Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χάρτες πως θα βάλω και που θα τους βρω;

Δν έχει ενσωματωμένους η εφαρμογή garmin;

Επίσης έχει ενσωματωμένη φωνητική καθοδήγηση ή πρέπει να βάλω εξτρά στη έγκδοση 4.20.00;

 

Οδηγίες στο πρώτο ποστ.

 

Στο xxxxxxxxxxx θα κάνεις αναζήτηση για xxxxxxxxx και απο εκείνο το θέμα θα κατεβάσεις τους ελληνικούς χάρτες.

 

Η έκδοση 4.20.00 έχει ελληνικές φωνητικές οδηγίες. Δεν χρειάζεται να κατεβάσεις κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Έβαλα σε ένα φίλο μου το Garmin 4.20.20 Το πρόβλημα είναι ότι θέλει να κάνει την αναζήτηση στα Αγγλικά…θα μπορούσε να μου πει κάποιος που θα μπορούσα να βρω τους πιο καλούς χάρτες (3 σε 1 ή και παραπάνω , μιλάμε για Ελλάδα πάντα)…. Όπου η αναζήτηση να γίνεται στα Αγγλικά? (με Αγγλικούς χαρακτήρες, δεν εννοώ greeklish)

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

θέλει να κάνει την αναζήτηση στα Αγγλικά…θα μπορούσε να μου πει κάποιος που θα μπορούσα να βρω τους πιο καλούς χάρτες

 

xxxxxxx. Κάνεις αναζήτηση για xxxxxxxxxx.

Link to comment
Share on other sites

παιδες το γκαρμιν στην θεσσαλονικη ειναι απαραδεκτο.... ξερει ελαχιστους μονοδρομους...

 

στην αθηνα πως ειναι τα πραγματα/

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να εγκαταστήσω και εγώ το GARMIN. Βάζω τον φάκελο στην κάρτα μνήμης, εγκαθηστώ κανονικά το πρόγραμμα, αλλά όταν πάω να το ανοίξω ενώ δείχνει την εικόνα ότι φορτώνει στην συνέχεια κλείνει αυτόματα...

 

Τι μπορεί να παίζει; Δοκίμασα και τις δύο εκδόσεις (4.18 & 4.20) αλλά το ίδιο!!!

Έχω το 6110

 

 

Και εγω αυτο ειχα παθει και εσπαγα το κεφαλι μου γιατι με πεταει εξω ενω τα κανω ολα κανονικα..........τελικα ηταν πολυ απλο.......

 

οταν κανεις εγκατασταση το GARMIN στην καρτα μνημης θα πρεπει να ειναι ολα μεσα σε ΕΝΑ φακελο---GARMIN.

 

 

Αυτο που αναφερα παραπανω ειναι ΕΝΑΣ απο τους λογους που ενω ανοιγει μετα σε πεταει εξω.....

Υπαρχουν και αλλα πραγματα που πρεπει να κοιταξεις οπως π.χ τα unl .....δεν σημαινει οτι αποκλειστικα ευθυνετε αυτο που ανεφερα

 

τυχαινει πολλες φορες να κατεβασεις καποια εκδοση και να λεει για παραδειγμα ο αρχικος φακελος........garmin_4_10_80 ( κατι σαν επικεφαλιδα για να βλεπεις αυτο που κατεβασες ) και μεσα σε αυτον να εχει και αλλους φακελους.αν εσυ αντιγραψεις τον αρχικο φακελο ΤΟΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ δηλαδη και μεσα σε αυτον εχει και αλλον τοτε σε πεταει εξω.

κανε αντιγραφη MONO τον εσωτερικο φακελο garmin. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρακαλω βοηθηστε.προσπαθω 3 μερες να το βαλω σε ενα νοκια ν82. εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με τον φιλο παραπανω. το εγκαθηστω κ οταν το ανοιγω βγαζει την αρχικη εικονα κ μετα βγαινει παλι στο μενου. κανα δυο φορες μπηκε στο προγραμμα αλλα μονο οταν ηταν συνδεδεμενο το κινητο με τον υπολογιστη. εχω βρει κ εχω δοκιμασει ολες τις εκδοσεις (απο ...10.60 μεχρι ...20.20) κ παλι τιποτα. με τους χαρτες κ το ξεκλειδωμα δεν νομιζω πως υπαρχει προβλημα γιατι τις δυο φορες που μπηκε λειτουργησαν κανονικα. εψαξα στο θεμα αλλα ειναι χαος κ δεν βρηκα λυση.ας βοηθησει καποιος γιατι εχω δοκιμασει τα παντα
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λεω ποιο πανω με τους φακελους κατα την αντιγραφη τους ....το ειδες ?

 

μηπως ειναι εκει το προβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο ειχα παθει και εσπαγα το κεφαλι μου γιατι με πεταει εξω ενω τα κανω ολα κανονικα..........τελικα ηταν πολυ απλο.......

 

οταν κανεις εγκατασταση το GARMIN στην καρτα μνημης θα πρεπει να ειναι ολα μεσα σε ΕΝΑ φακελο---GARMIN.

 

 

Αυτο που αναφερα παραπανω ειναι ΕΝΑΣ απο τους λογους που ενω ανοιγει μετα σε πεταει εξω.....

Υπαρχουν και αλλα πραγματα που πρεπει να κοιταξεις οπως π.χ τα unl .....δεν σημαινει οτι αποκλειστικα ευθυνετε αυτο που ανεφερα

 

τυχαινει πολλες φορες να κατεβασεις καποια εκδοση και να λεει για παραδειγμα ο αρχικος φακελος........garmin_4_10_80 ( κατι σαν επικεφαλιδα για να βλεπεις αυτο που κατεβασες ) και μεσα σε αυτον να εχει και αλλους φακελους.αν εσυ αντιγραψεις τον αρχικο φακελο ΤΟΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ δηλαδη και μεσα σε αυτον εχει και αλλον τοτε σε πεταει εξω.

κανε αντιγραφη MONO τον εσωτερικο φακελο garmin. :)

 

εγω σε ενα φακελο garmin τα εχω ολα.. αυτα που σκεφτομαι ειναι μηπως πρεπει να γινει η εγκατασταση μεσω τηλεφωνου με καποιο τροπο..γιατι μου μπηκε μονο συνδεδεμενο με pc.

Link to comment
Share on other sites

Ποιούς χάρτες έχεις περασμένους στον φάκελο Garmin; Εγώ έχω autodrive και ανάβαση και λειτουργεί σωστά. ΑΝ προσθέσω και τον Bluechart μου κάνει αυτό ακριβώς. Με πετάει.
Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ίδιο με τον φίλο!

Με τους δύο χάρτες δουλεύει μιά χαρά! Με το που πάω να βάλω τον Bluechart μετά το splashscreen με πετάει έξω!

Κάποια παιδιά από εδω μέσα είπαν ότι πρέπει να περάσεις την 4.10.60 πρώτα και μετά την 4.20.20 κι έτσι θα δουλέψει και με τους τρείς χάρτες. Δεν το έχω δοκιμάσει προς το παρόν...

 

P.S: Sorry για το δυπλό post.

Link to comment
Share on other sites

Το περασα αλλα οταν το ανοιγω μου λεει συνδεση με bluetooth...

μαλλον θα πρεπει να τι κανω απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ίδιο με τον φίλο!

Με τους δύο χάρτες δουλεύει μιά χαρά! Με το που πάω να βάλω τον Bluechart μετά το splashscreen με πετάει έξω!

Κάποια παιδιά από εδω μέσα είπαν ότι πρέπει να περάσεις την 4.10.60 πρώτα και μετά την 4.20.20 κι έτσι θα δουλέψει και με τους τρείς χάρτες. Δεν το έχω δοκιμάσει προς το παρόν...

 

P.S: Sorry για το δυπλό post.

Αυτό δε γίνεται στο Ν78 μου όμως γιατί είναι FP2 και τις εκδόσεις πριν την 4.20.20 δεν τις αναγνωρίζει. Μικρό το κακό. Δεν τον χρειάζομαι καθόλου τον bluechart.

 

Το περασα αλλα οταν το ανοιγω μου λεει συνδεση με bluetooth...

μαλλον θα πρεπει να τι κανω απο την αρχη?

 

Σιγουρέψου οτι το αρχείο SW.UNL είναι σωστό.

 

Μετά πας ρυθμίσεις- απομακρυσμένο gps και ενεργοποιείς το εσωτερικό gps.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το αρχειο δεν καταλαβαινω που πρεπει να βρισκεται και πως

Οσο για το ρυθμισεις- απομακρυσμενο gps δεν το βγαζει εκτος αν εννοεις τον Εντοπ. Θεσης

Link to comment
Share on other sites

παιδες το γκαρμιν στην θεσσαλονικη ειναι απαραδεκτο.... ξερει ελαχιστους μονοδρομους...

 

στην αθηνα πως ειναι τα πραγματα/

Δεν υπάρχει αυτό που λες.

Ποιον χάρτη έβαλες?Αν έχεις κάποιον εκτός από Autodrive, δεν υπάρχει λόγος να το ψάχνεις και άλλο.

O Autodrive είναι ο καλύτερος για GARMIN για Ελλάδα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το αρχειο δεν καταλαβαινω που πρεπει να βρισκεται και πως

Οσο για το ρυθμισεις- απομακρυσμενο gps δεν το βγαζει εκτος αν εννοεις τον Εντοπ. Θεσης

 

Ανοίγεις το Garmin και πας

Ρυθμίσεις- Σύστημα- Απομακρυσμένο GPS και το ενεργοποιείς.

 

Διάβασε πολύ προσεκτικά τις οδηγίες στο πρώτο ποστ. Τα γράφει όλα.

Link to comment
Share on other sites

επισης. οταν μπηκα στο προγραμμα μου ειχε επιλογη γλωσσας κειμενου μονο αγγλικα κ κινεζικα. της φωνης οκ ειχε κ ελληνικα. αλλα για του κειμενου γνωριζει κανεις σε ποιον φακελο κ ποια αρχεια ειναι για τις γλωσσες??
Link to comment
Share on other sites

σβήνουμε το αρχείο gmsup από τον φάκελο Garmin\apps\symbian\Res για να έχουμε ελληνικό μενού.
Link to comment
Share on other sites

καλα κρασια δηλαδη...

Μήπως το ρύθμισες για πεζοπορία η ποδήλατο;

Να ξέρεις εάν δεν έχει σωστές ρυθμίσεις δεν κάνει και καλή πλοήγηση.

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το ρύθμισες για πεζοπορία η ποδήλατο;

Να ξέρεις εάν δεν έχει σωστές ρυθμίσεις δεν κάνει και καλή πλοήγηση.

 

 

αυτοκινητο/μοτοσακο

Link to comment
Share on other sites

παιδες το γκαρμιν στην θεσσαλονικη ειναι απαραδεκτο.... ξερει ελαχιστους μονοδρομους...

 

στην αθηνα πως ειναι τα πραγματα/

 

Δοκιμασε και τον χαρτη της αναβασης εχει περισσοτερες μονοδρομησεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μετονομαζω τον αρχειο SW.UNL αλλα παλι text αρχειο ειναι..

τι λαθος κανω? ειμαι σε αυτο το σημειο τωρα

Link to comment
Share on other sites

μετονομαζω τον αρχειο SW.UNL αλλα παλι text αρχειο ειναι..

τι λαθος κανω? ειμαι σε αυτο το σημειο τωρα

 

Ενεργοποιησε να φαινονται οι γνωστες καταληξεις των αρχειων

στο pc σου ,δηλ το παραπανω αρχειο θα εμφανιστει ως SW.UNL.txt .

ΣΒΗΣΕ την καταληξη .txt

 

Τωρα αν δεν γνωριζεις πως γινεται και αυτο ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπε και ο nervous ανοιξε τον windows explorer και απο κει πηγαινε στο μενου tools -> Folder options και στο παραθυρο που θα ανοιξει πηγαινε στην καρτελα View και απο κει ξε-τσεκαρε την επιλογη Hide extensions......
TCe
Link to comment
Share on other sites

ΜΠορεί κάποιος να μας πει ποιες είναι οι βασικές και ποιο λειτουργικές ρυθμίσεις που πρέπει να κάνουμε για την αρχή;;

ΕΠίσης υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να μην χρεωνόμαστε???

 

Τέλος έχω βάλει το 4.10.60, πως μπορώ να βάλω στην συνέχεια την 4.20.00, έχει διαφοροποιήσεις;;;

 

Και κάτι ακόμη: πως μπορώ να βρω ποια έκδοση κ ποιοσ χάρτης τρέχει στο πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

ΜΠορεί κάποιος να μας πει ποιες είναι οι βασικές και ποιο λειτουργικές ρυθμίσεις που πρέπει να κάνουμε για την αρχή;;

ΕΠίσης υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να μην χρεωνόμαστε???

 

Τέλος έχω βάλει το 4.10.60, πως μπορώ να βάλω στην συνέχεια την 4.20.00, έχει διαφοροποιήσεις;;;

 

Και κάτι ακόμη: πως μπορώ να βρω ποια έκδοση κ ποιοσ χάρτης τρέχει στο πρόγραμμα;

 

Ναι, είναι πιο γρήγορη και σταθερή και λύνει κάποια bug της 4.10.60.

 

Βάλε απο πάνω τον φάκελο garmin και κάνε αντικατάσταση. Τέλος κάνε εγκατάσταση το αρχείο sis.

 

Δεν χρεώνεσαι. Αν θες απενεργοποίησε και το υποβοηθούμενο GPS απο το μενού Δεδομένα GPS.

 

Ότι άλλο χρειαστείς, ανέτρεξε στις αναλυτικές οδηγίες στο πρώτο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...