Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν 10 μέρες ένας γνωστός μου πλήρωσε μέσω paypal τους κωδικούς για το vox track personal, αλλά οι κωδικοί δεν του έχουν σταλή ακόμα.

Το λέω για να προσέχουμε...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω την 1.36. Στο Ε66 έχει bug όμως και σε fullscreen η εικόνα παίζει ανάποδα. Κια όχι στο πλάι, απλά ανάποδα!

 

Μηπως παιζει τιποτα στις ρυθμισεις? :rolleyes:

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Για υπότιτλους παιδιά οτι κιαν έψαξα μόνο μια λύση βρήκα.

Πρέπει να τους ενσωματώνετε στην ταινία στο pc σας. Είναι δυστυχώς η μόνη λύση.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2790906#post2790906

 

 

Υ.Γ.

stefanw595 και johnsour σας ευχαριστω για την απαντηση πριν απο μερικες ημερες.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω ποια εφαρμογή να βάλω για να ακούω την μουσική από το Ν82 μεσώ bluetooth στο laptop μου???:D:D:lol::p
[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. έχω ένα πρόβλημα με το mail και θα ήθελα την βοήθεια σας.. έχω το Ε52 και κατέβασα από το ΟVΙ την εφαρμογή MSΝ Messenger (την οποία εγκατέστησα στην μνήμη του τηλεφώνου) και δυστυχώς στο μενού τον μηνυμάτων μου έδειχνε δυο ΗΟΤΜΑΙL ένα του κινητού (το οποίο είχα δημιουργήσει εγώ) και ένα της εφαρμογής (το οποίο δεν είναι τόσο καλό όσο του κινητού) και ενώ είχα αρχίσει να συμβιβάζομαι με την ιδέα τον δυο mail μια μέρα που διαμορφώσα την κάρτα μνήμης όσ δια μαγείας έμεινε μόνο το mail που ήθελα (του κινητού), χθες όμως αποφάσισα να διαγράψω το Μessenger και να το περάσω στην κάρτα μνήμης και από τότε εμφανίστηκαν πάλι τα δυο mail... δοκίμασα τα πάντα (το ξανάπέρασα στην μνήμη του κινητού, ξανάδιαμορφώσα την κάρτα...) αλλά μάταια... έχετε καμία ιδέα τι να κάνω για να μην βλέπω το ΗΟΤΜΑΙL της εφαρμογής Μessenger? ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Μετα τη διαμορφωση που εκανες,με το πρωτο σου log in στο messenger θα εβγαινε παλι το Hotmail του MSN, ειτε το ειχες στην καρτα ειτε στο τηλεφωνο.

 

Βαλε το Hotmail που σεταρες μονος σου στο κουμπι για τα μεηλ,για να μην τα βλεπεις απο τα μηνυματα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, έχθες εγκατέστησα σε ένα Nokia 5630 xpressMusic μια έκδοση του openoffice η οποία δεν ήταν συμβατή με το κινητό, και από εκείνη τη στιγμή δεν μπορώ ούτε να ανοίξω αλλά ούτε να απεγκαταστήσω την εφαρμογή. Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει κάνενα τρόπο ώστε να την απεγκαταστήσω χωρίς να κάνω format? Μπορώ αν εγκαταστήσω κάποια έκδοση της εν λόγω εφαρμογής που είναι συμβατή με το κινητό μου να φτίαξει το πράμμα? Γιατί ότι και αν δοκίμασα δεν έφτιαξε με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να κανω sign εφαρμογες με ΝΟΚΙΑ Ε90 400.34.93

 

Θες να πεις απο τον υπολογιστη? ή μηπως απο το κινητο? απ' οπου και αν θες νομιζω πως αυτο θα σε βοηθησει ;)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια την βοηθεια σας..υπαρχει τροπος η προγραμμα ωστε σε καποιο nokia n79 η nokia express music να ανοιγει το ραδιοφωνο καποια συγκεκριμενη ωρα και να κλεινει παλι καποια συγκεκριμενη...κατι σαν χρονοδιακοπτης δηλαδη...ευχαριστω πολυ..
Link to comment
Share on other sites

Στο Ε55 υπάρχει η εφαρμογή advanced communication manager…το πρόβλημα είναι το εξής…έστω ότι βάζω κάποιον αριθμό τηλεφώνου στο φίλτρο…ενώ τις κλήσεις τις μπλοκάρει κανονικά (δεν ακούγεται τίποτα) αλλά μπορείς να τις δεις στο log του κινητού, τα sms τα μπλοκάρει μεν (ούτε ήχος, ούτε φακελάκι στην οθόνη) αλλά εξαφανίζονται εντελώς , δηλαδή δεν μπαίνουν καν στο inbox.

Με λίγα λόγια ναι μεν θέλω να μην ‘’χτυπάει’’ το κινητό για κλήσεις και μηνύματα από τον συγκεκριμένο αριθμό , αλλά να μπορώ έπειτα από το αρχείο ΚΑΙ το inbox να δω τι έχει έρθει…

anyone..??:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια την βοηθεια σας..υπαρχει τροπος η προγραμμα ωστε σε καποιο nokia n79 η nokia express music να ανοιγει το ραδιοφωνο καποια συγκεκριμενη ωρα και να κλεινει παλι καποια συγκεκριμενη...κατι σαν χρονοδιακοπτης δηλαδη...ευχαριστω πολυ..

 

Υπάρχει μια τέτοια εφαρμογή και λέγεται plan task. Μεταξύ άλλων κάνει και αυτό που θες.;)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω με τη σειρα μου κατι!

Εφαρμογη να βλεπω και να επεξεργαζομαι και στο PC της σημειωσεις(εχω το 6710 Navigator)υπαρχει??Και δεν ενοω του ovi suite που μπορεις απλα να τις κανεις ολες sync με το outlook γιατι και βαρυ αργο ειναι(γιαυτο και δε το πολυχρησιμοποιω) και δε κανει αυτο που θελω π.χ. κατι σα το myphoneexplorer που υπαρχει για τα sony ericsson τηλεφωνα που μπορεις να δεις ανα πασα στιγμη(και να επεξεργαστεις)τις σημειωσεις απ το κινητο σου στο PC!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Στο Ε55 υπάρχει η εφαρμογή advanced communication manager…το πρόβλημα είναι το εξής…έστω ότι βάζω κάποιον αριθμό τηλεφώνου στο φίλτρο…ενώ τις κλήσεις τις μπλοκάρει κανονικά (δεν ακούγεται τίποτα) αλλά μπορείς να τις δεις στο log του κινητού, τα sms τα μπλοκάρει μεν (ούτε ήχος, ούτε φακελάκι στην οθόνη) αλλά εξαφανίζονται εντελώς , δηλαδή δεν μπαίνουν καν στο inbox.

Με λίγα λόγια ναι μεν θέλω να μην ‘’χτυπάει’’ το κινητό για κλήσεις και μηνύματα από τον συγκεκριμένο αριθμό , αλλά να μπορώ έπειτα από το αρχείο ΚΑΙ το inbox να δω τι έχει έρθει…

anyone..??:)

 

επαναδιατυπώνω...υπάρχει τρόπος-εφαρμογή ώστε να λαμβάνω sms απευθείας στα εισερχόμενα, χωρίς ηχητική και οπτική (''φακελάκι'') προειδοποίηση??:worry::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το MumSMS και SMS Spam Manager :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

τελικά κατέληξα στο sms spam manager και ακόμα καλύτερα στο advanced blocker...και τα 2 βέβαια έχουν τα εξής 2 μειονεκτήματα: α) φαίνονται στο task manager β)δεν προστατεύονται με password (αν και σε αυτό θα με βοηθήσει το γενικό και πολύ καλό advanced phone lock)....ψιλοκαλές λοιπόν οι εφαρμογές, ειδικά το blocker που τα έχει όλα, αλλά όχι τέλειες...

edit: κατέβασα και το MCleaner που φαίνεται αρκετά καλό...θα το δοκιμάσω αύριο, μιας και το κινητό φορτίζει προς το παρόν και θα ενημερώσω...:)

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

τελικά κατέληξα στο sms spam manager και ακόμα καλύτερα στο advanced blocker...και τα 2 βέβαια έχουν τα εξής 2 μειονεκτήματα: α) φαίνονται στο task manager β)δεν προστατεύονται με password (αν και σε αυτό θα με βοηθήσει το γενικό και πολύ καλό advanced phone lock)....ψιλοκαλές λοιπόν οι εφαρμογές, ειδικά το blocker που τα έχει όλα, αλλά όχι τέλειες...

edit: κατέβασα και το MCleaner που φαίνεται αρκετά καλό...θα το δοκιμάσω αύριο, μιας και το κινητό φορτίζει προς το παρόν και θα ενημερώσω...:)

 

το mcleaner δεν φαινεται πουθενα , ουτε στο μητρωο , ουτε στο inbox . Εχει δικό του inbox με κωδικό .

Link to comment
Share on other sites

kostasp σε ευχαριστώ πολύ...όντως μόλις τελείωσα τις δοκιμές και κατέληξα στο συμπέρασμα ότι είναι καλύτερο όλων...κλειδώνει με κωδικό, αν θες δε βγαίνει όυτε ένδειξη για εισερχόμενα στην οθόνη, όλα σούπερ...εγκαταστήθηκε και θα μείνει..:)
Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμε καλά αυτή η έκδοση δημιουργούσε κάποια προβλήματα σε συνδυασμό με ορισμένα άλλα εγκατεστημένα προγράμματα. την 2.01 την δοκίμασες; υπάρχει στο γνωστό μαγαζί......

Επίσης δοκίμασες το mobisophy IVCM; (για μένα ότι καλύτερο υπάρχει σε τέτοια εφαρμογή) ή το webgate ACM;

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

η 2.0.1 είναι μια μεταφρασμένη έκδοση που έβγαλε κάποιος και δε ξέρω κατά πόσο είναι ''επίσημη''...στο site φαίνεται ως τελευταία η 1.4.1 γι'αυτό και την πέρασα...conflict δεν έχω δει με άλλη εφαρμογή ή έστω όχι ακόμα..:O

το ACM της webgate (melon) το δοκίμασα και όπως είπα παραπάνω είναι σχετικά καλή με αρνητικό το γεγονός ότι δεν είναι password protected...

το mobisophy IVCM δε το έχω δοκιμάσει...θα κάνω έναν κόπο κάποια σστιγμή να το δοκιμάσω...

τελικά αυτό που δεν ήθελα να κάνω (βάλε βγάλε όλες τις εφαρμογές μέχρι να δεις ποια είναι η σωστή).. αυτό έκανα :p είναι μάλλον αυτό που λένε ''αν θες κάτι να γίνει σωστά, κάντο μόνος σου''...:) thanks ;)

Link to comment
Share on other sites

Η Mcleaner 1.4.1 ειναι νομιζω η τελευταια επίσημη . Εγω αυτην χρησιμοποιω παρα πολυ καιρο . λειτουργει αψογα !! Edited by kostasp
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι εφαρμογή για εγκατάσταση στο κινητό, θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για κινητά nokia που να είναι αντίστοιχο του my phone explorer για sonyericsson.

Αυτό που θέλω να κάνω είναι να γράφω τα μηνύματα στο pc και να τα στέλνει το κινητό.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...