Jump to content

Κινητά της Sony Ericsson και δείκτης SAR


user10010
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι κάτι το κακό ή δαιμονικό η ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία, αυτό θα πρέπει να καταλάβουμε. Δεν πρέπει να συγχέουμε τα πράγματα. Αυτό που λες επίσης δεν έχει αποδειχθεί σε καμία περίπτωση. Όπως είπα και πριν ηλεκτρομαγνητικά κύματα είναι το φως του ήλιου, που είναι απαραίτητο για τη ζωή μας, με ηλεκτρομαγνητικά κύματα λειτουργούν οι νευρώνες του εγκεφάλου, γενικώς όλως ο κόσμος μας από ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία περικλείεται, εκλείει, αποτελείται και λειτουργεί.

Παν μέτρον άριστον!

 

Μπορεί να είναι και έτσι. Αλλά παλιά είχαν μόνο μια ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία, τον ήλιο. Τώρα περικυκλωνώμαστε από ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία. Αρχίζω να νομίζω πως είμαστε δοκιμαστική γενιά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να είναι και έτσι. Αλλά παλιά είχαν μόνο μια ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία, τον ήλιο. Τώρα περικυκλωνώμαστε από ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία. Αρχίζω να νομίζω πως είμαστε δοκιμαστική γενιά.

Όταν λέω όλος ο κόσμος μας εννοώ όλο το σύμπαν... Ακόμα κι αυτό που μας έδωσε ο προμυθέας με τέτοιο τρόπο λειτουργεί, και ναι για τη φωτιά μιλάω!

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω όλος ο κόσμος μας εννοώ όλο το σύμπαν... Ακόμα κι αυτό που μας έδωσε ο προμυθέας με τέτοιο τρόπο λειτουργεί, και ναι για τη φωτιά μιλάω!

 

Τι να πω. Εσύ τα ξέρεις καλύτερα. Πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. Εσύ τα ξέρεις καλύτερα. Πάω πάσο.

Αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι δεν πρέπει να τρομοκρατούμαστε. Το μέτρο στη χρήση των πάντων, η πρόληψη και η ανοιχτή σκέψη είναι το παν.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

blackberry 8300 εχει sar 1,50!!! περαστικα μου!!! ευτηχως δεν μιλαω πολυ τουλαχιστον.

 

1,5 Sar;;;;;;;;;;;;:blink::blink::blink:

Τι είναι ρε, κινητό ή κάτι άλλο ρε.:p

Συνήθως τα Smartphone έχουν πολύ μικρή ακτινοβολία;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να νομίζω πως είμαστε δοκιμαστική γενιά.

 

Και γω.. Δυστυχως..:(

 

Τεσπά εγω που είμαι ανάμεσα στο w950 και στο n73 τί να πω; Το ένα έχει 1.4 και το δεύτερο 1.1 . Δεν ξέρω, δεν ξέρω. Τοσα λεφτά και ειναι ψηστήρια και τα δυο. Δυστυχως ειναι τα κινητα που καλυπτουν τις αναγκες μου και θα παω με το ένα απο τα δυο και με handsfree (οχι bluetooth γιατι με ενδιαφερει η μουσικη)

Χαιρεται!

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone που πήγα χτες για να αγοράσω κινητό, είδα ένα κύριο που ζητούσε SE γιάτι λέει ότι έχουν πόλυ μα πάρα πολύ μικρή ακτινοβολία. Δύστασα να τον πληροφορήσω γιατί πιος να πιστέψει ένα παιδί. Τέλος πάντων, πήρα το Motorola KRZR K1 που έχει 0,59 Sar W/Kg.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το Κ770 με... 1,69 :w00t:

Στο SAR τουλάχιστον σας έχω όλους !!! :yahoo:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το Κ770 με... 1,69 :w00t:

Στο SAR τουλάχιστον σας έχω όλους !!! :yahoo:

 

Έχεις τρέλα με ταμπέλα και κοδέλα δικέ μου!!:lol::p

Link to comment
Share on other sites

ego eixa dei prin 15 meres enan eidiko sto thema ayto kai leei pos einai aparadeksto apo tous katanalotes na egorazoun kinita poy o diktis sar einai pano apo 1 monada an theimame kala.

o eidikos eixe protinei otan pernoume ena kinito na rotame panta ti dikti exei sar kai na einai apo ta prota kritiria agoras analoga me ti dikti sar exei..

 

i se exei apo tous ipsiloterous diktes sto kato kato aytos mporei na einai enas logos pou den ta paei katholou kala se poliseis giati i eyropaioi exoun tin enimerosi opoy stin ellada einai elipes

 

gia ayto oi persoteroi elines protimoun tin se giati den kseroun kan ti simeni o diktis sar

Link to comment
Share on other sites

ego eixa dei prin 15 meres enan eidiko sto thema ayto kai leei pos einai aparadeksto apo tous katanalotes na egorazoun kinita poy o diktis sar einai pano apo 1 monada an theimame kala.

o eidikos eixe protinei otan pernoume ena kinito na rotame panta ti dikti exei sar kai na einai apo ta prota kritiria agoras analoga me ti dikti sar exei..

Πολύ σωστός αυτός ο τύπος. Και σε προηγούμενα Post μου, πρότεινα να μην αγοράζουμε κινητά με δείκτη πάνω από 1 Sar W/Kg!!

 

i se exei apo tous ipsiloterous diktes sto kato kato aytos mporei na einai enas logos pou den ta paei katholou kala se poliseis giati i eyropaioi exoun tin enimerosi opoy stin ellada einai elipes

Όντως.

 

gia ayto oi persoteroi elines protimoun tin se giati den kseroun kan ti simeni o diktis sar

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

 

 

 

Αλλά προσπάθησε να μην γράφεις Greeklish γιατί είναι κουραστικό και σπαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι λεπταινουν τα κινητα...

 

Και επιδή λεπταίνουν τα κινητά πρέπει να έχουν περισσότεροι ακτινοβολία; Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η Sony Ericsson είναι κατα την γνώμη μου μια από τις καλύτερες εταιρείες, αλλά πρέπει να προσέξει λίγο περισσότερο αυτό το τομέα!

Άμα στο μέλλον προσέξει αυτό το τομέα θα κάνει μεγαλύτερη επιτυχια από την NOKIA.

Link to comment
Share on other sites

Η Sony Ericsson είναι κατα την γνώμη μου μια από τις καλύτερες εταιρείες, αλλά πρέπει να προσέξει λίγο περισσότερο αυτό το τομέα!

Άμα στο μέλλον προσέξει αυτό το τομέα θα κάνει μεγαλύτερη επιτυχια από την NOKIA.

Σίγουρα ο τομέας αυτός θα πρέπει να είναι στις πρώτες προτεραιότητες της ΣΕ. Βέβαια υπάρχουν και κάποιοι άλλοι τομείς που αν τους προσέξει θα πάει πολύ μπροστά. Ένας είναι η προστασία του περιβάλλοντος μέσω πιο πρασίνων συσκευών, συσκευασιών και μεθόδων παραγωγής, η ποιοτικότερη κατασκευή των κινητών και η βελτίωση-διόρθωση ορισμένων ατελειών του λογισμικού της.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ο τομέας αυτός θα πρέπει να είναι στις πρώτες προτεραιότητες της ΣΕ. Βέβαια υπάρχουν και κάποιοι άλλοι τομείς που αν τους προσέξει θα πάει πολύ μπροστά. Ένας είναι η προστασία του περιβάλλοντος μέσω πιο πρασίνων συσκευών, συσκευασιών και μεθόδων παραγωγής, η ποιοτικότερη κατασκευή των κινητών και η βελτίωση-διόρθωση ορισμένων ατελειών του λογισμικού της.

 

Σωστά!:)

Ίδη η ΝΟΚΙΑ έβγαλε ενα πράσινο κινητό το οποίο έχει ένα μεγάλο ποσοστό ανακυκλωμένων υλικών. Έλα ρε SE πάρε μπρος επιτέλους!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πέταξε για μένα το πολύ από την SE! Πήγα στη Motorola, που δεν είναι τόσο αξιόπιστη όπως την SE, αλλά έχει ποιό μικρή ακτινοβολία τα περισσότερα κινητά της. Για πάραδειγμα το KRZR K1 μου, που έχει 0,49 Sar W/Kg!

 

 

Καλή χρονιά!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πρόκειτε να "φύγω" ποτέ απο την SE. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και δεν με πολύ ενδιαφέρει ο δέκτης SAR,.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινητά της Sony Ericsson και δείκτης SAR

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...