Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έβαλα μόνο το αρχείο .jar που έχει και λειτουργεί μια χαρά, το .jad εκτός του ότι δεν το έβαλα καθόλου, δεν μου το αναγνωρίζει, το έχει ως άγνωστο αρχείο στο pc. Μήπως κάνω κάτι λάθος;

Jar = Java Archive = ειναι το εκτελεσιμο συμπιεσμενο αρχειο της Java. Τα Jar τρεχουν σε ολα τα λειτουργικά, ειτε ειναι Series 40/60/MS κλπ...

Jad = Java Application Descriptor = Μικρο και της περισσοτερες φορες αχρηστο αρχειο, που δειχνει στο Jar που να εγκατασταθει και πως.

Και τα Series 40 δεν χρειαζονται τα Jad πολλες φορες. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ έλαβα τις "Εορτές" με E-mail. Την εγκατάσταση την έκανα από το PC Suite με την "Εγκατάσταση εφαρμογών".

 

Σαν το "Εορτολόγιο" είναι. Το ωραίο εδώ όμως είναι ότι έχεις άμεση πρόσβαση με ένα πάτημα ενός αριθμητικού πλήκτρου στην κατηγορία που θέλεις να δεις. Επίσης μου άρεσε που αντί για "άυριο" "μεθαύριο" κτλ. γράφει τη μέρα της εβδομάδας "Δευτέρα" "Τρίτη" κτλ.

 

Από design όμως είναι χάλια. Εκτός από τα εικονίδια που δεν βλέπονται, σε μπερδεύουν κιόλας γιατί δεν ακολουθούν τη διάταξη του πληκτρολογίου (έχει 2 σε κάθε σειρά). Τα αριθμητικά πλήκτρα, ως γνωστόν, είναι 3 σε κάθε σειρά και εύκολα πατάς άλλο αντ' άλλου.

Αν έβαζαν τρία εικονίδια σε κάθε σειρά θα ήταν πολύ πιο εργονομικό και θα υπήρχε και χώρος από κάτω π.χ. για διαφήμιση της εταιρίας.

 

Λεπτομέρεια θα μου πεις αλλά υποθέτω ότι δεν είναι δύσκολο να διορθωθεί.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

@leftezi το εορτολογιο που λες μεχρι ποτε ειναι ενημερωμενο - ποια χρονολογια? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@leftezi το εορτολογιο που λες μεχρι ποτε ειναι ενημερωμενο - ποια χρονολογια? :)

 

Ιδέα δεν έχω. Πάντως μόλις έβαλα και στα δύο το 2050 και έβγαλαν τις αργίες κανονικά.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικό ανάμεσα στους 2 καλύτερους YouTube clients-players

 

Mobitubia vs emTube - Ready? Fight!

 

http://farm3.static.flickr.com/2102/2235839315_9df6bf0648_o.jpg

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν τα θ΄λεματα που κατεβαζεις θα εχοιυν την μορφη sis η sisx ο ποιο απλός τρόπος ειναι ο εξής: εγκαθιστάς το pc suite στον υπολογιστή σου οκ. μετα κανεις σύνδεση το κινητό σου με το pc μέσω καλωδίου ή bluetooth και κάνεις διπλό κλικ στο αρχέιο του θέματος (sis η sisx) και ξεκινάει και το περνάει αυτόματα στο κινητό μέσω του νοκια installer ;)

2ον μπορείς να το βάλεις στην κάρτα μνήμης του κινητού και απο εκεί να πας με κάποιον file manager (στο κινητο) να βρείς το αρχείο του θέματος και να τα κάνεις εγκατάσταση......

Με προλαβες βαλτο χύμα απλά στην κάρτα μνήμης και απο κει μετα απο την διαχειριση αρχειων στο κινητό θα το βρει, θα το τρεξεις και θα το περάσει μόνο του στον καταλληλο φάκελο

 

re si leei sfalma pistopoiitikou kai den to kanei instal..... an einai dinamom

Link to comment
Share on other sites

Γυρνα την ημερομηνια του κινητου σου προς τα πισω ανα 5 μηνες μεχρη να κανει εγκατασταση και μετα παλη κανονικα :)

 

Kαλυτερα να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

re si leei sfalma pistopoiitikou kai den to kanei instal..... an einai dinamom

 

Γύριζε την ημερομηνία του κινητού σου πίσω ανά 5 μήνες και δοκίμαζε ξανά (επανέφερε το μετά την εγκατάσταση)

 

--edit--

με πρόλαβες gianpithio (πλήρη συμφωνία απόψεων πάντως, ούτε copy-paste να το κάναμε:D)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Γυρνα την ημερομηνια του κινητου σου προς τα πισω ανα 5 μηνες μεχρη να κανει εγκατασταση και μετα παλη κανονικα :)

 

Kαλυτερα να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες.

μπα το πηγα πισο 5 μηνες αλλα τιποτα. Τι γινετε ρε παιδια θα ειμαι σαν καρμιρις με τα πρωτα τρια θεματα που εχει το τηλ? ελεος. Σφαλμα πιστοποιιτικου επικινονιστε με τον προμηθευτη

Link to comment
Share on other sites

Γυρνα την ημερομηνια του κινητου σου προς τα πισω ανα 5 μηνες μεχρη να κανει εγκατασταση

 

:) :) :) :)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

μηπος φτενε τα θεματα που κατεβασα? ειναι .sis δεν κανουν? οταν το πηγενω ακομα πιο πισο λεει ισος το πιστοποιητικο να εχει ληξει η εχετε ορισει λαθοσ ημερομινία στο κινιτο! α και σορυ για τα ορθογραφικα αλλα τα γραφω ολα με ι και ε επιδη εχς σινιθισει απ τα γκρικλις

 

:) :) :) :)

 

ε 2003 εφτασα και τιποτα

 

τιποτα απολυτος δεν μπαινει κανενα θεμα σφαλμα πιστοποιητικοθ λεει σε ολα

Link to comment
Share on other sites

τιποτα απολυτος δεν μπαινει κανενα θεμα σφαλμα πιστοποιητικοθ λεει σε ολα

 

Αυτά τα έκανες;

 

Μενού > Εργαλεία > Διαχείριση εφαρμογών > Επιλογές > Ρυθμίσεις και βάλε στο "Εγκατάσταση λογιμικού" = "Όλα" και στο "Έλεγχος πιστοποιητικών" = "Απενεργοποιημένη", για να εγκαθίστανται και οι εφαρμογές που δεν έχουν την επίσημη πιστοποίηση της Nokia (οι περισσότερες)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

τιποτα απολυτος δεν μπαινει κανενα θεμα σφαλμα πιστοποιητικοθ λεει σε ολα

Μήπως δεν είναι καν υπογεγραμμένα... λέω εγώ τώρα.:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είναι καν υπογεγραμμένα... λέω εγώ τώρα.:whistle:

τι υπογεγραμένα?

 

Αυτά τα έκανες;

 

Μενού > Εργαλεία > Διαχείριση εφαρμογών > Επιλογές > Ρυθμίσεις και βάλε στο "Εγκατάσταση λογιμικού" = "Όλα" και στο "Έλεγχος πιστοποιητικών" = "Απενεργοποιημένη", για να εγκαθίστανται και οι εφαρμογές που δεν έχουν την επίσημη πιστοποίηση της Nokia (οι περισσότερες)

 

χιλια ευχαριστω ρε φιλε αυτο ηταν μπραβο!:D

Link to comment
Share on other sites

τι υπογεγραμένα?

Άστο, εφόσον τα κατάφερες δεν έχει σημασία...;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παντος μπραβο σας επιδη ειστε προθιμοι να βοηθισετε τον κοσμο και μια και γραφτικα να κανω και ακομη μια ερωτιση πρεπει να κατεβασω antivirus για το τηλ?
Link to comment
Share on other sites

παντος μπραβο σας επιδη ειστε προθιμοι να βοηθισετε τον κοσμο και μια και γραφτικα να κανω και ακομη μια ερωτιση πρεπει να κατεβασω antivirus για το τηλ?

 

Δε χρειάζεται προς το παρόν αφού δεν υπάρχει ιός για symbian;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

ειχα βρει πριν απο καιρο το official προγραμμα της Microsoft για κινητα symbian. δυστυχως χαλασε το κινητο μου κ επρεπε να το στειλω στη νοκια κ δεν κρατησα αντιγραφο αυτου του προγραμματος κ τωρα δεν το βρισκω πουθενα!οποιος το εχει μπορει αν ειναι δυνατον να το κανει attach στο reply?

ευχαριστω!

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ειχα βρει πριν απο καιρο το official προγραμμα της Microsoft για κινητα symbian. δυστυχως χαλασε το κινητο μου κ επρεπε να το στειλω στη νοκια κ δεν κρατησα αντιγραφο αυτου του προγραμματος κ τωρα δεν το βρισκω πουθενα!οποιος το εχει μπορει αν ειναι δυνατον να το κανει attach στο reply?

ευχαριστω!

 

Windows Live Messenger

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2220103#post2220103

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2130888#post2130888

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει κανενα προγραμμα messenger που μεσω wifi να μπορω να εχω αμφιδρομο ηχο και εικονα..........

εχει βγει windows live to ξερω μονο για γραπτα μηνυματα ....με πολλα ομως ελλατωματα οπως το να μη μπορεις να δεις την εικονα της επαφης με την οποια μιλας......

ρωταω γιατι μου φαινεται αδιανοητο για κινητα 3g οπως το ν82 να μη μπορεις να εκμεταλευτεις την δευτερη καμερα και το μικροφωνο με το wifi ωστε να μη χρεωνεσαι τα κερατιατικα toy 3g δικτυου

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει κανενα προγραμμα messenger που μεσω wifi να μπορω να εχω αμφιδρομο ηχο και εικονα..........

εχει βγει windows live to ξερω μονο για γραπτα μηνυματα ....με πολλα ομως ελλατωματα οπως το να μη μπορεις να δεις την εικονα της επαφης με την οποια μιλας......

ρωταω γιατι μου φαινεται αδιανοητο για κινητα 3g οπως το ν82 να μη μπορεις να εκμεταλευτεις την δευτερη καμερα και το μικροφωνο με το wifi ωστε να μη χρεωνεσαι τα κερατιατικα toy 3g δικτυου

Από το Windows Live Messenger δείχνει μια χαρά την εικόνα της επαφής που μιλάς.

Βίντεο κλήση δεν έχει... όπως και κανένα άλλο παρόμοιο πρόγραμμα.

 

 

πριν απο λιγο καιρο ειχε ανεβασει καποιος ολους τους κωδικους για το προγραμμα τηλεκοντρολ πως τα περνάω στο τηλ?

Τα περνάς στο κινητό και μετά μέσω της "Διαχείρισης αρχαίων" πας στον φάκελο που τα έχεις περάσει και τα ανοίγεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

για το windows live εχω την εκδοση 1.1.8161 οσο και αν προσπαθησα δεν μου εμφανισε την εικονα της επαφης.

επισης μου εμφανιζει και αλλα .......

δεν μπορει να παραλαβει κλιπ ηχου ενω μπορει να στειλει...

ακομη δεν μπορει να ολοκληρωση την παραλαβη φωτογραφιων.δηλ ενω ο υπολογιστης που στελνει το αρχειο εμφανιζει την ενδειξη ολοκληρωσης της αποστολης το windows mobile δεν εμφανιζει τιποτα....

τι μπορει να συμβαινει????????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...