Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι τρέχουν κανονικά οι εφαρμογές. Διαλέγεις την συσκευή σου και σου δείχνει τις εφαρμογές που είναι συμβατές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και τότε φίλε μου πως γίνεται τόσα άτομα να την έχουν βάλει και να λένε όλα μια χαρά; Μήπως φόρεσαν στο κινητό μια θήκη (νομίζω ονομάζεται crystal pack) που έχω δει στο ίντερνετ;

Όπως είχαμε αναφέρει και παλιότερα, η μπαταρία μπαίνει με αρκετή πίεση, αλλά προεξέχει στο πάνω μέρος με αποτέλεσμα να μην μπαίνει το καπάκι.

Για αυτό υπάρχουν 2λύσεις.Ή να πάρεις ένα άλλο πλαστικό καπάκι, το οποίο όμως προεξέχει πολύ και κάνει το κινητό να φαίνεται κακάσχημο ή να βάλεις καμιά θήκη όπως αυτή που ανέφερες ή καμιά από μαύρη σιλικόνη που είναι αρκετά όμορφη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι καινούριος στο forum και έχω ένα Ν95 εδώ και μια εβδομάδα περίπου.

 

Το θέμα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μπορώ να γράψω sms με 160 χαρακτήρες, αλλά μονο με 70. Στον 71ο χαρακτήρα ανοίγει 2ο sms.

Αυτό ισχύει μόνο αν γράψω με Ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Το κινητό είναι αγορασμένο απο Γερμανία και αρχικά δεν είχε εγκατεστημένη την Ελληνική γλώσσα.

Μετά από λίγο ψάξιμο άλλαξα το product code και έκανα αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση λογισμικού στην Ελληνική γλώσσα.

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα στο αμέσως προηγούμενο κινητό (hp ipaq 6815) το οποίο λύθηκε με την εγκατάσταση προγραμμάτος.

 

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το Ν95? Έψαξα στο forum αλλά δεν έχω βρει κάτι.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα - Ρυθμίσεις - Σύντομο Μήνυμα - Κωδικοποίηση Χαρακτήρων - Περιορισμένη Υποστήριξη.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν πρόλαβα τα firmware και θέλω hackable έψαξα να βρω οffline την 30.0.015 ver απο το n95 το απλό. Βρήκα κάποια αρχεία και δεν ξέρω ποιο είναι το σωστό νομίζω αυτό Nokia_firmware_RM-159_EURO_30.0.015_v6.0.exe. λέτε να έχω πρόβλημα με τα ελληνικά η κάτι τέτοιο?Το κατέβασα από το gsmhosting....μήπως έχετε εσεις κάποιο λινκ για το ελληνικο n95 που να είναι δοκιμασμένο?
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Είναι hackable η τελευταία έκδοση λογισμικού.

Γιατί να βάλεις παλιότερη...;

 

Επιπλέον, πως θα την εγκαταστήσεις...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το FAQ της ενότητας θα σου απαντήσει και στα δύο ερωτήματά σου.

Οδηγίες για το hack υπάρχουν στο αντίστοιχο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

sorry που γίνομαι φορτικός....επειδή σε διάφορα φόρουμ έχω διαβάσει ότι το v31 δεν είναι hackable....εσυ λες ότι αν κάνω update από το ΝSU και μετά το hack απο το αντίστοιχο thread...θα παίξει?
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Την v31 μπορείς να την κάνεις hack. Δοκίμασε να περάσεις το hack με το HelloOX 1.03. Το δικό μου το είχα κάνει hack με τον παλιό τρόπο και όχι με το helloox αλλά από όσο διάβασα λειτουργεί κανονικά.

Για ότι άλλο θες μπορείς να ρωτάς στο αντίστοιχο θέμα του Hack, [ΕΠΙΣΗΜΟ] S60 3rd - Hacks & Patches

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζει μια καινούργια οθόνη για το n95;

Mπορούμε να την αλλάξουμε εύκολα και μόνοι μας;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Nagata ειχα αλλαξει πιο παλια οταν ειχα τη συσκευη απο ebay την ειχα παρει τοτε γυρω στα 30 ευρω και αλλαζει πολυ ευκολα ξεβιδωνεις την προσοψη βγαζεις το flex βαζεις την καινουργια και τελος

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μια ερωτηση κ απο μενα σιγουρα ειπωμενη αλλα ειναι τεραστο το φορουμ για να το ψαξω..μποτω να περασω gps οπως destinator igo?? ευχαρστω
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζόταν να ψάξεις και πολύ...

Μια σελίδα πίσω αναφέρει ποια προγράμματα είναι διαθέσιμα για το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

Έχω πρόβλημα το wifi του κινητού μου...

Ενώ βρίσκω δικτυα, όταν πάω να συνδεθώ, φορτίζει για λιγο και στη συνέχεια μου βγάζει ένα μνμ:Καμιά απόκριση ιστού...

Τι φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να μπεις πουθενα?

 

Μπες Ρυθμισεις/ Συνδεσιμοτητα/ Προορισμοι/ Διαδυκτιο/ και διεγραψε τα ρουτερ που δεν μπορεις να μπεις για να τα ξαναδημιουργησει.

 

Η διαδρομη στην συσκευη σου μπορεις να διαφερει!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τά έχω κάνει αυτό...

Έχω πολλά δίκτυα και προσπαθώ απ'όλα....

Όμως συνεχίζει να μου βγάζει σε όλα το ίδιο.....

Καμια απόκριση ιστού....

Μήπως πρέπει να κατεβάσω κάποιον browser κτλ??

Δν έχω μπεί από το κινητό μου ποτέ....Μήπως χρειάζονται τπτ ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.θελω να σας ρωτησω αν μιλαω στο τηλ με ανοιχτο το slide και το κλεισω δεν θα πρεπει να τερματιστει και η συνομιλια?αν ναι σε εμενα δεν το κανει και σημερα το πηρα μετα απο αλαγη οθονης
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.θελω να σας ρωτησω αν μιλαω στο τηλ με ανοιχτο το slide και το κλεισω δεν θα πρεπει να τερματιστει και η συνομιλια?αν ναι σε εμενα δεν το κανει και σημερα το πηρα μετα απο αλαγη οθονης

Και σε μένα το ίδιο συμβαίνει φίλε μου.

Δεν καταλαβαίνω το λόγο γιατί να μην έχει επιλογή για το αν θέλουμε ή όχι να τερματίζεται η κλήση ύστερα απ'αυτό...

Link to comment
Share on other sites

εμενα το εκανε κανονικα.μπορει να μου δημιουργησαν το προβλημα εκει που αλλαξα την οθονη.ελεος
Link to comment
Share on other sites

εμενα το εκανε κανονικα.μπορει να μου δημιουργησαν το προβλημα εκει που αλλαξα την οθονη.ελεος

 

Τι να σου πω, εγώ πάλι κρατώ τις επιφυλάξεις μου για το θέμα γιατί όπως σου είπα εμένα από την πρώτη μέρα που το λειτούργησα δεν το έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...