Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξαναπέρασα την 31, αλλά το πρόβλημα με την ημερομηνία παραμένει. Τελικά το πρόβλημα είναι bug της 31 η όχι; Υπαρχουν άλλοι που έχουν περάσει τη 31 και να αλλάζει η ημερομηνία μόνη της;
Εγω την εχω περασει εδω και 2 βδομαδες περιπου και δεν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 31.0.014 και ναι 3-4 φορες αλλαξε η ημερομηνια μονη της συγκεκρημενα 2-3 μερες μπροστα :S τι γινετε? 2 φορες δεν ξυπνησα γιατι ειχε χασει την ημερα!
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 31.0.014 και ναι 3-4 φορες αλλαξε η ημερομηνια μονη της συγκεκρημενα 2-3 μερες μπροστα :S τι γινετε? 2 φορες δεν ξυπνησα γιατι ειχε χασει την ημερα!

 

άρα δεν έτυχε μόνο σε 2 αλλά σε πολλούς...

το πρόβλημα τελικά δεν το αντιμετωπίζεις, αν δεν κλείσεις για ώρες (πχ νύχτα) το κινητό), αλλά κι αυτό είναι άθλιο

savras is here:lol:
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 31.0.014 και ναι 3-4 φορες αλλαξε η ημερομηνια μονη της συγκεκρημενα 2-3 μερες μπροστα :S τι γινετε? 2 φορες δεν ξυπνησα γιατι ειχε χασει την ημερα!
Καταρχην η νεα εκδοση δεν ειναι η 31.0.014 αλλα η 31.0.017 βαλε αυτη γιατι αυτη που εχεις ειναι ολο bugs γενικοτερα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην η νεα εκδοση δεν ειναι η 31.0.014 αλλα η 31.0.017 βαλε αυτη γιατι αυτη που εχεις ειναι ολο bugs γενικοτερα

 

και με την .017 τα ίδια συμβαίνουν!

savras is here:lol:
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν εχει συμβει κατι τετοιο παντως
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν παρατηρείται συχνά και δεν διορθώνεται ούτε με φορματ ή πέρασμα της αναβάθμισης απο πάνω, τότε η μόνη λύση είναι το βράδυ, αντί να το κλείνετε να το βάζετε εκτός σύνδεσης. Φαίνεται κλειστό και καταναλώνει ελάχιστη μπαταρία. Προσωπικά, χωρίς να έχω ποτέ πρόβλημα με αλλαγή ημερομηνίας σε καμία μου συσκευή, πάντα αυτό κάνω και δεν το κλείνω ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εγω περασα την 31 πριν απο 4-5 μερες και δεν εχω τετοιο προβλημα μεχρι τωρα τουλαχιστον. Βεβαια εκανα μια χοντραδα και δεν κρατησα back up των αρχειων ολων , αλλα τι διαολο να οφειλεται σε αυτο το οτι δεν αλλαζει η ημερομηνια μονη της? Τι να πω, δεν ξερω.Θα το παρακολουθησω και θα ενημερωσω.;)

 

Καλημέρα,

εγώ έχω την 31 κοντά τρεις βδομάδες και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Το κινητό δουλεύει άψογα μέχρι στιγμής. Το μόνο κακό είναι ότι δεν χακάρεται.

Βεβαία χωρις τις διάφορες εφαρμογές να λειτουργούν η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο. Αν έχει μάθει κανείς κάτι για χακάρισμα ας μας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

οκ απο τοτε που δεν το κλεινω το κιν. δεν εχω κανενα προβλημα απλα το απενεργοποιω απο την λειτουργεια του τηλεφωνου! αλλα και παλι ρε παιδια δεν γινετε να φοβασαι να το κλησεις για να μην χασει την ημερομηνια!:( πρεπει να κανει η νοκια κατι γι'αυτο!:worry:
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να του περασεις την ιδια αναβαθμιση απο επανω? Μπορει να στρωσει!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να του περασεις την ιδια αναβαθμιση απο επανω? Μπορει να στρωσει!

 

δεν στρώνει... φαντάζομαι θα διορθωθεί κάποια στιγμή

 

αλλά είναι ξεφτίλα αυτό το πράγμα για ένα κινητό τέτοιου επιπέδου

savras is here:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν φοβάσαι μην το κλείσεις, φοβάσαι να το αφήσεις κλειστό για πολλές ώρες, γιατί σε τέτοια περίπτωση εμφανίζεται το πρόβλημα. Θα διορθωθεί 100%.
Link to comment
Share on other sites

πραγματι...7 ωρες που το αφησα δεν εγινε τιποτα...αλλα το αφησα προχτες για κανα 8-9ωρο και φλουπ...:(
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα με την ημερομηνία το έχω κι εγω με την τελευταία έκδοση 31.0.017 που υπάρχει, αν το σβήσω το βράδυ η ημερομηνία μου πηγαίνει αυτόματα δυο μέρες μπροστά έτσι το βάζω κι εγω στην λειτουργία εκτός σύνδεσης κι ελπίζω να το διορθώσουν σε μια μελλοντική αναβάθμιση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ πρόβλημα απο προχτες,

 

Είχα μια κάρτα 8GB και επειδή πήρα μια 16GB την έκανα αντίγραφο στο pc και απο κει στην 16GB. (Δεν ξέρω αν έχει σχέση με την κάρτα το πρόβλημα)

 

Μου έστειλαν ένα sms προχτες και το κινητό δεν το άνοιγε...

Ψαχνω απο δω, απο κει αλλα τίποτα. Απο κει και πέρα βλέπω ότι δεν ανοίγει σχεδόν κανένα sms μέσα απο τα μηνύματα(πατας να ανοίξει δηλαδή και δεν κάνει τίποτα) ή τα άνοιγε όποτε ήθελε ή τα εμφάνιζε άδεια.

Μέσα απο την "Αναζ. Διαδ. και περιεχόμενο μου" ανοίγει κάποια αλλά δεν τα εμφανίζει όλα.

Βλέπω ότι δεν μπορώ να στείλω και μήνυμα αλλά όχι πάντα. Πατάω αποστολή, λέει ότι το στέλνει αλλα σταματάει. Ούτε να το αποθηκεύσω δεν μπορώ.

 

Μόλις βάζω τα μηνύματα τα αποθηκεύονται στο τηλέφωνο, όλα λειτουργουν ρολόι.

 

Τα μηνύματα τα έχω και στο pc αλλα και στο κινητό που υπάρχουν έχουν τι ίδια χωριτηκότητα.

 

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

 

Εχω την 21,0,016.

Αν είναι δυνατον να μην κάνω φορματ.

 

Τι να κάνω? Βοηθήστε, είναι ΕΠΕΙΓΟΝ.

 

 

[EDIT]Προσπάθησα να μεταφέρω τον φακελο mail απο το κινητο στο pc και μου έλεγε ότι έχει κατεστεαμένα αρχεία και να κάνω ένα chkdsk. To κάνω και δε μου βρίσκει τίποτα... Ξανακάνω αντιγραφή και αντιγράφονται κανονικά...

Δοκιμάζω να βάλω τον φάκελο mail στο N70 αλλα δεν τον διαβάζει κάν και σβήνει κατευθείαν τα μηνύματα απο μόνο του..

Δοκίμασα να αλλάξω μόνο το Index και να βάλω το παλιό αλλα πάλι τα ίδια έκανε άρα το πρόβλημα είναι στα υπόλοιπα αρχεία και όχι στο Index.

Έβαλα τον παλιό φάκελο mail στο n95 και δούλεψε σωστα μέχρι να κάνω επανεκκίνηση... Μετά δεν άνοιγε τα νεά μηνύματα. Σε λίγο δεν θα ανοίγει τίποτα πάλι...

!!!Δεν μπορώ να σβήσω κανένα μήνυμα!!! Τι γίνεται ρε παιδιά?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Απ ό,τι βλέπω το πρόβλημα άρχισε όταν άλλαξες κάρτα μνήμης.

 

Βαλε τη κάρτα σε ένα card reader και κάνε της μορφοποίηση από τα Windows.

Βάλε τη στο κινητό και κάνε της μορφοποίηση από το αντίστοιχο εικονίδιο για να δημιουργηθούν οι απαραίτητοι φάκελοι.

Ρύθμισε το κινητό να αποθηκεύει τα μηνύματα να στη κάρτα μνήμης.

Βάλε τη ξανά στο card reader και πέρνα το φάκελο mail2 στο path Private\ 1000484b\.

Βάλε τη κάρτα στο κινητό και κάνε επανεκκίνηση.

Δες αν διορθώθηκε το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω ξανακάνει αυτά αλλά τίποτα...

Τωρα δεν ανοίγει τίποτα.

 

Είναι σαν να τα έχεις σβήσει όλα και να έχεις κρατήσει μόνο το index.

 

Την κάρτα την έβαλα πριν καμια βδομάδα αλλά το πρόβλημα δεν ξέρω πότε άρχισε. Προχτες το είδα πάντως που μου ήρθε ένα μήνυμα. Δεν ασχολούμαι και πολύ με τα μηνύματα γιαυτό δεν ξέρω ακριβως πότε έγινε. Δεν ξέρω... μήπως φταίει και κάποιο πρόγραμμα?? Τι να πω?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Χθές που ρώτησα σε Nokia Shop για τις αλλαγές που κάνει η ημ/νία από μόνη της στην καινούρια έκδοση μου είπαν ότι δεν είναι λάθος του λογισμικού και ότι μάλλον έχει πρόβλημα η εσωτερική μπαταρία του τηλ(!) και ότι θα πρέπει να το αφήσω να το στείλουν στα κεντρικά να το κοιτάξουν...

Μιλάμε οι άνθρωποι πρέπει να είναι πολυ μ@λ@κες για να μας κοροϊδεύουν μπροστά στα μάτια μας!

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε κοροϊδεύουν!

Υπάρχει εσωτερική μπαταρία για το ρολόι ώστε να μην απορυθμίζεται όταν βγάζεις τη μπαταρία ή το έχει κλειστό για μεγάλο χρονικό διάστημα.

 

Δεν λέω ότι σίγουρα φταίει αυτή η μπαταρία, αλλά είναι μια πιθανότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε κοροϊδεύουν!

Υπάρχει εσωτερική μπαταρία για το ρολόι ώστε να μην απορυθμίζεται όταν βγάζεις τη μπαταρία ή το έχει κλειστό για μεγάλο χρονικό διάστημα.

 

Δεν λέω ότι σίγουρα φταίει αυτή η μπαταρία, αλλά είναι μια πιθανότητα.

 

Και σε τόσους που έχει αναφερθεί εδώ μέσα όλος τυχαίως όταν κάνανε την αναβάθμιση, σε όλους έπαθε έπεσε η εσωτερική μπαταρία?

Πολύ δεν είναι για πιθανότητα?

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβεις εαν εχει πεσει η εσωτερικη μπαταρια βγαλε την μπαταρια σου και αφησε την συσκευη για 15'. Εαν σου ζητησει ημερομηνια - ωρα τοτε χρειαζεται αντικατασταση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...