Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το προγραμματάκι λέει πολλά!!! ο ήχος ίσως να είναι λίγο πιο χαμηλός απο το player του Nokia αλλά μικρό το κακό μπροστά σε αυτά που έχει....

 

Αξίζει να το κάνετε εγκατάσταση.

Σύνδεσμος:

LCG Jucebox

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς μέσω του Μητρώου.

Πας στην επιλογή "Πακέτα δεδομένων".

 

Επίσης υπάρχει τρόπος να βλέπεις πόσα kb κατέβασες και ανέβασες στη διάρκεια μίας σύνδεσης από τη "Διαχείριση συνδέσεων". ;)

 

ευχαριστω φιλε! αυτο εψαχνα στην αρχη αλλα κοιταγα αλλου...:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

@Mitsakos80 καλυτερα βαλε την 2.14 γιατι η 2.17 δεν εχει σπασει σωστα και σε μερικες ημερες θα ληξει.

 

Παναγιωτη εγω ειμαι απο τους χρηστες που δεν ακουω πολη μουσικη απο το κινητο μου και ο LCG Jucebox με εχει βολεψει αφανταστα! οποτε θελω βαζω να παιξει ο φακελος που θελω και τελιωσε.. μπορει να υπαρχουν καλυτεροι mp3 player ως προς την ποιοτητα (με μικρη διαφορα) αλλα κανεις απο αυτους δεν ειναι τοσο ευχρηστος, εξαρτατε και απο το τι ζηταει ο καθε ενας και πως τον χρησιμοποιει αν θελεις να εχεις ενα ευκολο στην χρηση mp3 player βαζεις τον LCG Jucebox και τελιωσε. Εσυ ποιον χρεισημοποιεις? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εχω περιπου 25gb mp3(οχι οτι τα ακουω ολα) και σχεδον ολα εχουν tags, οποτε με βολευει μια χαρα ο ενσωματωμενος music player που εχει καλλιτεχνη, αλμπουμ κλπ. δε μου χρειαζεται αναπαραγωγη φακελου. πως μπορειτε χωρις tags; και στο media player των windows παλι προβλημα υπαρχει αν ανοιξεις τη βιβλιοθηκη. :O
Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

 

Γεια σας παίδες, έχω ένα Ν73 και θέλω να βάλω GPS Blth. αλλά ταυτόχρονα να είναι συνδεδεμένο και το ακουστικό Blth. Είναι εφικτό :blink: ??

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αλλά αν κάνεις πλοήγηση και ταυτόχρονα συνομιλείς μέσω του ΒΤ ακουστικού, ίσως υπάρξουν κάποιες διακοπές.
Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

 

Γεια σας παίδες, έχω ένα Ν73 και θέλω να βάλω GPS Blth. αλλά ταυτόχρονα να είναι συνδεδεμένο και το ακουστικό Blth. Είναι εφικτό :blink: ??

 

ευχαριστώ

Απ'όσο ξέρω Ναι!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω περιπου στα 15gb ακομη και αυτα που δεν ειχαν tags οταν τα κατεβασα τα εγραψα ενα ενα με το taggin MP3 (γιατι αλλιως δεν μου αρεσει να τα εχω στο pc) επειδη δεν ειμαι κολλημενος με την μουσικη και στο pc αλλα και στο κινητο βαζω ενα ολοκληρο δισκο να παιξει και τελειωσε οταν βαρεθω ενα δισκο απο αυτους που εχω στο κινητο αντικαθιστω το φακελο με καποιον αλλο.. μετα πως να αλλαξω τον υπεροχο LCG Jucebox που εχει + την επιλογη sleep timer :) :lol:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι υπερευχαριστημενος με τον player της νοκια. Ισα ισα με τον LCG Jucebox ζοριζομουν. Εγω βεβαια χρησιμοποιω και τα media πληκτρα του Ν95 και ο LCG Jucebox δεν τα υποστηριζει οπως και κανενα αλλο προγραμμα περαν της νοκια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα και δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν η λύση του. Τόσο στον mp3 player της ΝΟΚΙΑ όσο και στον LCG Jukebox δεν μπορώ να δω τον τίτλο του τραγουδιού, τον καλλιτέχνη, το είδος του τραγουδιού και άλλες πληροφορίες που έχω περασμένες στο τραγούδι και είναι με ελληνικούς χαρακτήρες παρά μου εμφανίζονται κάτι περίεργοι χαρακτήρες. Τα τραγούδια βέβαια που είναι με λατινικούς χαρακτήρες μου τα εμφανίζει κανονικά. Στον υπολογιστή που έχω κάνει την μετατροπή των τραγουδιών στα ελληνικά δεν έχω πρόβλημα. Φαντάζομαι ότι δεν έχει φορτωμένες το πρόγραμμα τις αντίστοιχες γραμματοσειρές αλλά στο LCG Jukebox αν πάω στις "λεπτομέριες τραγουδιού" εκεί μου εμφανίζει τον τίτλο του τραγουδιού κανονικά και όλα τ'αλλα λάθος. Το ερώτημα είναι τι μπορούμε να κάνουμε πέρα από RENAME των τραγουδιών για να δω τα ελληνικά (το αρχείο τραγουδιών που έχω φτιάξει είναι μεγάλο και δεν έχω το κουράγιο να ξανακάνω την δουλειά από την αρχή 2 φορές). Ευχαριστώ.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δυστυχώς για τα ονόματα με ελληνικούς χαρακτήρες μόνο στο PC σου θα το δεις.

Εγώ όπου έχω δοκιμάσει (κινητά, cd με mp3 για το αυτοκίνητο κτλ) μόλις δούν ελληνικούς χαρακτήρες απλά δεν τους βγάζουν.

Το 99% των mp3 που έχω τα tag είναι όλα με λατινικούς χαρακτήρες..:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι λέτε??? :wacko:

Εγώ τόσο στον ενσωματωμένο music player της Nokia, όσο και τον LCG Jukebox, βλέπω κανονικότατα τίτλους με ελληνικούς χαρακτήρες.

Όλα μου τα mp3 τα περνάω στο κινητό όπως τα έχω στο PC, δεν αλλάζω τίποτα.

Όλα τα έχω περασμένα στα ελληνικά.

 

Μήπως φταίει κάποια ρύθμιση στο κινητό σας???

Μήπως το έχετε γυρισμένο στην αγγλική γλώσσα???

 

Εκτός αν δεν κατάλαβα τι εννοείτε... :O

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι λέτε??? :wacko:

Εγώ τόσο στον ενσωματωμένο music player της Nokia, όσο και τον LCG Jukebox, βλέπω κανονικότατα τίτλους με ελληνικούς χαρακτήρες.

Όλα μου τα mp3 τα περνάω στο κινητό όπως τα έχω στο PC, δεν αλλάζω τίποτα.

Όλα τα έχω περασμένα στα ελληνικά.

 

Μήπως φταίει κάποια ρύθμιση στο κινητό σας???

Μήπως το έχετε γυρισμένο στην αγγλική γλώσσα???

 

Εκτός αν δεν κατάλαβα τι εννοείτε... :O

 

Ακριβώς το ίδιο ήθελα κι εγώ να επισημάνω,

όλα τα ελληνικά φαίνονται κανονικά χωρίς πρόβλημα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει, τουλάχιστον πως να το κάνω όπως ήταν αρχικά; Γιατί τώρα δεν μπορώ καν να ανοίξω τα αρχεία μου, δεν μπορώ καν τα δω... Έχω το ΝΟΚΙΑ Ε51, αν αυτό έχει καμία σημασία.

 

 

Βρες το Quick office ***** από το Astalavista. κάντο sign και εγκατέστησε το.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μόλις έβαλα το ΝΟΚΙΑ MAPS 2.0 στο Ν95, αλλά...

 

μόλις πατήσω αναζήτηση για να βρω κάποια περιοχή ή κάποια οδό μπυ επιστρέφει το μήνυμα οτι ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ... (σε όνομα περιοχής που βλέπω οτι την έχει)...

 

έχει τύχει σε κανέναν;

 

σε τι γλώσσα πρέπει να κάνουμε αναζήτηση?

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

@tron13

Γράφε τα με Greeklish.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Itchrist86 μεγειά την προαγωγή. :p
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάμε για μουσική, μήπως ξέρει κανείς αν μπορείς να ακούσεις από την ίδια συσκευή ταυτόχρονα από απλά και απο bluetooth ακουστικα?

Γιατί τις προάλλες που ταξίδευα με ένα φίλο σε λεωφορείο, θέλαμε να ακούσουμε μουσική ταυτόχρονα από το Ν95, χωρίς να χρειαστεί να μοιραστούμε το ίδιο ζευγάρι ακουστικά (δηλαδή θέλαμε να χρησιμοποιήσουμε 2 ζευγάρια ακουστικών στο ίδιο κινητό ταυτόχρονα). Δοκιμάσαμε με το bluetooth ακουστικό μου και ένα απλό ζευγάρι ακουστικών, τα οποία από μόνα τους δούλευαν κανονικά. Ενώ όμως άκουγα μουσική από το bluetooth ακουστικό και έβαζα και το απλό ακουστικό, η μουσική για 2 δευτερόλεπτα περίπου ακούγονταν και από τα δύο, αλλά μετά το bluetooth σταματούσε και άκουγα μουσική μόνο από το απλό ακουστικό (στο bluetooth εξακολουθούσα να ακούω τον ήχο την πλήκτρων του κινητού αλλά όχι μουσική). Δοκίμασα και τους τρεις τύπους σύνδεσης του απλού ακουστικού (δηλαδή ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ,ΕΞΟΔΟΣ TV,ΒΑΣΗ ΜΟΥΣΙΚΗΣ με τα ιδια αποτελέσματα).

 

Ξέρει κανείς αν αυτό που προσπαθήσαμε να κάνουμε είναι εφικτό με κάποιον τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι λέτε??? :wacko:

Εγώ τόσο στον ενσωματωμένο music player της Nokia, όσο και τον LCG Jukebox, βλέπω κανονικότατα τίτλους με ελληνικούς χαρακτήρες.

Όλα μου τα mp3 τα περνάω στο κινητό όπως τα έχω στο PC, δεν αλλάζω τίποτα.

Όλα τα έχω περασμένα στα ελληνικά.

 

Μήπως φταίει κάποια ρύθμιση στο κινητό σας???

Μήπως το έχετε γυρισμένο στην αγγλική γλώσσα???

 

Εκτός αν δεν κατάλαβα τι εννοείτε... :O

 

Τότε τι μπορεί να φταίει; Στις ρυθμίσεις έχω

1) Γλώσσα Τηλεφώνου= Ελληνικά και

2) Γλώσσα γραφής= Ελληνικά

 

Μήπως το όνομα του τραγουδιού πρέπει να έχει συγκεκριμένο τρόπο γραφής για να μπορεί να το αναγνωρίσει; Εγώ όλα τα τραγούδια τα έχω στο ακόλουθο format "02-XXXXX.MP3" και τα έχω περάσει όχι μέσω της σχετικής εφαρμογής που έχει το PC Suite αλλά με απλό copy-paste στους φακέλους της κάρτας. Να φταίει η γραμματοσειρά στο υπολογιστή;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Itchrist86 μεγειά την προαγωγή. :p

Ευχαριστώ Πάνο!:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τότε τι μπορεί να φταίει; Στις ρυθμίσεις έχω

1) Γλώσσα Τηλεφώνου= Ελληνικά και

2) Γλώσσα γραφής= Ελληνικά

 

Μήπως το όνομα του τραγουδιού πρέπει να έχει συγκεκριμένο τρόπο γραφής για να μπορεί να το αναγνωρίσει; Εγώ όλα τα τραγούδια τα έχω στο ακόλουθο format "02-XXXXX.MP3" και τα έχω περάσει όχι μέσω της σχετικής εφαρμογής που έχει το PC Suite αλλά με απλό copy-paste στους φακέλους της κάρτας. Να φταίει η γραμματοσειρά στο υπολογιστή;

Δε νομίζω να είναι η ονομασία του αρχείου το πρόβλημα

Τα περνάω κι εγώ με μεταφορά στη καρτα, τα έχω όλα στο όνομα με αγγλικούς χαρακτήρες, αλλά διαβάζει τα ID3 Tags που τα έχω στα ελληνικά

Για τη γραμματοσειρά δε νομίζω, εξάλλου δεν αποθηκεύονται πληροφορίες για τη γραμματοσειρά στα ID3 Tags

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάμε για μουσική, μήπως ξέρει κανείς αν μπορείς να ακούσεις από την ίδια συσκευή ταυτόχρονα από απλά και απο bluetooth ακουστικα?

Γιατί τις προάλλες που ταξίδευα με ένα φίλο σε λεωφορείο, θέλαμε να ακούσουμε μουσική ταυτόχρονα από το Ν95, χωρίς να χρειαστεί να μοιραστούμε το ίδιο ζευγάρι ακουστικά (δηλαδή θέλαμε να χρησιμοποιήσουμε 2 ζευγάρια ακουστικών στο ίδιο κινητό ταυτόχρονα). Δοκιμάσαμε με το bluetooth ακουστικό μου και ένα απλό ζευγάρι ακουστικών, τα οποία από μόνα τους δούλευαν κανονικά. Ενώ όμως άκουγα μουσική από το bluetooth ακουστικό και έβαζα και το απλό ακουστικό, η μουσική για 2 δευτερόλεπτα περίπου ακούγονταν και από τα δύο, αλλά μετά το bluetooth σταματούσε και άκουγα μουσική μόνο από το απλό ακουστικό (στο bluetooth εξακολουθούσα να ακούω τον ήχο την πλήκτρων του κινητού αλλά όχι μουσική). Δοκίμασα και τους τρεις τύπους σύνδεσης του απλού ακουστικού (δηλαδή ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ,ΕΞΟΔΟΣ TV,ΒΑΣΗ ΜΟΥΣΙΚΗΣ με τα ιδια αποτελέσματα).

 

Ξέρει κανείς αν αυτό που προσπαθήσαμε να κάνουμε είναι εφικτό με κάποιον τρόπο?

 

Η συσκευή (αν κατάβα καλά μιλάς για το Ν95), μπορεί να συνδεθεί μεν με 2 συσκευές ταυτόχρονα, δε μπορεί όμως να μεταδίδει ήχο ταυχόχρονα και στις 2 συσκευές. Είναι λογικό να έχεις στην καλύτερη περίπτωση διακοπές. Στην χειρότερη, αποσυνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είναι η ονομασία του αρχείου το πρόβλημα

Τα περνάω κι εγώ με μεταφορά στη καρτα, τα έχω όλα στο όνομα με αγγλικούς χαρακτήρες, αλλά διαβάζει τα ID3 Tags που τα έχω στα ελληνικά

Για τη γραμματοσειρά δε νομίζω, εξάλλου δεν αποθηκεύονται πληροφορίες για τη γραμματοσειρά στα ID3 Tags

 

Παιδιά ανέβασα ένα τραγούδι από τα πολλά που έχω το πρόβλημα. Αν μπορεί κάποιος να το ελέγξει αν εμφανίζονται τα Ελληνικά τουλάχιστον να ξέρουμε προς τα που μπορεί να είναι το πρόβλημα (είναι και ένα ωραίο διαχρονικό ζειμπέκικο).

 

h**p://rapidshare.com/files/91777073/Song.zip.html

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια, μήπως μπορείτε να μου πείτε κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να βλέπω σε ποσοστό πόσο γεμάτη είναι η μπαταρία??
Link to comment
Share on other sites

παιδια, μήπως μπορείτε να μου πείτε κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να βλέπω σε ποσοστό πόσο γεμάτη είναι η μπαταρία??

 

PySystemUtilities by Porfyras

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2111397#post2111397

 

FExplorer ,PhoNetInfo

 

Αυτες που ερχονται στο μυαλο τωρα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...