Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα πρόβλημα με το QuickOffice v4.0.19.2 στο κινητό (Ε51). Αφού τα κάνω unsigned τα δύο αρχεία που έχει, τα περνάω μια χαρά στο κινητό και μετά πάω στο QuickOffice στο οποίο μου βγάζει 4 επιλογές: Phone Memory, Memory Card, Recent Documents, Quickmanager, όποιο από αυτά και να πατήσω δεν ανοίγει, ενώ όταν πάω στο options κάπου λέει Enter unlock code, βάζω και στα τέσσερα: 12345 και μου γράφει Features succesfully unlocked, αλλά όταν πάω να ανοίξω κάποιο από αυτά, πάλι δεν ανταποκρίνεται, δεν ανοίγει τίποτα. Καμιά ιδέα; Τουλάχιστον αν ξέρει κάποιος, ας μου πει πως να το κάνω όπως ήταν αρχικά, γιατί τώρα δεν μπορώ καν να ανοίξω τα αρχεία μου, δεν μπορώ καν τα δω...

 

Το ξέρω ότι έχω γίνει κι εγώ ενοχλητικός, αλλά ψάχνομαι σαν τρελλός να βρω μια λύση γιατί το χρειάζομαι και δεν μπορώ να βρω με τίποτα... Όποιος μπορεί, ας βοηθήσει παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απεγκατέστησέ το και ξαναπέρνα το απο την αρχή. Αν αντιμετωπίζεις πάλι τα ίδια προβλήματα, ψάξε στο xxxxxxxxxxx για κάποια άλλη έκδοση του προγράμματος. Αν και πάλι δε βγάζεις άκρη, πέτα το και βάλε το officesuite.
Link to comment
Share on other sites

σημερα το smartmovie(3.41) μου κανει νουμερα παιζει 5-6sec και μου πεταει programm damaged ακομα και μετα απο uninstall/install το εχει αντιμετωπισει κανενας?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα: Έβαλα το irRemote κανονικά σύμφωνα με τις οδηγίες και μόλις το ανοίγω μου λέει: irRemote: Τέλος χρόνου δέσμης σύνδεσης.Ελέγξτε τις ρυθμίσεις σύνδεσης.

 

Τι κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Eχει βγει η 1.4.2 δοκιμασε με αυτη? :)

 

Υπενθυμίζω ότι για να τρέξουν οι εφαρμογές που βασίζονται στην python, πρέπει η εφαρμογή να εγκατασταθεί στο ίδιο αποθηκευτικό μέσον με αυτό που εγκαταστάθηκε η python. Δεν μπορεί π.χ. η python να είναι εγκαταστημένη στη μνήμη τηλεφώνου και η εφαρμογή στην κάρτα μνήμης.

Αυτό ίσχυε για το MobiLex και υποθέτω ισχύει για όλες τις εφαρμογές python.

Απεγκατέστησα την προηγούμενη έκδοση και έβαλα την καινούργια....mp3 editor kai python είναι εγκατεστημένα και τα δύο στην κάρτα μνήμης....Απεγκατέστησα και ξαναεγκαέστησα (για τον φόβο των Ιουδαίων) το mp3 editor....Τελικά πατάω το μπ3editor και πάλι δεν μου ανοίγει....Μήπως πρέπει να το βάλω μέσα σε κάποιο φάκελο; Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου ανοίγει και είναι ένα πολύ χρήσιμο mobile προγραμματάκι....:(:(

 

Πράκληση προς leftezi...: Φίλε μου θέλω η ερμηνεία στο λεξικό να έχει μικρότερους χαρακτήρες...Μήπως μπορείς να μου δώσεις το κατάλληλο αρχειάκι έτοιμο να το περάσω στο λεξικό; Ευχαριστώ....:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει καποιος που μπορω ναβρω το handy weather μαζι με serial number. Ευχαριστω πολυ.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει καποιος που μπορω ναβρω το handy weather μαζι με serial number. Ευχαριστω πολυ.

Δεν έχει νόημα φίλε μου, διότι για να κατεβάσεις τις τελευταίες προγνώσεις απαιτεί σύνδεση με τον server, οπότε... καταλαβαίνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει καποιος που μπορω ναβρω το handy weather μαζι με serial number. Ευχαριστω πολυ.

 

Απο εδω μονο :rolleyes:

http://nokia-n95-software.epocware.com/Handy_Weather/articles/Download_area_for_Handy_Weather.html

Αν σου αρεσει η εφαρμογη ,την αγοραζεις ,οπως εχουν κανει αρκετοι απο εμας :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το μονο που δεν υπαρχει απο τα handy τα αλλα φανταζομαι υπαρχουν.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια καινουργεια εφαρμογη για τηλεκοντρολ? και απο που μπορω να το βρω ωστε να δουλευει σιγουρα! ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια καινουργεια εφαρμογη για τηλεκοντρολ? και απο που μπορω να το βρω ωστε να δουλευει σιγουρα! ευχαριστω

 

Υπάρχει αυτή, Psiloc irremote, και μπορείς να την βρεις με μια βόλτα από τα γνωστά μέρη.. ;)

xxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτή, Psiloc irremote, και μπορείς να την βρεις με μια βόλτα από τα γνωστά μέρη.. ;)

xxxxxxxxxxxxxx

 

το εχω δοκιμασει και δεν δουλευει τιποτα αλλο που να δουλευει??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο Ν95 8GB μερικά θέματα που έχω εγκαταστήσει δε τα εμφανίζει στη διαχείριση εφαρμογών ώστε να μπορώ να τα βγάλω από το τηλέφωνο. Ούτε από τα θέματα μπορώ να τα βγάλω, πως βγαίνουν?

 

Επίσης αν ξέρει κανείς να μου πει για το irremote που ρώτησα και στην προηγούμενη σελίδα που το έβαλα κανονικά σύμφωνα με τις οδηγίες και μόλις το ανοίγω μου λέει: irRemote: Τέλος χρόνου δέσμης σύνδεσης.Ελέγξτε τις ρυθμίσεις σύνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο Ν95 8GB μερικά θέματα που έχω εγκαταστήσει δε τα εμφανίζει στη διαχείριση εφαρμογών ώστε να μπορώ να τα βγάλω από το τηλέφωνο. Ούτε από τα θέματα μπορώ να τα βγάλω, πως βγαίνουν?

 

Aπό την κάρτα μνήμης (μέσω Card Reader ή σύνδεσης USB με Η/Υ για μεταφορά δεδομένων), πηγαίνεις στο φάκελο private > 10207114 > import. Εκεί θα βρεις φακέλους με όλα τα θέματα που έχεις εγκατεστημένα και διαγράφεις αυτό που θέλεις.. Είναι κρυφός φάκελος, οπότε θα πρέπει να έχεις επιλέξει στα Windows την εμφάνιση των... κρυφών αρχείων.

Επίσης κάποιοι λένε ότι καλό θα είναι να επέμβετε και σε ένα ακόμη σημείο, στο φάκελο sys\install\sisregistry\a0000eb\ και να διαγράψετε τα σχετικά αρχεία.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά έχω επιλέξει στα windows show hidden files and folders και το show system files και πάλι δε βλέπω αυτόν τον φάκελο που μου είπες..
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατέστησέ το και ξαναπέρνα το απο την αρχή. Αν αντιμετωπίζεις πάλι τα ίδια προβλήματα, ψάξε στο xxxxxxxxxxxx για κάποια άλλη έκδοση του προγράμματος. Αν και πάλι δε βγάζεις άκρη, πέτα το και βάλε το officesuite.

 

Δεν μπορώ να το απεγκαταστήσω, δεν έχει επιλογή remove, και στο application manager που πάω, δεν έχει κανένα αρχείο που να έχει σχέση με το quickoffice, κανένα... Ούτε να το σβήσω μπορώ.

Αν εγκαταστήσω απευθείας το officesuit, χωρίς να πετάξω το quickoffice (αφού δεν μπορώ), πειράζει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το απεγκαταστήσω, δεν έχει επιλογή remove, και στο application manager που πάω, δεν έχει κανένα αρχείο που να έχει σχέση με το quickoffice, κανένα... Ούτε να το σβήσω μπορώ.

Αν εγκαταστήσω απευθείας το officesuit, χωρίς να πετάξω το quickoffice (αφού δεν μπορώ), πειράζει;

 

οχι δεν θα εχεις κανενα προβλημα , θα εχεις και το quickoffice και το office suite σαν 2 ξεχωριστες εφαρμογες

ck
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά έχω επιλέξει στα windows show hidden files and folders και το show system files και πάλι δε βλέπω αυτόν τον φάκελο που μου είπες..

Αν έχεις συνδέσει το κινητό με τον υπολογιστή μέσω του καλωδίου σε λειτουργία "PC Suite", είναι λογικό να μην τον εμφανίζει.

Θα πρέπει να επιλέξεις τη λειτουργία "Μεταφορά αρχείων".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στο γνωστό μαγαζί έχει βγει αυτό iSkoot_s60v3_1_1_59 γνωρίζουμε τις ρυθμίσεις που πρέπει να γίνουν. Βάζουμε ένα λογαριασμό που έχουμε στο skype στο user name και γίνεται σύνδεση αλλά μετά χρειάζεται να κάνουμε κάτι ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πειραματισμούς και μετά από την ιδέα που μου έδωσε ένας φίλος πιο πάνω κατάφερα να εμφανίσω τους ελληνικούς χαρακτήρες στα mp3 τραγούδια.

 

1) Στα "Εργαλεία"->"Ρυθμίσεις"->"Σύνδεση"->"USB" επιλέγουμε στην "ερωτ. κατά την σύνδ."=ναι έτσι ώστε κατά την σύνδεση με το καλώδιο όταν θα ρωτάει για το είδος της σύνδεσης εμείς θα επιλέγουμε "Αναπ. πολυμέσων".

 

2) Ανοίγουμε τον Windows Media Player και επιλέγουμε "συγχρονισμό" και στο παράθυρο που θα εμφανιστεί μεταφέρουμε τις λίστες αναπαραγωγής των τραγουδιών ή απλά μεμονωμένα τα τραγούδια. Ο συγχρονισμός μπορεί να είναι είτε αυτόματος είτε μη αυτόματος.

 

Τα τραγούδια εμφανίζονται με ελληνικούς χαρακτήρες τόσο οι τίτλοι όσο και οι υπόλοιπες πληροφορίες.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε Itchrist86. Αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει και για το irremote..
Link to comment
Share on other sites

Πράκληση προς leftezi...: Φίλε μου θέλω η ερμηνεία στο λεξικό να έχει μικρότερους χαρακτήρες...Μήπως μπορείς να μου δώσεις το κατάλληλο αρχειάκι έτοιμο να το περάσω στο λεξικό; Ευχαριστώ....:)

 

Δεν την έφτιαξα εγώ την εφαρμογή, φίλε μου αλλά το μέλος porfyras. Δεν έχω τέτοιο αρχειάκι για μικρότερα γράμματα, άσε που προτιμώ τα μεγαλύτερα λόγω ηλικίας. :p

 

Πάντως υπάρχει τρόπος για αλλαγή γραμματοσειράς αλλά σου "δεσμεύει" την κάρτα μνήμης και δεν μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις σε προφίλ "Μαζική αποθήκευση". Αναφέρεται στο παλιό θέμα για τις εφαρμογές S60 αλλά θέλει πολύ ψάξιμο και δεν ευκαιρώ. Κάνε ένα search για "γραμματοσειρά" στο παλιό θέμα αν σε ενδιαφέρει πάρα πολύ.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

καλημερα.μηπως υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορω να σωζω σελιδες html και να τις διαβαζω αργοτερα στο ν80 μου offline?το ηθελα πολυ καιρο αυτο...ευχαριστω.

 

ακυρο το βρηκα....δε βρηκα εφαρμογη αλλα τις ανοιγει ο browser του κινητου....η σελιδα του myphone παντως δε διαβαζεται απο ν80 ετσι....θελει μεγαλη υπομονη.....τεσπα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...