Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά...Μία ερώτηση σχτεικά με θέμα κινητού.Εχω το nokia 6220classic, και όσο και αν έψαξα δεν βρήκα ένα θέμα όπως αυτό του sonyericsson της αδερφής μου,με το οποίο έχω πάθει πλάκα.Όταν λοιπόν πήρε η αδερφή μου το κινητό της είχε το εργοστασιακό θέμα με λουλούδια κλπ.Μετά από μερικές μέρες,έδειχνε το φόντο πεσμένα φύλλα κλπ...Τα χριστούγεννα είχε χιονια,14 φλεβάρη καρδιές και τώρα έχει πάλι λουλούδια,πράγμα που σημαίνει ότι συνεργάζεται με το ημερολόγιο του κινητού!Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για τα δικά μας?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά...Μία ερώτηση σχτεικά με θέμα κινητού.Εχω το nokia 6220classic, και όσο και αν έψαξα δεν βρήκα ένα θέμα όπως αυτό του sonyericsson της αδερφής μου,με το οποίο έχω πάθει πλάκα.Όταν λοιπόν πήρε η αδερφή μου το κινητό της είχε το εργοστασιακό θέμα με λουλούδια κλπ.Μετά από μερικές μέρες,έδειχνε το φόντο πεσμένα φύλλα κλπ...Τα χριστούγεννα είχε χιονια,14 φλεβάρη καρδιές και τώρα έχει πάλι λουλούδια,πράγμα που σημαίνει ότι συνεργάζεται με το ημερολόγιο του κινητού!Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για τα δικά μας?
Κατ' αρχήν κανένα Symbian δεν παίζει ως θέμα ή ως wallpaper κινούμενη εικόνα, τουλάχιστον όχι ακόμα....Αυτό συμβαίνει μόνο στα Nokia S40, στα κινητά δηλ. με κλειστό λειτουργικό.....:(
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως μονο το magic key και το virtual key υπαρχουν..;)

 

με το magic key γίνεται να μπουν σαν συντομεύσεις διάφορες εφαρμογές..??

π.χ. στην αναμονή να πατάω το 2 και να ανοίγει ο opera...???

γιατί το έχω ψάξει αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη... (έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι δεν γίνεται...)

Link to comment
Share on other sites

με το magic key γίνεται να μπουν σαν συντομεύσεις διάφορες εφαρμογές..??

π.χ. στην αναμονή να πατάω το 2 και να ανοίγει ο opera...???

γιατί το έχω ψάξει αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη... (έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι δεν γίνεται...)

 

Με τις συγκεκριμενες εφαρμογες δε νομιζω να γινεται...

Προσωπικα εχω τον Jbak taskmanager που οι συντομευσεις του με εχουν βολεψει απιστευτα..Δεν ξερω αν τον εχεις δοκιμασει αλλα στον προτεινω!

Ακομα, υπαρχει και ενα προγραμμα για να βαλεις εξτρα συντομευσεις αλλα δεν θυμαμαι πως λεγοταν..(θυμαμαι παντως οτι το ειχε αναφερει ο panosz παλαιοτερα...)

Τελος στο symbianfreak ειχα δει πως να βαλεις επιπλεον εφαρμογες να ανοιγουν με την φωνη...(πατωντας δλδ το δεξι soft key λες το ονομα της εφαρμογης-οπως στην φωνητικη κληση-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ακομα, υπαρχει και ενα προγραμμα για να βαλεις εξτρα συντομευσεις αλλα δεν θυμαμαι πως λεγοταν..(θυμαμαι παντως οτι το ειχε αναφερει ο panosz παλαιοτερα...)

 

προκειται για το smart settings της mobifun soft. ;)

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

προκειται για το smart settings της mobifun soft. ;)

Με αυτό όμως δεν βάζεις συντομεύσεις στα πλήκτρα....

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό όμως δεν βάζεις συντομεύσεις στα πλήκτρα....

 

εγω νομιζω οτι μπορεις να ορισεις για καθε αριθμητικο πληκτρο και 1 εφαρμογη και στη συνεχεια πιεζοντας το αριστερο ή δεξι πληκτρο επιλογης και το αντιστοιχο αριθμητικο πληκτρο για την εφαρμογη που θελεις, να τρεχεις την συγκεκριμενη εφαρμογη.

 

κατι παρομοιο νομιζω ζηταει και η _xara_.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω οτι μπορεις να ορισεις για καθε αριθμητικο πληκτρο και 1 εφαρμογη και στη συνεχεια πιεζοντας το αριστερο ή δεξι πληκτρο επιλογης και το αντιστοιχο αριθμητικο πληκτρο για την εφαρμογη που θελεις, να τρεχεις την συγκεκριμενη εφαρμογη.

 

κατι παρομοιο νομιζω ζηταει και η _xara_.

Σωστά, αλλά αυτό δεν είναι συντομεύσεις στο πληκτρολόγιο, αλλά συντομεύσεις μέσα στην εφαρμογή!;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αλλά αυτό δεν είναι συντομεύσεις στο πληκτρολόγιο, αλλά συντομεύσεις μέσα στην εφαρμογή!;)

 

δικιο εχεις... :O

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

Σωστα ολα αυτα αλλα το smart settings και ο jbak πιστευω οτι ειναι ο ευκολοτερος και γρηγοροτερος τροπος να βαλεις συντομευσεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη να μπορω να βλεπω την οθονη του κινητου-μεσω bluetooth-στην οθονη του υπολογιστη, και να χειριζομαι το κινητο απο τον υπολογιστη?
Link to comment
Share on other sites

με το magic key γίνεται να μπουν σαν συντομεύσεις διάφορες εφαρμογές..??

π.χ. στην αναμονή να πατάω το 2 και να ανοίγει ο opera...???

γιατί το έχω ψάξει αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη... (έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι δεν γίνεται...)

 

Εμείς που έχουμε κινητά με το μολυβάκι χρησιμοποιούμε εδώ και χρόνια το Nstarter. Πολύ αποτελεσματικό και χρήσιμο

Link to comment
Share on other sites

ενα εχω να πω:AnimSprite και η οθονη του κινητου παιρνει φωτια!!
Δεν μου λειτουργεί με καμιά κυβέρνηση (Ν79).... Αν θέλεις δώσε κάποιες οδηγίες.....Να και το αρχειάκι .gif που έκανα την δοκιμή....Δεν γίνεται με τίποτα wallpaper....:blink:

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/sktmpef01Ik0G28588_11182800.gif

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν σου λειτουργει?παραξενο ακολουθησες τις οδηγιες που ελεγε απο εκει που το κατεβασες??τεσπα αυτα κανω εγω:ανοiγω το προγραμμα,οριζω το enable στο yes,στο options παω στο set sprite picture και βρισκω την εικονα στο κινητο και την επιλεγω,μετα αν ειναι μικροτερη απο την οθονη του κινητου παω στο set sprite position για να το βαλω στη καταληλη θεση υπαρχουν και επιλογες για να μικρινεις 'η να μεγαλωσεις την εικονα κ.α.

μετα απο ολα αυτα στο options το effects changed παταω το κοκκινο κουμπι και τελος!!

παντως η συγκεκριμενη εικονα που θες πρεπει να γεμιζει ολη την οθονη σαν ενα τελειο screensaver..

Link to comment
Share on other sites

kalispera pedia exi kanis to x-plore ***** an to exis kapios as mou stili pm sas parakalo ine anagki to 8elo gia n95

efxaristw

 

Μπορεις να κατεβασεις απο τα μαγαζακια την εκδοση του X-Plore v1.22 πoυ ληγει το 2030 (δεν θυμαμαι ακριβως) η θα κατεβασεις την v1.30 απο την επισημη σελιδα του X-Plore με μοναδικο περιορισμο οτι θα πρεπει να περιμενεις 3 δευτερολεπτα πριν μπεις - βγεις απο την εφαρμογη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

δεν σου λειτουργει?παραξενο ακολουθησες τις οδηγιες που ελεγε απο εκει που το κατεβασες??τεσπα αυτα κανω εγω:ανοiγω το προγραμμα,οριζω το enable στο yes,στο options παω στο set sprite picture και βρισκω την εικονα στο κινητο και την επιλεγω,μετα αν ειναι μικροτερη απο την οθονη του κινητου παω στο set sprite position για να το βαλω στη καταληλη θεση υπαρχουν και επιλογες για να μικρινεις 'η να μεγαλωσεις την εικονα κ.α.

μετα απο ολα αυτα στο options το effects changed παταω το κοκκινο κουμπι και τελος!!

παντως η συγκεκριμενη εικονα που θες πρεπει να γεμιζει ολη την οθονη σαν ενα τελειο screensaver..

Μάλλον άλλη έκδοση έχουμε γιατί : Δεν υπάρχει enable, αλλά display που το ορίζω στο yes..Δεν υπάρχει set sprite position αλλά soose sprite που ορίζω την εικόνα...Αν και οι ορισμοί είναι σχεδόν αντίστοιχοι στην καλύτερη περίπτωση μου βγαίνει σταθερή η εικόνα....Η έκδοση που έχω είναι 2.00 beta (2007). Έχει κυκλοφορήσει και χρησιμοποιείς κάποια άλλη βέρσιον του προγράμματος;

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

@ion83 νομιζω οτι το προβλημα ξεκιναει απο την συσκευη σου. Απο οτι εχω καταλαβει τα συγκεκριμενα προγραμματα δεν λειτουργουν σωστα σε ολες τις συσκευες.

 

Δες το παρακατω link και θα καταλαβεις:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2702030#post2702030

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα που να μετραει τα συνολικα δεδομενα που κατεβαζω ανα μηνα?

 

πχ,

3,2ΜΒ μεσω wifi

58,9KB μεσω gprs

 

επισης, με ποια εφαρμογη κανω assign με λιστα προτεραιοτητας ποια συνδεση θα χρησιμοποιει καθε προγραμμα?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα που να μετραει τα συνολικα δεδομενα που κατεβαζω ανα μηνα?

 

πχ,

3,2ΜΒ μεσω wifi

58,9KB μεσω gprs

Όχι, δεν υπάρχει.

 

επισης, με ποια εφαρμογη κανω assign με λιστα προτεραιοτητας ποια συνδεση θα χρησιμοποιει καθε προγραμμα?

Αυτό γίνεται από το ίδιο πρόγραμμα, αν φυσικά έχει αυτή τη δυνατότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...