Jump to content

Garmin nuvi: Εντυπώσεις για τους χάρτες / συσκευές


catherine23
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia kalhspera. 8a i8ela se afto to 8ema na sugentrwsoume entupwseis kai sxolia gia ta nea montela tis Garmin Nuvi 200, 200W, 760 klp kai kuriws gia ton xarth pou xrhsimopoioun. Epeidh exw katasthma me susthmata plohghshs kai pera apo ta susthmata me Destinator - Miomap klp doulevw kai arketa ta garmin kai 8a i8ela na akousw edupwseis apo diaforous xrhstes. Sas euxaristw polu. :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Paidia kalhspera. 8a i8ela se afto to 8ema na sugentrwsoume entupwseis kai sxolia gia ta nea montela tis Garmin Nuvi 200, 200W, 760 klp kai kuriws gia ton xarth pou xrhsimopoioun. Epeidh exw katasthma me susthmata plohghshs kai pera apo ta susthmata me Destinator - Miomap klp doulevw kai arketa ta garmin kai 8a i8ela na akousw edupwseis apo diaforous xrhstes. Sas euxaristw polu. :)

 

Μόλις αγόρασα το 760... Απλά τέλειο... Θα επανέλθω με λεπτομερειες...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Αν αγοράσω το Garmin Nuvi 250 μπορώ να αγοράσω το Destinator να το εγκαταστήσω και να έχω χάρτες από 2 διαφορετικές εταιρίες?
Link to comment
Share on other sites

File mou afto den ginete dioti ta garmin exoun diko tous logismiko kai oxi windows CE opws oi perissoteres suskeues PNA. Auto apo tin mia einai polu kalo giati tous xarizei apisteuth statherothta. Den pistevw na xreiasteis to destinator, san programma plohghshs to garmin einai polu anwtero. Kai o xarths tou einai sxedon idios se poiothta me tis NGI.
Link to comment
Share on other sites

epeidi den mporo na vgalo akri. Exo katevasei tous xartes tis auto drive alla pos tous pernao sto garmin(250w). Poio programma xreiazetai

 

Telika autoi oi xartes exoun routing i mono vlepeis giati an einai na doso 130 euro xoris ploigisi..............

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγω σημερα αγορασα το garmin nuvi 200 και σαν ασχετος που ειμαι εχω καποιες ερωτησεις.

Γινεται εκτος απο το hellas autodrive που χρησιμοποιει να εγκαταστησω το destinator?

Και μπορω να το φορτισω στο σπιτι με εναν φορτιστη μιας ψηφιακης hp που ταιριαζει?

Link to comment
Share on other sites

epeidi den mporo na vgalo akri. Exo katevasei tous xartes tis auto drive alla pos tous pernao sto garmin(250w). Poio programma xreiazetai

 

Telika autoi oi xartes exoun routing i mono vlepeis giati an einai na doso 130 euro xoris ploigisi..............

 

πρεπει να ξεκλειδωσεις τους χαρτες με το GARMIN ****** V1.3. Μονο ο topo navigator ειναι ξεκλειδωτος.θα βαλεις το ID της συσκευης σου στο πανω μερος και στο κατω θα επιλεξεις <custom mapset> και θα βαλεις το 3ψηφιο νουμερο που αντιστοιχει στο χαρτη που θελεις να κανεις unlock.Ανοιξε με το Notepad (Σημειωματάριο) ενα νεο αρχειο και επικολλησε εκεί τον αριθμό που αντιγράψες. Αποθηκευσε το αρχείο με ονομα : GMAPSUPP.UNL Με αυτό τον τρόπο ξεκλειδώνεται ο χαρτης.

 

Auto_Drive_Hellas_v1.25_english, MapID 821

Auto_Drive_Hellas_v1.25 Greek, MapID 822

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ξεκλειδωσεις τους χαρτες με το GARMIN ****** V1.3. Μονο ο topo navigator ειναι ξεκλειδωτος.θα βαλεις το ID της συσκευης σου στο πανω μερος και στο κατω θα επιλεξεις <custom mapset> και θα βαλεις το 3ψηφιο νουμερο που αντιστοιχει στο χαρτη που θελεις να κανεις unlock.Ανοιξε με το Notepad (Σημειωματάριο) ενα νεο αρχειο και επικολλησε εκεί τον αριθμό που αντιγράψες. Αποθηκευσε το αρχείο με ονομα : GMAPSUPP.UNL Με αυτό τον τρόπο ξεκλειδώνεται ο χαρτης.

 

Auto_Drive_Hellas_v1.25_english, MapID 821

Auto_Drive_Hellas_v1.25 Greek, MapID 822

 

εγω τα κανω ολα αυτα αλλα δεν ξεκλειδωνει με τπτ..τι λαθος κανω???εχω κατεβασει την αγγλικη(greeklish εκδοση) βαζω τον 10ψηφιο κωδικο του μηχανηματος,μετα το 821 κανω unlock,αντιγραφω ενα μακριναρι κωδικο που μου δινει, τον κανω gmapsupp.unl,το βαζω μεσα στον φακελο garmin οπου ειναι και ο gmapsupp.img, παω να το τρεξω και ......tpt :( ...υπαρχει απο καποιον καποια λυση να μου πει?αν οχι εδω σε pm ισως...ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

πήρα το Nüvi 250 Europa και θέλω να του περάσω τον ελληνικό χάρτη, μην ξέρει κανείς ποιό είναι το ανάλογο Card ID και με τι όνομα περνάμε τον χάρτη μιας και το gmapprom είναι "πιασμένο" από τον χάρτη Ευρώπης...

 

τελικά έβαλα τον gmapsupp.img τον χάρτη Ελλάδος, μην ξέρει κανείς με τι όνομα να περάσω τον Ανάβαση και τον θαλάσσιο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πρόγραμμα της Garmin είναι πάρα πολύ καλό και εύκολο στη χρήση. Ο χάρτης είναι επίσης πολύ καλός (φτάνει σε πολλά σημεία την ποιότητα της NGI) και αναβαθμίζεται δωρεάν κάθε 3 μήνες! Αναλυτικότερα τεχνικά στοιχεια και αξιολογήσεις μπορείς να βρείς εδώ: http://www.e-galaxy.eu/pinakasGPSPnaPda.htm

 

thelo na egkatastiso to dest poy exo sto garmin c320 kai se mio c220 filon

gnorizei kaneis ti prepei na kano?

prospathisa na syxronixo to pna me pc alla den ta katafera

thanks

 

Δεν γίνεται να εγκαταστήσεις το Desinator σε συσκευή Garmin. Είναι τελείως ασυμβατό. Τα Garmin δεν βασίζονται στην πλατφόρμα Win CE (κατι το οποίο θεωρώ πολύ θετικό! :D)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Paidia kalhspera. 8a i8ela se afto to 8ema na sugentrwsoume entupwseis kai sxolia gia ta nea montela tis Garmin Nuvi 200, 200W, 760 klp kai kuriws gia ton xarth pou xrhsimopoioun. Epeidh exw katasthma me susthmata plohghshs kai pera apo ta susthmata me Destinator - Miomap klp doulevw kai arketa ta garmin kai 8a i8ela na akousw edupwseis apo diaforous xrhstes. Sas euxaristw polu. :)

 

Hallo there Catherine. If you get any reply according to your question

let me know ,a nuvi 250 owner. fireballgr@yahoo.com thank's

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

γεια σας και απο μενα.μολις αγορασα το nuvi 250w με χαρτες ευρωπης.θα ηθελα αν καποιος εχει και μπορει να μου στειλει η να μου πει,απο που μπορω να κατευασω και να εγκαταστησω ευκολα (δυοτι σκραπας απο υπολογιστες) το autodriveellas,η καποιους αλλους συμβατους με το μηχανημα,χαρτες ελλαδας.

 

Υ.Σ.

αν γινετε,κατι ευκολο και ανεξοδο.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια, και εγω εχω το nuvi 250w και δεν μπορω να δω τον autodrive hellas... τι γινεται? μηπως δεν ξεκλειδωνει το συγκεκριμενο μοντελο? εχει καποιος ξεκλειδωσει την συγκεκριμενη συσκευη?? αρχιζω και φοβαμαι οτι δεν το γλυτωνω το 130αρι...

 

παλευω να καταλαβω τι γραφει ο χρηστης raftoput , ισως μπορει να βοηθησει αν το εχει φτιαξει το προβλημα...

 

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

παιδια, και εγω εχω το nuvi 250w και δεν μπορω να δω τον autodrive hellas... τι γινεται? μηπως δεν ξεκλειδωνει το συγκεκριμενο μοντελο? εχει καποιος ξεκλειδωσει την συγκεκριμενη συσκευη?? αρχιζω και φοβαμαι οτι δεν το γλυτωνω το 130αρι...

 

παλευω να καταλαβω τι γραφει ο χρηστης raftoput , ισως μπορει να βοηθησει αν το εχει φτιαξει το προβλημα...

 

ευχαριστω..

Ας ξεκινήσουμε από τα απλά, έχεις τον Autodrive ή όχι? αν όχι ποιόν χάρτη έχεις μέσα?

Link to comment
Share on other sites

ναι, βρηκα τον Autodrive 1.30 και οδηγιες για το πως θα το εγκαταστησω..

η συσκευη ηρθε με περασμενους τους ευρωπαικους..

στο κινητο μου τον εχω και ολα ειναι μια χαρα, δεν ξερω γιατι κολλαω τοσο στη συσκευη..

μπορω να σου στειλω pm με αυτες τις οδηγιες αν θελεις..

Link to comment
Share on other sites

ναι, βρηκα τον Autodrive 1.30 και οδηγιες για το πως θα το εγκαταστησω..

η συσκευη ηρθε με περασμενους τους ευρωπαικους..

στο κινητο μου τον εχω και ολα ειναι μια χαρα, δεν ξερω γιατι κολλαω τοσο στη συσκευη..

μπορω να σου στειλω pm με αυτες τις οδηγιες αν θελεις..

 

και δεν μου τις στέλνεις να δω μην έχουν διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα. Έχω ένα Nuvi 250w και χτες του έβαλα τους νέους χάρτες της autodrivehellas. Το μηχάνημα είχε προεγκατεστημένο autodrive και το city navigator NT9. Επίσης, κατέβασα ένα plugin στον Internet explorer, το οποίο ελέγχει στη συσκευή τι έχεις και μου είπε πως την έκανε unlock. Το πρόβλημα είναι πως, ενώ μετά τις αναβαθμίσεις λειτουργεί κανονικά, αργεί να κλειδώσει δορυφόρους περισσότερο από πριν. Επίσης, κάποιος φίλος ο οποίος έχει το nuvi 200 μόνο με ελληνικούς χάρτες, με το που το ανοίγει κλειδώνει κατευθείαν. Μήπως δημιουργείται κάποιο conflict πουθενά?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.

Αγόρασα ένα Garmin Nuvi 205T απο το εξωτερικό και θέλω να περάσω ελληνικό χάρτη κλπ.

Μήπως μπορεί κάποιος να μου υποδείξει που μπορώ να βρω οδηγίες για να το κάνω αυτό; γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται... (οι χάρτες είναι οι ίδιοι με του Mobile XT; - βλέπω οτι η συσκευή έχει το City Navigator Europe NT...).

Ευχαριστώ.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
kalispera sas ...... mpori kapios na me boi8isi exi pesi sta xeria moy ena garmin nuvi enos filoy den ksero ti ekane kai den ksekinai fortoni sinexia psaxnontas gia xarti kai epanalambanete sinexi san na kani restor kai den briski tipote oyte tin karta minimis katalabeni ala oyte kai me to pc mporo na to enoso mpori kapios na me boi8isi mimpos iparxi kapios tropos gia epanafora h oτidipote alo ...dokimasa na balo xarti sthin karta ala ayto ta dika toy eyxaristo ek ton protero
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

σκεφτομαι να αγορασω το παρακατω μοντελο

Garmin Nuvi 200 2nd edition

 

εχει κανεις αποψη; θετικα; αρνητικα;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...