια gps που να μην ειναι της garmin;

χρειαζεται και παλι το αρχειο sw.unl

Εγώ το δουλευω με ένα της HOLUX και παίζει καμπάνα!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Nokia Wireless GPS Module LD-3W χρόνια τώρα και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα με καμία συσκευή (όλα series, βέβαια).
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε απο το επίσημο site την έκδοση 1.30 που είναι πλήρως λειτουργική.

 

Ειναι δωρεαν αυτη η εκδοση?? εχω και γω την 1.22 σπασμενη φυσικα.... η 1.30 χρειαζεται και αυτη αλλο key?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δωρεαν αυτη η εκδοση?? εχω και γω την 1.22 σπασμενη φυσικα.... η 1.30 χρειαζεται και αυτη αλλο key?

δεν χρειαζετε 1,30 αφου εχεις την 1,22 μην πειραζεις τιποτα στο x-plore

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Ν95 8gb και θα ήθελα να μου πείτε ποια έκδοση και ποιους χάρτες garmin προτείνεται.Στο απλό Ν95 είχα τη 4.10.80 με τους 3 ξεχωριστούς χάρτες (autoDrive 1.40 Anavasi BlueChart Atlantic 9.5) και πετούσε. Διάβασα για autoDrive 1.70 (μάλλον έχασα επεισόδια)

Επίσης η 5.00.20 δεν μου δούλεψε στο απλό.

Ποιο είναι λοιπόν το πιο ολοκληρωμένο και καλύτερο "πακέτο"?

Υ.Γ. Οι χάρτες είναι καλύτερα να είναι ξεχωριστοί ή 3 σε 1?

Ευχαριστώ εν των προτέρων

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βαλει την 5.00.30 στο 6210 navi με 2 ξεχωριστούς χαρτες (1.6 autodrive και τον τελευταιο της αναβασης)

Αμα δεν θες να εχεις χαρτες για βουνα και θαλασσες ειναι προτιμοτερο να βαλεις μονο τον autodrive.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία είναι η 5.00.40?

Ποιος είναι ο τελευταίος anavasi?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

se nokia e71 mporei na mou pei kapoios parakalo ti exei balei?

ebala to 5.00.40 kai to telutaio setaki 3 se 1 me 1.7 ktl

alla to problhma einai oti otan pao na balo odous ktl

den briskei kanena........

 

 

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , να κάνω μια ερώτηση?

Προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση του Garmin σε Ε66 με τις γνωστές οδηγίες και όταν πάω να κάνω copy paste τους φακέλους private και resource διαπιστώνω ότι υπάρχουν από πριν φάκελοι με αυτά το ονοματα.να τους κάνω overwrite η όχι?

Συγνώμη αν έχει απαντηθει πιο πριν αυτή η ερώτηση αλλά δεν βρήκα τίποτα όσο έψαξα.

ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...