Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω χάσει το αρχείο με τις κάμερες που είναι 16MB. Πήγα να το κόψω αλλα έκανα μερικά λαθάκια... Που μπορώ να το βρω πάλι γιατί ξέχασα ρε sys από το είχα πάρει..
Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα Hardware?:(

 

Αφού το ένα πρόγραμμα δουλεύει σωστά και το άλλο όχι, πώς να είναι θέμα hardware???:cry:

Aν έφταιγε το hardware, δε θα σου δούλευε κανένα από τα 2.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εβαλα την 4.20.20 σε ενα Ε71.Δεν μου εμφανιζει στις ρυθμισεις, την επιλογη:Παντα ανοιχτο, οσον αφορα στον φωτισμο της οθονης.Το εχει προσεξει καποιος ο οποιος το εχει βαλει σε Ε71?(Ειχα βαλει ακριβως την ιδια εκδοση σε ενα Ε66 και η επιλογη αυτη υπηρχε!!!Τι μπορει να παιζει)???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την διαδικασία κανονικά αλλα για καποιο λογο δεν μου αναγνωριζει τον 3 σε 1 χαρτη που πήγα να βάλω και μου ζηταει εναν 25ψηφιο κωδικο ξεκλειδωματος.

Εχω περασει και το αρχειο GMAPSUPP.UNL με τον αντιστοιχο κωδικο αλλα δεν δουλευει.

Ολα τα υπολοιπα απο αποψη πλοηγησης δουλευουν κανονικα. Τι φταιει???

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,

Οταν πάω να εγκαταστήσω το autodrive 1.4 πολύ απλα μου λέει ότι δε βρίσκει παλαιώτερη έκδοση για να ενημερώσει. Και πολύ σωστά αφού δεν την έχω βάλει. Υπάρχει κάποια έκδοση που εγκαθίστατε μόνη της ώστε μετά να βάλω και την πιο καινούργια?

ΤΝΧ

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την διαδικασία κανονικά αλλα για καποιο λογο δεν μου αναγνωριζει τον 3 σε 1 χαρτη που πήγα να βάλω και μου ζηταει εναν 25ψηφιο κωδικο ξεκλειδωματος.

Το αρχείο unl που έφτιαξες δεν είναι σωστό. Σβήστο και ξαναπροσπάθησε. Διάβασε ξανά τις οδηγίες στο πρώτο ποστ.

 

Πρόσεξε να μην αφήνεις κενό ή enter ανάμεσα στους κωδικούς μέσα στο unl.

Οταν πάω να εγκαταστήσω το autodrive 1.4 πολύ απλα μου λέει ότι δε βρίσκει παλαιώτερη έκδοση για να ενημερώσει.

Τι εννοείς να εγκαταστήσεις; Τον χάρτη απλά τον βάζεις στον φάκελο garmin. Δεν κάνεις κατι εγκατάσταση. Το μόνο που κάνεις είναι να δημιουργήσεις και το ανάλογο unl.

Εβαλα την 4.20.20 σε ενα Ε71.Δεν μου εμφανιζει στις ρυθμισεις, την επιλογη:Παντα ανοιχτο, οσον αφορα στον φωτισμο της οθονης.

Σου σβήνει ο φωτισμός όταν χρησιμοποιείς την εφαρμογή; Αν όχι, τότε είσαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την διαδικασία κανονικά αλλα για καποιο λογο δεν μου αναγνωριζει τον 3 σε 1 χαρτη που πήγα να βάλω και μου ζηταει εναν 25ψηφιο κωδικο ξεκλειδωματος.

Εχω περασει και το αρχειο GMAPSUPP.UNL με τον αντιστοιχο κωδικο αλλα δεν δουλευει.

Ολα τα υπολοιπα απο αποψη πλοηγησης δουλευουν κανονικα. Τι φταιει???

 

Πρέπει να δημιουργήσεις τον αντίστοιχο κωδικό ανάλογα με τους χάρτες που έχεις.

Άλλο 25ψήφιο θες αν έχεις μόνο τον Autodrive και άλλον κωδικό αν έχεις το 3 σε 1.

Διάβασε λίγο και άλλα παλιότερα post.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν είνι ασωστό να σου ζητάει πολιτεία. Αρχικά ζητάει να γράψεις χώρα και μετά αναζήτηση σε όλες τις πόλεις.

 

Ποιά έκδοση κατέβασες και απο που;

 

4.20.20 απο xxxxxxxxxx

εβαλα τιν 5αρα τα ιδια

μετα τα εσβησα ολα και περασα την 4,10,80 που ειχα και δολευε κανονικα αλλα παλι τα ιδια με την πολιτεια

Link to comment
Share on other sites

4.20.20 απο xxxxxxxxx

εβαλα τιν 5αρα τα ιδια

μετα τα εσβησα ολα και περασα την 4,10,80 που ειχα και δολευε κανονικα αλλα παλι τα ιδια με την πολιτεια

Βαλε αν μπορεις μερικα screenshots μεσα απο το προγραμμα μηπως και βγει καμια ακρη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να φορμάρεις κινητό και κάρτα μήπως και στρώσει; Το έχω περάσει σε πάρα πάρα πολλές συσκευές φίλων και σε καμία δεν έγραφε πολιτεία. Σε όλα χώρα και μετά πόλη.
Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμμα να εγκαταστησω με τα δωδεκανησα μεσα και απο που?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω χάσει το αρχείο με τις κάμερες που είναι 16MB. Πήγα να το κόψω αλλα έκανα μερικά λαθάκια... Που μπορώ να το βρω πάλι γιατί ξέχασα ρε sys από το είχα πάρει..

 

:O:worry::blink::shifty:

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμμα να εγκαταστησω με τα δωδεκανησα μεσα και απο που?

Τι εννοείς ποιό πρόγραμμα; Το πρόγραμμα είναι ένα, το Garmin.

 

Θα κατεβάσεις απο το xxxxxxxx τους χάρτες autodrive 1.40 και ανάβαση 3.70 και είσαι εντελώς καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ποιό πρόγραμμα; Το πρόγραμμα είναι ένα, το Garmin.

 

Θα κατεβάσεις απο το xxxxxxxxx τους χάρτες autodrive 1.40 και ανάβαση 3.70 και είσαι εντελώς καλυμμένος.

 

....καθως και ο Bluechart v.9.5 ελληνικος ναυτικος!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Παιδια αν μπορει καποιος ας Ηελπ λιγο

θα ηθελα αν ξερει κανεις χαρτη για κυπρο, εχω βρει καποιον αλλα ειναι κλειδωμενος και δεν εχω τα αρχικα αρχεια που υπηρχαν για unlock, αν εχει καποιος κατι ασ με βοηθησει, εχω Garmin Mobile v.5.00.00 για N95 8 gb, ψαχνω map gia κυπρο hellas η και ολη την ευρωπη, το βασικο hellas - cyprus.

ευχαριστω πολυ Νικος mail nikosnosisporos@yahoo.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα τη βοηθεια σας.Οταν μπω στο προγραμμα παω->για που->θεση και πληκτρολογησω συγκεκριμενες συντεταγμενες θεσης (γεωγραφικο μηκος και πλατος),μου βγαζει το μηνυμα "μη εγκυρες συντεταγμενες θεσης".εχω προσπαθησει πολυ και παλι το ιδιο,ξερει κανεις τι παιζει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Οι συντεταγμένες πρέπει να έχουν συγκεκριμένη μορφή. Αν θυμάμαι καλά, μέσα απο τις ρυθμίσεις επιλέγεις εσύ τι μορφής θα είναι οι συντεταγμένες.
Link to comment
Share on other sites

Οι συντεταγμένες πρέπει να έχουν συγκεκριμένη μορφή. Αν θυμάμαι καλά, μέσα απο τις ρυθμίσεις επιλέγεις εσύ τι μορφής θα είναι οι συντεταγμένες.

 

Tο ξερω.εγω ομως δεν πειραζω τις συντεταγμενες που μου βγαζει το ιδιο το προγραμμα,απλα αλλαζω κατα ενα δεκατο ή εκατοστο το log ή το lat

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Βαλε αν μπορεις μερικα screenshots μεσα απο το προγραμμα μηπως και βγει καμια ακρη.

 

Δοκίμασες να φορμάρεις κινητό και κάρτα μήπως και στρώσει; Το έχω περάσει σε πάρα πάρα πολλές συσκευές φίλων και σε καμία δεν έγραφε πολιτεία. Σε όλα χώρα και μετά πόλη.

 

εκανα τελικα φορματ την καρτα μνημης και στο τελος αποφασισα να αλλαξω χάρτη.Εβαλα ξανα τον χαρτη τον 1.2 giga και απενεργοποιησα τον αναβαση 3.40 νομιζω και ολα μια χαρα.το προβλημα το δημιουργουσε ο χαρτης. ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον...

 

edit ποιο χαρτη να βαλω με search στα ελληνικα και τους λιγότερα λαθη σε μονοδρομους??

Link to comment
Share on other sites

εκανα τελικα φορματ την καρτα μνημης και στο τελος αποφασισα να αλλαξω χάρτη.Εβαλα ξανα τον χαρτη τον 1.2 giga και απενεργοποιησα τον αναβαση 3.40 νομιζω και ολα μια χαρα.το προβλημα το δημιουργουσε ο χαρτης. ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον...

 

edit ποιο χαρτη να βαλω με search στα ελληνικα και τους λιγότερα λαθη σε μονοδρομους??

 

Καλυτερος χαρτης σε μονοδρομησεις ειναι της αναβασης.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να εγκαταστήσεις; Τον χάρτη απλά τον βάζεις στον φάκελο garmin. Δεν κάνεις κατι εγκατάσταση. Το μόνο που κάνεις είναι να δημιουργήσεις και το ανάλογο unl.

 

mafistofelis

Βασικά έχεις δίκιο, εκανα λάθος σε ότι είπα. Πολυ απλά μπερδεύτικα με το αρχείο autodrive.exe ... ΤΝΧ anyway.

Αλλη ερώτηση τώρα. Σε ένα χάρτη 3 σε ένα όταν οι 2 από τους 3 χαρτες έχουν διαφορετικό id code πως το γράφουμε στο UNL? κολλημένο? με διαγώνιο? με κενο? από κάτω? από πάνω? :) ΠΩΣ?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να εγκαταστήσεις; Τον χάρτη απλά τον βάζεις στον φάκελο garmin. Δεν κάνεις κατι εγκατάσταση. Το μόνο που κάνεις είναι να δημιουργήσεις και το ανάλογο unl.

 

mafistofelis

Βασικά έχεις δίκιο, εκανα λάθος σε ότι είπα. Πολυ απλά μπερδεύτικα με το αρχείο autodrive.exe ... ΤΝΧ anyway.

Αλλη ερώτηση τώρα. Σε ένα χάρτη 3 σε ένα όταν οι 2 από τους 3 χαρτες έχουν διαφορετικό id code πως το γράφουμε στο UNL? κολλημένο? με διαγώνιο? με κενο? από κάτω? από πάνω? :) ΠΩΣ?

 

Κολλημένο (ενωμένο σαν ένα νούμερο)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βαζεις τα id στο ιδιο unl κολλητα διπλα διπλα χωρις κανενα κενο.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι ειναι! Συνολο 50 ψηφια στην σειρα.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...