Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα μηνυματα ειναι στην μνημη του τηλεφωνου και απο τις τελευταιες εφαρμογες που εγκατεστησα ηταν το jbak taskman kai to advance device lock αλλα δεν τρεχει καμια απο αυτες

 

Λογικα μια απο τις δυο ειναι και εχω την εντυπωση πως η δευτερη μου ειχε δημιουργησει και εμενα κατι αναλογο. Δοκιμασε μηπως εχει καποια ρυθμιση ενεργοποιημενη που να την κανει εφαρμογη συστηματος. Εναλλακτικα βγαλε πρωτα την μια και κανε επανεκινηση και ελεγξε αν λυθηκε το προβλημα και μετα την αλλη... Ευτυχως εσυ εχεις 2 εμενα οταν ειχε συμβει ειχα γυρω στις 20 που επρεπε να ελεγξω...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λογικα μια απο τις δυο ειναι και εχω την εντυπωση πως η δευτερη μου ειχε δημιουργησει και εμενα κατι αναλογο. Δοκιμασε μηπως εχει καποια ρυθμιση ενεργοποιημενη που να την κανει εφαρμογη συστηματος. Εναλλακτικα βγαλε πρωτα την μια και κανε επανεκινηση και ελεγξε αν λυθηκε το προβλημα και μετα την αλλη... Ευτυχως εσυ εχεις 2 εμενα οταν ειχε συμβει ειχα γυρω στις 20 που επρεπε να ελεγξω...

 

Τις εβγαλα αυτες αλλα το προβλημα επιμενει...ΕΝ τω μεταξυ το μονο που θελω να κανω εινια να διαγραψω τα poi που εχω προσθεσει με τον poiloader

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το κάνεις από τον X-plore;

Ένας file explorer είναι αναγκαίος!

 

Αλλιώς με ένα card reader να ξεμπερδεύεις και να μη τυραννιέσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παρω ενα stereo bluetooth κυριως με ενδιαφερει να ακουω μουσικη και οχι να εχει και τοσο πολλες επιλογες για τις κλησεις.Εννοω φυσικα αυτα που εχουν μικρα ακουστικα οπως τα handsfree και οχι τα αλλα που ενωνονται με πλαστικο πανω απο το κεφαλι.Ακουω οτι κατι sonyericsson ειναι καλα,εχει αγορασει καποιος κατι σχετικο?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω τo BH-500 της Nokia εδώ και πάρα πολύ καιρό είμαι είμαι απολύτως ευχαριστημένος. Παίζει πάρα πολύ δυνατά ενώ διαχειρίζεται άψογα και τις κλήσεις. Το χρησιμοποιούσα με το Ν95 και συνεργαζόταν άψογα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω τo BH-500 της Nokia εδώ και πάρα πολύ καιρό είμαι είμαι απολύτως ευχαριστημένος. Παίζει πάρα πολύ δυνατά ενώ διαχειρίζεται άψογα και τις κλήσεις. Το χρησιμοποιούσα με το Ν95 και συνεργαζόταν άψογα.

 

Πώ! πώ! 101€ γράφει στο e-shop.

Kαλά είναι και τα ενσύρματα..

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρό εχω παρατηρήσει ενα προβλημα στην επιλογη τονων για ήχο κλησης και συγκεκριμένα δεν μπορώ να εμφανίσω με τιποτα την λίστα με τα τραγουδια που έχω στην κάρτα μνήμης που έχω (3GB τραγουδια) ωστε να επιλεξω καποιο για ringtone και οι μονες επιλογες ειναι λήψη ήχων ή απενεργοποιηση. Το παραδοξο είναι οτι μπορώ να δώ την λίστα μονο οταν μπω στο menu του 3D ήχων και απο εκει μπορω να επιλέξω οτι τραγουδι θέλω. Τι να φταιει αραγε γιαυτην την ανωμαλια μηπως μπορεί καποιος να βοηθήσει....?
N95
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μνήμης φταίει. Όταν ανοίγεις την λίστα, το κινητό αδυνατεί να φορτώσει όταν τα κομμάτια που βρίσκονται στην κάρτα μνήμης. Αν βάλεις έναν ήχο στην μνήμη τηλεφώνου, βγάλεις την κάρτα μνήμης και ξαναπροσπαθήσεις, το τραγούδι που έβαλες στο τηλέφωνο θα εμφανιστεί στην λίστα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω τo BH-500 της Nokia εδώ και πάρα πολύ καιρό είμαι είμαι απολύτως ευχαριστημένος. Παίζει πάρα πολύ δυνατά ενώ διαχειρίζεται άψογα και τις κλήσεις. Το χρησιμοποιούσα με το Ν95 και συνεργαζόταν άψογα.
Το ζητημα ειναι οτι θυμαμαι σε καποια review toy N95 που εξαταζοταν πως δουλευει με τα stereo bluetooth,οτι στον τομεα της μουσικης τα sonyericsson υπερτερουσαν σαφως,δηλαδη φιλε για να καταλαβω λιγο οταν λες παιζει πολυ δυνατα σε σχεση με τα handsfree που υαρχουν στη συσκευασια?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μνήμης φταίει. Όταν ανοίγεις την λίστα, το κινητό αδυνατεί να φορτώσει όταν τα κομμάτια που βρίσκονται στην κάρτα μνήμης. Αν βάλεις έναν ήχο στην μνήμη τηλεφώνου, βγάλεις την κάρτα μνήμης και ξαναπροσπαθήσεις, το τραγούδι που έβαλες στο τηλέφωνο θα εμφανιστεί στην λίστα.

 

Εχω 2 καρτες των 8GB και βλεπω οτι τελικα το προβλημα δεν ειναι η κάρτα αλλα το ποσα τραγουδια έχει μέσα η κάρτα απλα οταν εχω ποιο λίγα τραγουδια δεν υπάρχει προβλημα.... φαινεται πως εκει ειναι το προβλημα αλλα και παλι το ψαχνω

 

Ειναι θεμα πληθους αρχειων μουσικής και MIDI αφαιρεσα μερικα και παιζει η λιστα μια χαρα....

N95
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη φιλε για να καταλαβω λιγο οταν λες παιζει πολυ δυνατα σε σχεση με τα handsfree που υαρχουν στη συσκευασια?

Παίζει πολύ πιο δυνατά απο το maximum του ήχου που μπορεί να αποδόσει το κινητό (όποιο και αν είναι αυτό) απο τα ενσύρματα ακουστικά του. Το έχω δοκιμάσει με πάρα πολλές συσκευές και σε όλες έπαιζε πολύ καλά.

 

Σύγκριση δεν έχω κάνει με κάποιο αντίστοιχο άλλης εταιρίας αλλά δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον τομέα που θα μπορούσε άλλο stereo BT να υπερέχει σε σχέση με το ΒΗ-500.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει πολύ πιο δυνατά απο το maximum του ήχου που μπορεί να αποδόσει το κινητό (όποιο και αν είναι αυτό) απο τα ενσύρματα ακουστικά του. Το έχω δοκιμάσει με πάρα πολλές συσκευές και σε όλες έπαιζε πολύ καλά.

 

Σύγκριση δεν έχω κάνει με κάποιο αντίστοιχο άλλης εταιρίας αλλά δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον τομέα που θα μπορούσε άλλο stereo BT να υπερέχει σε σχέση με το ΒΗ-500.

Ραδιοφωνο μπορεις να ακους με αυτα?Εχω δει και τα ΒΗ-903 ειναι ακριβα αλλα δεν ξερω αν αξιζει η διαφορα τιμης με τα ΒΗ-500
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανονικά ακούς ραδιόφωνο. Το πλεονέκτημα με τα ΒΗ-500 είναι οτι δεν έχουν οθόνη με αποτέλεσμα να μην υφίσταται θέμα ασυμβατότητας με διάφορες συσκευές (το έχω συνδέσει/λειτουργήσει επιτυχώς με πάρα πολλές συσκευές και όχι μόνο series 60) ενώ παράλληλα έχει και εντυπωσιακή αυτονομία. Ένα ακόμα θετικό είναι οτι είναι διάβροχο. Οπότε το φοράς στο γυμναστήριο, γίνεσαι μούσκεμα στον ιδρώτα και δεν φοβάσαι μην χαλάσει. :D ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το τελευταιο μου αρεσε,τα ΒΗ-903 που εχουν οθονη δηλαδη δεν ειναι συμβατα με Ν95?αυτο περι ασυμβατοτητας οσον εχουν οθονη δεν πολυκαταλαβα την αιτια
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μερικά έχουν οθόνη και απεικονίζουν το τραγούδι που παίζει και άλλες πληροφορίες. Μερικές συσκευές λοιπόν, δεν μεταδίδουν σωστά τις πληροφορίες αυτές με αποτέλεσμα να μην απεικονίζονται σωστά ή καθόλου στην οθόνη του ΒΤ.

 

Τώρα όσον αφορά το Ν95, δε νομίζω να υπάρξει πρόβλημα ασυμβατότητας, ειδικά όσον αφορά προϊόντα της ίδιας της εταιρίας. όσες φορές έχω διαβάσει παρόμοιες ασυμβατότητες είναι όταν ζευγαρώνεις nokia συσκευή με BT της SE ή άλλης εταιρίας ή το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο προσπαθεια αναβαθμισης λογισμικου το κινητο κολλησε και δειχνει συνεχως "nokia" στην οθονη

καμια λυση?

υπαρχει hard reset?

masterD
Link to comment
Share on other sites

μετα απο προσπαθεια αναβαθμισης λογισμικου το κινητο κολλησε και δειχνει συνεχως "nokia" στην οθονη

καμια λυση?

υπαρχει hard reset?

Δοκίμασε να κάνεις φορμάτ με τον παρακάτω τρόπο: "με κλειστό το κινητό πατάμε «πράσινο πλήκτρο κλήσης» «*», «3», και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα.

Χάνονται όλα τα δεδομένα από τη μνήμη του κινητού, όχι όμως και από την κάρτα μνήμης."

Μπορεί να μην πετύχει με την πρώτη. Αν δεν γίνει κάτι τότε θα πρέπει να το πας σε nokia shop. Όση ώρα και να το αφήσεις μένει κολλημένο στο σήμα της Nokia?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να βγάλεις-βάλεις την μπαταρία και να το ξανανοίξεις; Σε αντίστοιχη περίπτωση, το Ν82 μου είχε ανοίξει ενώ στην αρχή δεν άνοιγε με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο προσπαθεια αναβαθμισης λογισμικου το κινητο κολλησε και δειχνει συνεχως "nokia" στην οθονη

καμια λυση?

υπαρχει hard reset?

Αλλιώς με 15€ στο επαναφέρουν σε νοκια shop.αλλά χάνεις τα πάντα στην κυρίως μνήμη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι αναγκαστικό να τους πει οτι κολλησε ενώ του έκανε αναβάθμιση. Θα πει απλά ότι κόλλησε μόνο του. Και σ΄εμένα κόλλησε μια φορά μόνο του χωρίς να πειράξω κάτι και το πήγα τους το είπα και το έφτιαξαν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις φορμάτ με τον παρακάτω τρόπο: "με κλειστό το κινητό πατάμε «πράσινο πλήκτρο κλήσης» «*», «3», και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα.

Χάνονται όλα τα δεδομένα από τη μνήμη του κινητού, όχι όμως και από την κάρτα μνήμης."

Μπορεί να μην πετύχει με την πρώτη. Αν δεν γίνει κάτι τότε θα πρέπει να το πας σε nokia shop. Όση ώρα και να το αφήσεις μένει κολλημένο στο σήμα της Nokia?

 

εχω δοκιμασει τα παντα!

και το hard reset απο το 6600

και να βαλω βγαλω την μπαταρια

τιποτα!

μαλλον nokia shop!

ετσι ειναι οι βλακειες της αναβαθμισης πληρωνονται!!!!

masterD
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στην 30 πως γινεται να κανουμε σμικρυνση τις φωτογραφιες?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...