Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τα δυο είναι ενεργοποιημένα!

 

Χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο όταν τα περνάς στο κινητό; Έχω δοκιμάσει και express και manual εγκατάσταση βάζοντας ειδοποίηση στα 500μ. αλλά και πάλι δεν υπάρχει ηχητική ειδοποίηση.

 

μην λείπει κάτι στους ήχους?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και τα δυο είναι ενεργοποιημένα!

 

Χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο όταν τα περνάς στο κινητό; Έχω δοκιμάσει και express και manual εγκατάσταση βάζοντας ειδοποίηση στα 500μ. αλλά και πάλι δεν υπάρχει ηχητική ειδοποίηση.

 

Φίλε μου και σε εμάνα το ίδιο γίνετε...Σε pna με την έκδοση 5.00.10 και σε κινητο με την 4.

Έχω τα πάντα ενεργοποιημένα αλλα ηχητική ειδοποίηση δεν έχω...

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Οι ερωτησεις μου εχουν να κανουν με το GARMIN mobile xt 5

 

Το εχω εγκαταστισει στο Ε51 Νοκια τηλεφωνο μου που δεν εχει ενσωματομενο GPS .

 

Μεχρι να αγορασω κανενα Bluetooth GPS θελω να το χρησιμοποιω σαν χαρτη κυριως.

 

εχω εγκατεστημενους μεσα 2 χαρτες..

 

1 χαρτη που ειναι 3 σε 1 με ενσωματομενο τον bluechart2008

και εχω ακομα εναν χαρτη τον bluechart2008 σαν ξεχωριστο.

 

το προβλημα μου ειναι και δεν ξερω εαν ετσι πρεπει να ειναι δηλαδη οτι ενω τον χαρτη του bluechart τον διαβαζει κανονικα και μπορω να κανω περιηγηση.. τον χαρτη που ειναι 3 σε 1 δεν μου τον εμφανιζει...

στην αρχη μαλιστα που ανοιγω το προγραμμα μου γραφει οτι δεν βρεθηκε καταλληλο αναγνωστικο χαρτη ωστε να ξεκλειδωσει (κατι τετοιο)

 

εαν συνδεθει με Gps θα τουσ εμφανιζει δηλαδη μετα??

 

 

τελος διαβασα καπου οτι πρεπει να διαγραψουμε η να μετανομασουμε ενα αρχειο στο sys/bin cardrunner.dll ωστε να εχουμε περισοτερη διαρκεια στην μπαταρια..

 

εγω γιατη δεν μπορω να το βρω αυτο το αρχειο στο κινητο μου.. με το x-plore

 

θελει αλλο προγραμμα μηπως που να μπορει να μπει ακομα πιο μεσα στο λειτουργικο του κινητου??

 

σας ςυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξαναρωταω λιγο γιατι εχω μπερδευτει με το θεμα...

 

η 5αρα εκδοση σου δειχνει τον δρομο τον οποιο βρισκεσαι οταν οδηγας.....????

 

ναι η 5αρα δειχνει τον δρομο στον οποιο κινησε εκεινη τη στιγμη!αλλα δεν ειναι τοσο χρησιμο οσο να σου λεει τις ΚΑΘΕΤΕΣ οδους!γιατι αν ψαχνεις βλεπεις ποια ειναι η επομενη,στριβεις(αρα ξερεις σε ποια εστριψες και κινησε σε αυτην!) και μετα σου ξανα δειχνει τις επομενες καθετους!ποσο αχρηστοι μπορει να ειναι οι προγραμματιστες του που δεν μπορουν να καταλαβουν οτι ειναι χρησιμα ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ να τα βαλουν?τι μας βασανιζουν,μια το ενα μια το αλλο!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

1 και 2. Δεν χρειάζεται 2 φορές ο Bluechart. Βρίσκεται ήδη μέσα στον 3 σε 1. Πρέπει να ξεκλειδώσεις τον 3 σε 1. Διάβασε στο πρώτο ποστ του θέματος του Garmin πως θα το κάνεις αυτό.

 

3. Αν δεν έχει χακαρισμένο το κινητό, δεν μπορείς να μπεις στον φάκελο Ε/sys/bin με τον x-plore. Σύνδεσε το κινητό με τον υπολογιστή, επέλεξε μαζική αποθήκευση και σβήστο απο κει.

 

Τα εχω διαβασει τα ποστ πριν κανω την εγκατασταση... απλος για καποιο λογο δεν μου εμφανιζει τους χαρτες... :( παρα μονο τον bluechart .

το οτι δεν εχει gps η συσκευη μου δεν παιζει κανενα ρολο με αυτο εεε? Για να ξερω να το παλεψω τοτε μπας και τα καφερω να δω τι προβλημα ειναι...

 

το κινητο το εχο χακαρισμενο ωστε να κανω εγκατασταση χωρις ωα θελω υπογεγραμενες εφαρμογες... μηπως υπαρχει και αλλο χακαρισμα?

 

συγνωμη εαν καποιες ειναι καπως χαζες ερωτησεις.. αλλα τωρα ξανα μπαινω στην τεχνολογια των symbian... ειχα καιρο εκτος ;)

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εχο χακαρισμενο ωστε να κανω εγκατασταση χωρις ωα θελω υπογεγραμενες εφαρμογες... μηπως υπαρχει και αλλο χακαρισμα?

 

 

Δεν χρειάζεται κάτι περισσότερο. Άλλωστε για να εγκαταστήσεις το garmin δεν χρειάζεται να χακαρεις το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Οι ερωτησεις μου εχουν να κανουν με το GARMIN mobile xt 5

 

Το εχω εγκαταστισει στο Ε51 Νοκια τηλεφωνο μου που δεν εχει ενσωματομενο GPS .

 

Μεχρι να αγορασω κανενα Bluetooth GPS θελω να το χρησιμοποιω σαν χαρτη κυριως.

 

εχω εγκατεστημενους μεσα 2 χαρτες..

 

1 χαρτη που ειναι 3 σε 1 με ενσωματομενο τον bluechart2008

και εχω ακομα εναν χαρτη τον bluechart2008 σαν ξεχωριστο.

 

το προβλημα μου ειναι και δεν ξερω εαν ετσι πρεπει να ειναι δηλαδη οτι ενω τον χαρτη του bluechart τον διαβαζει κανονικα και μπορω να κανω περιηγηση.. τον χαρτη που ειναι 3 σε 1 δεν μου τον εμφανιζει...

στην αρχη μαλιστα που ανοιγω το προγραμμα μου γραφει οτι δεν βρεθηκε καταλληλο αναγνωστικο χαρτη ωστε να ξεκλειδωσει (κατι τετοιο)

 

εαν συνδεθει με Gps θα τουσ εμφανιζει δηλαδη μετα??

Δεν εχεις ξεκλειδωσει σωστα τον χαρτη. Διαβασε το 1 ποστ του παροντος γραφει πως μπορεις να ξεκλειδωσεις το χαρτη. Εαν τον ξεκλειδωσεις δεν θα εχεις προβλημα ακομη και χωρις gps μπορεις να περιηγηθεις κανονικα..

 

τελος διαβασα καπου οτι πρεπει να διαγραψουμε η να μετανομασουμε ενα αρχειο στο sys/bin cardrunner.dll ωστε να εχουμε περισοτερη διαρκεια στην μπαταρια..

 

εγω γιατη δεν μπορω να το βρω αυτο το αρχειο στο κινητο μου.. με το x-plore

 

θελει αλλο προγραμμα μηπως που να μπορει να μπει ακομα πιο μεσα στο λειτουργικο του κινητου??

 

σας ςυχαριστω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2624974#post2624974

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σας γραφω ακριβως τι κανω γιατι πιστευω οτι το προβλημα ειναι στους χαρτες...

 

εχω λοιπον κατεβασει και βαλει μεσα στον φακελο του garmin τον χαρτη 3 in 1 (Autodrive 1.60 GR, Bluechart 2008, Anavasis 3.9.0)

Map ID : 822 and 295

 

στα αγγλικα.

 

τον χαρτη τον εχω ονομασει GMAPSUPP.IMG ...

 

ανοιγω την γεννητρια κλειδιων και βαζω επανω το αναγνωριστικο μοναδος οπως μου το γραφει στις πληροφοριες του garmin (ειναι ο τριτος στην σειρα αριθμος)

μετα διαλεγω custom map βαζω το 822 και παταω να βγαλει τον αριθμο τον οποιο βαζω σε ενα text αρχειο.... μετα βαζω το 295 στο custom map και ξανα παταω να βγαλει τον αλλον αριθμο. τον αντιγραφω και αυτον κολλητα με τον αλλον στο text αρχειο και μετα αυτο τον 50 ψηφιο αριθμο το σωζω εως GMAPSUPP.UNL αρχειο και το μεταφερω στο φακελο του garmin ...

 

αυτη την διαδικασια την εχω κανει με 3 διαφορετικες εκδωσεις γεννητριες κλειδιων... (παντα επιλεγμενο το ''mobile xt'' ) .

Το δοκιμασα επεισης και με τον αριθμο imei που εχει ως πρωτο στις πληροφοριες το garmin....

 

παντα μετα την αναζητηση συσκευης gps (που δεν εχει και παταω ακυρο) περνω το κατω μηνυμα...

 

Δεν ειναι δυνατον το ξεκλειδωμα χαρτων χωρις εγκυρο αναγνοριστικο μοναδας

 

 

 

ποια η γνωμη σας??

κανω κατι λαθος και μου διαφευγει??

Link to comment
Share on other sites

Σας γραφω ακριβως τι κανω γιατι πιστευω οτι το προβλημα ειναι στους χαρτες...

 

εχω λοιπον κατεβασει και βαλει μεσα στον φακελο του garmin τον χαρτη 3 in 1 (Autodrive 1.60 GR, Bluechart 2008, Anavasis 3.9.0)

Map ID : 822 and 295

 

στα αγγλικα.

 

τον χαρτη τον εχω ονομασει GMAPSUPP.IMG ...

 

ανοιγω την γεννητρια κλειδιων και βαζω επανω το αναγνωριστικο μοναδος οπως μου το γραφει στις πληροφοριες του garmin (ειναι ο τριτος στην σειρα αριθμος)

μετα διαλεγω custom map βαζω το 822 και παταω να βγαλει τον αριθμο τον οποιο βαζω σε ενα text αρχειο.... μετα βαζω το 295 στο custom map και ξανα παταω να βγαλει τον αλλον αριθμο. τον αντιγραφω και αυτον κολλητα με τον αλλον στο text αρχειο και μετα αυτο τον 50 ψηφιο αριθμο το σωζω εως GMAPSUPP.UNL αρχειο και το μεταφερω στο φακελο του garmin ...

 

αυτη την διαδικασια την εχω κανει με 3 διαφορετικες εκδωσεις γεννητριες κλειδιων... (παντα επιλεγμενο το ''mobile xt'' ) .

Το δοκιμασα επεισης και με τον αριθμο imei που εχει ως πρωτο στις πληροφοριες το garmin....

 

παντα μετα την αναζητηση συσκευης gps (που δεν εχει και παταω ακυρο) περνω το κατω μηνυμα...

 

Δεν ειναι δυνατον το ξεκλειδωμα χαρτων χωρις εγκυρο αναγνοριστικο μοναδας

 

 

 

ποια η γνωμη σας??

κανω κατι λαθος και μου διαφευγει??

 

Φίλε μου κάνε τα παρακάτω βήματα:

 

1. βάζεις το "αναγνωριστικό μονάδος", πατάς generate και τον αριθμό που βγάζει τον βάζεις στο SW.UNL.

 

2. Χωρίς να κλείσεις τη γεννήτρια επιλέγεις απο κάτω custom map και βάζεις κωδικό 822 και πατάς generate. Το ίδιο κάνεις ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΗ ΓΕΝΝΗΤΡΙΑ και βάζεις κωδικό 295. Μετά τα βάζεις και αυτά σε αρχειό txt, κολλήτα (πρώτα τον αριθμό που σου έβγαλέ ο "822" και μετά τον αλλο) κάνεις αποθήκευση και μετά το μετόνομάζεις με το όνομα του χάρτη και κατάληξη .UNL.

 

3. Τα βάζεις στο φάκελο του garmin και κάνεις επανεκίνηση της συσκευής σου.

 

Λογικά θα δουλέψει αν κάνεις ΟΛΑ τα βήματα που αναφέρω πιο πάνω απο την αρχή.

:rolleyes:

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κάνε τα παρακάτω βήματα:

 

1. βάζεις το "αναγνωριστικό μονάδος", πατάς generate και τον αριθμό που βγάζει τον βάζεις στο SW.UNL.

 

2. Χωρίς να κλείσεις τη γεννήτρια επιλέγεις απο κάτω custom map και βάζεις κωδικό 822 και πατάς generate. Το ίδιο κάνεις ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΗ ΓΕΝΝΗΤΡΙΑ και βάζεις κωδικό 295. Μετά τα βάζεις και αυτά σε αρχειό txt, κολλήτα (πρώτα τον αριθμό που σου έβγαλέ ο "822" και μετά τον αλλο) κάνεις αποθήκευση και μετά το μετόνομάζεις με το όνομα του χάρτη και κατάληξη .UNL.

 

3. Τα βάζεις στο φάκελο του garmin και κάνεις επανεκίνηση της συσκευής σου.

 

Λογικά θα δουλέψει αν κάνεις ΟΛΑ τα βήματα που αναφέρω πιο πάνω απο την αρχή.

:rolleyes:

 

Μια ερωτηση ... σε περιπτωση που εχουμε βαλει το SW.UNL και λειτουργει κανονικα το προγραμμα ... οταν βαλουμε νεους χαρτες μεσα και πρεπει να τους ξεκλειδωσουμε.. θα πρεπει να αλλαζουμε ξανα το sw.unl με το νεο κλειδι που θα βγαλει η γεννητρια?

 

εγω εβαζα το ''αναγνωριστικο καρτας'' και προχορουσα στον τομεα της γεννητριας που ειναι οι χαρτες...

 

θα το δοκιμασω παντος και θα σας πω αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Τζιφος !!! αλωστε οτι κανω σωστα την διαδικασια το ξερω απο το οτι τον Bluechart 2008 σαν σκετο χαρτη τον ειχα ξεκλειδωση μια χαρα... οποτε κατι παιζει με τον 3 σε 1 χαρτη..

 

υπαρχει δυνατοτητα να βρεθει ο Autodrive 1.60 GR και Anavasis 3.9.0 σαν ξεχωριστοι χαρτες?? λεω να τους βαλω και τους 3 σαν ξαχωριστους και να διαλεγω αναλογα..

 

οσους εχω βρει ομως ειναι στην μορφη 3 σε 1 η 4σε 1 κτλ κτλ...

 

eurika !!

 

τελικα κατεβασα μια λιγο πιο παλια εκδωση των χαρτων 3 σε 1 και το μονο που εκανα ειναι να τους αντικαταστησω μεσα στον φακελο... δεν αλλαξα ουτε sw ουτε το unl των χαρτων... το αφησα οπως τα ειχα φτιαξει για τον αλλον χαρτη 3σε 1 (αλλωστε ειχε τους ιδιου τυπου χαρτες και το νεο )

 

 

και τελικα λειτουργισε..... τους ανοιξε ολους... ηταν προβληματικοι οι χαρτες λοιπον....

 

 

ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον τους να με βοηθησουν.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ... σε περιπτωση που εχουμε βαλει το SW.UNL και λειτουργει κανονικα το προγραμμα ... οταν βαλουμε νεους χαρτες μεσα και πρεπει να τους ξεκλειδωσουμε.. θα πρεπει να αλλαζουμε ξανα το sw.unl με το νεο κλειδι που θα βγαλει η γεννητρια?

 

 

Όχι, το sw.unl δεν το πειράζεις.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και κάποιες εντυπώσεις από το πρόγραμμα. Βέβαια δεν είμαι σίγουρος ότι τα έχω εγκαταστήσει όλα σωστά, οπότε τα λέω με επιφύλαξη. Στη συσκευή φαίνονται ο ανάβασις 3.9.0 και ο autodrive 1.60. Οι χάρτες είναι πολύ λεπτομερείς, η πλοήγηση στα σημεία ενδιαφέροντος ικανοποιητική, ωστόσο σε κάποια πιο δύσκολα σημεία η πλοήγηση απέτυχε. Π.χ ενώ υπήρχε παράδρομος ασφαλτοστρωμένος για να βγω από εθνική οδό προς κάποιο χωριό ακριβώς δεξιά, η πλοήγηση έλεγε να κάνω 15 χιλιόμετρα στην εθνική και μετά προφανώς άλλα 10 για να γυρίσω προς τα πίσω και να βρω το χωριό! Επίσης, στην αναζήτηση διεύθυνσης για πλοήγηση, δεν υπάρχει επιλογή να κάνεις πλοήγηση προς κάποιο χωριό (υπάρχουν μόνο οδοί πόλεων και κωμοπόλεις), αναγκαστικά πρέπει να βρεις κάποιο κοντινό σημείο ενδιαφέροντος (αν υπάρχει και αν το γνωρίζεις) και μετά να κάνεις πλοήγηση προς αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το sw.unl δεν το πειράζεις.

 

Εγώ νομίζω ότι πρέπει να το αλλάξει και το sw. Γι'αυτό και του είπα να τα κάνει όλα απο την αρχή.

Γι'αυτό και στις οδηγίες εγκατάστασης σου λέει να αφήσεις ανοικτή τη γεννήτρια μόλις βγάλεις το κλειδί ξεκλειδόματος με βασή αυτό να βγούν και τα κλειδία για τους χάρτες μετά...

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Να πω και κάποιες εντυπώσεις από το πρόγραμμα. Βέβαια δεν είμαι σίγουρος ότι τα έχω εγκαταστήσει όλα σωστά, οπότε τα λέω με επιφύλαξη. Στη συσκευή φαίνονται ο ανάβασις 3.9.0 και ο autodrive 1.60. Οι χάρτες είναι πολύ λεπτομερείς, η πλοήγηση στα σημεία ενδιαφέροντος ικανοποιητική, ωστόσο σε κάποια πιο δύσκολα σημεία η πλοήγηση απέτυχε. Π.χ ενώ υπήρχε παράδρομος ασφαλτοστρωμένος για να βγω από εθνική οδό προς κάποιο χωριό ακριβώς δεξιά, η πλοήγηση έλεγε να κάνω 15 χιλιόμετρα στην εθνική και μετά προφανώς άλλα 10 για να γυρίσω προς τα πίσω και να βρω το χωριό! Επίσης, στην αναζήτηση διεύθυνσης για πλοήγηση, δεν υπάρχει επιλογή να κάνεις πλοήγηση προς κάποιο χωριό (υπάρχουν μόνο οδοί πόλεων και κωμοπόλεις), αναγκαστικά πρέπει να βρεις κάποιο κοντινό σημείο ενδιαφέροντος (αν υπάρχει και αν το γνωρίζεις) και μετά να κάνεις πλοήγηση προς αυτό.

 

Εχεις απολυτο δικιο.Δεν ξερω αν ειναι θεμα GARMIN 'η αυτων που βγαζουν τους χαρτες αλλα το θεμα πλοηγησης ειναι χαλια μαυρα (ειδικα με τον anavasis σου λεει να στριψεις εκει που δεν υπαρχει δρομος απειρες φορες ).Επειδη εμενα ειναι και εν'μερη η δουλεια μου και τα εχω λιωσει τα GPS.Μπορει να κατηγορουν το destinator για τα γραφικα του κτλ αλλα ειναι ΜΑΚΡΑΝ το καλυτερο προγραμμα πλοηγησης για την ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο sw.unl ξεκλειδωνει το εσωτερικο gps δεν χρειαζεται να το πειραξουμε εαν δεν ξεκλειδωνουν οι χαρτες ειναι διαφορετικα πραγματα! :)

 

@caslor τους χαρτες μπορεις να τους βρεις και ξεχωριστα.. Μπορεις να μας πεις απο ποιους χαρτες μαζι με την version του καθε χαρτη αποτελειτε ο 3 σε 1 που προσπαθεις να περασεις?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο sw.unl ξεκλειδωνει το εσωτερικο gps δεν χρειαζεται να το πειραξουμε εαν δεν ξεκλειδωνουν οι χαρτες ειναι διαφορετικα πραγματα! :)

@caslor τους χαρτες μπορεις να τους βρεις και ξεχωριστα.. Μπορεις να μας πεις απο ποιους χαρτες μαζι με την version του καθε χαρτη αποτελειτε ο 3 σε 1 που προσπαθεις να περασεις?

 

προσπαθουσα να περασω τον χαρτη που ειχε - Autodrive 1.60 GR, Bluechart 2008, Anavasis 3.9.0

 

 

τελικα περασα χωρις δυσκολια τον χαρτη με Autodrive Hellas 1.60 - Anavasis 3.8.1 - Bluechart 2008

Link to comment
Share on other sites

Ίσως πρόκειται για κάποια ιδιαιτερότητα της συσκευής σου γιατί αρκετά παιδιά έχουν περάσει τον 3 σε 1 με τον ανάβαση 3.90 με επιτυχία.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβαινω περασες τους 3 χαρτες ξεχωριστα!

 

Ο αναβασης δεν θελει ξεκλειδωμα και δεν νομιζω να δημιουργουσε αυτος το προβλημα. Εαν θελεις δοκιμασε να βαλεις το χαρτη της αναβασης 3.90 για να δουμε εαν τον αναγνωρισει και εαν προκαλουσε αυτος το προβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια,

 

Ηθελα να κανω μια ερωτηση. Μόλις τελευταία μόλις ανοιγω το προγραμμα, το gps ή δεν βρισκει καθόλου σημα ή βρισκει κατι παρα πολυ αργα? Το εχω ρυθμισει στο ενσωματωμενο..

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφερον.

;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

ποια έκδοση του garmin maps μου προτείνεται να βάλω? Την 5.00.00 ή κάποια νεότερη? Και από χάρτες ποιους μου προτείνεται?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!

παροτι διαβασα καμμια 100 σελιδες, τελικα θα τα ρωτησω , εστω και εαν καπου εχουν απαντηθει:

Ν82, garmin version 4.10.60, παλια καρτα 8gb, αντιγραφη μεσω υπολογιστη σε 16gb, ξεκλειδωμα εσωτερικου GPS οκ, ξεκλειδωμα νεου χαρτη 3 σε 1 (1.60-3.90) δειχνει ενταξει στο σπιτι και στο: διαχειρ χαρτων-συνολα χαρτων κτλ.

τα προβληματα μου:

1. βρισκω με τα πολλα ενα χαρτη για τουρκια (ερχεται το bonus trip), τον ξεκλειδωνω, τον βλεπω μεσω διαχειρ χαρτων-συνολα χαρτων κτλ, παω για ευρεση αλλα δεν βρισκει την χωρα, παρα μονο την Ελλαδαρα μας, καμια ιδεα?? πως μπορω να ειμαι σιγουρος οτι οταν φτασω εκει θα βλεπει τον χαρτη??

2. οταν ανοιγω την εφαρμογη, μετα το "συμφωνω", μου βγαζει μυνημα "Δεν ειναι δ" ( ακριβως ετσι ) και απο κατω επιλογη ναι ή οχι. Εαν επιλεξω οχι μπαινει κανονικα στο προγραμμα με τις ιδιαιτεροτητες που περιεγραψα πριν. Εαν το ναι μπαινει σε μια οθονη οπου μου ζητα τον 25 ψηφιο κωδικο ξεκλειδωματος (δεν ξεκαθαριζει ποιον), τον βαζω ( αυτον του κιτζεν, για την καρτα ), αλλα δεν προχωρα παρακατω. Καμια ιδεα??

ευχαριστω απο πριν!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ppiccasso, δεν έχεις ξεκλειδώσει τον χάρτη της Τουρκίας. Φτιαξε νέο αρχείο unl χωρίς να πειράξεις τα άλλα.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβαινω περασες τους 3 χαρτες ξεχωριστα!

 

Ο αναβασης δεν θελει ξεκλειδωμα και δεν νομιζω να δημιουργουσε αυτος το προβλημα. Εαν θελεις δοκιμασε να βαλεις το χαρτη της αναβασης 3.90 για να δουμε εαν τον αναγνωρισει και εαν προκαλουσε αυτος το προβλημα.

 

οχι καμια σχεση... και οι νεοι χαρτες που περασα 3 σε 1 ειναι.

απλος εχουν παλαιοτερη εκδωση του ''Αναβασης''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...