Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και έχει ειπωθεί κι άλλες φορές, να τα ξαναπούμε άλλη μία.

Αν χρησιμοποιήσεις το προεγκατεστημένο πρόγραμμα GPS της Nokia (Nokia Maps) μπορείς να το χρησιμοποιείς για πάντα δωρεάν. Το μόνο που πληρώνεις είναι η άδεια φωνητικής πλοήγησης. τα περισσότερα τηλέφωνα έρχονται με κάποια δωρεάν άδεια πλοήγησης, π.χ. 3 μήνες κλπ.

 

Αυτό ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ για το Garmin (και για οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή που είναι "ραγισμένη").

Εννοείται ότι στο Garmin έχουμε δωρεάν προβολή στίγματος στο χάρτη, φωνητική πλοήγηση κλπ, για όλα τα τηλέφωνα, είτε έχουν ενσωματωμένο GPS είτε έχουμε συνδέσει κάποιο εξωτερικό Bluetooth GPS.

Το μόνο πρόβλημα που θα αντιμετωπίσεις στο Ν82 χρησιμοποιώντας την εφαρμογή Garmin είναι ότι κατά τη χρήση της μπλοκάρει το πλήκτρο #, λόγω ενός bug που έχει η εφαρμογή. Κατά τα άλλα δεν θα έχεις προβλήματα χρεώσεων κλπ. ;)

 

Φιλε συγνωμη που σε πριζω αλλα ξερεις μια απο αυτες τις μερες θα παρω το ν82 και θελω να τα ξερω ολα πριν την αγορα του. Δηλαδη το garmin θα δουλευει ακριβως οπως στο samsung i560 εκτος απο την διεση?

Εγω που εχω το αυθεντικο προγραμμα υπαρχει περιτωση να μου δουλευει και η διεση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε συγνωμη που σε πριζω αλλα ξερεις μια απο αυτες τις μερες θα παρω το ν82 και θελω να τα ξερω ολα πριν την αγορα του. Δηλαδη το garmin θα δουλευει ακριβως οπως στο samsung i560 εκτος απο την διεση?

Εγω που εχω το αυθεντικο προγραμμα υπαρχει περιτωση να μου δουλευει και η διεση?

 

Όχι, δε με πρήζεις, αλλά η παρούσα έκδοση του Garmin δε θα δουλεύει σωστά στο Ν82.

Ή πιο σωστά, το Garmin θα δουλεύει μια χαρά, απλά οι υπόλοιπες εφαρμογές που θα υπάρχουν στο κινητό δε θα δουλεύουν σωστά. ;)

Αν αλλάξει αυτό με νέα έκδοση, μένει να το δούμε.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε με πρήζεις, αλλά η παρούσα έκδοση του Garmin δε θα δουλεύει σωστά στο Ν82.

Ή πιο σωστά, το Garmin θα δουλεύει μια χαρά, απλά οι υπόλοιπες εφαρμογές που θα υπάρχουν στο κινητό δε θα δουλεύουν σωστά. ;)

Αν αλλάξει αυτό με νέα έκδοση, μένει να το δούμε.

Χμμμμ...Και το a-gps τι διαφορα εχει με το gps?

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ...Και το a-gps τι διαφορα εχει με το gps?

 

Το A-GPS υπάρχει για να βοηθάει το GPS να βρίσκει πιο γρήγορα την θέση σου πάνω στο χάρτη, λέγεται υποβοηθούμενο GPS

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! πηρε η μητερα μου ενα 6120 και λεω να της εγκαταστησω το Garmin! μηπως να με βοηθουσε καποιος με καποιο Pm σχετικα με την εγκατασταση? (rapideshare κτλ εννοω γιατι χαθηκαν!)
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου υπάρχουν οι οδηγίες στο πρώτο ποστ. Τα αρχεία όλα θα τα βρείς στα "γνωστα μαγαζάκια". Ψάξε στο xxxxxxxxxx υπάρχει πολύ ενημερωμένο θέμα εκεί!
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Το A-GPS υπάρχει για να βοηθάει το GPS να βρίσκει πιο γρήγορα την θέση σου πάνω στο χάρτη, λέγεται υποβοηθούμενο GPS

 

αυτο βοηθαει το γκαρμοιν γ να εχουμε καλυτερης ακριβιας στιγμα η μπα????

Link to comment
Share on other sites

αυτο βοηθαει το γκαρμοιν γ να εχουμε καλυτερης ακριβιας στιγμα η μπα????

 

Αυτό που ξέρω είναι ό,τι το A-GPS απλά βοηθάει το GPS στο να βρει πιό γρήγορα το στίγμα σου, δεν ξέρω αν βοηθάει για μεγαλύτερη ακρίβια. Αν γνωρίζει κάποιος ας μας το πει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Garmin Mobile XT S60/UIQ v4.10.80 RELEASED

http://www.ngi.gr/DestinatorDownloads/DangerousPoints/viewtopic.php_files/Garmin.png

 

Δεν την δοκιμασα ακομη!

Λετε να φυγει και το προβλημα με την #??????

Θα δουμε..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Λετε να φυγει και το προβλημα με την #??????

Θα δουμε..

 

 

Ανυπομονούμε και περιμένουμε νέα:cool:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονούμε και περιμένουμε νέα:cool:

 

NAIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

:happy::happy::happy::happy::happy:

 

To problhma me to TSAutoStart.exe δεν υπαρχει πια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Στα 15 λεπτα που παιζω με το κινητο (sms, επιλογη με την #) δεν εχει κανενα προβλημα!!!

Το TSAutoStart.exe τρεχει αλλα δεν κολλαει την #!!!

:happy::happy::happy:

 

http://imageshack.gr/files/hte47v8xw26yh96f60kd.jpg

Aπο την συσκευη μου:

 

 

Θα το βρειτε στα γνωστα μαγαζια!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

NAIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

:happy::happy::happy::happy::happy:

 

To problhma me to TSAutoStart.exe δεν υπαρχει πια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Στα 15 λεπτα που παιζω με το κινητο (sms, επιλογη με την #) δεν εχει κανενα προβλημα!!!

Το TSAutoStart.exe τρεχει αλλα δεν κολλαει την #!!!

:happy::happy::happy:

 

http://imageshack.gr/files/hte47v8xw26yh96f60kd.jpg

Aπο την συσκευη μου:

 

 

Θα το βρειτε στα γνωστα μαγαζια!!!!!

 

μονο το προβλημα με την διεση λυθηκε???το στιγμα βελτιοθηκε??

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος demolition22 από ό,τι κατάλαβα έχει το 6110 Navigator.

Κάποιος με Ν82 επιβεβαιώνει τη διόρθωση του προβλήματος με τη δίεση??? :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος demolition22 από ό,τι κατάλαβα έχει το 6110 Navigator.

Κάποιος με Ν82 επιβεβαιώνει τη διόρθωση του προβλήματος με τη δίεση??? :confused:

 

 

Το δοκιμάζω τώρα και θα αναφέρω ;)

 

 

--edit--

δε φαίνεται να υπάρχει το κόλλημα με τη #

(αλλά κάτι κάνω λάθος γιατί με το που βάλω χάρτες δε ξεκινάει, μόνο την αρχική οθόνη δείχνει)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου διέγραψες όλα τα παλιά αρχεία και έκανες απο την αρχή εγκατάσταση? Η διαδικασία είναι η ίδια με το παλιό?
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την νεα εκδοση,ολα με μια πρωτη ματια ειναι ιδια.Παρτηρησα ομως πιο γρηγορο zoom in-zoom out στο χαρτη και περιηγηση δηλ με το βελακι πανω στο χαρτη.Πλοηγηση...αργοτερα βλεπουμε..Α τωρα βλεπω πως πιανω δορυφορους και μεσα στο σπιτι!!!

Αναμενουμε και αλλες αποψεις..

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

NAIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

:happy::happy::happy::happy::happy:

 

To problhma me to TSAutoStart.exe δεν υπαρχει πια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Στα 15 λεπτα που παιζω με το κινητο (sms, επιλογη με την #) δεν εχει κανενα προβλημα!!!

Το TSAutoStart.exe τρεχει αλλα δεν κολλαει την #!!!

:happy::happy::happy:

 

http://imageshack.gr/files/hte47v8xw26yh96f60kd.jpg

Aπο την συσκευη μου:

 

 

Θα το βρειτε στα γνωστα μαγαζια!!!!!

 

αραγε δουλευει με τους χαρτες που ειχαμε ηδη autodrive hellas κλπ η πρεπει να βαλουμε αλλους και ξεκλειδωματα παλι κλπ??:( και το νεο αρχειο πως το περναμε με bluetooth κανονικα η θελει card reader??τα φωτα σας,παρακαλω...

Link to comment
Share on other sites

λογικά θα δουλεύει!! Αφου το έχουν χρησιμοποιήσει ήδη παιδιά απο δώ μέσα!
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Δουλευει με τους υπαρχοντες χαρτες αρκει να μην διαγραψετε κανα .unl(στο δημοφιλες μαγαζακι βγηκε και εκδοση MultiLanguage..)
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

re paidia to ID sto nokia me poio kodiko to blepo....please :X:cry:s

Διαβασε απο το 1 ποστ του παροντος το βημα 6 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την multilanguage δίχνει το σηματάκι της garmin το αρχικό και μετά σβήνει :(
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το κανεις πληρη απεγκατασταση και μετα ξανα εγκατασταση. Tα .unl κρατησε τα δεν χρειαζεται να τα ξανα δημιουργησεις :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μολις το περνας ανοιγει την αρχικη οθονη και μετα σβηνει, λογικο γιατι θελει εγκατασταση -πανω στην υπαρχουσα αν υπαρχει-το εβαλα αντιγραφοντας πρωτα τα voice,poi,help ,για να εχω ελληνικα και φυσικα χαρτες ΧΩΡΙΣ ΝΕΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ GPS, απο την προηγουμενη εγκατασταση εκανα εγκατασταση μεσα απο x-plore και δουλεψε κανονικα, στην πορεια θα δουμε αν ειναι καλυτερο η οχι πχ επανυπολογισμος, το μονο που παρατηρησα ειναι οτι οταν βαζεις νεα διαδρομη εχει καποιες επιλογες πριν μεταβει οπως αποθ.στις επαφες μου, αποθ.στις τοποθεσιες μου, καιρος,αποστολη τοποθεσιας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος το καταφέρει να δόση τα φώτα του εγώ το εγκατάστησα έβαλα γλώσσα αλλά δεν καταλαβαίνω στην εύρεση μου δείχνει battery saver γενικά πολλά περίεργα
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...