Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paides mia boithia,peira ena car multimedia pou exei kai bloetooth,nai men to briski to n95 mou alla gia na gini i syndesi mou zitai kodiko aksiopistis siskebis,yparxi kapio stantar kodiko i prepi na kano kati allo;

 

Δοκίμασες να βάλεις το 0000? Σε όσα BT της ΝΟΚΙΑ έχω δοκιμάσει αυτό τον κωδικό έχω βάλει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασες να βάλεις το 0000? Σε όσα BT της ΝΟΚΙΑ έχω δοκιμάσει αυτό τον κωδικό έχω βάλει.

 

sostotatos,to dokimasa,ok.

euxarhsto file.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

πες μου σε παρακαλω τι μαρκα καρτα μνημης εχεις μεσα?

ειναι σημαντικο...υπαρχει λογος...

sandisk 4gb SDHC γνησια εχω απο την πρωτη μερα..πες μας το λογο ομως..(?):)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Αφου αμφισβητησε την γνησιοτητα της φωτοτυπιας. μετα μου ειπε οτι εστο κι'αν ειναι αληθινο δεν εχω δικαιωμα να το εχω εγω κι' εφοσον δεν εχουν λαβει στην Ελλαδα τετοιο εγγραφο και ουτε ανταλακτικα slide μ'αυτο τον κωδικο να τους αφησω να κανουν τη δουλεια τους γιατι περιμενε αλλος κοσμος να εξυπηρετηθει!

 

Προφανώς ο υπάλληλος ήθελε να σε διώξει, γιατί το έγγραφο είναι κατεβασμένο από το NOKIA Online το οποίο

είναι το ίδιο για όλη την Ευρώπη και συγκεκριμένα είναι κατεβασμένο με Ελληνικό registration...

Δεύτερον πρέπει να κάνεις καταγγελία στα κεντρικά τους ότι δεν σε εξυπηρετούνε και σε διώξανε !!! από το συγκεκριμένο κατάστημα...

Τώρα υπάρχει και η πιθανότητα να είναι άσχετοι οι υπάλληλοι και να τους νοιάζει μόνο να πουλάνε κινητά και αξεσουάρ...

Εγώ πιστεύω ότι η αλήθεια είναι κάπου στην μέση, δηλαδή - επειδή δούλευα στο παρελθόν για την Alpha Copy - είναι προφανές ότι οι υπάλληλοι νομίζουν ότι δουλέυουν στο δημόσιο και προσπαθούν να αποφύγουν κάθε λογής χαρτούρα και "αγγαρεία" γιατί δεν υπάρχει άλλη εξήγηση στο να μην σ' εξυπηρετούν...

Link to comment
Share on other sites

sandisk 4gb SDHC γνησια εχω απο την πρωτη μερα..πες μας το λογο ομως..(?):)

 

καποτε που ειχα προβλημα με την καμερα του 6290 ειχα παει στη νοκια κ μολις ειδαν την καρτα μνημης η οποια δεν ηταν νοκια, μου ειπανε πως αυτο ειναι κατα πασα πιθανοτητα.

μου ξανακανανε αναβαθμιση κ για οσο καιρο δεν ειχα την καρτα μνημης μεσα δεν ειχε προβλημα.

Οταν την ξαναβαλα,σιγα σιγα ξεκινησανε τα προβληματα...

εκανα κ φορματ την καρτα αλλα παλι τα ιδια ...

καμια φορα μαλλον ειναι να μη πεσεις σε περιεργη καρτα μνημης...

και για να παω λιγο μακρυτερα τη βαλιτσα...πιστευω πως αν πεσεις σε κακοφτιαγμενη καρτα μνημης μπορει να σου χαλαει με το περας του χρονου το κινητο στο οποιο την βαζεις..

εγω την εχω τωρα και στο Ν95...μου κανει κατι κουλά αλλα λες να ειναι απο αυτην?

βεβαια την εχω δυο χρονια στανταρ...ξερω γω...

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας να βρω μια μεγαλυτερη μπαταρια απο αυτη που λανσαρει η ΝΟΚΙΑ βρήκα πολλες λυσεις αλλα οι περισοτερες ειναι με extra καπακι και με περισοτερο ογκο. Μια που βρηκα σε καλη τιμη και με πολυ περσοτερα mAh απο την μανατη ΝΟΚΙΑ μονο 950mAh

ειναι αυτη με 1800 mAh :http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170200662755&ssPageName=MERCOSI_VI_ROSI_PR4_PCN_BIX_Stores&refitem=380001641304&itemcount=4&refwidgetloc=closed_view_item&refwidgettype=osi_widget&_trksid=p284.m185&_trkparms=algo%3DSI%26its%3DI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26ps%3D42#ebayphotohosting

 

Θα ήθελα να σας ρωτησω αν εχει χρησιμοποιήσει κανεις τετοιου είδους μπαταρια ι αλλη εκτος απο την απλη της ΝΟΚΙΑ και αν ναι; ποια; ειναι ευχαριστημενος;

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας να βρω μια μεγαλυτερη μπαταρια απο αυτη που λανσαρει η ΝΟΚΙΑ βρήκα πολλες λυσεις αλλα οι περισοτερες ειναι με extra καπακι και με περισοτερο ογκο. Μια που βρηκα σε καλη τιμη και με πολυ περσοτερα mAh απο την μανατη ΝΟΚΙΑ μονο 950mAh

ειναι αυτη με 1800 mAh :http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170200662755&ssPageName=MERCOSI_VI_ROSI_PR4_PCN_BIX_Stores&refitem=380001641304&itemcount=4&refwidgetloc=closed_view_item&refwidgettype=osi_widget&_trksid=p284.m185&_trkparms=algo%3DSI%26its%3DI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26ps%3D42#ebayphotohosting

 

Θα ήθελα να σας ρωτησω αν εχει χρησιμοποιήσει κανεις τετοιου είδους μπαταρια ι αλλη εκτος απο την απλη της ΝΟΚΙΑ και αν ναι; ποια; ειναι ευχαριστημενος;

 

1800 mah λεει???????κανει αυτη η μπαταρια στο n95???:ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

1800 mah λεει???????κανει αυτη η μπαταρια στο n95???:ninja::ninja:

 

ρε παιδια αυτη ειναι του Ν95 8gb.κανει αλλα δν χωραει

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτη ειναι του Ν95 8gb.κανει αλλα δν χωραει

Δεν είναι του Ν95 8GB...

Το N95-2 παίρνει την Nokia Battery BL-6F, 1200 mAh.

 

 

να ρωτησω κατι.950 με 1800 mah ειναι 850 διαφορα δεν εχει κινδυνο αυτο να καψει κατι?

Όχι, κίνδυνος να κάψει τη συσκευή δεν υπάρχει από πλευράς mAh.

Τώρα αν η μπαταρία είναι μούφα, πολλά μπορεί να συμβούν.:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καμια φορα μαλλον ειναι να μη πεσεις σε περιεργη καρτα μνημης...

και για να παω λιγο μακρυτερα τη βαλιτσα...πιστευω πως αν πεσεις σε κακοφτιαγμενη καρτα μνημης μπορει να σου χαλαει με το περας του χρονου το κινητο στο οποιο την βαζεις..

εγω την εχω τωρα και στο Ν95...μου κανει κατι κουλά αλλα λες να ειναι απο αυτην?

βεβαια την εχω δυο χρονια στανταρ...ξερω γω...

Γιώργο, βλέπω ξαναγύρισες στα N series λημέρια. Δεν αποκλείεται η κάρτα μνήμης να σου δημιουργεί και αυτή την φορά προβλήματα. Αλήθεια, ποιά κάρτα μνήμης χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο υπάλληλος ήθελε να σε διώξει, γιατί το έγγραφο είναι κατεβασμένο από το NOKIA Online το οποίο

είναι το ίδιο για όλη την Ευρώπη και συγκεκριμένα είναι κατεβασμένο με Ελληνικό registration...

Δεύτερον πρέπει να κάνεις καταγγελία στα κεντρικά τους ότι δεν σε εξυπηρετούνε και σε διώξανε !!! από το συγκεκριμένο κατάστημα...

Τώρα υπάρχει και η πιθανότητα να είναι άσχετοι οι υπάλληλοι και να τους νοιάζει μόνο να πουλάνε κινητά και αξεσουάρ...

Εγώ πιστεύω ότι η αλήθεια είναι κάπου στην μέση, δηλαδή - επειδή δούλευα στο παρελθόν για την Alpha Copy - είναι προφανές ότι οι υπάλληλοι νομίζουν ότι δουλέυουν στο δημόσιο και προσπαθούν να αποφύγουν κάθε λογής χαρτούρα και "αγγαρεία" γιατί δεν υπάρχει άλλη εξήγηση στο να μην σ' εξυπηρετούν...

 

1)Στα κεντρικα Θεσ/νικης πηγα!

2)Η υπαληλος μου ειπε οτι τετοιο χαρτι μ'αυτον τον κωδικο ανταλακτικου ουδεποτε τους ηρθε! Και οτι αυτο το χαρτι μπορει να ειναι οτιδιποτε(δηλ.μεχρι και πλαστο εφοσον δεν εχουν λαβει στην alpha copy τετοιο πραγμα)

3)Μου ειπε οτι δεν μπορει να κανει τιποτα εφοσον δεν υπαρχει το συγκεκριμενο slide, και οταν επεμενα στο αν και οταν το φερουν να με ειδοποιησουν εκει ηταν η αντιδραση του τυπου δεν μας παρατας ρε ανθρωπε!

Λες και της ζητησα να μου φερει το Ν96 που δεν εχει κυκλοφορησει ακομη!

Link to comment
Share on other sites

1800 mah λεει???????κανει αυτη η μπαταρια στο n95???:ninja::ninja:

ναι κανει κανονικα απλα ειναι μουφα.fake 1800mah exv parei ki egv mia tetoia .κραταει ποιο λιγο απο τις αυθεντικες,τσαμπα λεφτα

mia mera me to zori.

!Viva La RaZZa!

www.wwe.com

Link to comment
Share on other sites

ναι κανει κανονικα απλα ειναι μουφα.fake 1800mah exv parei ki egv mia tetoia .κραταει ποιο λιγο απο τις αυθεντικες,τσαμπα λεφτα

mia mera me to zori.

την εχω την συγκεκριμενη στα χερια μου απλα φοβαμαι να την δουλεψω γιατι υπαρχει περιπτωση να καψει την οθονη-bluetooth η κατι στο κινητο κατα τα λεγομενα των τεχνικων τησ nokia . εχει ρχησιμοποιησει κανεισ κατι παρομιο? η συκγεκριμενη ειναι ακριβεσ αντιγραφο τησ nokia bl-5f μονο που ειναι 1800 mah αντι για 950mah

Link to comment
Share on other sites

1)Στα κεντρικα Θεσ/νικης πηγα!

2)Η υπαληλος μου ειπε οτι τετοιο χαρτι μ'αυτον τον κωδικο ανταλακτικου ουδεποτε τους ηρθε! Και οτι αυτο το χαρτι μπορει να ειναι οτιδιποτε(δηλ.μεχρι και πλαστο εφοσον δεν εχουν λαβει στην alpha copy τετοιο πραγμα)

3)Μου ειπε οτι δεν μπορει να κανει τιποτα εφοσον δεν υπαρχει το συγκεκριμενο slide, και οταν επεμενα στο αν και οταν το φερουν να με ειδοποιησουν εκει ηταν η αντιδραση του τυπου δεν μας παρατας ρε ανθρωπε!

Λες και της ζητησα να μου φερει το Ν96 που δεν εχει κυκλοφορησει ακομη!

Λοιπόν πρόσεξε με... να σου εξηγήσω για ποιο λόγο σε ξαποστείλανε ενώ μπορούσαν να το εξακριβώσουν και μόνοι τους αν υπάρχει αυτό έγγραφο...

Επάνω δεξιά στο Service Bulletin γράφει

Service Bulletin No. SB-053/15.08.07 δηλαδή SΒ (Service Bulletin - αριθμός έγγραφου 053 που εκδόθηκε στις 15.08.07)

και ακριβώς ποιο κάτω το μοντέλο του τηλεφώνου RM-159 το οποίο φυσικά αντιστοιχεί στο Ν95 (το γράφει και πίσω στο

αυτοκόλητο που είναι το ΙΜΕΙ και τα λοιπά στοιχεία του κινητού σου όπως και αν πατήσεις *#0000#).

Αλλά σου το λέω ότι και να τους το πεις όπως σου είχα πει και στο πρώτο post δεν θα το δεχτούν (όπως είδες και μόνος σου)

γιατί είναι εμπιστευτικά αυτά τα έγγραφα και απευθύνονται αποκλειστικά στους υπαλλήλους της ΝΟΚΙΑ....

 

Α! και ξέχασα να σου πω και κάτι άλλο... αυτά τα χαρτιά δεν τους τα στέλνουν, είναι υποχρεωμένοι να τα κατεβάζουν κάθε μέρα από τον Server της ΝΟΚΙΑ...

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου με Ν95 ακούει συνεχώς ένα ήχο όταν μιλά, είτε με BT ακουστικό είτε κανονικά με το τηλέφωνο. Ο ήχος, η καλύτερα θόρυβος είναι του στυλ, τικ τικ τικ τικ... Συνεχόμενα και με άσχετη συχνότητα...

 

Έγινε φορμάτ και δεν άλλαξε τίποτα

 

Έγινε αναβάθμιση και πάλι τα ίδια

 

Έγινε ξανά φορμάτ χωρίς να επαναφέρω το μπακαπ αλλά ο θόρυβος εμφανίστηκε μετά από μία μέρα!

 

Τι μπορεί να είναι???

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

sto symbianworld.wordpress.com grafei oti bgike kainouria ekdosi V21.0.016 gia n95 me rotateme kai flash lite 3 kai polles alles beltioseis,gnwrizei kapoios pote tha einai dia8esimei
Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

sto symbianworld.wordpress.com grafei oti bgike kainouria ekdosi V21.0.016 gia n95 me rotateme kai flash lite 3 kai polles alles beltioseis,gnwrizei kapoios pote tha einai dia8esimei

Είναι ήδη γνωστό.

Τη περιμένουμε από μέρα σε μέρα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεει η νεα έκδοση οτι εχει 'Standby time improvements' ,εννοεί την μπαταρία?

Δλδ ακόμη περισσότερη οικονομία?

Προφανώς ναι.

Μάλλον θα υπάρχει καλύτερη διαχείριση της ενέργειας κατά την αναμονή.

Μεταξύ μας, μη περιμένεις να δεις ΤΗΝ διαφορά.:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ναι.

Μάλλον θα υπάρχει καλύτερη διαχείριση της ενέργειας κατά την αναμονή.

Μεταξύ μας, μη περιμένεις να δεις ΤΗΝ διαφορά.:ninja:

 

Πάντως οποιαδήποτε βελτίωση είναι ευπρόσδεκτη!:p

Link to comment
Share on other sites

paidia otan bgi h kenouria ekdosi kai kanoume anabthmisi ta programata pou exoume sto kinito kai stin karta ti tha ginoune? tha xathoune?mporoume na ta sosoume os oste na min xriasti na ta ksanaperasoume?eyxaristo poly
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

paidia otan bgi h kenouria ekdosi kai kanoume anabthmisi ta programata pou exoume sto kinito kai stin karta ti tha ginoune? tha xathoune?mporoume na ta sosoume os oste na min xriasti na ta ksanaperasoume?eyxaristo poly

Ναι, θα χαθούν!

Μπορείς να πάρεις back up, ωστόσο δεν είναι σίγουρο πως θα τρέχουν όλες απροβλημάτιστα μετά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

στο xxxxxxxxxx εχει ηδη ανεβει η N95-1 RM-159_MEA_21.0.016 (euro) δεν θα αργησει..:D

μερικα σχολια:

Thanks, and rep to you, it's got Flash 3 player and can play youtube videos right from the web browser

Succesfully installed with Phoenix 2007.4.6.170

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα χαθούν!

Μπορείς να πάρεις back up, ωστόσο δεν είναι σίγουρο πως θα τρέχουν όλες απροβλημάτιστα μετά.

 

ara prepi apo tin arxi na ta perasoume meta e?eyxaristo poly gia tin amesi apantisi sou.nase kala

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...