Jump to content

Τελικά τι είναι Εmo;


Em0ti0nB1ch
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προσεξατε καθολου πως οι εμο αρχισαν να αυξανονται απο τοτε που βγηκαν στα καναλια? η μοδα υπαρχει εδω κ 2-3 χρονια στην ελλαδα. μονο που κανενας δεν ασχολουνταν...

 

Ζουν ανάμεσα μας!!!

:alien::scared:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μονο θέμα ελευθερίας έκφρασης, δημοκρατίας κτλ. Τα σημερινά παιδιά τα έχουν όλα - τουλάχιστον όσον αφορά τις οικονομικές ανέσεις. Επομένως έχουν το χρόνο και τη διάθεση και το χρήμα είτε να βάψουν το μάτι (emo αγόρια) είτε να αγοράσουν ρούχα που κάνουν όσο ένα μηνιάτικο για κάποιους. Δεν είναι (μονο) ελευθερια έκφρασης. Είναι σημάδια των καιρών.;)

 

 

 

 

 

ola?:what:

 

kaneis megalo la8os....liga einai ta paidia pou mporoun na 3odeuoun alogista se tetoiou eidous pragmata....ta perissotera paidia tsakwnontai me tous dikous tous akomh k gia thn agora newn papoutsiwn pou leei o logos...

osa den ftanei h alepou ta kanei kremastaria......

t'akouteeeeee??????????:mad:

Link to comment
Share on other sites

προσεξατε καθολου πως οι εμο αρχισαν να αυξανονται απο τοτε που βγηκαν στα καναλια? η μοδα υπαρχει εδω κ 2-3 χρονια στην ελλαδα. μονο που κανενας δεν ασχολουνταν...

 

 

:alien::scared:

εμ..πουλαει το θεμα.γιαυτο το ανακυκλωνουν τα καναλια,γιαυτο ακουμε παντους για τους ιμο!!

μεχρι και ο ψινακης ντυθηκε emo..καρναβαλια το περασε;;:O

 

χτες στις ειδησεις του αλφα καναν ρεπορταζ και για τους Gothic τυπους...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβαινουν οι εμο, κ οι τρεντυ οτι ζουν σε μια χωρα που βουλιαζει οικονομικα,

εγω δεν εχω προβλημα αν πινουν τον καφε του στα σταρμπακς κ αν ξοδευουν τα λεφτα τους στο ζελε..

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα οι ιμο και οι τρεντι θα σωσουν την οικονομια της χωρας;;

δλδ μονο αυτοι δεν εχουν το δικαιωμα να πινουν καφεδακι στα σταρμπακς ή να βαζουν τζελ/λακ στο μαλλι;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ας μου εξηγήσει κι εμένα κάποιος 2 πράγματα που με μπέρδεψαν τον γέροντα (έτσι νιώθω όταν πάω στο μετρο του συντάγματος):

 

1. Από τα φτωχά αγγλικά που ξέρω το "trendy" σημαίνει "τρέχων" (ή καταχρηστικά "μοδάτο"). Άρα πως γίνεται ο όρος trendy (έναντι του emo) να χρησιμοποιείται σαν να έχει συγκεκριμένη περιγραφή ως αντίπαλο δέος?

 

Εξ' ορισμού κάτι το trendy έχει άλλη περιγραφή για φέτος, άλλη θα έχει του χρόνου κ.ο.κ. . Πριν κάτι χρόνια trendy ήταν τα timberland και πριν 25 χρόνια η barbarella και η φράτζα του γαρδέλη. Γενικά είναι κάτι χωρίς "χαρακτήρα" συγκεκριμένο. Από την άλλη το emo έχει πιο συγκεκριμένη περιγραφή που είναι σταθερή (ως προς την ουσία της που στην Ελλάδα αφορά μόνο στο attitude).

 

2. Εχω γίνει μάρτυρας καταστάσεων που οδηγούν σε κατάθλιψη έναν έφηβο και από όσα γνωρίζω σχετικά με την ιατρική περιγραφή της "κατάθλιψης" (που όντως είναι σε έξαρση ανεξαρτήτως ηλικίας), αδυνατώ να καταλάβω πως κάποιος που βρίσκεται σε τέτοια κρίση, μπορεί να ακολουθεί επιμελώς ένα lifestyle, στο πού θα πιεί καφέ, τη μάρκα λακ θα βάλει κλπ. Ενας original καταθληπτικός χρίζει ιατρικής βοήθειας και δε νομίζω να είναι σε θέση να μετέχει συνειδητά σε χαζομάρες του τύπου "πάμε για πέσιμο στους τάδε" ή να κάνει πασαρέλα στο κάθε mall. Αυτό οδηγεί σε ένα μόνο συμπέρασμα: οτι το emo όπως το βλέπουμε στην Ελλάδα είναι κατά ισχυρή πλειοψηφία μόνο attitude και τπτ άλλο.

 

Πάντως αυτό το χάλι να ασχολούνται με ανοησίες και να αφήνονται στο έλεος του "κενού" και του "τίποτα" τα νέα παιδιά είναι αποκλειστικό επίτευγμα της γενιάς που τα μεγαλώνει (τρόπος του λέγειν) και που είναι και η ίδια γενιά που εσχάτως έχει και πολιτειακά αξιώματα (βοήθειά μας!).

 

Σχετικά με το "επαναστατικό" του πράγματος, καμια επανάσταση δεν έγινε από άτομα που έχουν ως οδηγό το αραλίκι, το χτένισμα, τα πεσίματα, τα γιαουρτια κλπ. Ο 15χρονος που πάει νυχτερινό και το πρωι πάει συνεργείο, αυτός μόνο δικαιούται να μιλάει αλλά... τι ειρωνία! Δεν προφταίνει να μιλήσει αυτός γιατι τρέεεεχει... Οι άλλοι μόνο που είναι αραχτοί έχουν χρόνο για επαναστάσεις του **λου.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε δημοκρατία και την γνώμη μου θα την πω

όσο και να τσούζει !!!! :cry:

(Δεν κατακρίνω κανένα απλά εκφράζω την γνώμη μου) :rolleyes:

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι τα παιδιά στις πόλεις δεν τη παλεύουν καθόλου!!! Τι εννοώ ??

Απλά δεν έχουν με τι να ασχοληθούν και κάθονται και βγάζουν αυτές τις βλακείες !!! Καταλαβαίνω ότι είναι καταπιεσμένα τα παιδιά και όλα τα παρελκόμενα ... και εγώ έχω καταπιεστεί πολύ αλλά ούτε ΕΜΟ έγινα ούτε τις άλλες βλακείες .... και ξανά λέω δεν έχουν με τι να ασχοληθούν... Ας έρθει κανένας να τον βάλω να δουλέψει σε κάνα χωράφι να δει τη γλύκα και μετά θα σας πω εγώ αν έχει όρεξη να ασχοληθεί με ΕΜΟ και τις άλλες αηδίες !!!!

Μάθαμε τώρα να καθόμαστε και να τα ξ...με και να ασχολούμαστε με ότι βλακώδες κατεβάσει ο ανθρώπινος εγκέφαλος !!!

Δεν είναι όμως έτσι ( δυστυχώς ) Αν δεν δουλέψεις δεν θα φας αυτό με έμαθε ο πατέρας μου από μικρό και αυτό προσπαθώ να κάνω.. Να δουλεύω για να φαω !!:):):)

(Μην με παρεξηγήσετε αυτή είναι η γνώμη μου δεν κατακρίνω κανένα)

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε δημοκρατία και την γνώμη μου θα την πω

όσο και να τσούζει !!!! :cry:

(Δεν κατακρίνω κανένα απλά εκφράζω την γνώμη μου) :rolleyes:

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι τα παιδιά στις πόλεις δεν τη παλεύουν καθόλου!!! Τι εννοώ ??

Απλά δεν έχουν με τι να ασχοληθούν και κάθονται και βγάζουν αυτές τις βλακείες !!! Καταλαβαίνω ότι είναι καταπιεσμένα τα παιδιά και όλα τα παρελκόμενα ... και εγώ έχω καταπιεστεί πολύ αλλά ούτε ΕΜΟ έγινα ούτε τις άλλες βλακείες .... και ξανά λέω δεν έχουν με τι να ασχοληθούν... Ας έρθει κανένας να τον βάλω να δουλέψει σε κάνα χωράφι να δει τη γλύκα και μετά θα σας πω εγώ αν έχει όρεξη να ασχοληθεί με ΕΜΟ και τις άλλες αηδίες !!!!

Μάθαμε τώρα να καθόμαστε και να τα ξ...με και να ασχολούμαστε με ότι βλακώδες κατεβάσει ο ανθρώπινος εγκέφαλος !!!

Δεν είναι όμως έτσι ( δυστυχώς ) Αν δεν δουλέψεις δεν θα φας αυτό με έμαθε ο πατέρας μου από μικρό και αυτό προσπαθώ να κάνω.. Να δουλεύω για να φαω !!:):):)

(Μην με παρεξηγήσετε αυτή είναι η γνώμη μου δεν κατακρίνω κανένα)

 

 

 

 

 

 

kai emeis sthn polh exoume ma8ei na douleuoume......k epishs exw dei k kapoious xwriates pou k kala einai polu h8ikoi k timioi an8rwpoi............

 

me liga logia mhn mas vazeis olous sto idio kazani....ok?

 

 

 

 

kai kati akoma........apo thn attikh den eisai?

osa den ftanei h alepou ta kanei kremastaria......

t'akouteeeeee??????????:mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε δημοκρατία και την γνώμη μου θα την πω

όσο και να τσούζει !!!! :cry:

(Δεν κατακρίνω κανένα απλά εκφράζω την γνώμη μου) :rolleyes:

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι τα παιδιά στις πόλεις δεν τη παλεύουν καθόλου!!! Τι εννοώ ??

Απλά δεν έχουν με τι να ασχοληθούν και κάθονται και βγάζουν αυτές τις βλακείες !!! Καταλαβαίνω ότι είναι καταπιεσμένα τα παιδιά και όλα τα παρελκόμενα ... και εγώ έχω καταπιεστεί πολύ αλλά ούτε ΕΜΟ έγινα ούτε τις άλλες βλακείες .... και ξανά λέω δεν έχουν με τι να ασχοληθούν... Ας έρθει κανένας να τον βάλω να δουλέψει σε κάνα χωράφι να δει τη γλύκα και μετά θα σας πω εγώ αν έχει όρεξη να ασχοληθεί με ΕΜΟ και τις άλλες αηδίες !!!!

Μάθαμε τώρα να καθόμαστε και να τα ξ...με και να ασχολούμαστε με ότι βλακώδες κατεβάσει ο ανθρώπινος εγκέφαλος !!!

Δεν είναι όμως έτσι ( δυστυχώς ) Αν δεν δουλέψεις δεν θα φας αυτό με έμαθε ο πατέρας μου από μικρό και αυτό προσπαθώ να κάνω.. Να δουλεύω για να φαω !!:):):)

(Μην με παρεξηγήσετε αυτή είναι η γνώμη μου δεν κατακρίνω κανένα)

 

Μα δεν λέει κάπου ότι όποιος είναι ΕΜΟ κάθετε και τα ξύνει ... δηλαδή δεν (θα) δουλεύουν αυτοί? Ακόμα μικρά παιδιά είναι - το ότι σε χώσαν σε χωράφι εσένα από τα 5 δεν σημαίνει ότι έτσι είναι και το δεδομένο-σωστό... καλώς ή κακός είναι αλλιώς τα πράγματα στη πόλη και αλλιώς στη επαρχία!

Όσο για τη έκταση που έχει πάρει το θέμα... ΚΑΚΩΣ!!! (άσχετα που και γω δεν τους πάω- αλλά και αυτοί δεν με πάνε μάλλον) Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και προχωράει , άλλος θέλει να είναι ΕΜο και να ξύνει τα χρωματιστά (μαύρα μάλλον) "καρύδια" του σε βρώμικα σκαλάκια... αν μπορείς (θες) κάντο και συ! Δεν θα τους την πεις όμως επειδή εσύ έχεις χωθεί στην εργατιά από μικρός... ΛΑΘΟΣ!!!!Άλλοι είναι έτσι και άλλοι αλλιώς!

Όσο ΔΕΝ πειράζουν κανέναν ... δικαίωμά τους να είναι ΟΠΩΣ θέλουν και να κάνουν ότι θέλουν (τίποτα δηλαδή)!

Όσο για σένα φίλε... μπορεί κάποιος ΕΜΟ να στην πει και σένα που σαν πρότυπο έχεις τον φαλακροkiller shaolin της υπογραφής σου!

Υ.γ. αν και μιλάω σε σένα ... ΔΕΝ αναφέρομαι συγκεκριμένα ... ΓΕΝΙΚΑ μιλάω!:happy:

Υ.γ. 2 ... έχουμε και πιο σοβαρά θέματα-προβλήματα για να ασχολούμαστε με τέτοια - σιγά το μεγάλο γεγονός! (και μια που είπες για χωράφια , πρέπει να πάω στις ελιές αύριο:yawn:)

 

Θα συμφωνήσω με κάτι σοφό που διάβασα παραπάνω: Δεν είναι τίποτα περισσότερο από μια επανάσταση του Kώλou! Μπόρα είναι θα περάσει!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με αυτον που ειπε''οσο δεν πειραζουν κανεναν δικαιωμα τους να κανουν οτι θελουν''αλλωστε επειδη ειναι εμο δεν σημαινει οτι ειναι οι χειροτεροι ανθρωποι!!!!!!!!!!!!:happy::happy:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος ΕΜΟ να στην πει και σένα που σαν πρότυπο έχεις τον φαλακροkiller shaolin της υπογραφής σου!

Υ.γ. αν και μιλάω σε σένα ... ΔΕΝ αναφέρομαι συγκεκριμένα ... ΓΕΝΙΚΑ μιλάω!:happy:

 

 

1) Ο φαλακροkiller shaolin της υπογραφής μου είναι Παγκόσμιος Πρωταθλητής στο kick Boxing και πρέπει να είμαστε περήφανοι που είναι Έλληνας !!!!

2)Ο φαλακροkiller shaolin της υπογραφής μου είναι ο λόγος που ούτε με τσιγάρα έμπλεξα, ούτε με ποτά , ούτε με Ναρκωτικά και ούτε με κάτι άλλες Αηδίες !!!!

(Καθότι είμαι και εγώ ένας φαλακροkiller shaolin kick Boxer !!!)

 

Όποιος μπορεί ας πετύχει αυτό που πέτυχε ο φαλακροkiller shaolin της υπογραφής μου !!!;);)

 

ΥΓ Ούτε εγώ αναφέρομαι μόνο σε εσένα ... τα λέω ΓΕΝΙΚΑ :)

Link to comment
Share on other sites

kai emeis sthn polh exoume ma8ei na douleuoume......k epishs exw dei k kapoious xwriates pou k kala einai polu h8ikoi k timioi an8rwpoi............

 

me liga logia mhn mas vazeis olous sto idio kazani....ok?

 

kai kati akoma........apo thn attikh den eisai?

 

Απο ότι είδα η γνώμη μου έφερε πολλές αντιδράσεις !!

Δεν την αλλάζω όμως ότι και να μου πείτε

(Ποντιακό αγύριστο κεφάλι):p:p

 

Δεν σας βάζω όλους στο ίδιο καζάνι !!

Απλά εξέφρασα την γνώμη μου στο συγκεκριμένο θέμα !!!

 

Αττική δεν είναι μόνο Αθήνα...

Όχι δεν είμαι Αττική αυτό που γράφει είναι παραπλάνηση !!!! :p:p

Link to comment
Share on other sites

Έχει στο κουτί της πανδώρας στον Α για τους emo τους trendy και τους κάγκουρες.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η εκπομπή. Λέει τα πράγματα όπως ακριβώς είναι. Ειδικά εκεί που έκανε την αναδρομή στο παρελθόν (για μερικούς μεγαλύτερους που ξεχνάνε εύκολα)... :rolleyes:

 

Τα μόνα σημεία που με ενοχλούν γενικά σε αυτή την ιστορία είναι:

1. Οτι μερικά βλαμμένα χαρακώνονται για την πλάκα πράγμα που μπορεί να αποδειχθεί επικίνδυνο.

2. Αυτή η υπερκατανάλωση των τρέντυ, μάλλον θα τα κάνει κακομαθημένα και ψώνια του κερατά.

 

Κατά τ' άλλα μια χαρά φυσιολογικά κυλάνε τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Και για όλα φταίνε οι _ _ _ _ _ _ (συμπληρώστε το μόνοι σας) :).

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ανεκτίμητες ατάκες της σημερινής εκπομπής:

 

δημοσιογράφος: χαρακώνεστε?

emo: ε, ναι, καμιά φορά...

δημοσιογράφος: γιατί;

emo: ε να, γιατί θέλω να είμαι διαφορετικός, πιο ώριμος από τους άλλους...

 

δημοσιογράφος: με τα κοινά ασχολείστε? ασφαλιστικό, πολιτική κλπ;...

emo: όχι

δημοσιογραφος: γιατί

emo: γιατί δεν υπάρχει νόημα πουθενά....

 

Όλα αυτά περι χαρακωμάτων, κατάθλιψης, έλλειψης κατανόησης, και λοιπών ππρολογιών, τα έχω ξαναπεί. Εξακολουθώ να πιστεύω πως ανεξαρτήτως ηλικίας, όταν κάποιος αντιμετωπίζει κάποιο σοβαρό η μη πρόβλημα, το παλεύει. Με το να βάζεις το κεφάλι κάτω, να χαρακώνεσαι χάριν αποδοχής, και, το κυριότερο, να διαλαλείς πως έχεις προβλήματα και κατάθλιψη, μετατρέποντας κατα μια άποψη το "πρόβλημα" σε "μέσο αποδοχής" ή "μόδα", δεν είσαι emotional, είσαι θρασύδειλος.

 

Πόσω μάλλον στην εφηβεία, όπου τα προβλήματα που νομίζουν πως αντιμετωπίζουν οι έφηβοι είναι μεν τόσο "μεγάλα" και "τραγικά" για αυτούς, είναι όμως μικρά και ασήμαντα σε σχέση με τα χαστούκια που τρώγαν οι προηγούμενες γενεές στην ηλικία τους.

 

Ακόμα και εμείς, που θεωρούμαστε ακόμα "μικροί", όντας έφηβοι κάναμε τις επαναστάσεις μας. Ναι, οι περισσότερες ήταν επαναστάσεις του ****υ, αλλά όχι να κάνουμε την κατάθλιψη επανάσταση και το χαράκωμα ωριμότητα όπως είπαν! Βέβαια τότε, είχαμε και μια αλάνα και μια μπάλα να ξεσπάσουμε. Είχαμε και ένα ποδήλατο να γυροφέρνουμε. Είχαμε και κολλητούς με κάπα κεφαλαίο να μας ακούσουν και να μας μιλήσουν. Τώρα έχουμε το myspace, το hi5 και το msn.

 

Πείτε με υπερβολικό αλλά πιστεύω πως το όλο σκηνικό αποτελεί μία από τις πρώτες απτές αποδείξεις της κακοδιαχείρισης των κορυφαίων μέσων μαζικής επικοινωνίας και προβολής σήμερα: της τηλεόρασης και του internet. Και πολύ φοβάμαι πως θα ακολουθήσουν και άλλες.

 

Τώρα σχετικά την κριτική που παραπονιούνται πως δέχονται, τουλάχιστον όσον αφορά τη συμπεριφορά και την ιδεολογία τους, ένα θα πω: όταν κατακρίνεις, κατακρίνεσαι. Όταν βάζεις ταμπέλες, σου βάζουν ταμπέλα. Και οταν με οποιοδήποτε τρόπο προκαλείς, να είσαι έτοιμος να δεχτείς τις συνέπειες.

 

Θα σταθώ επίσης και σε κάτι ακόμα που άκουσα. Πως παιδάκια 14-15 ετών έχουν πιά από τους γονείς τους το "ακαταλόγιστο" όσον αφορά το που πηγαίνουν και τι κάνουν. Εντάξει, και εμείς είχαμε τότε απόψεις του στυλ "δεν έχουν δικαίωμα να μου πουν τι και πως και μέχρι τι ώρα", αλλά τουλάχιστον δεν καταρρίπταμε κάθε όριο, ούτε υπερεκτιμούσαμε τόσο πολύ την όποια ελευθερία είχαμε.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

double post, plz delete :p

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σχετικά την κριτική που παραπονιούνται πως δέχονται, τουλάχιστον όσον αφορά τη συμπεριφορά και την ιδεολογία τους, ένα θα πω: όταν κατακρίνεις, κατακρίνεσαι. Όταν βάζεις ταμπέλες, σου βάζουν ταμπέλα. Και οταν με οποιοδήποτε τρόπο προκαλείς, να είσαι έτοιμος να δεχτείς τις συνέπειες.

 

Εγώ συμφωνώ με όλα όσα είπε ο φίλος akpe αλλά θα σταθώ στο συγκεκριμένο κομμάτι !!!

Ακούστε σκηνικό που έγινε πριν από καμιά βδομάδα :

Έτυχε και κατέβηκα στη ζούγκλα (Αθήνα) μια μέρα με ένα φίλο..

Συγκεκριμένα έπρεπε να πάρει ένα χαρτί από την σχολή του που ήταν στην Κηφισιά.. Όπως περνάγαμε έξω από τα everest της Κηφισιάς ήταν δύο αγόρια (μόνο αγόρια δεν ήταν!!!!) τα οποία να το πω κόσμια χαμουρευόντουσαν !!! Και επειδή είμαι χωριάτης όπως θα πείτε μερικοί από δω εκείνη την ώρα που τους είδα ήθελα να τους τρίψω την μούρη κάτω στην άσφαλτο!!!!Αλλά ευτυχώς εχω μάθει να έχω αυτοέλεγχο!!!!

Που θέλω να καταλήξω με αυτό ??? Ο καθένας στο κρεβάτι του μπορεί να κάνει ότι θέλει δεν με νοιάζει !!! Αλλά στο κρεβάτι του όχι δημόσια στους δρόμους και να προκαλούν...!!!!! :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ********!!! ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΑΠΕΣ!!!!!

 

καθονται και τα παρασυρει η καθε μοδα... να δουμε που θα φτασουμε τελικα..... καποια στιγμη η μοδα θα ναι να σκοτωνουμε λαγους και ν φορανε τ αγορια φουστες.

Λες κι ο κοσμος δεν εχει προβληματα ν ασχοληθει. καθονται τωρα τα πλουσιοπαιδα που δεν εχουν τι να κανουν κ πανε για ψωνια, βαφονται κ καμια φορα ν ποερασει η ωρα χαρακωνονται.

Το βραδυ φτιαχνονται κ πανε στ συνταγμα για ν κλαψουν ολα μαζι τη μοιρα τους. ασχετα βεβαια π εγω καθε φορα που τα βλεπω περνανε μια χαρα!

 

μοδες ειναι κ περνανε... το θεμα ειναι ν μη το παρακανουμε κ να χουμε και λιγο κρητικη σκεψη.

Κι ας ριξουν και καμια οι γονεις.. δε βλαπτει

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήτανε να κάνεις ένα edit στην 4η λέξη της 1ης σειράς του μηνύματός σου.;)
Link to comment
Share on other sites

Αλλά στο κρεβάτι του όχι δημόσια στους δρόμους και να προκαλούν...!!!!! :mad::mad:

 

Δεν νομιζω οτι αυτο ειναι το σωστο.αλλωστε αμα μας πειραζουν η emo που εχουν ενα δικο τους στυλ,υπαρχουν πολλες κατηγοριες ν αθρωπων οι οποιοι σε αλλους αρεσουν σε αλλους οχι.

το καλυτερο πραγμα ειναι να τους αγνοεις.αν ερθουν να σε πειραξουν..τοτε κι'εγω μαζι σου..να τους λιωσεις!! :X

αλλα δεν νομιζω..οτι ενοχλει ο emo,punk,trendy,gothic.

αλλου ειναι το προβλημα στην κοινωνια μας.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι αυτο ειναι το σωστο.αλλωστε αμα μας πειραζουν η emo που εχουν ενα δικο τους στυλ,υπαρχουν πολλες κατηγοριες ν αθρωπων οι οποιοι σε αλλους αρεσουν σε αλλους οχι.

το καλυτερο πραγμα ειναι να τους αγνοεις.αν ερθουν να σε πειραξουν..τοτε κι'εγω μαζι σου..να τους λιωσεις!! :X

αλλα δεν νομιζω..οτι ενοχλει ο emo,punk,trendy,gothic.

αλλου ειναι το προβλημα στην κοινωνια μας.:)

+ φωνω μαζι σου........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...