Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει μια ιστοσελίδα (onradio) όπου παραπέμπει σε πάμπολλους ραδιοσταθμούς ανά την Ελλάδα, που μπορείς να κάνεις ακρόαση μέσω κάποιας σύνδεσης internet. Kάποιοι σταθμοί έχουν εικονάκι winamp και κάποιοι windows media player. Αυτούς με το winamp, τους ακόυω μέσω του internet radio, κατεβάζοντας ένα αρχείο pls.

ΟΜΩΣ δεν μπορώ να ακούσω αυτούς με το windows media player.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το κάνει;

Τα links .asx (video/x-ms-asf Object) μπορείς να τα αναπαράγεις μέσω του CorePlayer.

Δες και το αντίστοιχο θέμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=191076

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια σιγουρα εχει αναφερθει εδω αλλα με ενα search που εκανα δεν βρηκα κατι.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχει ιος για symbian s60 , αν αξιζει να βαλω καποιο

antivirous και αν ναι ποιο εσεις προτεινεται?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ιός, και δεν αξίζει να βάλεις ένα πρόγραμμα που το μόνο που θα κάνει ουσιαστικά είναι να σπαταλά επεξεργαστικούς και ενεργειακούς πόρους.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ιός, και δεν αξίζει να βάλεις ένα πρόγραμμα που το μόνο που θα κάνει ουσιαστικά είναι να σπαταλά επεξεργαστικούς και ενεργειακούς πόρους.

 

Αυτο ηθελα να μαθω γιατι εχω δει πολλα antivirous να κυκλοφορουν και δεν ηξερα τι παιζει.

 

Και κατι αλλο. Απο internet browser αξιζει τιποτα οπως opera mini skyfire κτλ?

Με τον browser της συσκευης μου ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Υπαρχει καποιος που να ναι πολυ καλυτερος?

Γιατι αν η διαφορα ειναι μικρη να μην φορτωνω τζαμπα την συσκευη μου.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω της συσκευης εχω και ειμαι ευχαριστημενος. Εχω ομως και Skyfire για site που εχουν streaming γιατι ο browser της συσκευης δεν τα τρεχει ολα, μπορεις να τον δοκιμασεις ειναι free και αρκετα καλος.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις - διαχείριση εφαρμογών - opera mini - επιλογές - ρυθμίσεις εφαρμογής - σημείο πρόσβασης και όρισε ένα σημείο για να μην σε ρωτάει.

 

Να μην σε ρωτάει αν θα συνδεθεί δεν γίνεται να το βγάλεις. Αλλά, με την παραπάνω ρύθμιση, γλυτώνεις την ερώτηση του είδους της σύνδεσης.

 

Thanks, οντως λειτουργησε :)

 

@stefanw595: Προσωπικα θεωρω τον Οπερα Μινι απο τους καλυτερους (η μαλλον τον καλυτερο), στον τομεα της ταχυτητας που φορτωνει τις σελιδες. Για παραδειγμα ενω ο default browser σερνεται για να φορτωσει μεσω GPRS για παραδειγμα το facebook, ο οπερα μινι φορτωνει σε δευτερολεπτα. Δεν ξερω αν υπαρχει πιο γρηγορος απο οσους εχω δοκιμασει. Οποτε βαλε και τους δυο για μενα και αναλογως πραττεις..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Και εγω της συσκευης εχω και ειμαι ευχαριστημενος. Εχω ομως και Skyfire για site που εχουν streaming γιατι ο browser της συσκευης δεν τα τρεχει ολα, μπορεις να τον δοκιμασεις ειναι free και αρκετα καλος.

 

Οντως αρκετα καλος Browser με ευχαριστο περιβαλλον εχω ομως ενα προβλημα. Δεν βρισκω πως θα το κανω οριζοντια προβολη. Στον brwser της "μαμας" εχει μηπως αυτο δεν χει?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε και τον Ο3. Εμφανίστηκε πρόσφατα και είναι πάρα πολύ καλός.

 

Και αυτος πολυ ωραιος και λεω αυτον να κρατησω αλλα ουτε σαυτον δεν βρηκα οριζοντια προβολη. Μηπως ξερεις αν γινεται και αν ναι πως?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε και τον Ο3. Εμφανίστηκε πρόσφατα και είναι πάρα πολύ καλός.

 

Εγω ειχα δοκιμασει να τον βαλω στο Ν96 και το προγραμματακι κρασαρε. Απ'οσο ειδα γενικοτερα εχουν παρουσιαστει τετοια προβληματα...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για προγραμματισμένα sms....???

Περισσοτερο με ειχε βολεψει η εφαρμογη SMS Chat αλλα υπαρχουν και αλλες οπως smsscheduler, SMSTimer.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Περισσοτερο με ειχε βολεψει η εφαρμογη SMS Chat αλλα υπαρχουν και αλλες οπως smsscheduler, SMSTimer.

 

το είχα δοκιμάσει και εγώ το sms chat... πολύ καλό αλλά είχα ένα προβληματάκι...

το κάθε μήνυμα μου έπιανε 70 χαρκτήρες και όχι 160...:(

Το smsscheduler θέλει το python νομιζω και το SMSTimer, που έχω τώρα, είναι λίγο σπαστικό γιατί κάθε φορά που πάω να στείλω μήνυμα με ρωτάει αν θέλω να το στείλω τώρα ή να το προγραμματίσω για πιο μέτα...

thanks πάντως...

Link to comment
Share on other sites

το είχα δοκιμάσει και εγώ το sms chat... πολύ καλό αλλά είχα ένα προβληματάκι...

το κάθε μήνυμα μου έπιανε 70 χαρκτήρες και όχι 160...:(

Το smsscheduler θέλει το python νομιζω και το SMSTimer, που έχω τώρα, είναι λίγο σπαστικό γιατί κάθε φορά που πάω να στείλω μήνυμα με ρωτάει αν θέλω να το στείλω τώρα ή να το προγραμματίσω για πιο μέτα...

thanks πάντως...

 

Και γιατι δεν βαζεις το python αν οντως χρειαζεται?

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν βαζεις το python αν οντως χρειαζεται?

 

είχα δοκιμάσει κάποια στιγμή αλλά εκεί που έψαχνα μου είχε βγάλει πάρα πολλά διαφορετικά αρχειάκια και δεν ήξερα ποιο να πρωτοκατεβάσω...οπότε το παράτησα...

που το βρίσκω...??? (δωρεάν είναι , έτσι...???)

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε:

http://sourceforge.net/project/downloading.php?group_id=154155&filename=PythonForS60_1_4_5_3rdEd.sis&a=34424898

 

Το εγκαθιστάς στη μνήμη της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Mp3 Doctor :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να δοκιμάσετε το SPB TV. παίζει τηλεόραση στο κινητό, έχει και 2 ελληνικά κανάλια. Το trial παίζει 7 κανάλια μόνο δυστυχώς αλλά το ολόκληρο παίζει δεκάδες
Link to comment
Share on other sites

εχετε να μου προτεινεται καποιο καλο επιστημονικο κομπιουτερακι? θελω ημιτονα,εφαπτομενες, 3η ριζα και λοιπα.

επισης υπαρχει καποιο προγραμματακι για μετρηση ηχου, οπως εχει π.χ. το νοκια 3250?

Link to comment
Share on other sites

εχετε να μου προτεινεται καποιο καλο επιστημονικο κομπιουτερακι? θελω ημιτονα,εφαπτομενες, 3η ριζα και λοιπα.

http://shop.my-symbian.com/include/pictures/1270389/graph5.gif

Solution

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εχετε να μου προτεινεται καποιο καλο επιστημονικο κομπιουτερακι? θελω ημιτονα,εφαπτομενες, 3η ριζα και λοιπα.

επισης υπαρχει καποιο προγραμματακι για μετρηση ηχου, οπως εχει π.χ. το νοκια 3250?

 

Απο οσο γνωριζω - εχω ψαξει δεν υπαρχει :(

 

Κριμα λειπει μια τετοια εφαρμογη για το 6680 υπηρχε. Υπαρχει δυνατοτητα να δημιουργηθει για τις συσκευες μας, καπως ετσι λειτουργει το BabyMobile! Ελπιζω να κανω λαθος και να βρεθει συντομα..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εχετε να μου προτεινεται καποιο καλο επιστημονικο κομπιουτερακι? θελω ημιτονα,εφαπτομενες, 3η ριζα και λοιπα.

 

Όσα θες:

Smartphoneware Best Calc

Welic cCalc

Solution Group Solution

 

Τα χρησιμοποιώ όλα τα παραπάνω και είναι πραγματικά πολύ αξιόπιστα. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα τα κινητα μας εχουν την δυνατοτητα να μετρουν την ενταση του ηχου γιατι μια εφαρμογη που εχω το spyphone λειτουργει μετροντας την ενταση του ηχου. Πιθανον να υπαρχει κατι αλλα να μην το εχουμε βρει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...