Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, εγκατέστησα την 4.20.20 και ενώ πατάω δεξια το joystick δεν μου βγαζει σαν επιλογή τα ελληνικά

 

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, εγκατέστησα την 4.20.20 και ενώ πατάω δεξια το joystick δεν μου βγαζει σαν επιλογή τα ελληνικά

 

Τι να κάνω?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2450409#post2450409

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Εισαι πολυ ωραίος και ταχύτατος!!

 

Στην επιλογή ομιλουμένης γλωσσας δεν μου βγαζει την δυνατοτητα να επιλεξω ελληνικα!!

 

Παλι προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Στην επιλογή ομιλουμένης γλωσσας δεν μου βγαζει την δυνατοτητα να επιλεξω ελληνικα!!

 

Παλι προβλημα?

 

Στο φάκελο voice υπάρχει το αρχείο της ελληνικής γλώσσας (Ellinika__.vpm);

Αν όχι βρες να το περάσεις από προηγούμενη έκδοση του garmin

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι για detailed map του Los Angeles...ή και της ευρύτερης περιοχής ή και ολόκληρης της California.

Οποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

SOS !!

 

ΠΑΛΕΥΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ!! ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΒΡΙΣΚΕΙ ΔΟΡΥΦΟΡΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ/GENERATOR ΚΤΛ..

 

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην μην γραφεις με κεφαλαια.

 

Τι ονομα εχεις δωσει στους χαρτες? Ποιο χαρτη προσπαθεις να περασεις?

 

Το .unl πρεπει να εχει το ιδιο ονομα με τον χαρτη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη στο κινητο έχω τα εξής:

 

GMAPSUPP.img

GMAPSUPP.UNL

SW.UNL

 

To προγραμμα βρισκει δορυφόρο κανονικα, αλλα δεν έχει χάρτη μεσα. Επισης ζηταει εναν 25ψηφιο κωδικο χάρτη. Δεν μπορώ να τον βρω..Επίσης δεν βρισκω το mapid..

Link to comment
Share on other sites

ο χαρτης GMAPSUPP.img δεν εχει UNL αρχειο γιατι ειναι ξεκλειδωτος. Περασε τον χαρτη gmapprom.img με το gmapprom.unl και με το garmin_kgen.exe βρες τον 25ψηφιο κωδικο. Το mapid του gmapprom.img ειναι το 822.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Όταν εγκατέστησα το πρόγραμμα ήταν στα ελληνικα και μάλιστα με μια ωραιότατη γραμματοσειρά. Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων και στην επιλογή γλώσσας έχει μόνο αγγλικά και γιαπωνέζικα. Πως γίνεται αυτό..;
Link to comment
Share on other sites

Όταν εγκατέστησα το πρόγραμμα ήταν στα ελληνικα και μάλιστα με μια ωραιότατη γραμματοσειρά. Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων και στην επιλογή γλώσσας έχει μόνο αγγλικά και γιαπωνέζικα. Πως γίνεται αυτό..;

Προεπιλεγμένα είναι τα γιαπωνέζικα. Γι'αυτό και όταν πρωτοβάζεις το πρόγραμμα το έχει σαν πρώτη επιλογή. Σβήσε φάκελο και εφαρμογή και ξαναπέρνα το απατην αρχή. Θα σε ξαναρωτήσει και θα επιλέξεις την σωστή γλώσσα.

 

Αυτη τη στιγμη στο κινητο έχω τα εξής:

 

GMAPSUPP.img

GMAPSUPP.UNL

SW.UNL

 

To προγραμμα βρισκει δορυφόρο κανονικα, αλλα δεν έχει χάρτη μεσα. Επισης ζηταει εναν 25ψηφιο κωδικο χάρτη. Δεν μπορώ να τον βρω..Επίσης δεν βρισκω το mapid..

 

Έσβησες τον gmapbmap μεγέθους 10ΜΒ που υπήρχε ήδη μέσα; Απ'ότι έχουν πει πολλά παιδιά, για λειτουργήσει, χρειάζεται καια υτόν. Αν δεν τον έχεις, κατέβασε μια προηγούμενη έκδοση (πχ την 4.10.80) και μετά πέρνα απο πάνω την 4.20.20.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα την 4.10.80 και πήγα να περάσω την 4.20.20 δεν μου δούλεβε. Έβγαζε την splash screen και μετα έβγαζε ένα μήν. "imposible above Q", κάτι τέτοιο. Διάβασα στο xxxxxxxxxxx ότι η 4.20.20 είναι update και μπαίνει πάνω απ'την 4.20.00. Τώρα ψάχνω να βρώ την 4.20.00 να δοκιμάσω. Α, μην ξεχάσω να αναφέρω ότι η 4.20.20 ΔΕΝ μπαίνει ως standalone.
Link to comment
Share on other sites

Εαν υπαρχει για αυτο το garmin Ναι. Για περισσοτερα ρωτησε στην αναλογη ενοτητα..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβαλα σε Ν95 ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες και τις παρατηρήσεις από προηγούμενα post. Όταν ανοίγω την εφαρμογή δείχνει την spalsh screen και μετά με πετάει έξω. Ο μόνος τρόπος για να ξεκινήσει η εφαρμογή είναι να σβήσω τον GMAPSUP2.IMG (δηλαδή τον blue chart v9.5).

Δεν έχω κάνει κάποιο λάθος στο ξεκλείδωμα των χαρτών. Έχετε καμιά ιδέα πως θα το κάνω να δουλέψει με όλους τους χάρτες???

 

P.S: Έχω την 4.20.20.

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις απο πάνω το sis της 4.10.60. Ανοίγεις την εφαρμογή. Την κλείνεις. Απο πάνω το sis της 4.20.20 και ξανανοίγεις την εφαρμογή. Στα περισσότερα παιδιά έτσι δουλεύει και αναγνωρίζει όλους τους χάρτες.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβαλα σε Ν95 ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες και τις παρατηρήσεις από προηγούμενα post. Όταν ανοίγω την εφαρμογή δείχνει την spalsh screen και μετά με πετάει έξω. Ο μόνος τρόπος για να ξεκινήσει η εφαρμογή είναι να σβήσω τον GMAPSUP2.IMG (δηλαδή τον blue chart v9.5).

Δεν έχω κάνει κάποιο λάθος στο ξεκλείδωμα των χαρτών. Έχετε καμιά ιδέα πως θα το κάνω να δουλέψει με όλους τους χάρτες???

 

P.S: Έχω την 4.20.20.

 

εγω εβαλα την 4.20.20 στο Ν82 και δουλευει αψογα τελεια προηγουμενος ειχα περασει ολες της εκδοσεις μια μια και μου βγαζει και ελληνικη γλωσα και αναζητηση πολυ καλο ......

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η 4.20.20 εχει Ελληνικο μενου?

Τωρα εχω την 4.20.00.

Τι διαφορες εχουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις απο πάνω το sis της 4.10.60. Ανοίγεις την εφαρμογή. Την κλείνεις. Απο πάνω το sis της 4.20.20 και ξανανοίγεις την εφαρμογή. Στα περισσότερα παιδιά έτσι δουλεύει και αναγνωρίζει όλους τους χάρτες.

 

Μισό γιατί μπερδεύτικα. Τώρα έχω 4.20.20, την αφαιρώ, κάνω έγκατάσταση την 4.10.60 και μετά ξανα εγκαθιστώ την 4.20.20? Και μετά? υπάρχουν και οι δύο εφαρμογές μέσα και απλά σβήνω την 4.10.60 και μένει η άλλη ή πρέπει να υπάρχει η 4.10.60 οπωσδήποτε???

Link to comment
Share on other sites

Aπλα θα κανεις εγκατασταση την 10.60 απο επανω στην 20.20 ανοιγεις την εφαρμογη μια φορα θα δεις κατι «κινεζικα» κλεινεις την εφαρμογη και κανεις ξανα εγκατασταση την 20.20 .
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...