Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προβλημαα πηγα να κανω αναβαθμιση κατι μπλοκαρε το πισι εκανε επανεκινηση μονο του και τωρα βλεπω την οθονη με το λογκο της νοκια

τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε μου λυπαμαι που στο λεω αλλα μαλλον πας για Νοκια-shop/service.Κατα την διαρκεια ενος update γιαυτο μου χτυπουσε η καρδια μου.Μην παθει τιποτα το PC ή πεσει το ρευμα.Προσπαθησε να ξανακανεις update.Αν δεν σου διαβαζει το κινητο/εκδοση κινητου τοτε πας για service...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Stendor θα το δοκιμασω απλα να ρωτησω και κατι αλλο?

Αυτο κανει και debrand?Δλδ το κινητο ειναι Ο2 branded αλλα

η cosmote λειτουργει κανονικα.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

ποσο θα χρεωθω ?το κινητο ηταν βονταφον με 120013 και ειχα βαλει την 210016 αν θυμαμαι καλα τα νουμερα αλλαζοντας product code

Kαι εγώ το είχα πάθει με την προηγούμενη αναβάθμιση.

2 μέρες το κράτησαν και ήθελαν 15€.Αλλά εμένα δεν ήταν branded.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

paidia sos sas parakalo exo ena nokia N95 kai moy bgazei molis anoigei {no sim vailid} ti einai ayto kai den mporo na anoikso to kinhto???? sos sos sos to kin moy einai 6943436872 epoikhnonhste mazi opois mporei na moy pei ti na kano sas parakalo sos sos sos sos sos:help:

 

Το ιδιο πραγμα επαθε και το n95 ενος φιλου μου ξαφνικα....

 

περασαμε το νεο update αλλαξε μπαταρια γιατι η παλια τα χε φτυσει....και ειχε συνεχεια το μυν που ειχες και εσυ........

"τοποθετηστε καρτα sim"...κτλ....

μονο οταν εβαλε χαρτακι κατω απο την μπαταρια καταφερε να του διαβασει την καρτα σιμ.......

το περιεργο ειναι πως πριν το update και οταν ειχε την παλια μπαταρια την καρτα την διαβαζε κανονικα...

τι να πεις......

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με άλλη κάρτα σιμ να δεις σου ανάβει το κινητό;

Γιατί και σε εμένα μου έκανε τα ίδια και τώρα από τα γραφόμενά σας υποψιάζομαι μήπως με τον έναν η τον άλλον τρόπο οι όποιες αναβαθμίσεις δημιουργούν προβλήματα στις κάρτες sim.

Αναγκαστικά αφού είδα ότι το κινητό μου δεν δούλευε με αυτή την κάρτα την αντικατέστησα με μία άλλη.

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου το έκανε 1 περίοδο πριν μερικές βδομάδες, αλλά έβγαλα και ξαναέβαλα τη sim 2-3 φορές και έστρωσε.Δεν το ξαναέκανε.

Οπότε θεωρώ ότι είναι σύμπτωση και δεν έχει σχέση με την αναβάθμιση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμάζατε να το ανοίξετε χωρίς να έχετε τοποθετήσει καθόλου κάρτα sim, και σας έβγαζε το ίδιο μήνυμα, τότε ήταν σίγουρα πρόβλημα software.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις την κάρτα sim που έχεις σε άλλο κινητό και να δεις αν ανοίγει κανονικά. Αν όντως ανοίγει κανονικά σε άλλο κινητό καθάρισε λίγο τι επαφές που βρίσκονται στο κινητό εκεί που μπαίνει η sim. Αν δεν λειτουργεί ούτε σε άλλο κινητό sim απλά έχει πρόβλημα η κάρτα σου.

 

Υ.Γ. Γράφε με μικρούς Ελληνικούς χαρακτήρες για να καταλαβαίνουν τι λες. Τα κεφαλαία απαγορεύονται από τους κανόνες του forum.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Είμαι κάτοχος του N95 με firmware v.12.0.013 ,έχω κάνει πολλές προσπάθειες να βάλω ένα καινούργιο firmware πχ το v.30 αλλά τίποτα... Κατέβασα και το Αγγλικό Nokia software update αλλά τα ίδια,εμφανίζετε μήνυμα ότι έχω την τελευταία έκδοση.

 

Τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Είμαι κάτοχος του N95 με firmware v.12.0.013 ,έχω κάνει πολλές προσπάθειες να βάλω ένα καινούργιο firmware πχ το v.30 αλλά τίποτα... Κατέβασα και το Αγγλικό Nokia software update αλλά τα ίδια,εμφανίζετε μήνυμα ότι έχω την τελευταία έκδοση.

 

Τι συμβαίνει;

Μπες εδώ γράψε το product code της συσκευής σου, το οποίο αναγράφεται κάτω από την μπαταρία και θα σου βγάλει ποια έκδοση είναι διαθέσιμη για την συσκευή σου. Μήπως το κινητό σου είναι vodafone live ή γενικά κάποιας άλλης εταιρίας?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Με το product code μου εμφανίζει ότι το τελευταίο version είναι το 12.0.013,άρα τζίφος!

Ναι φίλε, είναι vodafone live. Υπάρχει τρόπος να βάλω και εγώ τα καινούργια update;

Link to comment
Share on other sites

Με το product code μου εμφανίζει ότι το τελευταίο version είναι το 12.0.013,άρα τζίφος!

Ναι φίλε, είναι vodafone live. Υπάρχει τρόπος να βάλω και εγώ τα καινούργια update;

Ακολούθησε την διαδικασία που αναφέρεται παρακάτω και θα μπορέσει να περάσεις την τελευταία έκδοση.

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ: Ερώτηση #8

Σημείωση: Θα πρέπει να ξέρεις όμως ό,τι κάνοντας αυτή την διαδικασία θα χάσεις την εγγύηση από την vodafone.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Με το product code μου εμφανίζει ότι το τελευταίο version είναι το 12.0.013,άρα τζίφος!

Ναι φίλε, είναι vodafone live. Υπάρχει τρόπος να βάλω και εγώ τα καινούργια update;

Αλλάζοντας το Product code της συσκευής σου.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε την διαδικασία που αναφέρεται παρακάτω και θα μπορέσει να περάσεις την τελευταία έκδοση.

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ: Ερώτηση #8

Σημείωση: Θα πρέπει να ξέρεις όμως ό,τι κάνοντας αυτή την διαδικασία θα χάσεις την εγγύηση από την vodafone.

 

Συγνώμη αλλά έχω διαβάσει όλους τους οδηγούς σου πριν ρωτήσω,έχω την Ελληνική γλώσσα στο κινητό μου αλλά μάλλον εννοείς με αυτήν διαδικασία θα μπορέσω να ξεκλειδώσω την συσκευη μου και θα αναβαθμιστεί με το τελευταίο firmware.

 

H σημείωση σου είναι ένα μεγάλο θέμα αφού έχω την συσκευη εδώ και λίγες μέρες,λέτε να αξίζει να χάσω την εγγύηση;

 

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά έχω διαβάσει όλους τους οδηγούς σου πριν ρωτήσω,έχω την Ελληνική γλώσσα στο κινητό μου αλλά μάλλον εννοείς με αυτήν διαδικασία θα μπορέσω να ξεκλειδώσω την συσκευη μου και θα αναβαθμιστεί με το τελευταίο firmware.

 

H σημείωση σου είναι ένα μεγάλο θέμα αφού έχω την συσκευη εδώ και λίγες μέρες,λέτε να αξίζει να χάσω την εγγύηση;

 

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σου.

Η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια. Για να περάσεις θα πρέπει την τελευταία έκδοση θα πρέπει να αλλάξεις product code στην συσκευή σου. Τα vodafone live Ν95 έχουν διαφορετικά product codes απ' ό,τι έχουν τα δικά μας Ν95 που τα έχουμε πάρει από nokia shop ή από διάφορα άλλα καταστήματα.

Το αν αξίζει ή όχι να θυσιάσεις την εγγύηση εσύ το ξέρεις, δεν μπορούμε να σου πούμε εμείς. Οι τελευταίες αναβαθμίσεις το έχουν κάνει πολύ καλύτερο το κινητό και όντως αξίζουν αλλά όπως είπα είναι δική σου απόφαση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια. Για να περάσεις θα πρέπει την τελευταία έκδοση θα πρέπει να αλλάξεις product code στην συσκευή σου. Τα vodafone live Ν95 έχουν διαφορετικά product codes απ' ό,τι έχουν τα δικά μας Ν95 που τα έχουμε πάρει από nokia shop ή από διάφορα άλλα καταστήματα.

Το αν αξίζει ή όχι να θυσιάσεις την εγγύηση εσύ το ξέρεις, δεν μπορούμε να σου πούμε εμείς. Οι τελευταίες αναβαθμίσεις το έχουν κάνει πολύ καλύτερο το κινητό και όντως αξίζουν αλλά όπως είπα είναι δική σου απόφαση.

 

Ευχαριστώ, θα το σκεφτώ και θα ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειχες βαλει κωδικο στην καρτα μνημης και τωρα που εκανες αναβαθμιση για να ανοιξει η καρτα μνημης θελει τον κωδικο ασφαλειας. Καλυτερα να προσπαθησεις να θυμηθεις ποιο κωδικο ειχες βαλει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα την αναβάθμιση version 30.0.015 και είναι πλέον όλα τέλεια!

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια και τους ωραίους οδηγούς σας!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...