Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι,

 

μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα αν όχι να απενεργοποιηθεί, τουλάχιστον να μειωθεί ο χρόνος που εμφανίζεται το μήνυμα 'Keypad Unlocked' καθώς ξεκλειδώνω ή ανοίγω το 'πορτάκι' του κινητού μου; Δεν ξέρω γιατί, αλλά τώρα τελευταία εκνευρίζομαι φοβερά με αυτήν την καθυστέρηση. Όποιο πλήκτρο και να πατήσω, ναι μεν φεύγει αλλά πρέπει να το ξαναπατήσω κιόλας. Καμία ιδέα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα φίλε:)

Όχι, δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε:)

Όχι, δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Δεν γίνεται ούτε με κάποιο προγραμματάκι/plug-in?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Δεν γίνεται ούτε με κάποιο προγραμματάκι/plug-in?

Κοίτα στο xxxxxxxxxx για το slidehelper v1.02. Το έχω περάσει στο Ν95 μου και νομίζω έχει καλύτερη απόκριση όταν ανοίγεις και κλείνεις το πορτάκι. Επίσης έχεις και αλλες ρυθμίσεις όπως για παράδειγμα να κλείνει η γραμμή όταν κλείνεις το πορτάκι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Καμποσες φορες τις τελευταιες μερες το τηλεφωνο μου σβηνει.. Υπαρχει περιπτωση πιστευετε να ειναι θεμα λογισμικου ή να φταιει που εχει φαει 2-3 τουμπες κάποτε..? Λογισμικο εχει παλιο. ν11.0.026 17/04/07 Τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αναβάθμιση!

Τελευταία έκδοση V 21.0.016 (14-02-08).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, η 11.0.026 είναι η αρχική σχεδόν, έπρεπε να το έχεις κάνει από καιρό.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ανήκω τώρα και εγώ στη συμπαθή τάξη των ανθρώπων που μετά την αναβάθμιση του Ν95 η αφύπνιση δεν λειτουργεί με κλειστό το κινητό. (Πάει να ανοιξει φωτίζει η οθόνη και μετά τίποτα, ξανασβήνει). Αντίθετα με ανοιχτό κινητό λειτουργεί κανονικά...

Βρέθηκε λύση;

Link to comment
Share on other sites

Ανήκω τώρα και εγώ στη συμπαθή τάξη των ανθρώπων που μετά την αναβάθμιση του Ν95 η αφύπνιση δεν λειτουργεί με κλειστό το κινητό. (Πάει να ανοιξει φωτίζει η οθόνη και μετά τίποτα, ξανασβήνει). Αντίθετα με ανοιχτό κινητό λειτουργεί κανονικά...

Βρέθηκε λύση;

 

φιλε babino θα το πω και σε σενα και ας με περασουνε για μ.....α:)

καταρχην επειδη ακουσα οτι αυτο γινεται απο ενα προγραμμα δε θυμαμαι ποιο ειναι λαθος και καμια σχεση.βαριεμαι να σου εξηγω 1 σελιδα τι ακριβως γινεται και στο κανει αυτο αλλα κανε στο κινητο σου 2-3 hard format απανωτα και θα φτιαξει.οταν φτιαξει στειλε εδω στο topic :D:):kill::devil::rocket:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ το ν95 πριν καμια βδομάδα μεταχειρισμένο στα 250ευρά.

Είναι μόνο δύο μηνών και του έχω αλλάξει τα φώτα :p

 

Του πήρα πρόσοψη ολόμαυρη απο ebay στα 17ευρά και 8gb sandisk πάλι από ebay στα 25ευρά :D

Πήρα και μια μπαταρία, την bl-6f (1200mAh) γιατί η μικρούλα που έχει δε μου φτάνει.

 

Μια ερώτηση.

Πως γίνεται να κρατήσω αντίγραφο τα μηνύματα στο pc?

Γίνεται όπως κάναμε παλιά στα v1 - v2 ? Αντιγραφή δηλαδή όλο τον φάκελο Mail2 που βρίσκεται στο x:\private\1000484b\mail2 ?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

 

Του πήρα πρόσοψη ολόμαυρη απο ebay στα 17ευρά και 8gb sandisk πάλι από ebay στα 25ευρά :D

Πήρα και μια μπαταρία, την bl-6f (1200mAh) γιατί η μικρούλα που έχει δε μου φτάνει.

 

Φιλε 2 ερωτησουλες.. 1. η προσοψη αλλαζει ευκολα ή πρεπει να παει κανεις σε νοκια καταστημα? Και βελτιωνεται καθολου ο ψιλοτζογος του? 2. Αυτη η μπαταρια τι μερος του λογου ειναι?.. (bl-6f) Δεν πιστευω να'ναι της Νοκια ε..?

Ευχαριστω και καλημερα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.

Πως γίνεται να κρατήσω αντίγραφο τα μηνύματα στο pc?

Γίνεται όπως κάναμε παλιά στα v1 - v2 ? Αντιγραφή δηλαδή όλο τον φάκελο Mail2 που βρίσκεται στο x:\private\1000484b\mail2 ?

Ναι απλά θα τον κάνεις αντιγραφή και επικόλληση στην νέα κάρτα μνήμης αφού θα έχεις επιλέξει να εμφανίζονται οι κρυφοί φάκελοι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Φιλε 2 ερωτησουλες.. 1. η προσοψη αλλαζει ευκολα ή πρεπει να παει κανεις σε νοκια καταστημα? Και βελτιωνεται καθολου ο ψιλοτζογος του? 2. Αυτη η μπαταρια τι μερος του λογου ειναι?.. (bl-6f) Δεν πιστευω να'ναι της Νοκια ε..?

Ευχαριστω και καλημερα.

 

1.Η πρόσοψη αλλάζει πολύ εύκολα, αρκεί να έχεις κάποια εργαλειάκια.

2.Για τη μπαταρία άμα ψάξεις, βρίσκεις και αυθεντική.

 

Και για τα 2 επειδή έχουν συζητηθεί αρκετές φορές εδώ μέσα, κάνε καλύτερα αναζήτηση με τα σχετικά στοιχεία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Να ρωτησω κατι κι εγω μηπως έχει συμβεί και σε καποιον αλλο. Κάθε φορά που συνδέω το κινητό μου με τον Η/Υ για μεταφορά δεδομένων , αφού ολοκληρωθεί η μεταφορά φωτογραφιών για παράδειγμα, κάνει restart το Ν95 μόνο του! Και μου βάζει το default θέμα!

Γιατί συμβαίνει και πως σταματάει αυτό?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Να ρωτησω κατι κι εγω μηπως έχει συμβεί και σε καποιον αλλο. Κάθε φορά που συνδέω το κινητό μου με τον Η/Υ για μεταφορά δεδομένων , αφού ολοκληρωθεί η μεταφορά φωτογραφιών για παράδειγμα, κάνει restart το Ν80 μόνο του! Και μου βάζει το default θέμα!

Γιατί συμβαίνει και πως σταματάει αυτό?

Υπάρχει θέμα για το Ν80 [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia N80, μπορείς να ρωτήσεις εκεί.:)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σου επιλέγει το default θέμα, γιατί όταν επιλέγεις την μαζική αποθήκευση στο κινητό σταματάει η χρήση της κάρτας μνήμης από το κινητό και ό,τι θέματα έχεις στην κάρτα δεν μπορεί να τα χρησιμοποιήσει εκείνη την ώρα. Έχεις δοκιμάσει να κάνεις uninstall τους οδηγούς του usb και να τους περάσεις ξανά?

Στο Ν95 σου έχεις την έκδοση ν21.0.016?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εχω την τελευταια εκδοση. Ειναι λογικο να μπαινει το μαμισιο θεμα οταν το συνδεω. Το παραλογο ειναι να παραμενει κι οταν το αποσυνδεω, οπως και το να κανει επανεκκινηση μονο του! Το χω δοκιμασει και στο αλλο pc μου και μου κανει ακριβως το ιδιο :(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εχω την τελευταια εκδοση. Ειναι λογικο να μπαινει το μαμισιο θεμα οταν το συνδεω. Το παραλογο ειναι να παραμενει κι οταν το αποσυνδεω, οπως και το να κανει επανεκκινηση μονο του! Το χω δοκιμασει και στο αλλο pc μου και μου κανει ακριβως το ιδιο :(

Δοκίμασε να κάνεις uninstall ό,τι έχει σχέση με το pc suite (πρόγραμμα και drivers), μετά πέρασε τα ξανά αφου κάνεις restart το pc και να δοκίμασε πάλι. κάτι θα έχει κολήσει και γι' αυτό το κάνει. Στο έκανε πάντα ή τώρα ξαφνικά?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εχω την τελευταια εκδοση. Ειναι λογικο να μπαινει το μαμισιο θεμα οταν το συνδεω. Το παραλογο ειναι να παραμενει κι οταν το αποσυνδεω, οπως και το να κανει επανεκκινηση μονο του! Το χω δοκιμασει και στο αλλο pc μου και μου κανει ακριβως το ιδιο :(

 

Δοκίμασε να κάνεις uninstall ό,τι έχει σχέση με το pc suite (πρόγραμμα και drivers), μετά πέρασε τα ξανά αφου κάνεις restart το pc και να δοκίμασε πάλι. κάτι θα έχει κολήσει και γι' αυτό το κάνει. Στο έκανε πάντα ή τώρα ξαφνικά?

Δεν νομίζω πως έχει σχέση το PC Suite και τα παρελκόμενα του διότι στη λειτουργία Μαζική αποθήκευση δεν χρησιμοποιείται τίποτα αυτό αυτά, ούτε και οι οδηγοί του καλωδίου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φιλε 2 ερωτησουλες.. 1. η προσοψη αλλαζει ευκολα ή πρεπει να παει κανεις σε νοκια καταστημα? Και βελτιωνεται καθολου ο ψιλοτζογος του? 2. Αυτη η μπαταρια τι μερος του λογου ειναι?.. (bl-6f) Δεν πιστευω να'ναι της Νοκια ε..?

Ευχαριστω και καλημερα.

Όπως τα λέει ο junglist είναι :)

 

Μπαταρία απ΄το ebay πήρα.

5ευρά περίπου έκανε και μάλλον είναι αυθεντική. Όταν βάζω τον αριθμό που γράφει πάνω της στο site της νοκια μου λέει ότι είναι γνήσια.

 

 

@stendor Thanks :D

 

 

Ερώτηση: Πάνω στην οθόνη σας δεν έχει κανένα προστατευτικό πλαστικό η κάτι τελος πάντων που να προστατευει την οθόνη?

Εμένα δεν έχει τίποτα, λίγο να ακουμπήσω την οθόνη.."μαυρίζει" σε εκείνο το σημείο, όπως γίνεται δηλαδή σε απλή tft οθόνη απο pc.

Υπάρχει κάτι να του βάλω πάνω?

 

Είδα κάτι Screen protectors στο ebay αλλα όλα είναι μεμβράνες(λεπτο φιλμ) και δε νομίζω να κάνουν δουλειά..

 

*Υπενθυμίζω, μανίσιο δεν ξέρω πως είναι. Μπορεί να είχε κάτι και να το έβγαλε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης και έτσι δεν γνωρίζω αν είχε κάτι..

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Πάνω στην οθόνη σας δεν έχει κανένα προστατευτικό πλαστικό η κάτι τελος πάντων που να προστατευει την οθόνη?

Εμένα δεν έχει τίποτα, λίγο να ακουμπήσω την οθόνη.."μαυρίζει" σε εκείνο το σημείο, όπως γίνεται δηλαδή σε απλή tft οθόνη απο pc.

Υπάρχει κάτι να του βάλω πάνω?

Δυστυχώς η οθόνη δεν έχει κάποιο σκληρό κάλυμμα, με αποτέλεσμα αν την ακουμπάς να κάνει τα γνωστά νερά που κάνουν όλες οι lcd οθόνες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η οθόνη δεν έχει κάποιο σκληρό κάλυμμα, με αποτέλεσμα αν την ακουμπάς να κάνει τα γνωστά νερά που κάνουν όλες οι lcd οθόνες.

Χμμ.. αυτό σημαίνει πατέντα...

Έχω κάτι καλό στο μυαλό μου, μόλις το ολοκληρώσω θα ανεβάσω φωτογραφίες :).

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καθώς είμαι σε αναζήτηση νέου τηλεφώνου και το Ν95 και στις 2 του εκδόσεις είναι μια συσκευή που με ενδιαφέρει έκανα μια έρευνα και βρήκα ότι το N95 με stereo widening έχει πολύ καλύτερο ηχείο από το απλό σύμφωνα με το gsmarena.Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι τι ακιβώς είναι το stereo widening.Δηλαδή είναι διαφορετική έκδοση ή κάτι άλλο;Ορίστε και το link http://www.gsmarena.com/latest_features-review-171p3.php που το αναφέρει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...