Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω, να ασχοληθώ με το nokia maps η να βάλω το Garmin? Έχω ακούσει πολλά αρνητικά για το πρόγραμμα πλοήγησης της nokia.

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω, να ασχοληθώ με το nokia maps η να βάλω το Garmin? Έχω ακούσει πολλά αρνητικά για το πρόγραμμα πλοήγησης της nokia.

Ναι καλύτερα ασχολήσου εξ' αρχής ή με το Garmin Maps Mobile™ XT ή το Sygic GPS Navigator Mobile Symbian 3rd Edition. Είναι πολύ καλύτερα από το Nokia Maps.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχουν διαγραφεί λίνκς από το συγκεκριμένο thread και δεν με βοηθάει αρκετά

(Για το Garmin Maps Mobile μιλάω)

 

Βρήκα αυτό το thread

xxxxxxxxxxxxxxxxx

Τώρα δεν ξέρω πια να κατεβάσω και τι να κάνω γιατί είναι όλα χύμα εκεί μέσα.

Αν μπορεί να χωρίσει κανείς τα download links και να τα ποστάρει για να ξέρω ποια αρχεία να κατεβάσω, θα του είμαι ευγνώμων!

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Έχουν διαγραφεί λίνκς από το συγκεκριμένο thread και δεν με βοηθάει αρκετά

(Για το Garmin Maps Mobile μιλάω)

Το ξέρω ό,τι έχουν σβηστεί αλλά όσα χρειάζεσαι μπορείς να τα βρεις εύκολα στο xxxxxxxxxx

 

Θα ηθελα να μαθω αν υπαρχουν επεκτασεις για garmin για καμερες ταχυτητας,φαγαδικα,κτλ.Φυσικα για το Ν95

Υπάρχουν αρκετά POIs για τα οποία μπορείς να ρωτήσεις στο επίσημο θέμα του Garmin Maps Mobile™ XT.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου έχει το Ν95 vf και όταν προσπαθώ να το κάνω update μου βγάζει την ίδια έκδοση νομίζω 13......... είναι κλειδωμένο από την vf?
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου έχει το Ν95 vf και όταν προσπαθώ να το κάνω update μου βγάζει την ίδια έκδοση νομίζω 13......... είναι κλειδωμένο από την vf?

Δεν είναι ακριβώς κλειδωμένο, απλά θα πρέπει να περιμένεις να βγάλει η vodafone αναβάθμιση για το Ν95 vodafone live. Τα κινητά που είναι branded ακολουθούν διαδορετική πορεία σε ό,τι έχει να κάνει με τις αναβαθμίσεις λογισμικού και συνήθως μένουν αρκετά πίσω οι αναβαθμίσεις. Αν θες μπορείς να βγάλεις το vodafone live αλλά θα χάσεις την εγγύηση από την vodafone.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση θα μπορέσω να την κάνω μόνος μου από το σπίτι ή θα πρέπει να το πάω σ'αυτούς?

Και μόνος σου μπορείς να το κάνεις. Απλά θ' αλλάξεις το product code της συσκευής, θα βάλεις το Ελληνικό product code (0534854 GREECE, CYPROS) και μετά θα περάσεις την τελυταία αναβάθμιση.

Την διαδικασία θα την βρεις εδώ (μην σε απασχολήσει αυτό που λέει για παρα-εισαγωγή), εσύ απλά θα ακολουθήσεις τις οδηγίες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να τελειώσεις μια κλήση με το slide?

Ναι υπάρχει τρόπος, αλλά θα πρέπει να περάσεις εφαρμογή όπως το SlideHelper v1.04. Θέλει να την υπογράψεις πριν την περάσεις στο κινητό σου και θα την βρεις στο xxxxxxxxxxxxx.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία για να παίζει ταινιούλες divx??? κανένα προγραμμάτακι??!!!:ninja:

Υπάρχει το DivX mobile player και αρκετά άλλα. Με μια αναζήτηση στο xxxxxxxxxxx θα τα βρεις.

Για οτιδήποτε άλλο έχει σχέση με εφαρμογές υπάρχει το αντίστοιχο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2 - Μέρος ΙΙ. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Τωρα που πλεον hackαραμε το firmware, μπορουμε να τοποθετησουμε καποια γραμματοσειρα στην μνημη της συσκευης αντι για την καρτα μνημης και να λειτουργει και ως mass storage? Εννοω χωρις να χρειαστει να εγκαταστησουμε καποια αλλη εφαρμογη. Ευχαριστω

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει τρόπος, αλλά θα πρέπει να περάσεις εφαρμογή όπως το SlideHelper v1.04. Θέλει να την υπογράψεις πριν την περάσεις στο κινητό σου και θα την βρεις στο xxxxxxxxxxx.

 

Γιατί δν κλείνει αυτόματα οταν το κλείνεις;

Δν καταλαβα ομως τι πρεπει να υπογραψεις κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με τις εφαρμογες στο κινητο μου. Ειχα κανει ενα backup το κινητο μου στον υπολογιστη με το Nokia PCSuite, εκανα update το firmware του κινητου μου σε 21.0.016, εβαλα το backup απο τον υπολογιστη στο κινητο και ολα οκ, το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι πια δεν εχω τις εφαρμογες που ειχα και οταν παω να εγκαταστησω καποιες εφαρμογες (που ειχα) στην εγκατασταση μου λεει οτι "υπαρχει ηδη αυτη η εφαρμογη θελετε να γινει αντικατασταση?". Το ερωτημα μου, γιατι δεν μπορω να δω αυτες τις εφαρμογες? Αφου λεει οτι υπαρχει ηδη, γιατι δεν μπορω να τις δω? Μπηκα στις εφαρμογες αλλα τιποτα.

 

Ευχαριστώ :)

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με τις εφαρμογες στο κινητο μου. Ειχα κανει ενα backup το κινητο μου στον υπολογιστη με το Nokia PCSuite, εκανα update το firmware του κινητου μου σε 21.0.016, εβαλα το backup απο τον υπολογιστη στο κινητο και ολα οκ, το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι πια δεν εχω τις εφαρμογες που ειχα και οταν παω να εγκαταστησω καποιες εφαρμογες (που ειχα) στην εγκατασταση μου λεει οτι "υπαρχει ηδη αυτη η εφαρμογη θελετε να γινει αντικατασταση?". Το ερωτημα μου, γιατι δεν μπορω να δω αυτες τις εφαρμογες? Αφου λεει οτι υπαρχει ηδη, γιατι δεν μπορω να τις δω? Μπηκα στις εφαρμογες αλλα τιποτα.

 

Ευχαριστώ :)

 

Δε σου βγάζει κάπου μήνυμα αν θες να τις περάσεις από πάνω παρόλο που υπάρχουν ήδη οι εφαρμογές?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δν κλείνει αυτόματα οταν το κλείνεις;

Δν καταλαβα ομως τι πρεπει να υπογραψεις κτλ..

Όχι με τις τελευταίες αναβαθμίσεις δεν κλείνει η γραμμή όταν κλείνεις το slide. Αυτό το έκανε στην v11 όταν είχε πρωτοβγεί. Διάβασε εδώ τα 2 πρώτα ποστ και θα καταλάβεις γιατι υπογράφουμε κάποιες εφαρμογές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με τις εφαρμογες στο κινητο μου. Ειχα κανει ενα backup το κινητο μου στον υπολογιστη με το Nokia PCSuite, εκανα update το firmware του κινητου μου σε 21.0.016, εβαλα το backup απο τον υπολογιστη στο κινητο και ολα οκ, το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι πια δεν εχω τις εφαρμογες που ειχα και οταν παω να εγκαταστησω καποιες εφαρμογες (που ειχα) στην εγκατασταση μου λεει οτι "υπαρχει ηδη αυτη η εφαρμογη θελετε να γινει αντικατασταση?". Το ερωτημα μου, γιατι δεν μπορω να δω αυτες τις εφαρμογες? Αφου λεει οτι υπαρχει ηδη, γιατι δεν μπορω να τις δω? Μπηκα στις εφαρμογες αλλα τιποτα.

 

Ευχαριστώ :)

Κάνε αντικατάσταση...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τελικα το ν95 μεχρι ποσα gb κάρτα μνήμης παίρνει? 2 ή 4?

 

και απο αυτονομία 1 φορά το 48ωρο αρκεί?

 

ευχαριστω

enas filos eixe valei 8gigs alla sernotane, 1 fora to 24oro!

Link to comment
Share on other sites

τελικα το ν95 μεχρι ποσα gb κάρτα μνήμης παίρνει? 2 ή 4?

 

και απο αυτονομία 1 φορά το 48ωρο αρκεί?

 

ευχαριστω

 

Κάνε 1 αναζήτηση στο θέμα να δεις μέχρι τι κάρτες παίρνει και τι αυτονομία έχει ανάλογα με τη χρήση..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...