Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή θέλω να διαβάζω ebooks στο Ν73 μου, θα ήθελα να μπορώ να σβήνω τελείως το backlight της οθόνης, για να αξιοποιήσω το γεγονός ότι η οθόνη είναι transflective και μπορεί να διαβαστεί ακόμα και με το backlight σβηστό. Μέχρι στιγμής βρήκα μόνο εφαρμογές που κάνουν το αντίθετο, το κρατάνε συνεχώς ανοιχτό. Ξέρετε κάποια που να το σβήνει, χωρίς να κλειδώνει το πληκτρολόγιο παράλληλα;

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου βγάζει το NSU και στην ελληνική και στην αγγλική ver.

http://img178.imageshack.us/img178/4513/http://img178.imageshack.us/img178/4513/62284749gr1.th.png

 

Μήπως το κινητό σου δεν είναι ελληνικό; :worry:

Link to comment
Share on other sites

paidia pira to nokia n73 prin 2 meres kai i bataria den krataei perissotero apo 20 wres....kai den akouw mousiki synexeia....pou na akouga kiolas.....ti paizei me tin bataria????

Με την μπαταρια δεν παιζει τιποτα.Ειναι ισως το καλυτερο n series σε διαρκεια μπαταριας.Αν το εχεις σε 3g βαλτο σε gsm.Πες αν εχεις περασει κατι στο κινητο και τι.Και παρακληση,μην γραφεις greeklish.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το product code μου είναι 0545133...

Ευχαριστώ για την εφαρμογή.

 

Αυτό μου βγάζει το NSU και στην ελληνική και στην αγγλική ver.

 

Το product code που έχεις δεν είναι το ελληνικό και γι' αυτό δεν σου βγάζει τη τελευταία έκδοση λογισμικού.

Δες τι θα κάνεις... Θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0539293.

 

Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.

 

Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

 

Σημείωση 1: Ο οδηγός που γράφω αναφέρεται για το N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στο pc σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρια δεν παιζει τιποτα.Ειναι ισως το καλυτερο n series σε διαρκεια μπαταριας.Αν το εχεις σε 3g βαλτο σε gsm.Πες αν εχεις περασει κατι στο κινητο και τι.Και παρακληση,μην γραφεις greeklish.

 

ποτε ειναι σε gsm και ποτε ειναι σε 3g.Η πρωτη φορτιση που του εκανα ηταν 3-4 ωρες μεχρι να γραψει τέλος φορτισης......μονο το ir remote εχω περασμενο απο εφαρμογες....

Link to comment
Share on other sites

ποτε ειναι σε gsm και ποτε ειναι σε 3g.Η πρωτη φορτιση που του εκανα ηταν 3-4 ωρες μεχρι να γραψει τέλος φορτισης......μονο το ir remote εχω περασμενο απο εφαρμογες....

 

Πανε στις ρυθμισεις και βαλε μονο gsm.Αν το εχεις διπλη λειτουργια τοτε ψαχνει πρωτα για 3g οποτε τρωει πολυ μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

αν και εψαξα δεν βρηκα καπου καποια ρυθμιση για να κλειδωνει αυτοματα το πληκτρολογιο.

θα μπορουσε να γινει αυτο με καποια εφαρμογη και αν με ποια?

ευχαριστω

και καλες γιορτες:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

αν και εψαξα δεν βρηκα καπου καποια ρυθμιση για να κλειδωνει αυτοματα το πληκτρολογιο.

θα μπορουσε να γινει αυτο με καποια εφαρμογη και αν με ποια?

ευχαριστω

και καλες γιορτες:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2154755#post2154755 :)

Link to comment
Share on other sites

thanxx

 

Πανε στις ρυθμισεις και βαλε μονο gsm.Αν το εχεις διπλη λειτουργια τοτε ψαχνει πρωτα για 3g οποτε τρωει πολυ μπαταρια.

 

mipws 8a itan eukolo na m dwseis link me to programma x-plore gt etsi pou fainontai ta arxeia m ti spane...i an yparxei kalutero programma!!!

Link to comment
Share on other sites

mipws 8a itan eukolo na m dwseis link me to programma x-plore gt etsi pou fainontai ta arxeia m ti spane...i an yparxei kalutero programma!!!

Εχεις pm.Για εφαρμογες υπαρχει αναλογο θεμα:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γείά σας και καλά Χριστούγεννα!!

Σήμερα απέκτησα κι εγώ το Ν73 και θα ήθελα να σας ρωτήσω πόσες ώρες θα πρέπει να κάνω την πρώτη φόρτιση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γείά σας και καλά Χριστούγεννα!!

Σήμερα απέκτησα κι εγώ το Ν73 και θα ήθελα να σας ρωτήσω πόσες ώρες θα πρέπει να κάνω την πρώτη φόρτιση?

 

Χρόνια πολλά και καλορίζικο

Φόρτισέ το μέχρι να δείξει οτι φόρτισε, δε χρειάζεται παραπάνω

Απλά κάνε μερικούς κύκλους πλήρης φόρτισης-αποφόρτισης στην αρχή

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλορίζικο

Φόρτισέ το μέχρι να δείξει οτι φόρτισε, δε χρειάζεται παραπάνω

Απλά κάνε μερικούς κύκλους πλήρης φόρτισης-αποφόρτισης στην αρχή

Ευχαριστώ!

Έγινε ήδη.

Δλδ φόρτισε και μου δείχνει πλήρως φορτισμένο!Μπορώ να το βγάλω τώρα και να κάνω 3-4 κύκλους??

 

Γιατί η πωλήτρια μου είπε να το αφήσω για 12 συνεχής ώρες:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Έγινε ήδη.

Δλδ φόρτισε και μου δείχνει πλήρως φορτισμένο!Μπορώ να το βγάλω τώρα και να κάνω 3-4 κύκλους??

 

Γιατί η πωλήτρια μου είπε να το αφήσω για 12 συνεχής ώρες:blink:

 

Ναι βγάλτο να το χαρείς ;)

Η πωλήτρια σου είπε αυτό που ίσχυε παλιά, με τις παλιές μπαταρίες..

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ναι βγάλτο να το χαρείς ;)

Η πωλήτρια σου είπε αυτό που ίσχυε παλιά, με τις παλιές μπαταρίες..

ΟΚ Σ'ευχαριστώ!!

 

Καλά αυτή στα παλιά έμεινε?:lol::wacko:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Σ'ευχαριστώ!!

 

Καλά αυτή στα παλιά έμεινε?:lol::wacko:

 

Και να ήταν μόνο αυτή..

Αυτά ξέρουν αυτά λένε.. Λες και τους ενημέρωσε κανείς; :mad:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί η πωλήτρια μου είπε να το αφήσω για 12 συνεχής ώρες:blink:

 

Για να <<φουσκωσει καλα>> την πρωτη φορα και ετσι να χωραει περισσοτερη ενεργεια στις επομενες φορτισεις.Και μην γελασει κανεις,το εχω ακουσει και αυτο.Μονο που εμενα μου ειχε πει για τουλαχιστον 30 ωρες.Δυστυχως αυτο ακουσε η αυτο της ειπανε να λεει και αυτο σου ειπε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Για να <<φουσκωσει καλα>> την πρωτη φορα και ετσι να χωραει περισσοτερη ενεργεια στις επομενες φορτισεις.Και μην γελασει κανεις,το εχω ακουσει και αυτο.Μονο που εμενα μου ειχε πει για τουλαχιστον 30 ωρες.Δυστυχως αυτο ακουσε η αυτο της ειπανε να λεει και αυτο σου ειπε.

Να φουσκώσει??Τί είναι μπαλόνι?:lol:

 

Και κάτι άλλο.

Την ζελατίνα που έχει πάνω στην οθόνη πρέπει να την βγάλω?

Αν την αφήσω(για να προστατεύεται και η οθόνη από γρατζουνιές) υπάρχει κάποιος κίνδυνος?(πχ να καει από τον ήλιο)?

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο.

Την ζελατίνα που έχει πάνω στην οθόνη πρέπει να την βγάλω?

Αν την αφήσω(για να προστατεύεται και η οθόνη από γρατζουνιές) υπάρχει κάποιος κίνδυνος?(πχ να καει από τον ήλιο)?

 

Τη ζελατίνα κράτησε την όσο μπορείς, προστατεύει την οθόνη από γρατσουνιές, δαχτυλιές κτλ

Σιγά σιγά όμως θα αρχίζει να ξεκολλάει από τις γωνίες οπότε θα αναγκαστείς να τη βγάλεις

Κακό δε κάνει σίγουρα (αλλοιώνει ελάχιστα τη φωτεινότητα της οθόνης μόνο)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Πανε στις ρυθμισεις και βαλε μονο gsm.Αν το εχεις διπλη λειτουργια τοτε ψαχνει πρωτα για 3g οποτε τρωει πολυ μπαταρια.

 

file to efisa gyrw stis 15 wres x8es na fortisei to kinito kai to ebgala simera stis 2 to mesimeri...mexri twra pou einai 11 to brady exoun pesei 2 grammoules apo tin bataria....alla pernousa symbian efarmoges kai akouga pou kai pou tragoudia...einai logiko na peftei toso grigora i bataria???i prwti fortisi itan mexri na grapsei bataria fortismeni(dld 3-4 wres)

Link to comment
Share on other sites

Τη ζελατίνα κράτησε την όσο μπορείς, προστατεύει την οθόνη από γρατσουνιές, δαχτυλιές κτλ

Σιγά σιγά όμως θα αρχίζει να ξεκολλάει από τις γωνίες οπότε θα αναγκαστείς να τη βγάλεις

Κακό δε κάνει σίγουρα (αλλοιώνει ελάχιστα τη φωτεινότητα της οθόνης μόνο)

Σε ευχαριστώ και πάλι:)

Να σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

file to efisa gyrw stis 15 wres x8es na fortisei to kinito kai to ebgala simera stis 2 to mesimeri...mexri twra pou einai 11 to brady exoun pesei 2 grammoules apo tin bataria....alla pernousa symbian efarmoges kai akouga pou kai pou tragoudia...einai logiko na peftei toso grigora i bataria???i prwti fortisi itan mexri na grapsei bataria fortismeni(dld 3-4 wres)

 

Αν επαιξες αρκετα μαζι του ειναι και αρχη,ναι ειναι λογικο.Θα δεις στην πορεια πως παει.Συγνωμη που θα το ξαναπω αλλα τα greeklish ειναι πολυ εκνευριστικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αν επαιξες αρκετα μαζι του ειναι και αρχη,ναι ειναι λογικο.Θα δεις στην πορεια πως παει.Συγνωμη που θα το ξαναπω αλλα τα greeklish ειναι πολυ εκνευριστικα.

 

σορρυ το ξεχασα!!!τωρα παλι που γυρισα απ εξω εχει μια γραμμουλα...σε λιγο οπου να ναι θα κλεισει....τι να κανω δν ξερω....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...