Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς, περνώντας πάλι την 4.10.80 πλατφόρμα με τους νέους χάρτες καταλαβαίνω να κολλάει και σε πλήρες ζουμ να με δείχνει κάτι μέτρα έξω από το δρόμο, τι στο καλό συμβαίνει? Να φταίει η μνήμη μου? Να φταίει η καταρραμένη αναβάθμιση που του έκανα στη Νόκια? Να φταίει που δεν του έχω κάνει ευχέλαιο???

 

 

Σας παρακαλώ βοηθήστε με, το κινητό είναι το εικονιζόμενο στο άβαταρ.

 

Υ.Γ. 1 απεγκατέστησα την εφαρμογή του smart2go αλλά δεν γνωρίζω που βάζει τους χάρτες για να τους σβήσω, το σύστημα αποσυμφορήθηκε κάπως

 

Υ.Γ. 2 παράλληλα μέσω του mapsource έχω ενεργοποιημένο μόνο τον 1.30 και όχι όλους (είναι λογικό τον ανάβαση να μου τον βγάζει 2 φορές?)

Βοήθεια κανείς??? :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βοήθεια κανείς???

 

Εχεις αλλάξει στις ρυμίσεις -χάρτης -εμφάνιση τοποθεσίας -σε δρόμους? ή είναι σε ρύθμιση τοποθεσία GPS?

 

 

ρύθμιση τοποθεσίας gps, θέλει σε δρόμους???

 

 

Φίλε αν είναι αυτό θα γίνεις επισήμως ο σωτήρας μου

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, περνώντας πάλι την 4.10.80 πλατφόρμα με τους νέους χάρτες καταλαβαίνω να κολλάει και σε πλήρες ζουμ να με δείχνει κάτι μέτρα έξω από το δρόμο, τι στο καλό συμβαίνει? Να φταίει η μνήμη μου? Να φταίει η καταρραμένη αναβάθμιση που του έκανα στη Νόκια? Να φταίει που δεν του έχω κάνει ευχέλαιο???

 

 

Σας παρακαλώ βοηθήστε με, το κινητό είναι το εικονιζόμενο στο άβαταρ.

 

Υ.Γ. 1 απεγκατέστησα την εφαρμογή του smart2go αλλά δεν γνωρίζω που βάζει τους χάρτες για να τους σβήσω, το σύστημα αποσυμφορήθηκε κάπως

 

Υ.Γ. 2 παράλληλα μέσω του mapsource έχω ενεργοποιημένο μόνο τον 1.30 και όχι όλους (είναι λογικό τον ανάβαση να μου τον βγάζει 2 φορές?)

 

να φταιει απλα οτι το gps δεν εχει καλο σημα?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

τελικά στους μισούς παίζει και στους μισούς δεν παίζει. σήμερα μου ήρθε και η 8gb, παιδεύτηκα 2 ώρες με κάθε συνδυασμό και άφοβα φορμάτ στην κάρτα αφού είχε μόνο αυτό μέσα, φυσικά ο 3-1 δεν παίζει...τα παρατάω,έχω εξαντλήσει τα πάντα, φυλάω το χάρτη για καινούρια έκδοση της εταιρείας...
cypherth
Link to comment
Share on other sites

Με τα τόσα που διάβασα, έχω χαθεί. Για θυμίστε μου κάποιος:

 

Σε φρεσκο-φορμαρισμένο τηλέφωνο και φρεσκο-φορμαρισμένη κάρτα είχα κανένας πρόβλημα;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κι εσάς δε σας βλέπει τον νέο 3σε1 χάρτη???

Νόμιζα ότι κάνω κάτι λάθος, αλλά φαίνεται να είναι γενικευμένο το πρόβλημα, σε άλλους παίζει σε άλλους όχι.

 

Μάλλον θα δοκιμάσω και σε μια εντελώς κενή 2άρα κάρτα που έχω καβάτζα και αν τελικά παίζει, θα ενημερώσω.

Πάντως με την ίδια διαδικασία που ακολουθώ, ούτε ο παλιός 3σε1 αναγνωρίζεται από το 4.10.80.

Μήπως κάνω κάτι λάθος στη διαδικασία??? Τηρώ κατά γράμμα τις οδηγίες... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

να φταιει απλα οτι το gps δεν εχει καλο σημα?

 

τελικά ήταν αυτό που είπε ο φίλος joant (ΣΩΤΗΡΑ ΜΟΥ!!!!! - ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΕ!!!!), ήθελε στις ρυθμισεις να του πώ στο δρόμο και όχι τοποθεσία GPS, τώρα δουλεύει κανονικά αν και με αρκετή καθυστέρηση, μάλλον λόγω buffer μνήμης (απόψεις???)??? ο 3σε1 (σαμπουάν αποσμητικο κοντίσιονερ) είναι πιο βαρύς? αυτή τη στιγμή έχω απενεργοποιήσει από το mapsource τους υπόλοιπους και δουλεύω μόνο τον 1.30

Link to comment
Share on other sites

φίλε panosz75 δοκίμασε αν θες αλλά χτες δοκίμασα σε μια 512 φορμαρισμένη και σήμερα ήρθε η 8gb που είχα παραγγείλει και πάλι δεν παίζει...δες στις προηγούμενες σελίδες τι έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής να καταλάβεις.
cypherth
Link to comment
Share on other sites

Σε φρεσκο-φορμαρισμένο τηλέφωνο και φρεσκο-φορμαρισμένη κάρτα είχα κανένας πρόβλημα;

Εγω που ειχα περασει τους 3 ξεχωριστους χαρτες σε καθαρο συστημα δεν ειχα κανενα προβλημα με τον 3 σε 1 δεν μου ανοιγει το Garmin. Σε λιγες ημερες που θα κανω αναβαθμιση θα περασω πρωτα τον χαρτη 3 σε 1 να δω τι θα γινει εκτος εαν βρεθει καποια λυση μεχρι τοτε :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οπότε φαντάζομαι ότι δεν αξίζει καν να δοκιμάσω να δω αν παίζει σε φορμαρισμένη κάρτα, πάλι τα ίδια θα μου κάνει... :confused:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αρχικα να ευχαριστήσω το φίλο aristotelh που με τη βοήθεια του και όλων εδώ έχω την 4.10.80 έκδοση στο κινητό μου με τον παλιο 3σε 1 χάρτη, αφού ο καινούριος τελικά δεν δούλεψε ουτε σε εμενα. Να᾽σαι καλα φιλε, πραγματικα το προγραμματακι με εσωσε σημερα που δεν ειχα ιδεα που πήγαινα!

Και κατι ακομα, σε λιγες μερες φεύγω για amsterdam,netherlands. Ο καλύτερος χάρτης για εκει είναι ο Europe NT 2008? thx mate

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Κατ αρχήν συγχαρητήρια για την εξαιρετική δουλειά που έχετε κάνει.Έχω το Ν95 και μόλις έβαλα πάνω μια κάρτα 4GB και το τηλέφωνο το έκανα hard reset(είχα την εφαρμογή 4.10.80 από αναβάθμιση και με το που έβαζα τον Αnavasis η εφαρμογή crashare). Μόλις έβαλα τον 3 σε 1 και πάλι τα ίδια
Link to comment
Share on other sites

μπορει κάποιος να με βοηθήσει πως γίνετε η αναζήτηση στον ανάβασης? μου βγάζει state και μετα δεν μπορω να καταλαβω τι περιμένει να του βάλω. Δοκιμάσα χώρα περιορχή τπτ!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να προσθέσω οτι με τον Autodrive 1.30 και με ένα κομμάτι της Anavasis που έχω κάνει upload με το Garmin mapsource(γύρω στα 6.5mb) το πρόγραμμα δουλεύει άψογα!Μήπως παίζει τίποτα με το μέγεθος?:(
Link to comment
Share on other sites

να ειστε σιγουροι οτι σε εσας που εχει προβλημα με το να ανοιγετε χαρτες στην ενα εκδοση οτι φταιει καποιο αρχειο στο φακελο sys ,system ή resource.αν θελετε να σας δουλεψει διαγραψτε αυτους τους φακελους και καντε τη διαδικασια που ειπα.εγω το εκανα επανεγκατεστησα οσα προγραμματα ειχα και δουλευει μονιμως.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

να ειστε σιγουροι οτι σε εσας που εχει προβλημα με το να ανοιγετε χαρτες στην ενα εκδοση οτι φταιει καποιο αρχειο στο φακελο sys ,system ή resource.αν θελετε να σας δουλεψει διαγραψτε αυτους τους φακελους και καντε τη διαδικασια που ειπα.εγω το εκανα επανεγκατεστησα οσα προγραμματα ειχα και δουλευει μονιμως.

 

τα διεγραψα ολα που λες και τους φακελους εκανα ολα που λες αλλα στο Ν91 4gb δεν ανοιγει με τιποτα κανενας χαρτης στην εκδοση 4,10,80 γιατι ............μου το κανει το γαμ...νο....... εχω ενα μηνα και που παιδευομαι

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι τα ίδια...

 

Φίλε Αριστοτέλη μην επιμένεις άδικα, σου επαναλαμβάνω πως έχω δοκιμάσει σε φορμαρισμένη 512 και στην ολοκαίνουρια φορμαρισμένη 8γίγα και να υπάρχει ΜΟΝΟ το γκάρμιν μέσα στις κάρτες και τίποτα μα τίποτα άλλο! Ούτε καν ένας υποτυπώδης εξπλόρερ! Δεν παίζει αυτό που λες, ακόμα και πριν δοκιμάσω με τις καινούριες μνήμες, στην παλιά μου 2 γίγα που είχα είχα αφαιρέσει το 95% των προγραμμάτων από τους φακέλους συστήματος. Δες πιο πάνω υπάρχουν άτομα που έχουν κάνει και hard reset το τηλέφωνό τους και δεν έχει παίξει. Το ότι δούλεψε σε σένα οφείλεται σε κάτι άλλο πιθανότατα τελείως άσχετο γεγονός.

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.. Χαράς το κουράγιο σας που απαντάται σε τόσες μα τόσες πολλές ερωτήσεις και πραγματικά συγχαρητήρια για αυτό το forum και την δουλειά που κάνεται..

Επειδή από τότε που πέρασα το Garmin 4.10.60 στο κινητό μου έχω χάσει πολλά επεισόδια με το forum. Μηπως μπορει κάποιος να με βοηθήσει δίνοντάς μου μερικά links για να κατεβάσω και να μπορέσω να περάσω την καινούρια έκδοση του Garmin 4.10.80 στο n95 8Gb και τους καινούριους χάρτες 3 σε 1 γιατί έψαχνα πολύ ώρα και δεν τα βρήκα... Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

οκ δεν επιμενω.σε μενα δουλεψε παντως 100%.να πω βεβαια οτι δεν το εχω συνδεσει με το mapsource ακομα.εχω περασει μονο τα pois με το Poiloader.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε aristotelhs2060 όπως έγραψα και πιο πάνω το τηλέφωνο το έκανα hard reset και έβαλα πάνω στη φορμαρισμένη μνήμη το Garmin.Όσο υπήρχε μόνο ο autodrive η εφαρμογή άνοιγε κανονικά.Με το που έβαζα τον Anavasis ή τον 3 σε 1 φόρτωνε την εφαρμογή και μετά με πέταγε έξω.
Link to comment
Share on other sites

για τους φακελους της καρτας μνημης μιλουσα.στη μνημη τηλεφωνου δεν εκανα τιποτα.οπως ειπα σε εμενα δουλεψε.το γιατι δε το ξερω.απλα ανεφερα αυτα που εκανα και πιστευα θα δουλεψει και σε εσας.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

για τους φακελους της καρτας μνημης μιλουσα.στη μνημη τηλεφωνου δεν εκανα τιποτα.οπως ειπα σε εμενα δουλεψε.το γιατι δε το ξερω.απλα ανεφερα αυτα που εκανα και πιστευα θα δουλεψει και σε εσας.

 

λοιπον το φορουμ αυτο ειναι για να λεμε τη γνωμη μας και τι βρισκουμε ο αρης2060 λεει τη εκανε αυτος και καλα κανει αν δεν το ελεγε δε θα βρισκαμε καινουργια πραγματα και θα μεναμε στα ιδια γιατι λοιπον τοση γκρινια και στο δικο μου δε δουλευει τη φταιει ο αρης αυτος να βοηθηση κοιταει .......

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν παραπονέθηκα στον φίλο Άρη και ίσα ίσα που η δουλειά που έχει κάνει είναι άψογη.....απλά έγραψα την εμπειρία μου.Αν φάνηκε ότι παραπονέθηκα του ζητώ συγγνώμη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...