Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους.

Εχω προβλημα μεγαλο.

Δοκιμασα χθες να κανω αναβαθμηση στο Ν73 και αφου περασε μια ωρα,

κανονικος χρονος αναβαθμησης 15 λεπτα,το εβγαλα και τωρα ειναι μαυρο.

Δεν ανοιγει,δεν κανει τιποτα.Ειναι Νεκρο.

Υπαρχει τροπος να το ζωντανεψω,η πρεπει να το παω σε Nokia Shop?

Ας απαντηση καποιος παρακαλω.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους.

Εχω προβλημα μεγαλο.

Δοκιμασα χθες να κανω αναβαθμηση στο Ν73 και αφου περασε μια ωρα,

κανονικος χρονος αναβαθμησης 15 λεπτα,το εβγαλα και τωρα ειναι μαυρο.

Δεν ανοιγει,δεν κανει τιποτα.Ειναι Νεκρο.

Υπαρχει τροπος να το ζωντανεψω,η πρεπει να το παω σε Nokia Shop?

Ας απαντηση καποιος παρακαλω.

Ευχαριστω.

 

Δοκίμασε να βγάλεις τη μπαταρία και μετά από 5-10 δευτερόλεπτα προσπάθησε να το ξαναανοίξεις.

Αν δεν ανοίγει πάλι, δοκίμασε να του κάνεις format, με το γνωστό τρόπο:

Με πατημένα τα πλήκτρα <*>, <3> και <πράσινο ακουστικό>, πάτησε το power της συσκευής για να bootάρει το τηλέφωνο.

 

Αν δε γίνει και πάλι τίποτα, τότε αναγκαστικά θα πας το τηλέφωνο σε Nokia shop.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν η μνήμη του τηλέφωνου παραείναι φορτωμένη, καθυστερεί περισσότερο το κινητό?

Nαι.. Οσο λιγοτερα τοσο το καλυτερο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978020&product=1072412

 

paidia skeftomai na to paro gia to music edition. exei kaneis kamia empireia me to sygekrimeno?? pos sas fainetai?? einai to proto bluetooth pou agorazo

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978020&product=1072412

 

paidia skeftomai na to paro gia to music edition. exei kaneis kamia empireia me to sygekrimeno?? pos sas fainetai?? einai to proto bluetooth pou agorazo

Καλό είναι για τα συγκεκριμένα λεφτά. Το έχω εδώ και λίγους μήνες και δεν έχω κάποιο παραπάπονο. Κυριώς το χρησιμοποιώ όταν οδηγώ, έχει καλή εφαρμογή στο αυτί, είναι σταθερό στην σύνδεση του με το τηλέφωνο (Ν95 έχω) και από πλευρά απόδοσης μπαταρίας είναι έντάξει, κρατάει 4-5 μέρες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχω ελευθερη μνημη κινιτου 21,1mb,και στην καρτα ελευθερο χωρο 200mb.Εκανα format την καρτα επειδη κολλαγεσε μηνυματα,μενου,και αλλου και εκανα τα mp3, mp3 pro και ειχα ελευθερα 400mb και παλι κόλλαγε.εβγαλα την καρτα και ξανανοιξα το κινητο και μου φαινεται πωσ παει κανονικα.Να φταιει η καρτα?να φταιει οτι ειναι FAT και οχι FAT32?I NEED SOME HELP !!!!!! PLZ !!!!!!Το πηρα 31/12/07 απο καταστημα Vodafone(καραισκακη)και δεν του κανει κανενα τιποτα,ουτε update ουτε τιποτα αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Ποιό έχεις?Το music edition??

Αν ναι,και αν έχεις μέσα την εργοστασιακή κάρτα μνήμης καλύτερα να πάρεις μια άλλη.

Μάλλον αυτή το προκαλεί.

Link to comment
Share on other sites

Επισης κανε την καρτα σου μια φορα format μεσα απο το κινητο σου μπορει να στρωσει :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το ν73 music edition. Εχει περασει πολυς καιρος απο την τελευταια μου επαφη με symbian κινητο, απο το SX1 της siemens! Ετσι θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις..

 

1) Η μπαταρια ποσο κραταει;

2) Ειναι σταθερο το λειτουργικο; Γιατι θυμαμαι το SX1 να κανει restart μερικες φορες απο μονο του.

3) Ειναι η καλυτερη επιλογη, αν θελει κανεις ενα κινητο με symbian σε σχετικα καλη τιμη; Γιατι τα Ν95 κ Ν82 ξεφευγουν πολυ.

4) Ποια τα μειονεκτηματα του;

5) Ποια τα προτερηματα του;

6) Υπαρχει καποιο 3rd party προγραμμα για Gps;

Οποιος εχει τον χρονο ας απαντησει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Για επιλογη συσκευης συγκρισεις κ.τ.λ.π. υπαρχει αναλογη ενοτητα καλυτερα ρωτησε εκει :)

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το ν73 music edition. Εχει περασει πολυς καιρος απο την τελευταια μου επαφη με symbian κινητο, απο το SX1 της siemens! Ετσι θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις..

 

1) Η μπαταρια ποσο κραταει;

Ανάλογα με τη χρήση. Αλλά ένα είναι σίγουρο. Στον τομέα αυτό είναι απο τα καλύτερα στο είδος του.

2) Ειναι σταθερο το λειτουργικο; Γιατι θυμαμαι το SX1 να κανει restart μερικες φορες απο μονο του.

Από μόνο του δεν κάνει restart. Στην αρχή έκανε πού και πού αλλά μετά από τόσες αναβαθμίσεις είναι πια πάρα πολύ σταθερό. Αν συμβεί κάτι τέτοιο τότε φταίνε οι κακογραμμένες εφαρμογές.

3) Ειναι η καλυτερη επιλογη, αν θελει κανεις ενα κινητο με symbian σε σχετικα καλη τιμη; Γιατι τα Ν95 κ Ν82 ξεφευγουν πολυ.

Δεν παρα κολούθησα τα νέα φτηνά μοντέλα. Κάνε μια σύγκριση με αυτά, αλλά από όσα ξέρω η τιμή είναι πολύ καλή συγκριτικά με αυτά που προσφέρει. Όταν είχε πρωτοβγεί έκανε πάνω από 500 €.

4) Ποια τα μειονεκτηματα του;

Δεν βρίσκω κάποια ιδιαίτερα ενοχλητικά. Το SAR ίσως που είναι κάπως υψηλό.

5) Ποια τα προτερηματα του;
Η τιμή του γι' αυτά που προσφέρει.

6) Υπαρχει καποιο 3rd party προγραμμα για Gps;

Πολλά. Για Ελλάδα, εκτός από τους χάρτες της Nokia, κορυφαίο είναι το Garmin με την καλύτερη κάλυψη, καθώς και το Sygic.

Οποιος εχει τον χρονο ας απαντησει.

 

Είχα λίγο χρόνο. :)

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Περικαλώ. :D

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ελευθερη μνημη κινιτου 21,1mb,και στην καρτα ελευθερο χωρο 200mb.Εκανα format την καρτα επειδη κολλαγεσε μηνυματα,μενου,και αλλου και εκανα τα mp3, mp3 pro και ειχα ελευθερα 400mb και παλι κόλλαγε.εβγαλα την καρτα και ξανανοιξα το κινητο και μου φαινεται πωσ παει κανονικα.Να φταιει η καρτα?να φταιει οτι ειναι FAT και οχι FAT32?I NEED SOME HELP !!!!!! PLZ !!!!!!Το πηρα 31/12/07 απο καταστημα Vodafone(καραισκακη)και δεν του κανει κανενα τιποτα,ουτε update ουτε τιποτα αλλο.

 

Ποιό έχεις?Το music edition??

Αν ναι,και αν έχεις μέσα την εργοστασιακή κάρτα μνήμης καλύτερα να πάρεις μια άλλη.

Μάλλον αυτή το προκαλεί.

 

θελετε να πειτε πως ειναι προβληματικη η καρτα;

Link to comment
Share on other sites

Ποιό έχεις?Το music edition??

Αν ναι,και αν έχεις μέσα την εργοστασιακή κάρτα μνήμης καλύτερα να πάρεις μια άλλη.

Μάλλον αυτή το προκαλεί.

Nαι το ME έχω με την καρτα που ειχε μεσα.

 

Επισης κανε την καρτα σου μια φορα format μεσα απο το κινητο σου μπορει να στρωσει :)

 

Πως κανω φορματ μεσα απτο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Πως κανω φορματ μεσα απτο κινητο?

Θα πας στο μενού στο οποίο έχεις το εικονίδιο Μνήμη και μετά θα πατήσεις Επιλογές και ύστερα Μορφ/ση κάρτας μνήμης. Πριν κάνεις format την κάρτα κράτησε ό,τι αρχεία θες, γιατί θα σβηστούν όλα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μου πεί πως θα του "περάσω" την ελληνική γλώσσα μέσα???

 

Μου το φέρανε απ΄έξω και έχει 7-8 γλώσσες μέσα αλλά όχι την ελληνική!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μου πεί πως θα του "περάσω" την ελληνική γλώσσα μέσα???

 

Μου το φέρανε απ΄έξω και έχει 7-8 γλώσσες μέσα αλλά όχι την ελληνική!!!

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε S60 Platform FAQ: ερώτηση Νο9

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσατε να μου πειτε αν γινεται να ρυθμιζω την ενταση ηχου στα παιχνιδια και οχι απλα να την απενεργοποιω; Πιο απλα, οταν παιζω παιχνιδι ο ηχος ειναι σε σταθερη σταθμη, τις περισσοτερες φορες ενοχλητικος, και η μονη δυνατοτητα ειναι στην εναρξη της εφαρμογης να επιλεγω ενεργοποιηση ή οχι του ηχου. Αυτο γινεται σε ολα τα ν73 ή το δικο μου εχει προβλημα; Να σημειωθει οτι συμβαινει μονο στα παιχνιδια και οχι σε αναπαραγωγη αρχειων ηχου και βιντεο ενω καμμια αναβαθμιση δε διορθωσε το κακο. Παντως σε αλλα κινητα πχ.νοκια 6280, se k750i, sam.u600 που εχω δοκιμασει, το πληκτρο της φωνης ρυθμιζει κανονικα πανω κατω την ενταση σε ολες τις περιπτωσεις
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσατε να μου πειτε αν γινεται να ρυθμιζω την ενταση ηχου στα παιχνιδια και οχι απλα να την απενεργοποιω; Πιο απλα, οταν παιζω παιχνιδι ο ηχος ειναι σε σταθερη σταθμη, τις περισσοτερες φορες ενοχλητικος, και η μονη δυνατοτητα ειναι στην εναρξη της εφαρμογης να επιλεγω ενεργοποιηση ή οχι του ηχου. Αυτο γινεται σε ολα τα ν73 ή το δικο μου εχει προβλημα; Να σημειωθει οτι συμβαινει μονο στα παιχνιδια και οχι σε αναπαραγωγη αρχειων ηχου και βιντεο ενω καμμια αναβαθμιση δε διορθωσε το κακο. Παντως σε αλλα κινητα πχ.νοκια 6280, se k750i, sam.u600 που εχω δοκιμασει, το πληκτρο της φωνης ρυθμιζει κανονικα πανω κατω την ενταση σε ολες τις περιπτωσεις

Kαλωσόρισες κατ' αρχήν στην κοινότητα του myphone και καλό Πάσχα!:)

 

Δυστυχώς αυτό είναι ένα διαπιστωμένο ενοχλητικό σφάλμα στα παιγνίδια της 3rd edition που παρά τις πολλές αναβαθμίσεις δεν έχει αλλάξει κάτι, τουλάχιστον ακόμα...Σε άλλες εκδόσεις δεν υφίσταται και δεν γνωρίζω γιατί συμβαίνει εδώ...Μέχρι και αν βελτιωθεί υπομονή, χρήση και χρήση αθόρυβου όταν ενοχλεί....:(

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να βαλω στην ταπετσαρια (Ν73) μια φωτογραφια σε πληρη οθονη με οποιοδηποτε theme κι αν εχω??εχω κατεβασει το Carbide ui αλλα δεν υποστηριζει θεματα τυπου *.sis και ειναι πολυ μπερδεμα.ευχαριστω καλο Πασχα σε ολους
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να βαλω στην ταπετσαρια (Ν73) μια φωτογραφια σε πληρη οθονη με οποιοδηποτε theme κι αν εχω??εχω κατεβασει το Carbide ui αλλα δεν υποστηριζει θεματα τυπου *.sis και ειναι πολυ μπερδεμα.ευχαριστω καλο Πασχα σε ολους

 

Βαλε το theme DIY.Με αυτο δημιουργεις θεματα μεσα απο το κινητο σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το theme DIY.Με αυτο δημιουργεις θεματα μεσα απο το κινητο σου.
Ναι το εχω αυτο αλλα δεν μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα.μπορεις μεν να βαλεις μια φωτογραφια σε πληρη οθονη αλλα οι δυνατοτητες σε αλλα πραγματα ειναι περιορισμενες.δεν υπαρχει καποιο προγραμμα που να επεξεργαζεται και θεματα*.sis ?
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...