Jump to content

οταν σπαει ο διαολος το ποδαρι του και ερωτευεσαι ...


ekeinh_ekei
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως να γινόταν και αυτό, δε διαφωνώ.

Προδωμένος δε θα αισθανόμουν πάντως. Γνώμη μου είναι πως αυτά δύσκολα ελέγχονται και μπαίνουν σε καλούπια όπως φιλίες και τα συναφή. Ξέρω πως κι εγώ θα μπορούσα να είμαι στη θέση του "προδότη", γι' αυτό και απλά θα αποδεχόμουν ΗΡΕΜΑ την κατάσταση. Αν σωζόταν το πράγμα καλώς, αλλιώς στο καλό και να μας γράφουν...

Οκ σεβαστό.

 

Και εύχομαι ποτέ να μη βρεθούμε στη θέση του προδότη.Γιατί καλύτερα προδομένος παρά προδότης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γυναικες και αντρες ενα σωρο...αλλα βεβαια παντα αυτος ο διαολος το σπαει το ποδαρι, δεν προσεχει και λιγο...

Ουφ. Εγω πιστευω οτι σε μια τετοια περιπτωση, ειδικα οταν μιλαμε για κολλητο, νταξ, καλυτερα κρατα το μεσα σου, ξεπερασε το, κανεις δεν πεθανε απο κατι τετοιο...

Τι να πω δεν μπορω να απαντησω γιατι αν εγω ημουν η κοπελα και ερωτευομουν τον κολλητο και με ηθελε κι εκεινος...Δεν θα εκανα κινηση...Θα χωριζα μεν τον νυν, γιατι δεν μπορω να ειμαι με καποιον θελοντας καποιον αλλον...Αλλα απο το να χαλασω μια φιλια θα προτιμουσα να αφησω εναν "ερωτα".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο τον ερωτα ομως υπαρχει κ η λογικη. αν ειναι πραγματικα κολλητος κ εχει ερωτευτει την κοπελα σου καλυτερα να το κρατησει μεσα του παρα να χαλασει μια φιλια. γυναικες θα βρεις πολλες. πραγματικους φιλους δυσκολα.
Link to comment
Share on other sites

Γυναικες και αντρες ενα σωρο...αλλα βεβαια παντα αυτος ο διαολος το σπαει το ποδαρι, δεν προσεχει και λιγο...

Ουφ. Εγω πιστευω οτι σε μια τετοια περιπτωση, ειδικα οταν μιλαμε για κολλητο, νταξ, καλυτερα κρατα το μεσα σου, ξεπερασε το, κανεις δεν πεθανε απο κατι τετοιο...

Τι να πω δεν μπορω να απαντησω γιατι αν εγω ημουν η κοπελα και ερωτευομουν τον κολλητο και με ηθελε κι εκεινος...Δεν θα εκανα κινηση...Θα χωριζα μεν τον νυν, γιατι δεν μπορω να ειμαι με καποιον θελοντας καποιον αλλον...Αλλα απο το να χαλασω μια φιλια θα προτιμουσα να αφησω εναν "ερωτα".

 

Σωστη.....:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων και αρχών ..το έχω βιώσει σε προσωπικό επίπεδο .. Εάν ο ‘φίλος’ σε αφήσει για τη γκόμενα τότε δεν αξίζει μια ..Γκόμενες πολλές φίλοι λίγοι ..

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

και ξαφνικα ερωτευεσαι....

ποια? την κοπελα του κολλητου σου...

μετα τι?

εσεις πως....?

 

(ΝΟΝ PERSONAL- i'm straight)

 

Και εσύ πως έμαθες ότι σε γουστάρει ο κολλητός του γκόμενου σου?Πρέπει αυτός να μίλησε και να είπε σε κάποια ή και σε εσένα ότι σε θέλει που σημαίνει ότι τάραξε ήδη τα νερά ο τύπος για να δει αντιδράσεις και έπεσε μέσα από τη στιγμή που και εσύ η ίδια βρίσκεσαι σ'ένα δίλλημα.Τώρα τι γίνεται?Ψάχνεις να βρεις τη λύση με τις λιγότερες απώλειες?Εξαφανίσου και από τους δυο για να σώσεις μια φιλία που ίσως έχει κάποιες ελπίδες γιατί δεν νοείται αληθινός φίλος που να γουστάρει τη φίλη σου,τη μάνα σου ή τη γιαγιά σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και ξαφνικα ερωτευεσαι....

ποια? την κοπελα του κολλητου σου...

μετα τι?

εσεις πως....?

 

(ΝΟΝ PERSONAL- i'm straight)

 

http://www.cosmopolitan.gr/cosmo/cosmomisc.forum :lol:

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

Όλα μέσα στη ζωή είναι, δεν υπάρχουν καλοί και κακοί. Αν τύχει, έτυχε, τί να κάνουμε, δε διαλέγεις ποιον ερωτεύεσαι.

Αν ανταποκρίνεται και η κοπέλα, κάθεστε και συζητάτε και βλέπετε τι μπορεί να γίνει.

Όσο σκληρό και αν είναι, αυτά συμβαίνουν. Από το να είναι δυστυχισμένοι και οι 3 και να μην περνάει κανείς καλά, καλύτερα ας περνάνε οι 2 καλά αλλά τουλάχιστον να είναι ειλικρινείς και να το πούνε στον άτυχο της παρέας. Και πάντα αν μιλάμε για πραγματικό έρωτα και όχι "άντε, δε με χαλάει να το κάνουμε ένα βράδυ".

Γνώμη μου...

 

Ποιος έχει τα....κότσια να το πει στον τρίτο της παρέας? Το πιθανότερο είναι να το μάθει όλος ο υπόλοιπος κόσμος και ο τρίτος εκτός από κερατάς να είναι και ο μ@@@ς της υπόθεσης.

Ωστόσο πιστεύω ότι τίποτα δε μένει μυστικό για πάντα. Και ειδικά τέτοιες καταστάσεις, συνήθως αποκαλύπτονται με το χειρότερο τρόπο. Και του γυρίζει το μάτι του κερατά και τον κάνει μαύρο στο ξύλο τον κολλητό του. Εκτός αν βρει άλλους τρόπους να τον εκθέσει...(λέω εγώ τώρα...)

[sIGPIC][/sIGPIC]"If I had a dollar bill for every time I've been wrong, I'd be a self-made millionaire"
Link to comment
Share on other sites

Όταν σπάει ο διάολος το πόδι του υπάρχει και το ΚΑΤ. Γύψος κτλ κτλ... Τώρα γενικά για το τι κάνεις σε αυτές τις περιπτώσεις απλά, το καπελάκι σου στραβά και γειά σας!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παρεπιπτοντως ποια η διαφορα τουτου του θεματος με το αλλο που ειναι λιγο πιο κατω "ερωτευμενοι του φορουμ..ενωθειτε";;;
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

"Ποιος έχει τα....κότσια να το πει στον τρίτο της παρέας? Το πιθανότερο είναι να το μάθει όλος ο υπόλοιπος κόσμος και ο τρίτος εκτός από κερατάς να είναι και ο μ@@@ς της υπόθεσης. "

 

......megalh koybenta!

to mono sigouro einai oti otan to mathainei o allos h p*****a tou kollhtou exei hdh syntelestei...kai fysika h p******a ths agaphmenhs...(mhn ksexniomaste!)

Link to comment
Share on other sites

......megalh koybenta!

to mono sigouro einai oti otan to mathainei o allos h p*****a tou kollhtou exei hdh syntelestei...kai fysika h p******a ths agaphmenhs...(mhn ksexniomaste!)

 

Φίλε μου η π***α που λες δε συντελέστηκε και τελείωσε...π***α σου παίζει κάθε φορά που σε βλέπει στα μάτια και σου κάνει το φιλαράκι πιστεύοντας ότι δε θα μάθεις ποτέ ότι σε δουλεύει ψιλό γαζί.

Εντάξει....ίσως βέβαια και να μην είναι έτσι, ίσως να νιώθει τύψεις και να ελπίζει κρυφά μέσα του ότι θα τον συγχωρέσεις αν το μάθεις ποτέ.:X

[sIGPIC][/sIGPIC]"If I had a dollar bill for every time I've been wrong, I'd be a self-made millionaire"
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η π***α που λες δε συντελέστηκε και τελείωσε...π***α σου παίζει κάθε φορά που σε βλέπει στα μάτια και σου κάνει το φιλαράκι πιστεύοντας ότι δε θα μάθεις ποτέ ότι σε δουλεύει ψιλό γαζί.

Εντάξει....ίσως βέβαια και να μην είναι έτσι, ίσως να νιώθει τύψεις και να ελπίζει κρυφά μέσα του ότι θα τον συγχωρέσεις αν το μάθεις ποτέ.:X

 

 

nomizw oti to paranohko ths ypotheshs einai na nomizeis oti, afou exeis apokalypsei ston filo sou oti tou xalbadiazes thn kopela (ews exeis kopsei kai megalo kommati pisw apo thn plath tou gia meta) prepei o filos na se katalabei kai na apodextei ton erwta sou!

kai ante an ta ferei h zwh etsi kai kanete oti den symbainei tipota meta...oti ola meli gala....kai ayth me kapoio tropo bgainei ektos skhnikou (leme twra) kai ...pali filoi?...leme twra...ypothetika panta:!:

Link to comment
Share on other sites

..........kai ante an ta ferei h zwh etsi kai kanete oti den symbainei tipota meta...oti ola meli gala....kai ayth me kapoio tropo bgainei ektos skhnikou (leme twra) kai ...pali filoi?...leme twra...ypothetika panta:!:

 

Υποθετικά....

Δεν παίρνω υπόψη την προδοσία από την κοπέλα δεδομένου ότι θα μπορούσε να κάνει το ίδιο με τον οποιοδήποτε (θα μου πεις...ήταν ανάγκη με τον κολλητό σου...αλλά τελοσπάντων)

Οπότε το θέμα μας είναι η προδοσία από τον κολλητό.

Η προδοσία όμως δεν παύει ούτε σβήνεται αν φύγει η κοπέλα από την εξίσωση. Αυτός ο άνθρωπος δε σταματά να είναι ο ίδιος που δεν είχε την ειλικρίνια να έρθει να σου πει "τα έχω με την γκόμενά σου" ή τον αυτοέλεγχο να συγκρατήσει τις ορμόνες του και να της πει "τα έχεις με τον κολλητό μου, χωρισέ τον ή παράτα με".

Εάν εσύ (....εννοώ ο οποιοσδήποτε που είναι στη θέση του κερατά:D, όχι εσύ προσωπικά φυσικά...) μπορείς να ξεχάσεις όλα όσα έγιναν και δεν αισθάνεσαι μ****ας κάθε φορά που βλέπεις τον κολλητό σου, τότε μπράβο. Εάν όμως δεν μπορείς να συνεχίσεις, το αν προτείνει ο άλλος να μείνετε φίλοι δεν παίζει κανένα ρόλο.

Αν και για να πω την αμαρτία μου...όταν χαλάνε φιλίες χρόνων (έστω και στημένες σε σαθρές βάσεις) στεναχωριέμαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]"If I had a dollar bill for every time I've been wrong, I'd be a self-made millionaire"
Link to comment
Share on other sites

h eilikrinia swzei thn katastash?

 

tou p***s thn gomena kai an to peis se kanei straight anthrwpo?

e?

 

Δε διαφωνώ μαζί σου...

Αν και θα εκτιμούσα τη γνώμη κάποιου που έχει ζήσει τέτοιες καταστάσεις Εννοώ από την πλευρά του "κολλητού" και όχι του απατημένου. Θα ήθελα να μάθω τι σκέφτεται και τι προσδοκά μετά από μια τέτοια συμπεριφορά (από καθαρή περιέργεια).

Οπότε αν υπάρχει κανείς που μπορεί να βοηθήσει να διαλευκάνουμε το μυστήριο των αντρών ας μας πει κι εμάς

Εκτός αν του έφαγε η γάτα τη γλώσσα

[sIGPIC][/sIGPIC]"If I had a dollar bill for every time I've been wrong, I'd be a self-made millionaire"
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε κατάλαβε με

που σου την έκλεψα συγχώρεσε με (άντρας)

 

Δε φταίω εγώ,σε κάτι ωραίο

που ήρθε το τέλος ήταν μοιραίο (γυναίκα)

 

Αγαπηθείτε και άστε με έμενα

εγώ θα σβήσω στα περασμένα... (Βασιλάρας Καρράς)

 

Ξεψύχησε μια αγάπη,γεννήθηκε μια άλλη

μα κάποιος κλαίει κάπου μοναχός

δεν κλαίει της γυναίκας την ψεύτικη αγάπη

του άντρα τη φιλία δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Τα πιο ποθητά πράγματα στη ζωή είναι ΤΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΑ.Και αυτά δυστυχώς είναι που σε καταστρέφουν.Στο τομέα των σχέσεων μπορούν

να χαλάσουνε πολύ καλές σχέσεις φιλίας κτλ.Το χειρότερο όμως είναι ότι δηλητηριάζεις τον ίδιο σου τον εαυτό.Όποιος έχει τη δύναμη στη λογική και όχι αλλού ας μείνει μακρυά...

:cry:
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν επιλέγεις ποια ερωτεύεσαι, καθώς είναι θέμα ενστίκτου... Αλλά αυτό που ξεχωρίζει τον άνθρωπο από τα ζώα είναι ότι μπορεί να συγκρατεί τα ένστικτά του...
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν επιλέγεις ποια ερωτεύεσαι, καθώς είναι θέμα ενστίκτου... Αλλά αυτό που ξεχωρίζει τον άνθρωπο από τα ζώα είναι ότι μπορεί να συγκρατεί τα ένστικτά του...

Ακριβως αυτο. Σε εχω φιλο. Το καλυτερο ποστ εδω μεσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω οτι ερωτεύεσαι όταν έχεις τη διάθεση να ερωτευθείς, όταν είσαι σε τέτοιο mood δηλαδή.Κακά τα ψέματα δεν είμαστε στο δημοτικό που ερωτευόμασταν με μια ματια,για να ερωτευθείς πρέπει να μπείς στη διαδικασία να μιλήσεις με τον άλλον,να τον γνωρίσεις καλύτερα και να τον δεις ερωτικά, γιατί και στον φίλο-η σου βλέπεις όμορφα στοιχεία,αλλά δεν ερωτεύεσαι κι όλας!.Κι όταν μπείς σε αυτή τη διαδικασία με το κορίτσι-αγόρι του κολλητού-ής σου, σημαίνει ή οτι δεν είναι πραγματικός σου φίλος και τον έχεις γραμμένο κανονικά, ή οτι ζηλεύεις και θές να αποδείξεις οτι είσαι ανώτερος και μπορείς να ρίξεις την κοπέλα-αγόρι του-της οπότε και παλι δεν υφισταται φιλία,αλλά το θέμα είναι οτι πολύ απλά είσαι πολύ κακός και μοχθηρός για να κάνεις κάτι τέτοιο.Δε συμφωνώ με τα κλισέ τύπου-ερωτεύθηκα τι να κάνω-δε μπορουσα να το ελέγξω κτλ τα οποια θεωρώ φθηνές δικαιολογίες γιατί όποιος θέλει να συγκρατήσει τα αισθήματά του (προς οποια κατεύθυνση) ξέρει πολύ καλά και το κάνει.Εκτός κι αν δεν θέλει..............:wink:
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν επιλέγεις ποια ερωτεύεσαι, καθώς είναι θέμα ενστίκτου... Αλλά αυτό που ξεχωρίζει τον άνθρωπο από τα ζώα είναι ότι μπορεί να συγκρατεί τα ένστικτά του...

Επειδή ακριβώς είμαστε άνθρωποι και όχι ζώα, πέρα από το ένστικτο υπάρχει η λογική και το συναίσθημα και 1002 άλλοι παράγοντες που μπορεί να περιπλέξουν την κατάσταση.

Γι' αυτό λοιπόν δεν είμαστε ρομπότ για να λειτουργούμε με τη λογική (να κάνουμε πίσω για να μην προδώσουμε το φίλο), ούτε και ζώα για να βασιζόμαστε μόνο στο συναίσθημα (να του φάμε τη γκόμενα χωρίς να το σκεφτούμε). Κάθε άνθρωπος λειτουργεί διαφορετικά και καλό θα ήταν να μην απαξιώνεις με χαζά κλισέ όποιον σκέφτεσαι διαφορετικά από σένα.

 

Εγώ πιστεύω οτι ερωτεύεσαι όταν έχεις τη διάθεση να ερωτευθείς, όταν είσαι σε τέτοιο mood δηλαδή.Κακά τα ψέματα δεν είμαστε στο δημοτικό που ερωτευόμασταν με μια ματια,για να ερωτευθείς πρέπει να μπείς στη διαδικασία να μιλήσεις με τον άλλον,να τον γνωρίσεις καλύτερα και να τον δεις ερωτικά, γιατί και στον φίλο-η σου βλέπεις όμορφα στοιχεία,αλλά δεν ερωτεύεσαι κι όλας!.Κι όταν μπείς σε αυτή τη διαδικασία με το κορίτσι-αγόρι του κολλητού-ής σου, σημαίνει ή οτι δεν είναι πραγματικός σου φίλος και τον έχεις γραμμένο κανονικά, ή οτι ζηλεύεις και θές να αποδείξεις οτι είσαι ανώτερος και μπορείς να ρίξεις την κοπέλα-αγόρι του-της οπότε και παλι δεν υφισταται φιλία,αλλά το θέμα είναι οτι πολύ απλά είσαι πολύ κακός και μοχθηρός για να κάνεις κάτι τέτοιο.Δε συμφωνώ με τα κλισέ τύπου-ερωτεύθηκα τι να κάνω-δε μπορουσα να το ελέγξω κτλ τα οποια θεωρώ φθηνές δικαιολογίες γιατί όποιος θέλει να συγκρατήσει τα αισθήματά του (προς οποια κατεύθυνση) ξέρει πολύ καλά και το κάνει.Εκτός κι αν δεν θέλει..............:wink:

Δηλαδή αν ξέρεις τον/την άλλο/άλλη αρκετό έως πολύ μέσω του/της κολλητού/κολλητής σου κι έχετε πει 2 κουβέντες παραπάνω δε μπορεί να υπάρξει έρωτας; Ή μήπως να κόπουν οι επαφές τελείως για να μην αναπτυχθούν απαγορευμένες σχέσεις;

Επίσης όποιος ερωτεύεται είναι κακός και μοχθηρός; Δεν αποκλείεται και αυτή η περίπτωση, αλλά μην τα τσουβαλιάζουμε όλα.

 

 

Γενικά δε μπορώ να καταλάβω γιατί το ψάχνετε και προσπαθείτε να βγάλετε απόλυτα συμπεράσματα για τέτοιες καταστάσεις, από τη στιγμή που ο συνδυασμός της διαφορετικότητας και πολυπλοκότητας των ανθρώπων, των διαφόρων συμπτώσεων και γεγονότων και η ίδια παράξενη φύση του έρωτα μπορούν να βγάλουν κυριολεκτικά άπειρα αποτελέσματα τόσο αναπάντεχα που και τα πιο απίθανα σενάρια μπορεί να συμβούν χωρίς να φταίει ουσιαστικά κανείς. Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος σε αυτά, μην κολλάτε σε κλισέ και δείτε πιο σφαιρικά το πράγμα... Ούτε όλες οι γυναίκες είναι *****, ούτε όλοι οι άντρες γουρούνια, ούτε όλοι οι Αλβανοί κλέφτες, ούτε όλες οι φιλίες μπορούν να μπουν πάνω από έναν έρωτα.

 

 

 

 

Και για να σας προλάβω δε μου έχει τύχει προσωπικά (δυστυχώς :p)

Link to comment
Share on other sites

GKR41 Απότι καταλαβαίνω δεν πολυπιστεύεις στην αξία της φιλίας.Μήπως έχεις προδωθεί από κάποιον φίλο και θα ήθελες να εκδικηθείς την κατάσταση?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...