Jump to content

Euro 2008


aimilios
 Κοινοποίηση

Ποια ομάδα πιστεύετε ότι θα κατακτήσει το κύπελλο;  

76 members have voted

  1. 1. Ποια ομάδα πιστεύετε ότι θα κατακτήσει το κύπελλο;

    • Πορτογαλία
    • Γερμανία
    • Κροατία
      0
    • Τουρκία
    • Ολλανδία
    • Ρωσσία
    • Ισπανία
    • Ιταλία


Recommended Posts

Σε κάτι λιγότερο από μισή ώρα έχουμε σέντρα στο μεγάλο τελικό της Βιέννης.

 

Γερμανία - Ισπανία - Ernst-Happel Stadium, Βιέννη (21:45, ΝΕΤ)

Ανακοινώθηκαν οι συνθέσεις των δύο φιναλίστ:

 

- Γερμανία: Λέμαν, Μέτσελντερ, Μερτεζάκερ, Λαμ, Φρίντριχ, Φρινγκς, Χίτσλσπεργκερ, Σβαϊνστάιγκερ, Μπάλακ ©, Ποντόλσκι, Κλόζε

 

- Ισπανία: Κασίγιας ©, Μαρτσένα, Πουγιόλ, Ράμος, Καπντεβίλα, Σένα, Τσάβι, Φάμπρεγκας, Ινιέστα, Σίλβα, Τόρες.

 

p.s. #1: Τελικά από ό,τι φαίνεται θα παίξει ο αρχηγός των "πάντσερ", Μίχαελ Μπάλακ, παρόλα τα όσα λέγονταν για πιθανή απουσία του.

Παρών επίσης και ο Τόρστεν Φρινγκς. Από τους Ίβηρες απουσιάζει κατά τα αναμενόμενα ο Ντάβιντ Βίγια.

 

Ας το πάρει ο καλύτερος. :D

 

p.s. #2: τελικά δεν τον αποφεύγουμε κι απόψε το Βερνίκο. :knife:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 862
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα μπει ο κατσορλα σε λιγο η ο γκαθορλα η ο καθτσορλα ετσι τον λεει ο βερνικος αλλα ποτε δε λεει το κανονικο του ονομα μια τον λεει ετσι μια αλλιως :lol::lol:που τον βρηκανε ηθελα να ξερα στα πατατακια;βαφτισε και τον μαριο γκομεζ χαχαχαχα τον εβγαλε μαρκο γκομεζ :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χλιαρό παιχνίδι πάντως, το οποίο μόλις και τελείωσε.

 

Η ΙΣΠΑΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΥΡΩΠΗΣ. :!: :!: :!:

 

Γερμανία - Ισπανία 0-1 (Fernando Torres 33')

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι Καθόρλα ή Κατσόρλα? :p

Α ρε Βερνίκο αθάνατε, φύγε πριν μαζευτούμε και σε λιντσάρουμε όλοι μαζί. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πανάξια η Ισπανία πρωταθλήτρια Ευρώπης. Πιστεύω ότι αποδόθηκε ποδοσφαιρική δικαιοσύνη.

Η πιο σταθερή σε απόδοση ομάδα του τουρνουά πήρε το κύπελλο και προπάντων αήτηττη. ;)

 

Torres strike ends Spain's long wait

Η κορυφή είναι δική της! (πηγή: sport-fm.gr)

 

Πάλι καλά που δεν τον είπε Κατσαρόλα... Δεν παίζεται το άτομο.

Μέχρι και το μικρό όνομα του Κατσαρού έκανε λάθος (Ανδρέα αντί για Αντώνη). :lol: :lol: :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σπόντα για την προηγούμενη πρωταθήτρια ήταν αυτό; :p

Όχι, απλά είναι κάτι που δεν ξέρω πότε έγινε τελευταία φορά. Αλήθεια ξέρει κανένας πότε ξαναπήρε ομάδα το Euro αήτηττη??? :what:

Εμείς για πρώτη φορά κατάκτηση κούπας με μόνο μία ήττα και μία ισοπαλία, μια χαρά ήμασταν. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το αξιζε το τροπαιο η ισπανια αφου ηταν η πιο σταθερη ομαδα του τουρνουα,πως σας φανηκε το γκολ του τορες;;για μενα ηταν φαουλ αφου ο λαμπ ειναι μπροστα του και ο τορες του κραταει τα χερια που σημαινει οτι του κοβει τη φορα που σημαινει οτι ειναι φαουλ.συμφωνει κανεις μαζι μου;πριν πειτε οτιδηποτε να δειτε ξανα το γκολ αν βεβαια θελετε να πειτε κατι για το γκολ :D
Link to comment
Share on other sites

οντως πολυ καλα επαιξαν οι ισπανοι! δεν αφησαν τιποτα ανεκμεταλευτο. συγχαρητηρια!

τσικι τσικι!!

οι γερμανοι οι καιμενοι...τι να κανουν?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο στον ραμος που θυμηθηκε τον αντονιο πουερτα :respect:

Είχε κάποιο μήνυμα σε μπλουζάκι κάτω από τη φανέλα του???

Κάτι μου φάνηκε ότι είδα όταν πανηγύριζαν, αλλά δεν πρόλαβα να δω τι έγραφε.

 

Έσπασαν πολλές παραδόσεις και πολλές κατάρες πάντως οι Ισπανοί με αυτή την κούπα, μπράβο τους. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Είχε κάποιο μήνυμα σε μπλουζάκι κάτω από τη φανέλα του???

Κάτι μου φάνηκε ότι είδα όταν πανηγύριζαν, αλλά δεν πρόλαβα να δω τι έγραφε.

 

Έσπασαν πολλές παραδόσεις και πολλές κατάρες πάντως οι Ισπανοί με αυτή την κούπα, μπράβο τους. :)

 

φοραγε ενα μπλουζακι ασπρο και ειχε τη φωτο του πουερτα,κατι εγραφε απο κατω αλλα δε προσεξα θα μαθουμε αν ψαξουμε

 

Ο Σέρχιο Ράμος, μετά τους πανηγυρισμούς με τη Ρεάλ Μαδρίτης για την κατάκτηση του πρωταθλήματος Ισπανίας, δεν ξέχασε τον αδικοχαμένο Αντόνιο Πουέρτα ούτε στον τελικό του Euro, φορώντας ξανά κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών φανέλα με τη φωτογραφία του εκλιπόντος άσου της Σεβίλης και της Εθνικής Ισπανίας.

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξε το καλύτερο ποδόσφαιρο η Ισπανία σε όλο το τουρνουά όπότε άξια πρωταθλήτρια..

Για τον Ράμος που λέτε,πρόσεξε κανείς στο β΄ ημίχρονο σε ένα replay νομίζω φάνηκε να φοράει κάτω από την φανέλα του,την εμφάνιση της Μπαρτσελόνα; Το είδε κανείς; :X

 

Ο Βερνίκος ρεσιτάλ πάλι.. "Ο Αραγονιές είναι κόουτς,δεν είναι απλός προπονητής,κοουτσάρει την ομάδα μέσα στο παιχνίδι" :knife:

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξε το καλύτερο ποδόσφαιρο η Ισπανία σε όλο το τουρνουά όπότε άξια πρωταθλήτρια..

Για τον Ράμος που λέτε,πρόσεξε κανείς στο β΄ ημίχρονο σε ένα replay νομίζω φάνηκε να φοράει κάτω από την φανέλα του,την εμφάνιση της Μπαρτσελόνα; Το είδε κανείς; :X

 

Ο Βερνίκος ρεσιτάλ πάλι.. "Ο Αραγονιές είναι κόουτς,δεν είναι απλός προπονητής,κοουτσάρει την ομάδα μέσα στο παιχνίδι" :knife:

 

σοβαρα;εισαι σιγουρος;εγω δε προσεξα κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπράβο στον Ράμος για την κίνησή του ο οποίος Ράμος για μένα είναι και ο MVP του euro.Άψογος αμυντικά και επιθετικά.Δικαιότατα η Ισπανία πρωταθλήτρια Ευρώπης.Η Γερμανία μου θύμισε Έλληνα 800άρη ανάμεσα σε ξένους.Παίρνει κεφάλι στην κούρσα πηγαίνοντας γρήγορα στα πρώτα 200 γιατί ξέρει ότι οι άλλοι είναι καλύτεροι και θα τον περάσουν.Έτσι μπήκε και η Γερμανία δυνατά στην αρχή μέχρι που έφαγε το γκολ και χάθηκε από τον χάρτη.Θα βλέπαμε καλύτερο τελικό αν η Ισπανία είχε αντίπαλο Ολλανδία ή Πορτογαλία.Ακόμα και οι Τούρκοι θα σκύλιαζαν πολύ περισσότερο από τους φλύαρους Γερμανούς και θα βλέπαμε τουλάχιστον ένα πιο ροκ παιχνίδι.
Link to comment
Share on other sites

Έπαιξε το καλύτερο ποδόσφαιρο η Ισπανία σε όλο το τουρνουά όπότε άξια πρωταθλήτρια..

Για τον Ράμος που λέτε,πρόσεξε κανείς στο β΄ ημίχρονο σε ένα replay νομίζω φάνηκε να φοράει κάτω από την φανέλα του,την εμφάνιση της Μπαρτσελόνα; Το είδε κανείς; :X

 

Ο Βερνίκος ρεσιτάλ πάλι.. "Ο Αραγονιές είναι κόουτς,δεν είναι απλός προπονητής,κοουτσάρει την ομάδα μέσα στο παιχνίδι" :knife:

 

Aυτο ή το "καθορλα. κατσορλα, κατορλα...". Λιγο ακομα και θα τον εκανε κατσαρολα.

Ελεος, ποτε θα φυγει ο καθυστερημενος απο την ΝΕΤ;

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

ειμαι πολυ χαρουμενη που επεσα μεσα στην προβλεψη μου και πολυ στεναχωρημενη που οταν ηταν να το παιξουμε στο στοιχημα ακουσα τον αντρα μου και επιλεξαμε γερμανια...πφφφφ.αντρες!
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

πφφφφ.αντρες!

 

:ρ:ρ:ρ:ρ:ρ

Παντως περιμενα η Γερμανια να παιξει καλυτερη μπαλα............

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η Ισπανία δίκαια πρωταθλήτρια, καθώς αποδείχθηκε μακράν η πιο σταθερή ομάδα του euro, ενώ έπαιξε και πολύ καλή μπάλα σε αρκετές περιπτώσεις.
Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Aυτο ή το "καθορλα. κατσορλα, κατορλα...". Λιγο ακομα και θα τον εκανε κατσαρολα.

Ελεος, ποτε θα φυγει ο καθυστερημενος απο την ΝΕΤ;

Και να ήταν ο μόνος... ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...