Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το Ν95 και ένα handsfree bluetooth Sony-Ericsson HBH-600 (σχετικά παλιό μοντέλο). Παλιά όταν είχα την v12 στο κινητό, λειτουργούσαν απροβλημάτιστα, αλλά μετα την αναβάθμιση στην v20 και την v30 το hands-free αποσυνδέεται συνεχώς από το κινητό. π.χ. στο τέλος μιας κλήσης, αν αποτύχει η φωνητική αναγνώριση κλήσης, κλπ.

 

Το κινητό με άλλα hands-free δουλεύει μια χαρά, όπως και το hands-free με άλλα κινητά.

 

Έχετε καμιά ιδεά τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Δεν είχα ποτέ την έκδοση 12 που λες αλλά δυστυχώς δεν βρήκα λύση (το έχω αναφέρει ξανά στο forum). Αν βρεις ακρη ενημέρωσέ με γιατί είναι αρκετά έως πολύ σπαστικό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τον τελευταιο καιρο οταν ανοιγω το smart2go δεν ανοιγει το gps,κατω αριστερα δεν δειχνει τις μπαρες να αναβοσβηνουν απλα ενα σημα σαν να μην εχει σημα σαν διεση,παταω απο τις ρυθμισεις απενεργοποιηση gps και μετα ενεργοποιηση και ολα οκ μετα.Ξερετε γιατι γινεται αυτο?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο μενού λήψη και επέλεξε το εικονίδιο που λέει Maps Upgrade. Λογικά θα σταματήσει να στο κάνει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

To εκανα αλλα τιποτα δειχνει ενα σημα σαν κεραια εκει που επρεπε να αναβοσβηνει η ενδειξη του gps
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To εκανα αλλα τιποτα δειχνει ενα σημα σαν κεραια εκει που επρεπε να αναβοσβηνει η ενδειξη του gps

Στην αρχή δείχνει το σήμα της σύνδεσης με μια πλάγια γραμμή και μετά σου αναβοσβήνει μια κίτρινη παύλα, που σημαίνει οτι ψάχνει. Αν είναι στο δικό όπως στη φωτο, είσαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι εκει που εχει τις παυλες κατω δειχνει ενα πραγμα σαν κεραια,δεν εχει καθολου παυλες
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τον σπασμένο έχεις απο το xxxxxxxxx ή την μαμά έκδοση; Ξαναπέρνα απο πάνω και επέλεξε αντικατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Οχι την μαμα εκδοση εχω,εννοεις να κατεβασω τη μαμα εκδοση παλι?Απο την ληψη πριν αυτο εκανα κατεβασε νεα εκδοση αλλα τιποτα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι άλλο μπορείς να κάνεις. Έχεις αγορασμένη ή ενεργή άδεια; Αν όχι, πέρνα την σπασμένη έκδοση απο xxxxxxxxx απο πάνω. Αλλά πάλι, δεν αξίζει να κάνεις φορμάτ για αυτόν τον λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω αγορασμενη αδεια,το σκεφτηκα και εγω για φορματ αλλα εφοσον πατησω απενεργοποιηση,ενεργοποιηση gps κανονικα ψαχνει για σημα μικρο το κακο,εξαλλου στο garmin δουλευει κανονικα.Αν κανω φορματ to garmin που εχω στην καρτα μνημης θα θελει παλι εγκατασταση?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Θα είναι έτοιμο για χρήση. Ίσως χρειαστεί μόνο να ξανακάνεις εγκατάσταση το sis.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μπορω να αφαιρεσω τιποτα απο το τηλεφωνο πια!(μνημη τηλεφωνου)Μου λεει αφαιρεση απετυχε!Τι να κανω ?

(Να σημειωσω πως το μονο που εκανα ειναι οτι πηγα να περασω το σπασμενο ngage με την βοηθηεια x-plore και hellocarbide)

Επισης εγκατεστησα και το capsoff που παπ οσοσ καταλαβα απενεργοποιει την προστασια υπγοραφης (αλλα δεν το ετρεξα ποτε)

Επισης μολις διαπιστωσα οτι δεν μπορω να κανω εγκατασταση τιποτα στο κινητο!!!!

Βοηθηστε με αν μπορειτε για να αποφυγω το format,εχω τοσα θεματα και εφαρμογες μεσα που θα πρεπει να ασχολουμαι μια μερα με το τηλεφωνο για να τα ξαναπερασω

Link to comment
Share on other sites

Διαγραφή εγκαταστημένων εφαρμογών, θεμάτων και παιχνιδιών.

 

Για το ότι δεν μπορείς να κάνεις απεγκατάσταση, διάβασε αυτό.

 

Το capsoff σου δίνει πρόσβαση στους φακέλους private και sys και το capson αναιρεί την συγκεκριμένη πρόσβαση. Τίποτα περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εφταιγε ενα αρχειο,το installserv.exe που απαιτειται για την εγκατασταση του σπ@σμενου ngage.Ωστοσο ομως απο την ωρα που περναω αυτο το αρχειο,δεν μπορω να περασω τα υπολοιπα αρχεια που απαιτουνται μετα

 

Edit:Solved

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω μια 16 gb καρτα στο Ν95 θα την διαβαζει ? Ευχαριστω:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2413133#post2413133

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2453789#post2453789

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα

έχω ένα N95-1

και αγόρασα ένα bluetooth gps receiver μοντέλο

http://www.bluenext.co.uk/bluetooth-gps/bn-806f-bluetooth-gps.html

επίσης έχω εγκαταστήσει σωστά το garmin mobile xt , και λέω σωστά γιατί τό έχω δοκιμάσει μέ ένα άλλο bluetooth gps receiver και δούλεψε

δυστυχώς με το συγκεκριμένο που αγόρασα δεν το αναγνωρίζει το garmin ή δεν συνδέεται με το κινητό μου και κάνει συνεχώς αναζήτηση συσκευής gps

έχεις κανείς καμιά ιδέα?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Έκανες το pairing μεταξύ BN-909GR και Ν95 σωστά; Την όρισες αξιόπιστη συσκευή; Ενεργοποίησες το Bluetooth Gps μέσω απο τις ρυθμίσεις του μενού, Εντοπισμός Θέσης;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μια κάρτα μνήμης 4gb Sandisc και όταν προσπαθώ να μεταφέρω τραγούδια μέσω του Nokia Music Manager όλα αποθηκεύονται στην μνήμη του τηλεφώνου και όχι στην κάρτα μνήμης που θέλω. Δεν μπορώ μάλιστα να βρω και την σχετική ρύθμιση στο μενού της συσκευής με το τελευταίο firmware 30.0.015. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με αυτο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ασχοληθει με το Nokia Music Manager οποτε δεν μπορω να σου απαντησω :O Εαν θελεις μπορεις να συνδεσεις την συσκευη σου σε λειτουργεια μεταφορας δεδομενων (για να την δει σαν εξωτερικο σκληρο) και να μεταφερεις τα τραγουδια με copy - paste :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μια κάρτα μνήμης 4gb Sandisc και όταν προσπαθώ να μεταφέρω τραγούδια μέσω του Nokia Music Manager όλα αποθηκεύονται στην μνήμη του τηλεφώνου και όχι στην κάρτα μνήμης που θέλω. Δεν μπορώ μάλιστα να βρω και την σχετική ρύθμιση στο μενού της συσκευής με το τελευταίο firmware 30.0.015. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με αυτο;

 

Κάτι δεν κάνεις σωστά.

Στο πρόγραμμα μέσα, σου δείχνει ποιος χώρος αποθήκευσης έχει επιλεχτεί.

Αρκεί να δηλώσεις την κάρτα μνήμης.

Η συσκευή δεν έχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ. Ξερει κανεις η καμια, σε ποιο καταστημα μπορω να βρω το μανισιο hands free που εχει το Ν95 ? Εννοω αυτο που εχει η συσκευασια οταν το αγορασαμε καινουργιο.;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...