Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια... Ήθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμμα για να καταγραφει τι γινεται στο κινητο μου. Για παραδειγμα αν το εχω αφησει και καποιος αρχισει και ψαχνει τα sms χωρις να μου το πει να μπορω μετα να δω οτι εψαχνε τα sms.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια... Ήθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμμα για να καταγραφει τι γινεται στο κινητο μου. Για παραδειγμα αν το εχω αφησει και καποιος αρχισει και ψαχνει τα sms χωρις να μου το πει να μπορω μετα να δω οτι εψαχνε τα sms.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Kαπου ειχε παρει το ματι μου μια εφαρμογη για γονικο ελεγχο και καλα με την οποια παρακολουθουσες τι εκανε το παιδι σου στο κινητο αλλα δεν θυμαμαι ουτε πως την λεγαν ουτε τι υποσχοταν.

Αν την βρω καπου θα ποσταρω το ονομα της.

Εdit: Βρηκα την SMobile Security Shield Parental Controls Edition αλλα δεν ξερω αν μπορει να σε βοηθησει..

 

To μονο που μπορω να σκεφτω επιπλεον ειναι να βαλεις τον handy taskman και στις ρυθμισεις στο task list να εχεις επιλεγμενο το running and recent και ετσι να βλεπεις ποιες εφαρμογες εχουν ανοιξει προσφατα.

Και αυτο βεβαια δεν ειναι λυση ακριβως.

 

 

Παιδια οσον αφορα το X-plore 1.34 το δευτερο εικονιδιο εμφανιζεται μονο στην cra-cked εκδοση ετσι?

Γιατι εγω την εβαλα απο το επισημο σαιτ και ειχε μονο ενα εικονιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει ενα κολπακι που ειχα διαβασει στα Hacks & Patches για το πως μπορουμε να κρυψουμε τα εικονιδια απο διαφορες εφαρμογες. Εαν ψαξεις θα το βρεις και εγω ετσι σκεφτομουν να το κρυψω αλλα σημερα δεν μου ανοιγει καθολου ο x-plore. Ισως να φταιει το οτι πειραξα ενα αρχειο που εχει σχεση με την εφαρμογη. Ποτε εκανες εγκασταση τον x-plore? Τον εχεις ανοιξει -κλεισει πολλες φορες?

Το άλλο κουλό είναι ότι έκανε replace την προηγούμενη έκδοση 1.30, χωρίς όμως να με ρωτήσει!:blink::blink:Πάντα όταν βάζεις κάποια άλλη έκδοση δε ρωτάει αν θέλεις να το περάσεις από πάνω.Αυτή τη φορά δεν με ρώτησε στην εγκατάσταση.

Το αν το έχω ανοιγοκλείσει πολλές φορές, τι ρόλο παίζει?

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή εκτός από το Garmin που να χρησιμοποιεί το αρχείο TSRAutostart.exe? Μου δημιουργεί συνεχώς πρόβλημα με τον X-plore στο scrolling και στην επιλογή/αποεπιλογή αρχείων/φακέλων με το πολυπλήκτρο. Χρησιμοποιώ τον JbakTaskman για να κάνω kill το συγκεκριμένο αρχείο από τα processes, αλλά εμφανίζεται συνέχεια χωρίς να φορτώσω το Garmin. Τι στο καλό μπορεί να συμβαίνει; :what:

 

Edit:

Να, τώρα έκανα επανεκκίνηση στο κινητό μου και το TSRautostart.exe δε φορτώθηκε, οπότε και ο X-plore δουλεύει σωστά.

Πολύ περίεργο. Τι να συμβαίνει άραγε; Μήπως φταίει ότι τρέχω και τον Handy Taskman παράλληλα με τον Jbak? ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσον αφορα το X-plore 1.34 το δευτερο εικονιδιο εμφανιζεται μονο στην cra-cked εκδοση ετσι?

Γιατι εγω την εβαλα απο το επισημο σαιτ και ειχε μονο ενα εικονιδιο.

Τα 2 εικονιδια του x-plore εμφανιζονται μονο στην σπασμενη εκδοση. To ενα εικονιδιο ανοιγει κανονικα τον x-plore χωρις να περιμενεις 3 δευτερολεπτα και εαν τον ανοιξεις απο το αλλο πρεπει να περιμενεις. Σε αυτο το σημειο να τονισω οτι οποια ρυθμιση κανουμε στο ενα εικονιδιο απο τα 2 η ρυθμιση γινεται και στο αλλο.

Το άλλο κουλό είναι ότι έκανε replace την προηγούμενη έκδοση 1.30, χωρίς όμως να με ρωτήσει!:blink::blink:Πάντα όταν βάζεις κάποια άλλη έκδοση δε ρωτάει αν θέλεις να το περάσεις από πάνω.Αυτή τη φορά δεν με ρώτησε στην εγκατάσταση.

Το αν το έχω ανοιγοκλείσει πολλές φορές, τι ρόλο παίζει?

Μαλλον αυτο γινετε γιατι στην συγκεκριμενη εκδοση εχουν αρκετες φορες τα αρχεια διπλα (για αυτο υπαρχουν τα 2 εικονιδια). Δεν εχω ανοιξει ακομη το .sis για να τον ψαξω και δεν μπορω να βοηθησω περισσοτερο. Πειραξα εγω καποιο αρχειο και δεν ανοιγε η εφαρμογη λογικα δεν θα εχουμε προβλημα οσες φορες και αν τον ανοιξουμε. Παλιοτερα υπηρχε μια εκδοση του x-plore και καλα σπασμενη που μετα απο 30-40 φορες που ανοιγε η εφαρμογη εμφανιζοταν ξανα τα 3 δευτερολεπτα.

 

edit: Aυτο που εψαχνες..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2552974#post2552974

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

θυμαται κανεις πως λεγεται το προγραμματακι που οταν σε παιρνουν τηλεφωνο μπορεις να βαλεις να ακουγονται απο πισω διαφοροι ηχοι οπως βροχη και τετοια...?

 

tnx

Link to comment
Share on other sites

θυμαται κανεις πως λεγεται το προγραμματακι που οταν σε παιρνουν τηλεφωνο μπορεις να βαλεις να ακουγονται απο πισω διαφοροι ηχοι οπως βροχη και τετοια...?

 

tnx

 

Λεγεται CallCheater..

Link to comment
Share on other sites

Το Ir remote στο Nokia 5630 xpressmusic το δοκίμασα και μου λέει ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή...Ποια πρέπει να δοκιμάσω;; ::(
Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστησει το προγραμμα emtube και οταν παω να το αφαιρεσω μου λεει οτι δεν γινεται και σταματαει το uninstall. εχω δοκιμασει και μεσω app manager(jbak) αλλα τιποτα...

 

καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Το Ir remote στο Nokia 5630 xpressmusic το δοκίμασα και μου λέει ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή...Ποια πρέπει να δοκιμάσω;; ::(

 

ψαξε στα "γνωστα" site να κατεβασεις αλλη εκδοση...κατι τρεχει με αυτη που κατεβασες...

Link to comment
Share on other sites

Το Ir remote στο Nokia 5630 xpressmusic το δοκίμασα και μου λέει ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή...Ποια πρέπει να δοκιμάσω;; ::(

 

Μηπως να μην δοκιμασεις καμια γιατι χωρις υπερυθρες και εγκατασταση να το κανεις δεν προκειται να δουλεψει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστησει το προγραμμα emtube και οταν παω να το αφαιρεσω μου λεει οτι δεν γινεται και σταματαει το uninstall. εχω δοκιμασει και μεσω app manager(jbak) αλλα τιποτα...

 

καμια ιδεα κανεις?

 

Και μενα το ιδιο μου κανεις.

Δεν εχω καταφερει ακομη να ο απεγκαταστησω. Το εχω παρατησει μεσα και δεν ασχολουμαι αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Και μενα το ιδιο μου κανεις.

Δεν εχω καταφερει ακομη να ο απεγκαταστησω. Το εχω παρατησει μεσα και δεν ασχολουμαι αλλο!

 

λοιπον το απεγκατεστησα τελικα...

 

αφου χακαρα την συσκευη οπως ειδα σε αλλο θεμα, το βγαλα το emtube κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το απεγκατεστησα τελικα...

 

αφου χακαρα την συσκευη οπως ειδα σε αλλο θεμα, το βγαλα το emtube κανονικα...

 

Πως το απεγκατεστησες δηλαδη? Αφου το χακαρες εκανες απλα αφαιρεση η μπηκες στον private και το εβγαλες με καποιον τροπο απο κει.

Ενημερωσε με γιατι δεν το εχω ψαξει το θεμα αυτο..;)

Link to comment
Share on other sites

Πως το απεγκατεστησες δηλαδη? Αφου το χακαρες εκανες απλα αφαιρεση η μπηκες στον private και το εβγαλες με καποιον τροπο απο κει.

Ενημερωσε με γιατι δεν το εχω ψαξει το θεμα αυτο..;)

 

οχι απλα χακαρα το τηλεφωνο και πατησα ξανα αφαιρεση...και βγηκε...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μπορει να μου πει καποιος αν υπαρχει καπιο καλο προγραμα για black list για το N95?

θελω να μην χτυπαει και να τους στελνει στο φωνοκιβωτιο.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μπορει να μου πει καποιος αν υπαρχει καπιο καλο προγραμα για black list για το N95?

θελω να μην χτυπαει και να τους στελνει στο φωνοκιβωτιο.

 

Δοκιμασε το phone pilot. Πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε τα MCleaner και Interactive Voice Call Master υπαρχουν παρα πολλα. Εαν κανεις μια αναζητηση στο παρον θεμα θα βρεις αρκετα..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ειχα βαλει στο ν86 το X-plore και το λειτουργούσα κανονικά,ενεργοπίησα και το free game που εχω στο n-gage και ολα ηταν κανονικα.Σημερα ομως το x-plore δεν υπάρχει στις εφαρμογες και το sodoku που ενεργοποίησα δεν παιζει γιατι λεει οτι δεν βρέθηκε στην μνήμη αλλα τα αρχεια και των 2 υπάρχουν στις εγκατεστημένες εφαρμογές.Καμια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Που τα εχεις περασμενα;Περνα τα ξανα απο πανω και δες τι γινεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες e εννοεις την εσωτερικη μνημη η καρτα μνημης;Συγνωμη για την ερωτηση αλλα δεν εχω δει πως ειναι η δομη των φακελων της συγκεκριμενης συσκευης.Να υποθεσω οτι εχεις κανει επανεκκινηση και εξακολουθεις να εχεις το ιδιο προβλημα,σωστα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θελει να πει την καρτα μνημης.

 

Απο την στιγμη που βλεπεις τα αρχεια στις εγκατεστημενες εφαρμογες κανε απεγκατασταση επανεκκινηση την συσκευη και ξανα εγκατασταση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να μην δοκιμασεις καμια γιατι χωρις υπερυθρες και εγκατασταση να το κανεις δεν προκειται να δουλεψει;

 

Πωωωω...Δίκιο έχεις...Ούτε που είχα προσέξει ότι δεν έχει υπέρυθρες το κινητό μου..:p Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μπορει να μου πει κανεις που μπορω να βρω προγραμμα θερμιδομετρητη για το κινητο ..... επειγον παιδια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...