Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά βοήθεια!!!

το κινητό , ενώ του είχα κάνει αναβάθμιση , μετά απο 2 μήνες περίπου άρχισε να βγάζει το μήνυμα "ανεπαρκής μνήμη ....." προκαλώντας σημαντικές καθυστερήσεις.

σήμερα αρνείται να εκτελέσει οποιαδήποτε λειτουργία,και στη διαχείρηση μνήμης γράφει οτι είναι σε χρήση 44ΜΒ χωρίς όμως να εχω ανοιχτή καμία εφαρμογή.Έκανα το κόλπο με το *#7370# αλλά πάλι τα ίδια.

Μπορεί να βοηθήσει κανείς???

Βγαλε την καρτα μνημης και δες τι κανει το τηλεφωνο χωρις αυτη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά κανα νεώτερο για εκείνη την έκδοση 4.0750... με το firmware που αναβαθμίζει την διαχείριση μνήμης?

 

Είμαι κι εγώ παθούσα!

 

Δεν μπορώ να κάνω ζουμ 100% σε πολλές φωτογραφίες και ορισμένα προγράμματα όπως το Garmin με αναγκάζει συχνά σε επανεκκίνηση!

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! μια ερώτηση που πιθανόν να έχει ήδη απαντηθεί αλλά δεν βρήκα κάτι στην αναζήτηση... πολύ χοντρικά ... ποιές είναι οι διαφορές του απλού ν73 με το music edition ... :)
In the flat field :ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! μια ερώτηση που πιθανόν να έχει ήδη απαντηθεί αλλά δεν βρήκα κάτι στην αναζήτηση... πολύ χοντρικά ... ποιές είναι οι διαφορές του απλού ν73 με το music edition ... :)

 

Η μαύρη πρόσοψη. Η μεγαλύτερη κάρτα μνήμης που περιλαμβάνεται στο πακέτο αγοράς, νομίζω διαφορετικός music player και μόνιμη ενεργή αναμονή του music player.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! μια ερώτηση που πιθανόν να έχει ήδη απαντηθεί αλλά δεν βρήκα κάτι στην αναζήτηση... πολύ χοντρικά ... ποιές είναι οι διαφορές του απλού ν73 με το music edition ... :)

Με την τελευταία έκδοση λογισμικού του απλού Ν73, δεν υπάρχει απολύτως καμία διαφορά σε ότι αφορά τη συσκευή/λειτουργικό.

Τα υπόλοιπα είναι όπως τα είπε ο Βαλάντης, η συσκευασία δηλαδή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά! ήδη από την πρώτη μέρα που το αγόρασα έκανα την αναβάθμιση και έβαλα και 1GB μνήμη... :)
In the flat field :ninja:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά! ήδη από την πρώτη μέρα που το αγόρασα έκανα την αναβάθμιση και έβαλα και 1GB μνήμη... :)

Καλορίζικο, το απλό εννοείς, ε;

Καλύτερα διότι στο music edition το multimedia πλήκτρο ανοίγει τον music player και δεν σου έχει τις τέσσερις συντομεύσεις όπως το απλό. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιζοντας μετα απο κανα 5λεπτο οποιοδηποτε παιχνιδι,σβηνει το φως του τηλεφωνου και επανερχεται μονο εαν βγω στην αρχικη οθονη και πατησω το κουμπι on/off...

κουλο??

 

nokia N73 MUSIC EDITION με το τελευταιο firmware.

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδες να ρωτησω ειχε κανενας προβλημα με το ηχειο που ακους το ατομο που μιλας? εγω εχω προβλημα το δυναμωνω τερμα και δεν ακουγεται σχεδον τιποτα υπαρχει καποια λυση στο προβλημα με προγραμμα η πρεπει να στειλω την συσκευη για επιδιορθωση?:cry::X
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδες να ρωτησω ειχε κανενας προβλημα με το ηχειο που ακους το ατομο που μιλας? εγω εχω προβλημα το δυναμωνω τερμα και δεν ακουγεται σχεδον τιποτα υπαρχει καποια λυση στο προβλημα με προγραμμα η πρεπει να στειλω την συσκευη για επιδιορθωση?:cry::X

Πήγαινε να το δουν σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καινούργια έκδοση λογισμικού θα βγει για το Ν73 το ασημί? Έχετε ακούσει κάτι?

Δεν γνωριζω εαν θα βγει!

 

Εαν θελεις να ενοιμερωνεσαι μπορεις να πηγαινεις εδω να βαζεις το product code της συσκευης σου εκει που λεει Enter your product code και να βλεπεις εαν εχεις την τελευταια εκδοση λογισμικου στο κινητο σου :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω εαν θα βγει!

 

Εαν θελεις να ενοιμερωνεσαι μπορεις να πηγαινεις εδω να βαζεις το product code της συσκευης σου εκει που λεει Enter your product code και να βλεπεις εαν εχεις την τελευταια εκδοση λογισμικου στο κινητο σου :)

ΟΚ σ' ευχαριστώ.

Την τελευταία έχω αλλά θα μπορούσαν να βγάλουν και καλύτερη!

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε την καρτα μνημης και δες τι κανει το τηλεφωνο χωρις αυτη.

 

αυτά που μόλις ανέφερα , γίνονται χωρίς την κάρτα..

Έκανα αναβάθμιση , προσωρινά επανήλθε , αλλά όταν έβαλα την κάρτα ξανά και προσπάθησα να επαναφέρω το back up , ξαναέκανβε τα ίδια!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιζοντας μετα απο κανα 5λεπτο οποιοδηποτε παιχνιδι,σβηνει το φως του τηλεφωνου και επανερχεται μονο εαν βγω στην αρχικη οθονη και πατησω το κουμπι on/off...

κουλο??

 

nokia N73 MUSIC EDITION με το τελευταιο firmware.

 

κανεις.....????:(

Link to comment
Share on other sites

Του εχω κανει τη προσφατη αναβαθμιση κι σχεδον παντα κολλαει σε οποιαδηποτε λειτουργια χρησιμοποιησω.Αργει να μπει ακομα κι στο ημερολογιο,στα μηνυματα,κ.λ.π.Το εκανε κι πριν.Περιμενα να αλλαξει με την αναβαθμιση.:wacko:Το εχω φορτωσει με θεματα τραγουδια,βιντεο,κ.λ.π.,αλλα η ελευθερη μνημη ειναι περι στα 13 μεγκα μπαιτ.Δικιολογηται η καθυστερηση η φταιει κατι αλλο.???:confused:
Link to comment
Share on other sites

Του εχω κανει τη προσφατη αναβαθμιση κι σχεδον παντα κολλαει σε οποιαδηποτε λειτουργια χρησιμοποιησω.Αργει να μπει ακομα κι στο ημερολογιο,στα μηνυματα,κ.λ.π.Το εκανε κι πριν.Περιμενα να αλλαξει με την αναβαθμιση.:wacko:Το εχω φορτωσει με θεματα τραγουδια,βιντεο,κ.λ.π.,αλλα η ελευθερη μνημη ειναι περι στα 13 μεγκα μπαιτ.Δικιολογηται η καθυστερηση η φταιει κατι αλλο.???:confused:

Με την τελευταία αναβάθμιση σίγουρα έχεις και το νοκια maps εγκατεστημένο.Σωστά?

Αν μπήκες στο πρόγραμμα νοκια maps έστω και μία φορά δημιουργήθηκε ένας φάκελος στην κάρτα μνήμης με το όνομα "cities". Αυτός ο φάκελος προκαλεί μεγάλη καθυστέρηση στην έκθεση τουλάχιστον. Σβήσε αυτόν τον φάκελο από την κάρτα μνήμης και στην έκθεση θα πετάει.

 

Ίσως να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση σίγουρα έχεις και το νοκια maps εγκατεστημένο.Σωστά?

Αν μπήκες στο πρόγραμμα νοκια maps έστω και μία φορά δημιουργήθηκε ένας φάκελος στην κάρτα μνήμης με το όνομα "cities". Αυτός ο φάκελος προκαλεί μεγάλη καθυστέρηση στην έκθεση τουλάχιστον. Σβήσε αυτόν τον φάκελο από την κάρτα μνήμης και στην έκθεση θα πετάει.

 

Ίσως να βοήθησα

 

Μπηκα στις εφαρμογες κι μου εχει γραψει''search-localplug,κι μου εχει πολλα εικονιδια.Αυτο θα εννοεις...Το αλλα που ειπες δεν το βρηκα.Αν πατησω ''αφαιρεση'' θα φτιαξει??Κι αν επιθυμω στο μελλον να μπω στο maps θα μου δημιουργησει παλι ξανα τα ιδια??/:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στις εφαρμογες κι μου εχει γραψει''search-localplug,κι μου εχει πολλα εικονιδια.Αυτο θα εννοεις...Το αλλα που ειπες δεν το βρηκα.Αν πατησω ''αφαιρεση'' θα φτιαξει??Κι αν επιθυμω στο μελλον να μπω στο maps θα μου δημιουργησει παλι ξανα τα ιδια??/:confused:

ΌΧΙ μην αφαιρέσεις τίποτα από τη διαχείρηση εφαρμογών. Το πρόγραμμα "Χάρτες" το έχεις στο μενού σου?

Link to comment
Share on other sites

ΌΧΙ μην αφαιρέσεις τίποτα από τη διαχείρηση εφαρμογών. Το πρόγραμμα "Χάρτες" το έχεις στο μενού σου?

 

Ναι ειναι μεσα στις''εφαρμογες'',εκει που σου εχει και τα εικονιδια.Το βρηκα.Μετα για να το εγκαταστησω μονο με αναβαθμιση ή απο κανα σαιτ για να το εγκαταστησω,ε?Αν κι δεν το χρησιμοποιω.Οπως εγραψα κι πριν το προβλημα υφιστανται κι πριν την αναβαθμιση.Λες να το δοκιμασω??

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι μεσα στις''εφαρμογες'',εκει που σου εχει και τα εικονιδια.Το βρηκα.Μετα για να το εγκαταστησω μονο με αναβαθμιση ή απο κανα σαιτ για να το εγκαταστησω,ε?Αν κι δεν το χρησιμοποιω.Οπως εγραψα κι πριν το προβλημα υφιστανται κι πριν την αναβαθμιση.Λες να το δοκιμασω??

 

Λοιπόν. Το πρόγραμμα "χάρτες" δεν μπορείς να το κάνεις απεγκατασταση. Πήγεναι στο μενου>εργαλεία>διαχείρηση αρχείων και πάνε δεξιά στην κάρτα μνήμης. Αν έχεις μπει έστω και μία φορά στο πρόγραμμα "χάρτες" θα σου έχει έναν φάκελο με το όνομα "cities". Διέγραψε αυτόν τον φάκελο. Έτσι θα γίνει πιο γρήγορη η έκθεση.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να ξανακανω update...???:worry:

Ναι, ακριβώς!

Όταν έχεις ήδη τη τελευταία έκδοση λογισμικού, το NSU σου δίνει την επιλογή να ξαναπεράσεις το λογισμικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Το πρόγραμμα "χάρτες" δεν μπορείς να το κάνεις απεγκατασταση. Πήγεναι στο μενου>εργαλεία>διαχείρηση αρχείων και πάνε δεξιά στην κάρτα μνήμης. Αν έχεις μπει έστω και μία φορά στο πρόγραμμα "χάρτες" θα σου έχει έναν φάκελο με το όνομα "cities". Διέγραψε αυτόν τον φάκελο. Έτσι θα γίνει πιο γρήγορη η έκθεση.

 

Ευχαριστω.Το εκανα.Μηπως υπαρχει τροπος να διαγραψω θεματα εγκατεστημενα στη καρτα μνημης που πλεον δεν χρησιμοποιω????Αν κανω μορφοποιηση καρτας,θα χασω ολα τα δεδομενα αυτης???Θα ειναι δηλαδη σαν να αγορασα μολις μια νεα καρτα,''αδεια''??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...