Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια να ρωτησω κατι?

 

Απο στιβαροτητα το κινητο πως τα παει?

 

Εννοω τριζει καθολου οταν το εχεις στα χερια σου και πιεζεις πχ την πισω πλευρα του?

 

Ειδικα το μετακινουμενο καλυμμα του φωτογραφικου φακου με κανει να ανησυχω οτι θα τριζει αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιο σταθερό :confused: Εγώ αναφέρομαι στην αυτονομία και όχι σε κάτι άλλο :)

 

Καποια στιγμη ειχε γινει αναφορα για το θεμα της αυτονομιας του N73-ME, οτι κρατουσε λιγοτερο λογω του οτι ο Music Player ηταν μονιμα στο Backround και "ετρωγε" μπαταρια...

Τωρα με την τελευταια αναβαθμιση, κλεινει και στο Music Edition οποτε νομιζω οτι ειναι τα ιδια οσον αφορα την αυτονομια :)

 

Ο gianpithio, εννοει οτι ειναι πιο σταθερο το λειτουργικο του ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι?

 

Απο στιβαροτητα το κινητο πως τα παει?

 

Εννοω τριζει καθολου οταν το εχεις στα χερια σου και πιεζεις πχ την πισω πλευρα του?

 

Ειδικα το μετακινουμενο καλυμμα του φωτογραφικου φακου με κανει να ανησυχω οτι θα τριζει αρκετα.

 

Προσωπικα, δεν εχω κανενα προβλημα οσον αφορα τη στιβαροτητα του κινητου αλλα δεν το εχω και αρκετο καιρο ωστε να σε διαβεβαιώσω οτι μακροπρόθεσμα δεν θα τρίζει :happy:

 

Το κάλυμμα της καμερας το λενε γενικοτερα σε ολα τα Review του κινητου οτι ειναι πιο χαλαρο και οτι "παιζει" αλλα σε καμια περιπτωση δεν τριζει ενοχλητικα και ουτε σε κανει να νοιωθεις οτι θα ξεκολλησει ;)

 

Το καλυτερο θα ηταν να πας σε καποιο καταστημα να το δεις και να το πιασεις στα χερια σου για να σου φυγουν οι αποριες... :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά την αναβάθμιση από Ν73 σε N73ME παρατήρησα ότι όταν το βρίσκομαι σε κάλυψη 3G και δέχομαι κλήση είτε κάνω κλήση το τηλέφωνο ταυτόχρονα με την κλήση έχει και ανταλλαγή δεδομένων. Αυτό επιβεβαιώθηκε και όταν έλαβα τον λογαριασμό. Πρόβλημα κάρτας δεν ήταν γιατί έβαλα και άλλες κάρτες και συμπεριφέρθηκε ακριβώς το ίδιο. Τώρα είμαι αναγκασμένος να το πάω στην NOKIA και να πληρώσω για υποβάθμιση. Γι αυτό καλό είναι να προσέχουμε με τις αναβάθμισης.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά την αναβάθμιση από Ν73 σε N73ME παρατήρησα ότι όταν το βρίσκομαι σε κάλυψη 3G και δέχομαι κλήση είτε κάνω κλήση το τηλέφωνο ταυτόχρονα με την κλήση έχει και ανταλλαγή δεδομένων. Αυτό επιβεβαιώθηκε και όταν έλαβα τον λογαριασμό. Πρόβλημα κάρτας δεν ήταν γιατί έβαλα και άλλες κάρτες και συμπεριφέρθηκε ακριβώς το ίδιο. Τώρα είμαι αναγκασμένος να το πάω στην NOKIA και να πληρώσω για υποβάθμιση. Γι αυτό καλό είναι να προσέχουμε με τις αναβάθμισης.

 

Noμίζω πως δεν μπορείς να "γυρίσεις" σε παλαιότερη έκδοση :worry:

 

Ρε παιδια να ρωτησω κατι?

 

Απο στιβαροτητα το κινητο πως τα παει?

 

Εννοω τριζει καθολου οταν το εχεις στα χερια σου και πιεζεις πχ την πισω πλευρα του?

 

Ειδικα το μετακινουμενο καλυμμα του φωτογραφικου φακου με κανει να ανησυχω οτι θα τριζει αρκετα.

 

Έχω πιάσει στα χέρια μου αρκετά Ν73. Η αλήθεια είναι πως είναι καθαρά θέμα τύχης. Μπορεί να πετύχεις κομμάτι που το καπάκι σφίγγει καλά με το σώμα του κινητού και δεν ακούγεται τίποτα ή να βρεις κάποιο που εξ' αρχής είναι χαλαρό. Πάντως δεν είναι κάτι που η Nokia θα δεχτεί ως ελλατωματικό ;)

Link to comment
Share on other sites

Noμίζω πως δεν μπορείς να "γυρίσεις" σε παλαιότερη έκδοση :worry:

Μέσω της Nokia γίνεται.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μέσω της Nokia γίνεται.;)

 

Μηπως κανεις λαθος;Επιστροφη σε προηγουμενη εκδοση δεν γινεται ουτε απο nokia.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πρώτη φορά ακούω για δυνατότητα υποβάθμισης. :confused:

Από ό,τι ήξερα μέχρι τώρα αυτό δε γίνεται ούτε στα Nokia shops.

Και όχι γιατί δεν μπορούν, αλλά μάλλον γιατί είναι πολιτική της Nokia αυτό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως κανεις λαθος;Επιστροφη σε προηγουμενη εκδοση δεν γινεται ουτε απο nokia.

 

Κι εγώ πρώτη φορά ακούω για δυνατότητα υποβάθμισης. :confused:

Από ό,τι ήξερα μέχρι τώρα αυτό δε γίνεται ούτε στα Nokia shops.

Και όχι γιατί δεν μπορούν, αλλά μάλλον γιατί είναι πολιτική της Nokia αυτό.

Σε 6670 ενός φίλου έχει γίνει ρε παιδιά, το είδα με τα μάτια μου.:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε 6670 ενός φίλου έχει γίνει ρε παιδιά, το είδα με τα μάτια μου.:ninja:

 

Πιστεύω πως κάτι τέτοιο δεν υποστηρίζεται επίσημα από τη Nokia :worry:

Link to comment
Share on other sites

με τo joystic εχουν εμφανιστη προβληματα σαν τα ericsson η ειναι οκ?λεω να το παρω τωρα που επεσε η τιμη:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το ν73 ΜΕ με κατι επιδοτησεις τωρα που επεσε η τιμη και μου βγηκε 235 ευρο , καθολου ασχημα . Δεν το εχω ψαξει πολυ αλλα αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η αυτονομια , προσπαθησα να τελειωσω την μπαταρια με οση ενεργεια ειχε μεσα ωστε να κανω την πρωτη φορτιση και ζοριστικα για να την τελειωσω..

 

anyway , ενα προβληματακι που εχω ειναι οτι ενω περασα ολα τα μηνηματα μου + τηλεφ καταλογο απο το παλιο μου κινητο ( nokia 7370 ) μεσω USB pc suite ktl , στα εισερχομενα και στα εξερχομενα ενω τα περασε κανονικα δεν μου εμφανιζει το ονομα του αποστολεα παρα μονο το νουμερο. πρεπει να πειραξω κατι ? ο Τηλ καταλαγος ειναι μπαμ.. Στο μενυ Αλλο στα μηνυματα εχω βαλει μνημη σε χρηση "Καρτα Μνημης" , αλλα δεν νομιζω να παιζει ρολο γιατι και Μνημη Τηλεφωνου που εβαλα παλι μονο τα νουμερα μου δειχνει..

"kicked by console"
Link to comment
Share on other sites

με τo joystic εχουν εμφανιστη προβληματα σαν τα ericsson η ειναι οκ?λεω να το παρω τωρα που επεσε η τιμη:)

 

Με σωστή χρήση δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, ούτε από μηχανικής άποψης, ούτε να ανησυχείς μήπως ξεβάψει το χρώμα του.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός Ν73 ΜΕ.

Μπορώ τους ήχους του κινητού να τους μεταφέρω με bluetooth σε άλλη συσκευή?Και εαν ναι ,ποια η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω.

 

Ευχαριστώ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός Ν73 ΜΕ.

Μπορώ τους ήχους του κινητού να τους μεταφέρω με bluetooth σε άλλη συσκευή?Και εαν ναι ,ποια η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω.

 

Ευχαριστώ !!!!

 

Αν αναφέρεσαι στους ήχους που αποθήκευσες εσύ, με τη διαχείρηση αρχείων πηγαίνεις στο φάκελο όπου τον αποθήκευσες και μετά: Επιλογές > Αποστολή > Μέσω Bluetooth.

 

Αν αναφέρεσαι στους γνήσιους ήχους της Nokia που είναι αποθηκευμένοι στη ROM, πρέπει να χρησιμοποιήσεις μια τρίτη εφαρμογή (πχ X-plore). Οι ήχοι βρίσκονται στη θέση: Z\Data\Sounds\Digital.

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στους γνήσιους ήχους της Nokia που είναι αποθηκευμένοι στη ROM, πρέπει να χρησιμοποιήσεις μια τρίτη εφαρμογή (πχ X-plore). Οι ήχοι βρίσκονται στη θέση: Z\Data\Sounds\Digital.
Σε αυτούς αναφέρομαι.

Πρέπει να χρησιμοποιήσω κάποιο πρόγραμμα εκτός κινητού?

Η θέση που αναφέρεις(Z\Data\Sounds\Digital)πως βρίσκεται στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Έχω πιάσει στα χέρια μου αρκετά Ν73. Η αλήθεια είναι πως είναι καθαρά θέμα τύχης. Μπορεί να πετύχεις κομμάτι που το καπάκι σφίγγει καλά με το σώμα του κινητού και δεν ακούγεται τίποτα ή να βρεις κάποιο που εξ' αρχής είναι χαλαρό. Πάντως δεν είναι κάτι που η Nokia θα δεχτεί ως ελλατωματικό ;)

 

Ωραια, ας παραφρασω την ερωτηση μου, ανεξαρτητως του κινητου πισω μερους, πως ειναι η στιβαροτητα του κινητου?Τριζει γενικα?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update από το internet. Είχα μία παλιά έκδοση (3 κάτι) και τώρα μου έβαλε 4 και κάτι. Άρα νομίζω πως δεν έχει νόημα να κάνω hard format ή κάνω λάθος;

Δεν το ειπες απο την αρχη αυτο...

Κανε hard format στο hands free σου εαν διαβασεις στης οδηγιες γραφει με πιο συνδυασμο πληκτρον γινετε και εαν δεν στρωση τοτε κανε hard format στην συσκευη σου ποτε δεν ξερεις.... :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτούς αναφέρομαι.

Πρέπει να χρησιμοποιήσω κάποιο πρόγραμμα εκτός κινητού?

Η θέση που αναφέρεις(Z\Data\Sounds\Digital)πως βρίσκεται στο κινητό?

 

Ναι για να στέλνεις τους ήχους του κινητού θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει έναν file explorer που να έχει πρόσβαση στη μνήμη του λειτουργικού συστήματος.

Ένας από τους καλύτερους είναι ο X-plore. Τον κατεβάζεις από εδώ.

 

Edit: Θα πρέπει πρώτα να το υπογράψεις. Για το πώς υπογράφουμε δες εδώ τον οδηγό μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, ας παραφρασω την ερωτηση μου, ανεξαρτητως του κινητου πισω μερους, πως ειναι η στιβαροτητα του κινητου?Τριζει γενικα?

 

Όχι, έχει καλή ποιότητα κατασκευής :)

 

Ναι για να στέλνεις τους ήχους του κινητού θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει έναν file explorer που να έχει πρόσβαση στη μνήμη του λειτουργικού συστήματος.

Ένας από τους καλύτερους είναι ο X-plore. Τον κατεβάζεις από εδώ.

 

Edit: Θα πρέπει πρώτα να το υπογράψεις. Για το πώς υπογράφουμε δες εδώ τον οδηγό μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

 

Καλύτερα κατέβασε αυτή την έκδοση (1.13). Ούτε signing, ούτε τίποτα :) Διάβασε μόνον το "Readme" πρώτα ;)

 

http://rapidshare.com/files/72216309/X-Plore_1.13___******.rar.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι για να στέλνεις τους ήχους του κινητού θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει έναν file explorer που να έχει πρόσβαση στη μνήμη του λειτουργικού συστήματος.

Ένας από τους καλύτερους είναι ο X-plore. Τον κατεβάζεις από εδώ.

 

Edit: Θα πρέπει πρώτα να το υπογράψεις. Για το πώς υπογράφουμε δες εδώ τον οδηγό μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

Ευχαριστώ πολύ,αλλά όλα αυτά μου φαίνονται λίγο κινέζικα :wacko:.

Ας μείνει η γυναίκα μου χωρίς τον ήχο από το Nokia μου :D.

 

Ελπίζω κάποια στιγμή να έχω χρόνο και υπομονή και να κάνω πράξη αυτά που αναφέρεις.

 

Ευχαριστώ και πάλι ;)

 

 

Καλύτερα κατέβασε αυτή την έκδοση (1.13). Ούτε signing, ούτε τίποτα :) Διάβασε μόνον το "Readme" πρώτα ;)

 

http://rapidshare.com/files/72216309/X-Plore_1.13___******.rar.html

Το αρχείο αυτό rar από που το κατεβάζω?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ,αλλά όλα αυτά μου φαίνονται λίγο κινέζικα :wacko:.

Ας μείνει η γυναίκα μου χωρίς τον ήχο από το Nokia μου :D.

 

Ελπίζω κάποια στιγμή να έχω χρόνο και υπομονή και να κάνω πράξη αυτά που αναφέρεις.

 

Ευχαριστώ και πάλι ;)

 

Διάβασε το αμέσως προηγούμενο μήνυμά μου και κατέβασε την εφαρμογή από το link που σου έδωσα. Δεν υπάρχει πιο εύκολο πράγμα στο να το εγκαταστήσεις. Αν θέλεις μετάφραση από τα αγγλικά, εδώ είμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο αυτό rar από που το κατεβάζω?

 

Μάρκαρε με το ποντίκι όλη τη διεύθυνση που σου έστειλα και αντέγραψέ τη (δεξί κλικ, "Αντιγραφή").

 

Κάνε επικόλληση επάνω, στη γραμμή διευθύνσεων και θα μπεις στο site του Rapidshare με το σχετικό αρχείο. Έχεις χρησιμοποιήσει άλλη φορά τέτοια διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Ας μείνει η γυναίκα μου χωρίς τον ήχο από το Nokia μου :D.

Eιναι απλα τα πραγματα και το μονο που πρεπει να κανεις ειναι εγκατασταση στο κινητο σου ενα file man που δεν χρειαζετε sign..

 

Eαν θελεις ενα ηχο μεσα απο το Ζ γραψε εδω πιον ηχο θελεις και σηγουρα θα σου τον ανεβασει καποιος :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα κατέβασε αυτή την έκδοση (1.13). Ούτε signing, ούτε τίποτα :) Διάβασε μόνον το "Readme" πρώτα ;)

 

http://rapidshare.com/files/72216309/X-Plore_1.13___******.rar.html

 

Καλύτερα…:), απλά όπου έχει η διεύθυνση * βέλε τη λέξη k e y g e n χωρίς τα κενά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...