Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο το mapsource εχεις επιλεξει τον χαρτη;Δεν χρειαζεται να εχεις ενεργοποιημενο το gps για να βλεπεις τους χαρτες.Μπορει επισης να μην εχεις "σπασει" σωστα τον χαρτη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερει κανενας με wm5 κινητο γιατι μου κρασαρει το προγραμμα οταν παταω για που >πολεις και μετα συλλαβισμος?

τελικα εφταιγε ο αναβασις ο 3.9.2!εβαλα το προηγουμενο και ολα οκ!

Link to comment
Share on other sites

Απο το mapsource εχεις επιλεξει τον χαρτη;Δεν χρειαζεται να εχεις ενεργοποιημενο το gps για να βλεπεις τους χαρτες.Μπορει επισης να μην εχεις "σπασει" σωστα τον χαρτη.

 

λες? Και πως αυτό θα το καταλάβω?

Εκεί που το κατέβασα(θα το βρείτε και εσείς αν πατε στο "μαγαζάκι") είχε δύο ID, πήρα το ένα το έβαλα εκεί που έπρεπε και μετά τον κωδικό που μου έβγαλε τον πέρασα μέσα το .unl με το ένα ID και δούλεψε με το ίδιο πρόβλημα... Όταν πάτησα και το άλλο ID και το έβαλα μαζί με το προηγούμενο (δύο κωδικοί με λίγα λόγια στο ίδιο αρχείο...) και πάλι το ίδιο.... Να παω να του περάσω ένα χάρτη λέτε?? Μήπως γίνεται καμία βλακεία με τους 3 σε 1? Και αν τον βάλω καλά θα έχει μετά και 3d απεικόνιση? Θα μπορεί να βρίσκει και κανένα σημείο? Γιατί όταν του λέω να κάνει αναζήτηση για κάποια διασταύρωση μου λέει ότι θέλει ποιό λεπτομερή χάρτη και να παω στην σελίδα για να κατεβάσω...:@

καμία ιδέα?:)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Εργαλεια-Διαχ/ση δεδομ.-Σετ χαρτων-MapSource.

Eκει δειχνει ολους του χαρτες που διαβαζει και ποιοι εχουν επιλεγει,εγω πχ εχω τον Autodrive μονο επιλεγμενο.

Στο αρχειο .UNL που φτιαχνεις βαζεις και τα δυο νουμερα που βγαζει το generetor συνεχομενα ,ειναι 50 αριθμοι νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

βαλε gps για να εισαι 100% σιγουρος,θυμαμαι τη 1η φορα μου το ειχε κανει και μενα και μολις βγηκα στο δρομο τα ειδα ολα :)
Link to comment
Share on other sites

Όταν θα το φέρει ο φίλος μου θα το δοκιμάσω και με gps... Τώρα, μήπως να παω να κατεβάσω την autohellas 1.60 μόνο?(ή αν όχι αυτόν ποιον λέτε? ποιος έχει καλύτερη χαρτογράφηση?) Γιατί το μόνο που βρήκα στις διάφορες επιλογές ήταν ποιο χάρτη χρησιμοποιεί! Και όχι να τον επιλέξω εγώ....αν τον κατεβάσω και τον βάλω κανονικά πρέπει να μπορώ να δω τους δρόμους, σωστά?
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

στους χαρτες ποιον βλεπεις?

Εγω παντως εχω πανω τον 1.6 της autohellas και τον 3.9 της αναβασης και απλα το destinator εχει παει στην ακρη :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το μόνο που βρήκα στις διάφορες επιλογές ήταν ποιο χάρτη χρησιμοποιεί! Και όχι να τον επιλέξω εγώ....

Αν έχεις έναν μόνο χάρτη, τότε δεν υπάρχει λόγος να επιλέξεις ποιον θα χρησιμοποιείς. Αν βάλεις παραπάνω χάρτες, τότε εμφανίζεται η λίστα στο Mapsource και επιλέγεις ποιον θέλεις κάθε φορά να βλέπεις. Αν τους επιλέξεις όλους, θα βλέπεις μόνο τον autodrive καθώς υπερκαλύπτει τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις έναν μόνο χάρτη, τότε δεν υπάρχει λόγος να επιλέξεις ποιον θα χρησιμοποιείς. Αν βάλεις παραπάνω χάρτες, τότε εμφανίζεται η λίστα στο Mapsource και επιλέγεις ποιον θέλεις κάθε φορά να βλέπεις. Αν τους επιλέξεις όλους, θα βλέπεις μόνο τον autodrive καθώς υπερκαλύπτει τους άλλους.

 

σωστά...... Μόνο μια παρατήρηση, εχω κατεβάσει σχεδόν όλους τους χάρτες...και όποιον και να περάσω ή επιλέξω εχω το ίδιο αποτέλεσμα! Μόνο ο εθνικός δρόμος φαίνεται στην Ελλάδα... Λέτε να φταίει ότι δεν το εχω συνδέσει με gps???

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας

Κατεβασα όλα τα αρχεια και προσπαuθω να εγκαταστησω το garmin. Στα αρχείο που κατεβασα εκτος απο το sis αρχείο είχε ένα φάκελο Copy to MMC root με Φακέλους

garmin

private

resource

sys

Στην κάρτα ηδη υπάρχουν αυτοι οι φάκελοι. Αν τους εγκαταστησω στην κάρτα δεν θα αντικαταστησουν τους ήδη υπάρχοντες; και να έχω προβλημα. Αντιγράφοντας μονο τον φακελο garmin και μετά την εγκατασταση της εφαρμογης στο κινητο

στα Εργαλεία>ρυθμισεις>πληροφορίες μου βγαζει IMEI, IMSI και αναγνωριστικό κάρτας. Δεν υπάρχει ξεκλειδωμα ESN. Τι κάνω λάθος;;;;;;;;

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας

Κατεβασα όλα τα αρχεια και προσπαuθω να εγκαταστησω το garmin. Στα αρχείο που κατεβασα εκτος απο το sis αρχείο είχε ένα φάκελο Copy to MMC root με Φακέλους

garmin

private

resource

sys

Στην κάρτα ηδη υπάρχουν αυτοι οι φάκελοι. Αν τους εγκαταστησω στην κάρτα δεν θα αντικαταστησουν τους ήδη υπάρχοντες; και να έχω προβλημα. Αντιγράφοντας μονο τον φακελο garmin και μετά την εγκατασταση της εφαρμογης στο κινητο

στα Εργαλεία>ρυθμισεις>πληροφορίες μου βγαζει IMEI, IMSI και αναγνωριστικό κάρτας. Δεν υπάρχει ξεκλειδωμα ESN. Τι κάνω λάθος;;;;;;;;

Θα ανοιξεις τους φακελους και θα αντιγραψεις μονο εκεινους που λειπουν απο την συσκευη σου.

Το αναγνωριστικο καρτας θες,νομιζω οτι κανει και το IMEI

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ συνεχιζω με το αναγνωριστικο καρτας

 

τα καταφερα :up::up:

 

στο φάκελο E\garmin\voice έχει παρα πολλες φώνες εκτός απο την Ελληνικη. Αν τις σβήσω για οικονομια χωρου θα έχω προβλημα;

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω κατεβάσει το αρχείο GarminMobileXT V5.00.00symbian.zip

έχω κάνει την 1η διαδικασία του 1ου post , αλλά στην 2η διαδικασία που λέει για Ξεκλείδωμα ESN , δέν βλέπω στο κινητό μου να λέει κάτι τέτοιο, αντιθέτως μου έχει ένα IMEI , ένα ΙΜSI και ένα αναγνωριστικό κάρτας. Επίσης αυτό το kegen που αναφέρει στο πρώτο post, δέν μπόρεσα να το βρώ.

 

Το κινητο που προσπαθώ να το βάλω έιναι ένα Ν82 .

 

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω κατεβάσει το αρχείο GarminMobileXT V5.00.00symbian.zip

έχω κάνει την 1η διαδικασία του 1ου post , αλλά στην 2η διαδικασία που λέει για Ξεκλείδωμα ESN , δέν βλέπω στο κινητό μου να λέει κάτι τέτοιο, αντιθέτως μου έχει ένα IMEI , ένα ΙΜSI και ένα αναγνωριστικό κάρτας. Επίσης αυτό το kegen που αναφέρει στο πρώτο post, δέν μπόρεσα να το βρώ.

 

Το κινητο που προσπαθώ να το βάλω έιναι ένα Ν82 .

 

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Στα τελευταια 20 ποστ πρεπει να εχει γραφτει 5 φορες,ειναι το αναγνωριστικο καρτας.

Για να μην βρισκεις ****** μαλλον εχεις κατεβασει λαθος αρχειο.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε μια αλλη εκδοση που εχει το κιτζεν!

 

Βαλε τα αναγνωριστικο της καρτας αυτο ειναι το ξεκλειδωμα ESN.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω κατεβάσει το αρχείο GarminMobileXT V5.00.00symbian.zip

έχω κάνει την 1η διαδικασία του 1ου post , αλλά στην 2η διαδικασία που λέει για Ξεκλείδωμα ESN , δέν βλέπω στο κινητό μου να λέει κάτι τέτοιο, αντιθέτως μου έχει ένα IMEI , ένα ΙΜSI και ένα αναγνωριστικό κάρτας. Επίσης αυτό το kegen που αναφέρει στο πρώτο post, δέν μπόρεσα να το βρώ.

 

Το κινητο που προσπαθώ να το βάλω έιναι ένα Ν82 .

 

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Οπως γράφηκε στα παραπανω post θα χρησιμοποιησεις το αναγνωριστικο κάρτας. Εγώ ετσι τα καταφερα πριν κανα δυο ωρες. Το κειτζεν με αναζητηση στο μαγαζάκι όπως λεεί και το πρωτο post. Ψαξε για τους χάρτες και θα το βρεις στο ιδιο θέμα

 

ουπς ηδη απαντησαν αλλοι 2

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε μια αλλη εκδοση που εχει το κιτζεν!

 

Βαλε τα αναγνωριστικο της καρτας αυτο ειναι το ξεκλειδωμα ESN.

 

Με συγχωρείται αλλά τι εννοείται να βάλω το αναγνωριστικό της κάρτας? Δέν το καταλαβαίνω.

 

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Πιο επανω ειπες οτι οταν πας στα Εργαλεια\ Ρυθμισεις\ Πληροφοριες\ ...βλεπεις 3 αριθμους το IMEI , ΙΜSI και το card id(αναγνωριστικο της καρτας) εαν δεν κανω λαθος το 3 στην σειρα αυτος ειναι ο αριθμος που πρεπει να βαλεις στο κιτζεν.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πιο επανω ειπες οτι οταν πας στα Εργαλεια\ Ρυθμισεις\ Πληροφοριες\ ...βλεπεις 3 αριθμους το IMEI , ΙΜSI και το card id(αναγνωριστικο της καρτας) εαν δεν κανω λαθος το 3 στην σειρα αυτος ειναι ο αριθμος που πρεπει να βαλεις στο κιτζεν.

 

 

Ααα! εντάξει κατανοητό τώρα ,

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

στο φάκελο E\garmin\voice έχει παρα πολλες φώνες εκτός απο την Ελληνικη. Αν τις σβήσω για οικονομια χωρου θα έχω προβλημα;

 

καμμια αποψη περι του θέματος;

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

καμμια αποψη περι του θέματος;

 

οχι.....κανενα προβλημα.....σβηστα και κρατα μονο ελληνικα αν θες

Link to comment
Share on other sites

καμμια αποψη περι του θέματος;

 

 

στο φάκελο E\garmin\voice έχει παρα πολλες φώνες εκτός απο την Ελληνικη. Αν τις σβήσω για οικονομια χωρου θα έχω προβλημα;

 

Οχι δεν θα εχεις προβλημα .Θα χρησιμοποιησεις καποια αλλη

εκτος απο την Ελληνικη?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα εχεις προβλημα .Θα χρησιμοποιησεις καποια αλλη

εκτος απο την Ελληνικη?

οχι θα τα σβησω

Ευχαριστω πολύ για τις απαντησεις

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω εγκαταστήσει το Garmin MobileXT και δουλεύει μια χαρά , απλά ήθελα να αναφέρω οτι στο μενού ρυθμήσεις-πληροφορείες μου λέει οτι έχω την Version:

Garmin MobileXT 4.10.60s60.9 .

 

Τα αναφέρω αυτά, απλά για να μου πείτε αν έχω βάλει το σωστό πρόγραμμα και τους χάρτες?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...