Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μηπως το νεο firmware περιεχει τους νεους χαρτες που ειναι με δωρεαν πλοηγηση?
Εγω σημερα που εκανα την αναβαθμιση μου βγαζει τους παλιους χαρτες.Αναμενουμε
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι συσκευές που είναι συμβατές για την ώρα με την νέα δωρεάν έκδοση του Ovi maps είναι οι εξής:

"Supported devices are Nokia N97 Mini, Nokia 5800, Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia E52, Nokia E55, Nokia E72, Nokia 5230, Nokia 6710 Navigator, Nokia 6730 Classic and Nokia X6."

 

Δεν υπάρχει κάτι στο οποίο ν' αναφέρουν για μελλοντική υποστήριξη και άλλων συσκευών.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κανω αναβαθμιση το N95 στην νεα έκδοση 35 που λέτε οτι έχει βγει αλλά το Nokia Software Updater μου λέει οτι έχω την τελευταία έκδοση 31.0.017 γιατί μου το βγάζει δεν έχει βγει ακόμα επίσημα;
Link to comment
Share on other sites

Eλεγξε και πες μας το Product Code της συσκευης σου..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2798931#post2798931

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό φταίει.

Αν θέλεις να αναβαθμίσεις δες εδώ τι πρέπει να κάνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Έκανα επιτυχώς αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση, αλλά έκτοτε κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο κάτι προσπαθεί να κάνει εγκατάσταση και μετά μου βγάζει μήνυμα ''Η κάρτα μνήμης περιέχει μη αξιόπιστο λογισμικό. Για εγκατάσταση απευθυνθείτε στην διαχείριση εφαρμογών''.

Στην διαχείριση εφαρμογών υπάρχει ένα e0005bc6.sis που γράφει ότι είναι μη εγκατεστημένο.

Τι να κάνω; Να το σβήσω; Να το εγκαταστήσω; Κάτι άλλο που προτείνεται;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Έκανα επιτυχώς αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση, αλλά έκτοτε κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο κάτι προσπαθεί να κάνει εγκατάσταση και μετά μου βγάζει μήνυμα ''Η κάρτα μνήμης περιέχει μη αξιόπιστο λογισμικό. Για εγκατάσταση απευθυνθείτε στην διαχείριση εφαρμογών''.

Στην διαχείριση εφαρμογών υπάρχει ένα e0005bc6.sis που γράφει ότι είναι μη εγκατεστημένο.

Τι να κάνω; Να το σβήσω; Να το εγκαταστήσω; Κάτι άλλο που προτείνεται;

Κάνε το εγκατάσταση, είναι κάποια εφαρμογή που ήταν εγκατεστημένη στην κάρτα μνήμης. Απλά δεν σου βγάζει το ακριβές όνομα της εφαρμογής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια.εχω το Ν95 8gb.εχω βαλει το ndrive,το εχω ξεκλειδωσει,αλλα δεν μπορω να βρω δορυφορους.το προγραμμα δουλευει κανονικα.οι χαρτες δουλευουν μια χαρα,μπορω και κανω προσομοιωση διαδρομης,αλλα απο δορυφορους τιποτα.πως μπορω να δω αν δουλευει το gps του κινητου μου?δεν υπαρχει αλλη εξηγηση...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και... καλώς σας βρήκα... Θα ήθελα την βοήθειά σας... Χθες πήγα να κάνω update (για πρώτη φορά) στο ν95 μου και επειδή τελειώσε η μπαταρία κατά μεσής της διαδικασίας το τηλέφωνο χάλασε!! Δεν ανοίγει καθόλου με άλλα λόγια!! Γνωρίζει κανείς κάτι? Μπορώ να κάνω κάτι ή να το πετάξω?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και... καλώς σας βρήκα... Θα ήθελα την βοήθειά σας... Χθες πήγα να κάνω update (για πρώτη φορά) στο ν95 μου και επειδή τελειώσε η μπαταρία κατά μεσής της διαδικασίας το τηλέφωνο χάλασε!! Δεν ανοίγει καθόλου με άλλα λόγια!! Γνωρίζει κανείς κάτι? Μπορώ να κάνω κάτι ή να το πετάξω?

Καλημέρα και καλώς ήρθες.

 

Δοκίμασε να αφαιρέσεις την μπαταρία από την συσκευή για λίγο, να την τοποθετήσεις ξανά και να το ανοίξεις. Αν δεν ανάβει τότε δοκίμασε να κάνεις hard format με τον παρακάτω τρόπο, "με κλειστό το κινητό πατάμε τα «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «*», «3» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα". Αν και μετά από αυτό δεν ανοίγει τότε θα πρέπει να το πας σε κάποιο nokia store για να στο επαναφέρουν.

 

 

καλησπερα παιδια.εχω το Ν95 8gb.εχω βαλει το ndrive,το εχω ξεκλειδωσει,αλλα δεν μπορω να βρω δορυφορους.το προγραμμα δουλευει κανονικα.οι χαρτες δουλευουν μια χαρα,μπορω και κανω προσομοιωση διαδρομης,αλλα απο δορυφορους τιποτα.πως μπορω να δω αν δουλευει το gps του κινητου μου?δεν υπαρχει αλλη εξηγηση...

Διάβασε το παρακάτω GPS, A-GPS, Nokia Maps/OVI Maps και η πρώτη χρήση και ενεργοποίησε το AGPS και μετά πήγαινε στο εικονίδιο Δεδομένα GPS, πάτα Πλοήγηση > Επιλογές > Κατάσταση δορυφόρου για να δεις πόσους δορυφόρους έχει βρει και αν έχει κλειδώσει κάποιους από τους διαθέσιμους.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το παρακάτω GPS, A-GPS, Nokia Maps/OVI Maps και η πρώτη χρήση και ενεργοποίησε το AGPS και μετά πήγαινε στο εικονίδιο Δεδομένα GPS, πάτα Πλοήγηση > Επιλογές > Κατάσταση δορυφόρου για να δεις πόσους δορυφόρους έχει βρει και αν έχει κλειδώσει κάποιους από τους διαθέσιμους.

 

γεια σου φιλε.εγκατεστησα το nokia maps ,ενεργοποιησα το a-gps απο τις ρυθμισεις και στην κατασταση δορυφορου μου εχει καποια κουτακια με αριθμους διπλα.απο 2-5 κουτακια.αυτο τι ειναι?δορυφορος και σημα?αν ειναι ετσι τοτε το gps δουλευει.παντως οπως και να εχει ακομα δεν μπορω να δουλεψω το ndrive.ειναι συνεχως σε κατασταση (αναμονη gps),εκτος και αν θελει περισσοτερο απο μιση ωρα που το αφησα στην αυλη με καθαρο ουρανο.εχω σαλταρει λεμε!!!:(help if you can please

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Το ερωτημα

Αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να βρισκει ηλεκτρονικες βλαβες στο κινητο μας.Καποιο ειδος tester δηλαδη.

 

Το προβλημα

Εχω το Nokia N95 και δεν μου αναγνωριζει την καρτα μνημης.Συγκεκριμενα την βγαζει κατεστραμμενη.

 

Ενεργειες που εγιναν

Εβαλα 3 ειδων καρτες μνημης με διαφορετικη χωρητικοτητα και μαρκα.Συγκεκριμενα 2GB Kingston, 1GB Sandisk, 128MB Nokia

Εκανα update απ την Επισημη σελιδα της Nokia σε νεοτερη εκδοση.

Δοκιμασα τις καρτες με δεδομενα μεσα και χωρις δεδομενα.

Εκανα format της καθε καρτας και απ τον υπολογιστη και απ την μορφοποιηση του κινητου.

 

Το πηγα σε καταστηματα της Nokia και μου λενε διαφορα οτι θελει να κανω ενεργειες οπως και απ την αρχη απο μονος μου εκανα και αναφερονται απο πανω.

Προφανως να θελει αλλαγμα η υποδοχη της καρτας μνημης.Μου ειπαν οτι κοστιζει περιπου 40 ευρω.Ενταξει οκ.Αλλα αν υπαρχει καποια εφαρμογη να βρουμε αν οντως ειναι αυτο μηπως και γλιτωσουμε τα 40 ευρω.

Σιγουρα δεν εχω αλλη επιλογη και αυτο θα κανω αργα η γρηγρα απλα αν υπαρχει κατι που ξερεται........?????

 

Αυτα τα λιγα με την συντομη (και καλα) εκθεση μου....Ουτε στο σχολειο τετοια παρλα.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια μια ερωτηση,η τελευταια firmware για το N95 ποια ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως με την τελευταία αναβάθμιση έφτιαξε και το πρόβλημα με το ξυπνητήρι.

Και τα πάντα όλα καλά με το κινητό, οπότε συνεχίζουμε ακάθεκτοι για 4 χρονιά παρέα:)

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα nokia n95 (το απλο οχι το "8αρι") κ πριν 1 μηνα μου εσπασε η οθονη (η δευτερη φορα που μου σπαει). Το πηγα στο γερμανο οπως κ την πρωτη φορα (η πρωτη φορα ηταν πριν κανα 4αμηνο) για να το στειλουν στα κεντρικα της νοκια κ να το φτιαξουν. Με τα πολλα μου ερχεται μηνυμα στο κινητο οτι ετοιμο να περασω απ το μαγαζι να το παραλαβω.

Παω στο μαγαζι μετα απο καποιες μερες κ βλεπω οτι η οθονη ηταν ακομα σπασμενη.. κ μου λενε οτι δεν το εφτιαξαν γιατι βρηκαν υγρασια στην πλακετα του κινητου.Κ ειχαν στειλει μαλιστα κ καποιες φωτο με καποια σημεια της πλακετας σκουριασμενα..

κ μου παν οτι σε τετοια περιπτωση δεν περνουν ευθηνη να το φιαξουν.:wacko:

κ ρωταω εκει στο γερμανο τι κανω τωρα? κ μου λενε αν βρεις καποιο αλλο μαγαζι -τεχνικο να στο φιαξει καλος αλλιως δυσκολα.. (αλλιως αχρηστο δλδ..)

Γενικα γνωριζει καποιος τι μπορω να κανω? τουλαχιστον να το κυνηγησω λιγο μην παω κατευθειαν να κοιταξω για αλλο.. για αρχη λεω να κανω τον ηλιθιο κ να το παω απο αλλο γερμανο κ να το δωσω να το ξαναστειλουν.. (αν κ καθε κινητο εχει τον κωδικο του κ θα το δουν οτι το εχουν στειλει με κλοτσιες πισω..)

 

για δωστε καμια συμβουλη ρε παιδες..thx!:)

Link to comment
Share on other sites

Οι σημειωσεις σε ποιον φακελο αποθηκευονται? Εψαξα, αλλα δεν βρηκα κατι...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...σήμερα πήρα το κινητό από έναν φίλο..να ρωτήσω κάτι? γιατί στα εισερχόμενα(Στα μηνύματα) παρόλο που είναι αποθηκευμένοι οι αριθμοί βλέπω μόνο το νούμερο???

 

τι κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Mηπως εχεις τον ιδιο αριθμο περασμενο 2 φορες?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Mηπως εχεις τον ιδιο αριθμο περασμενο 2 φορες?

Κάτι είχα κάνει με τις επαφές...εμφάνιση επώνυμο, όνομα και όνομα επώνυμο...είναι λίγο κουλό γενικά ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδία εχω τεράστιο πρόβλημα! Εκανα αναβάθμιση το Ν95 (2) με version (last) v35.0.001. Από τότε κατι δεν πάει καλά....Δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση το Garmin και διάφορα αλλα τετοια. Please Βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

παιδια με την v35.0.002 εχετε δει καποιες αξιοσημειωτες διαφορες απο την προηγουμενη?αν ναι,ποιες? Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

παιδια με την v35.0.002 εχετε δει καποιες αξιοσημειωτες διαφορες απο την προηγουμενη?αν ναι,ποιες?

 

Eγω παντως στο Ν95-2 δεν εχω δει τιποτα:(

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω ενα nokia n95 (το απλο οχι το "8αρι") κ πριν 1 μηνα μου εσπασε η οθονη (η δευτερη φορα που μου σπαει). Το πηγα στο γερμανο οπως κ την πρωτη φορα (η πρωτη φορα ηταν πριν κανα 4αμηνο) για να το στειλουν στα κεντρικα της νοκια κ να το φτιαξουν. Με τα πολλα μου ερχεται μηνυμα στο κινητο οτι ετοιμο να περασω απ το μαγαζι να το παραλαβω.

Παω στο μαγαζι μετα απο καποιες μερες κ βλεπω οτι η οθονη ηταν ακομα σπασμενη.. κ μου λενε οτι δεν το εφτιαξαν γιατι βρηκαν υγρασια στην πλακετα του κινητου.Κ ειχαν στειλει μαλιστα κ καποιες φωτο με καποια σημεια της πλακετας σκουριασμενα..

κ μου παν οτι σε τετοια περιπτωση δεν περνουν ευθηνη να το φιαξουν.:wacko:

κ ρωταω εκει στο γερμανο τι κανω τωρα? κ μου λενε αν βρεις καποιο αλλο μαγαζι -τεχνικο να στο φιαξει καλος αλλιως δυσκολα.. (αλλιως αχρηστο δλδ..)

Γενικα γνωριζει καποιος τι μπορω να κανω? τουλαχιστον να το κυνηγησω λιγο μην παω κατευθειαν να κοιταξω για αλλο.. για αρχη λεω να κανω τον ηλιθιο κ να το παω απο αλλο γερμανο κ να το δωσω να το ξαναστειλουν.. (αν κ καθε κινητο εχει τον κωδικο του κ θα το δουν οτι το εχουν στειλει με κλοτσιες πισω..)

 

για δωστε καμια συμβουλη ρε παιδες..thx!:)

 

Φίλε εγώ το πήγα σε ένα πιο απλό μαγαζί που φτιάχνουν την κινητά. Μου άλλαξαν την οθόνη ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ, σε 2 λεπτά το άνοιξαν έβαλαν την νέα οθόνη και το έκλεισαν. Και πλήρωσα και λιγότερο από αυτό που ήθελαν στα πιο επίσημα μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...