Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από πότε άρχισε το πρόβλημα;

Μήπως μετά από εγκατάσταση συγκεκριμένης εφαρμογής ή κάποιο πέσιμο...;

 

Αν είναι από πέσιμο, πας σε Nokia Shop κατευθείαν.

Αν όχι, για αρχή δοκίμασε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Αν δεν δεις αποτελέσματα βγάλε τη κάρτα μνήμης και δες αν λειτουργεί η δόνηση.

Αν και πάλι δεν γίνει κάτι, κάνε hard format.

Αν και πάλι δεν λυθεί το πρόβλημα, θα πρέπει να πας σε Nokia Shop.

 

 

 

ΥΓ: Πως κάνεις επ. εργ. ρυθμ. ή hard format, δες το FAQ της ενότητας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειχα το ιδιο προβλημα ακριβως φιλε μου! δεν ειχε θεμα η οθονη αλλα ηθελε αλλαγη SLIDE! με 85 ευρω στο νοκια σοπ της κολιατσου, ηταν ετοιμο σε μια ωριτσα! σαν καινουριο εγινε:happy:

 

 

εχω το εξης προβλημα : μολις ανοιξω το πληκτρολογιο μαυριζει η οθονη και δεν μου δειχνει τπτ ενω μολισ κλεισω παλι το πληκτρολογιο παλι μετα απο καποια sec ειναι ολα οκ...το πηγα στην wind απο οπου το πηρα και μου ειπε αυτος οτι μαλλον εχει κοπει αυτο που δινει λεει την πληροφορια στην οθονη (50 ευρω λεει) (να σημειωσω οτι καμια φορα οταν ανοιγω το πληκτρολογιο δεν εχει προβλημα σπανια βεβαια) η βλακια ειναι οτι δεν μπορω να το χρησιμοποιησω το κινητο...ειναι οντως αυτο το προβλημα και κοστιζει τοσο??? σε λιγο καιρο θα ερθει η επιδοτηση και θα παρω καινουργιο και σκεφτομαι να το πουλησω στην wind για να μου ερθει πιο λιγο το καινουργιο που θα παρω ποσο λετε να μου το κρατησει...?

υποψιν φυσικα και δεν ειναι μεσα στην εγγύηση ....thanks

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια πως πατε?

 

ριξτε μια ματια στην εικόνα.

 

http://i48.tinypic.com/zme2h5.jpg

 

μολις εγινε διαθεσιμη σημερα! και ναι χακαρεται με το hellox απο οτι λενε. τωρα την περναω και εγω. υπενθυμιζω στα windows 7 πρεπει να εγκαταστησετε το Nokia software updater με δικαιωματα διαχειριστη και με συμβατοτητα windows vista sp2

 

ευκαιρια να κανω format στην μνημη συσκευης μετα απο πολυ καιρο. οχι δεν επαναφερω το back up αλλα μονο τις επαφες για τις οποιες κραταω backup με προγραμμα και τις επαναφερω με το ιδιο προγραμμα.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Oλα καλα Αρη.. :)

 

Ωραια τα νεα για τους κατοχους του Ν95! Πραγματικα δεν περιμενα να βγει αναβαθμιση για την συγκεκριμενη συσκευη.. Μπραβο στην Nokia :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε τι διαφορες θα εχει απο την προηγουμενη??

ελπιζω να μην δημιουργει προβληματα με την ωρα(ξυπνητηρι) και κατι παρομοια που ειχε η προηγουμενη εκδοση.. για να δουμε!! :)

Link to comment
Share on other sites

Oλα καλα Αρη.. :)

 

Ωραια τα νεα για τους κατοχους του Ν95! Πραγματικα δεν περιμενα να βγει αναβαθμιση για την συγκεκριμενη συσκευη.. Μπραβο στην Nokia :O

 

Ουτε εγω το περιμενα!

 

ξερουμε τι διαφορες θα εχει απο την προηγουμενη??

ελπιζω να μην δημιουργει προβληματα με την ωρα(ξυπνητηρι) και κατι παρομοια που ειχε η προηγουμενη εκδοση.. για να δουμε!! :)

 

δε ξερω ακομα δεν εχω βρει κατι. παιδευομαι τωρα με προγραμματα και ιστοριες παλι.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μας πει εάν διορθώνει το πρόβλημα με το ξυπνητήρι και την αλλαγή ημερομηνίας?

Γιατί εάν είναι να γίνει χειρότερα....καλύτερα να μην το προσπαθήσω καν.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

N82/N95/N95 8GB latest firmware version 35.x are Hackable!

 

Nokia released new firmware version 35.x for N82/N95/N95 8GB today, all of them are Hackable! Their older version firmware 31.x are stable, we have not noticed any change between them. However, if you would like to update, it is safe to update.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω το εχω δυο μερες τωρα και δεν εχω δει ουδεμια διαφορα. ακομα και οι εκδοσεις των προγραμματων πρεπει να ειναι ιδιες. παρολαυτα η ημερομηνια του νεου firmware ειναι 18-11-09
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα αναβάθμιση στην 35....Μέχρι τώρα καμιά διαφορά.Μόνο που τώρα για να περάσω χάρτες μου ζητάει να πληρώσω(licence key....).Κάνω κάτι λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Καπου επισημα δεν μπορουμε να δουμε τις αλλαγες?Δεν ειναι δυνατον επισημα η νεα εκδοση να μην διορθωνει τιποτα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση απο την πρώτη μέρα που προμηθεύτηκα το Ν95.

Στα παλιά ΝΟΚΙΑ που είχα,όταν μια κλήση ήταν απο εκτροπή (δηλαδή κάποιος έπαιρνε σε κάποιο νούμερο που ήταν εκτρεμένο στο κινητό), έβγαζε ένα βελάκι πριν το νούμερο στην οθόνη του τηλεφώνου.

Με το Ν95, δεν το κάνει αυτό. Το έχει παρατηρήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα σας!εχω ενα θεματακι με το ΝΟΚΙΑ το οποιο τεινει να με φερει σε απογνωση! απο σημερα το απογευμα πασχιζω να στειλω mms, με το 3g απενεργοποιημενο, και ενω δειχνει αριστερα τα χαρακτηριστικα βελακια, και δεξια το μηνυμα να φευγει, μετα παυει να δειχνει τα βελακια και δειχνει μονο το μηνυμα! εν ολιγοις το mms δε φευγει απο μενα, και παραλληλα σ ενα τηλεφωνακι στο 1252 ανακαλυψα πως απ το πουθενα χρεωθηκε πολλη καρτα! τηλεφωνησα στο κεντρο εξυπηρετησης της vodafone, και ενω το εψαξαν μου παν πως βλεπουν οτι εγω εχω κανει περιηγηση στο ιντερνετ 7 φορες και χρεωθηκα 2,5 ευρω την καθε φορα! τοσες ηταν και οι φορες που ανεπιτυχως προσπαθησα να στειλω το mms! επισης, mms δεν κατεβαζει, περα απ το γεγονος οτι δε στελνει και το χρεωνει ως ιντερνετ, και ενω δειχνει τα βελακια σαν να παει να κατεβει mms, τπτ δεν ερχεται και με χρεωνει και 30 λεπτα περιπου τη φορα! τι συμβαινει βρε παιδια? ξερει κανεις? θεμα δικτυου δεν ειναι γιατι απο αλλο κινητο, η σιμ μου εστειλε mms! αρα θεμα συσκευης... βοηθεια κανεις? :(:(:((συγγνωμη για το μακροσκελεστατο μηνυμα)

 

συγγνωμη που ποσταρα 2 φορες το ιδιο μηνυμα! ηθελα να κανω παραθεση πως χρεωθηκα 2,5 ευρω την καθε φορα (το δευτερο μηνυμα ειναι το σωστο)

Edited by nervous

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις τις ρυθμίσεις για τα mms. Πες να σου τις στείλουν για το συγκεκριμένο μοντέλο.
Link to comment
Share on other sites

κι αυτο το εκανα φιλε μου (κι ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να απαντησεις) αλλα δεν διορθωθηκε κατι! κλασσικα με χρεωνει λες και σερφαρω στο ιντερνετ, mms δε στελνει, κι αμα παει καποιος να μου στειλει επιχειρει να το κατεβασει, και χρεωνει κιολας!:blink:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ειναι ενεργοποιημενη η αποστολη mms στο νουμερο σου? εμενα καποια στιγμη η Vodafone τα απενεργοποιησε απο μονη της γιατι ειχα καιρο να στειλω.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα...ενας φιλος εχει ενα νοκια ν95(το ασημι)και του εκανα αναβαθμιση μεσω νοκια software update...αφου πρωτα αφαιρεσα την καρτα μνημης..μετα την αναβατημιση το κινητο κανει κουλα οπως αλλαγη της ημερομηνιας κολληματα οταν περνουν τηλεφωνο... ξερει καποιος τι μπορει να φταιει???την ιδια μερα ειχαμε περασει και καποια θεμετα απο ενα σαιτ...υπαρχει περιπτωση τα θεματα να ειχαν κανα ιο η απλα ειναι συμπτωση????πακαλω οποιος μπορει ας βοηθησει....
Link to comment
Share on other sites

κι αυτο το εκανα φιλε μου (κι ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να απαντησεις) αλλα δεν διορθωθηκε κατι! κλασσικα με χρεωνει λες και σερφαρω στο ιντερνετ, mms δε στελνει, κι αμα παει καποιος να μου στειλει επιχειρει να το κατεβασει, και χρεωνει κιολας!:blink:

 

Δοκίμασε από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων multimedia να επιλέξεις το σωστό σημείο πρόσβασης mms-gprs και όχι τη σύνδεση στο internet που λογικά έχει τώρα..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα...ενας φιλος εχει ενα νοκια ν95(το ασημι)και του εκανα αναβαθμιση μεσω νοκια software update...αφου πρωτα αφαιρεσα την καρτα μνημης..μετα την αναβατημιση το κινητο κανει κουλα οπως αλλαγη της ημερομηνιας κολληματα οταν περνουν τηλεφωνο... ξερει καποιος τι μπορει να φταιει???την ιδια μερα ειχαμε περασει και καποια θεμετα απο ενα σαιτ...υπαρχει περιπτωση τα θεματα να ειχαν κανα ιο η απλα ειναι συμπτωση????πακαλω οποιος μπορει ας βοηθησει....

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

 

Περίεργα τα κολλήματα που έχει η συσκευή μετά από αναβάθμιση. Καλό είναι να κάνεις ένα format σε κάρτα μνήμης και συσκευή και να δεις πως θα συμπεριφερθεί η συσκευή και αν συνεχίσουν τα κολλήματα. Για το πως κάνεις format διάβασε το

Πως κάνω format στο κινητό και στη κάρτα μνήμης;. Επίσης να σου υπενθυμίσω ότι πριν το format να κρατήσεις αντίγραφο από τα δεδομένα σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων multimedia να επιλέξεις το σωστό σημείο πρόσβασης mms-gprs και όχι τη σύνδεση στο internet που λογικά έχει τώρα..

 

τελικα ο,τι κι αν εκανα απ οσα ειπατε, δεν το διορθωσε! αλλαζαν το δικτυο της περιοχης και το εκαναν 3g, και εκτοτε αρχισα να παρατηρω προβλημα! τωρα πλεον (που μαλλον ολοκληρωθηκαν οι εγκαταστασεις στο δικτυο) λειτουργει αψογα ξανα! παντως, δε ξερω εαν σχετιζεται με αυτο, αλλα η δικη μου συσκευη συγκεκριμενα, κι αλλη φορα την εχω συλλαβει να "κολλαει" και να μη στελνει mms οταν δεν εχω δυνατο 3g και αλλαζει σε κανονικο δικτυο! ομως πρωτη φορα με χρεωνε ως χρηση ιντερνετ! τι να πω... παντως τωρα δουλευει οκ!:D ευχαριστω ολους οσους με βοηθησαν!:O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

το κινητό μου έχει ένα προβληματάκι... όταν πηγαίνω να κάνω ΑΝΑΝΕΩΣΗ των τραγουδιών που έχω στο κινητό (δλδ στην κάρτα μνήμης), δεν κάνει τίποτα. Ο player του κινητού δεν παίζει ενώ όταν ανοίγω ένα τραγούδι από τη διαχείριση αρχείων παίζει κανονικά. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει? Το έχω κάνει αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση 35 και πάλι τα ίδια. Να το πετάξω??????????????

:cry:

:ninja: SiL
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις συνηδητοποιησα πως κατω αριστερα στην οθονη υπαρχει κατι σαν ραγισμα..το οποιο πατωντας το σε εκεινο το σημειο ολο κ μεγαλωνει..

παω για αλλαγη οθονης;;

ξερετε τι παιζει με εγγυησεις κτλ;απο γερμανο τον αυγουστο του 08 ειναι αγορασμενο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως το νεο firmware περιεχει τους νεους χαρτες που ειναι με δωρεαν πλοηγηση?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...