Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω δεν το εχω χακαρισμενο και εχω ενα python περασμενο αλλα δεν μου βγαζει φακελο python.Λες να φταιει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιθανόν.. δεν έχω ιδέα τι παίζει με το θέμα python για να λειτουργεί σωστά! Ελπίζω να το δεί κάποιος που έχει ασχοληθεί με το θέμα και να μας διαφωτίσει και τους δυο..
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις χακαρισμένο το κινητό σου και να εφαρμόσεις ένα κόλπο. Κανε μια αναζήτηση. Το είχα ποστάρει παλιότερα.
Link to comment
Share on other sites

έψαξα στο παρον thread με το ονομα σου και όρους menu, icon, icons αλλά δεν βρήκα κάτι. Θα μπορούσες να μου πεις σε ποιο thread είναι;
Link to comment
Share on other sites

πώς μπορούμε να αλλάξουμε το default icon σε νεα folders Που καναμε create sta

applications?

Μπορεις και με την εφαρμογη MenuEditor αλλα πρεπει να εχεις χακαρισμενη την συσκευη σου. Για να μαθεις πως μπορεις να το κανεις αυτο δες το αναλογο θεμα.

 

Παιδια θελω μια βοηθεια. Θελω να εγκαταστησω το προγραμμα Python αλλα θελω να μου δημηουργηθει και φακελος Python στην καρτα μνημης αλλα με αυτο που βαζω δεν γινεται κατι τετοιο.

Τι θελεις να κανεις? Ισως να μπορουμε να σε βοηθησουμε..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πήγα μετά από format να ξαναπεράσω το Resco Photo Viewer 5.0 αλλά το αρχείο k****n.exe που έχει μέσα δεν τρέχει και είμαι σε trial mode. Ιδέα;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να περασω το mIRGGI κατεβαζωντας το αρχειο απο εδω (myfiles) και μου γραφει οτι το πιστοποιτικο εχει ληξει... το ξανακατεβασα και απο την επισημη σελιδα του και το ιδιο ... τι κανω λαθος???

την ρυθμιση αυτη ....( you get a certificate error while installing, go to Tools, App. mgr., Options, Settings. There you set Software installation to All. Then you can install mIRGGI. ) την εχω κανει φυσικα.. δοκιμασα να ξανακανω sign με το singsis60 αλλα δεν εγινε τιποτα.. καμια ιδεα ?????????

Link to comment
Share on other sites

Τι θελεις να κανεις? Ισως να μπορουμε να σε βοηθησουμε..

Θελω να εγκαταστησω ενα προγραμμα το spyphone και απο μαγαζακι που το κατεβαζω το zip αρχειο περιεχει ενα φακελο και ενα ακομη αρχειο τα οποια μου λεει να τα κανω c/p στο φακελο e:/python αλλα τετοιος φακελος δεν υπαρχει παροτι το εχω εγκατεστημενο!

Ισως ειναι κρυφος φακελος οπως ο private αλλα τωρα δεν ειμαι σπιτι να το δω.

Link to comment
Share on other sites

Και που είναι το πρόβλημα...

Δημιούργησε εσύ τον φάκελο αυτό.

Να είναι κρυφός, δεν "παίζει".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιταξω οταν παω σπιτι και θα δω...Δεν ξερω αλλα στις οδηγειες το αναφερει σαν αυτονοητο οτι θα υπαρχει αυτος ο φακελος!

 

Edit:Τελικα αυτο ηταν επρεπε να τον κανεις εσυ τον φακελο. Thnx Itchrist86!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα μετά από format να ξαναπεράσω το Resco Photo Viewer 5.0 αλλά το αρχείο k****n.exe που έχει μέσα δεν τρέχει και είμαι σε trial mode. Ιδέα;

 

Το .exe που ξεκλειδωνει την εφαρμογη δεν λειτουργει στην 5 εαν θελεις μπορεις να την κατεβασεις unsigned

 

Για να ανοιξει το .exe στο pc σου θα πρεπει να πας επανω στο .exe και...

Δεξι κλικ\ Ιδιοτητες> Συμβατοτητα> Windows 2000> Εφαρμογη> ok

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιταξω οταν παω σπιτι και θα δω...Δεν ξερω αλλα στις οδηγειες το αναφερει σαν αυτονοητο οτι θα υπαρχει αυτος ο φακελος!

 

Edit:Τελικα αυτο ηταν επρεπε να τον κανεις εσυ τον φακελο. Thnx Itchrist86!

Χαίρομαι που βοήθησα.

Τα πράγματα μερικές φορές είναι πολύ πιο εύκολα απ ό,τι μοιάζουν. Μη πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Απορία για PyS60, ποια η διαφορά μεταξυ των 2 παρακάτω εκδόσεων?

http://sourceforge.net/projects/pys60

https://garage.maemo.org/projects/pys60/

:wacko:

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Απορία για PyS60, ποια η διαφορά μεταξυ των 2 παρακάτω εκδόσεων?

http://sourceforge.net/projects/pys60

https://garage.maemo.org/projects/pys60/

:wacko:

Είναι διαφορετικές εκδόσεις. Η μία είναι η ν1.4.5 κ η άλλη είναι η ν1.9.4 η οποία είναι ακόμα σε επίπεδο beta.

Κάνε μια αναζήτηση σε αυτό το θέμα κ θα βρεις ένα αναλυτικό μήνυμα του porfyras που εξηγεί τις διαφορές τους.

 

Υ.Γ. Αυτό ακριβώς εννούσα gianpithio, thanks. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασατε το Remote S60 Professional? Τα .avi που δημιουργουνται απο την εφαρμογη ανοιγουν στο pc σας? Δοκιμασα ενα μικρο .avi απο το 5800 μου (δεν ξερω εαν φταιει το οτι ειταν απο το 5800) και δεν ανοιγε :O

 

 

 

Υ.Γ.

stendor και εγω σε ευχαριστω για την βοηθεια.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασατε το Remote S60 Professional? Τα .avi που δημιουργουνται απο την εφαρμογη ανοιγουν στο pc σας? Δοκιμασα ενα μικρο .avi απο το 5800 μου (δεν ξερω εαν φταιει το οτι ειταν απο το 5800) και δεν ανοιγε :O

 

 

 

Υ.Γ.

stendor και εγω σε ευχαριστω για την βοηθεια.. :)

 

Σε μενα λειτουργει κανονικα τα προγραμμα! Καποιες φορες βεβαια τα αρχεια δεν ανοιγουν αλλα σπανια!

Link to comment
Share on other sites

Thanks! To ξεκαθαρίζει στο release notes:

 

This is the new 1.9.0 development series of PyS60. This release is intended

only for S60 3rd edition, S60 3rd edition FP1, S60 3rd edition FP2 and

S60 5th edition devices.

 

Note on versioning: The versioning scheme in PyS60 releases is such that the

releases with an even minor version (1.0.x, 1.2.x ...) are "stable" and releases

with an odd minor version (1.1.x, 1.3.x ...) are "development" releases. This is

thus a development release, meaning that it includes functionality that has not

been tested as extensively as the stable releases. This release is provided as a

preview to developers who wish to experiment with Python on S60 before the next

final stable release.

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βγει επιτέλους ένα πρόγραμμα που να αποκρύπτει τα MMS συγκεκριμένων-δηλωμένων αποστολέων όπως γίνεται με τα πολλά προγράμματα που υπάρχουν ήδη για τα SMS :O;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια ιστοσελίδα (onradio) όπου παραπέμπει σε πάμπολλους ραδιοσταθμούς ανά την Ελλάδα, που μπορείς να κάνεις ακρόαση μέσω κάποιας σύνδεσης internet. Kάποιοι σταθμοί έχουν εικονάκι winamp και κάποιοι windows media player. Αυτούς με το winamp, τους ακόυω μέσω του internet radio, κατεβάζοντας ένα αρχείο pls.

ΟΜΩΣ δεν μπορώ να ακούσω αυτούς με το windows media player.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το κάνει;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βγει επιτέλους ένα πρόγραμμα που να αποκρύπτει τα MMS συγκεκριμένων-δηλωμένων αποστολέων όπως γίνεται με τα πολλά προγράμματα που υπάρχουν ήδη για τα SMS :O;

 

Το Mcleaner καλυπτει και τα MMS . νομιζω η 1.4.1 ειναι η τελευταια έκδοση .

Link to comment
Share on other sites

Το Mcleaner καλυπτει και τα MMS . νομιζω η 1.4.1 ειναι η τελευταια έκδοση .

Ευχαριστώ, θα το ελέγξω.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...