Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό με το TEST VERSION δεν το είχα ακούσει..

Γιατί άλλοι χρήστες δεν το ανέφεραν?

Τότε ένας άλλος λόγος που δεν αξίζει να αναβαθμίσεις αν δεν πρόκεται για τελική έκδοση.

Πάντως εμένα στο NSU δε βγάζει κάτι για δοκιμαστική έκδοση.

Δεν γνωρίζω αν το έβγαλε και σε άλλους αυτό, αν πρόσεξε κάποιος άλλος κάτοχος κάτι τέτοιο μπορεί να μας το αναφέρει. Μα δεν θα στο βγάλει στο NSU αυτό το μήνυμα. Το μήνυμα αυτό βγήκε στην οθόνη του κινητού μου όταν περνούσε η αναβάθμιση σε αυτό. Αν θεωρήσουμε ό,τι είναι όντως δοκιμαστική τότε η τελική θα πρέπει να πετάει, γιατί και με αυτή το κινητό μου έχει βελτιωθεί προς το καλύτερο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν γνωρίζω αν το έβγαλε και σε άλλους αυτό, αν πρόσεξε κάποιος άλλος κάτοχος κάτι τέτοιο μπορεί να μας το αναφέρει. Μα δεν θα στο βγάλει στο NSU αυτό το μήνυμα. Το μήνυμα αυτό βγήκε στην οθόνη του κινητού μου όταν περνούσε η αναβάθμιση σε αυτό. Αν θεωρήσουμε ό,τι είναι όντως δοκιμαστική τότε η τελική θα πρέπει να πετάει, γιατί και με αυτή το κινητό μου έχει βελτιωθεί προς το καλύτερο.

 

Ρε μπας και είναι το στάνταρ μήνυμα που βγάζει το κινητό κατά την αναβάθμιση?

Νομίζω ότι βγάζει πάντα ΤΕΣΤ όταν γίνεται αυτή η διαδικασία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε μπας και είναι το στάνταρ μήνυμα που βγάζει το κινητό κατά την αναβάθμιση?

Νομίζω ότι βγάζει πάντα ΤΕΣΤ όταν γίνεται αυτή η διαδικασία.

Δεν ξέρω junglist αν το βγάζει πάντα. Εγώ πρώτη φορά βλπεω τέτοιο μήνυμα σε αναβάθμιση. Εσένα στο έχει βγάλει σε καμία από τις ν20 ή ν21 όταν τις πέρασες?

Πάντως σε συνδυασμό με αυτό το μήνυμα που μου έβγαλε την ώρα της αναβάθμισης, με το ό,τι η nokia δεν ανεβάζει επίσημα ό,τι κυκλοφορεί η ν30 και ό,τι τα nokia shop δεν την έχουν ακόμα με κάνει να σκέφτομαι ό,τι δεν είναι ακόμα στην τελική της έκδοση η ν30. Είναι προσωπική μου άποψη αυτή και δεν θέλω να δώσω λάθος πληροφορίες σε κανένα κάτοχο του Ν95.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ρε μπας και είναι το στάνταρ μήνυμα που βγάζει το κινητό κατά την αναβάθμιση?

Νομίζω ότι βγάζει πάντα ΤΕΣΤ όταν γίνεται αυτή η διαδικασία.

 

 

Και εγω αυτη την εντυπωση εχω.....

οτι σε καθε αναβαθμιση test βγαζει..........

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω junglist αν το βγάζει πάντα. Εγώ πρώτη φορά βλπεω τέτοιο μήνυμα σε αναβάθμιση. Εσένα στο έχει βγάλει σε καμία από τις ν20 ή ν21 όταν τις πέρασες?

Πάντως σε συνδυασμό με αυτό το μήνυμα που μου έβγαλε την ώρα της αναβάθμισης, με το ό,τι η nokia δεν ανεβάζει επίσημα ό,τι κυκλοφορεί η ν30 και ό,τι τα nokia shop δεν την έχουν ακόμα με κάνει να σκέφτομαι ό,τι δεν είναι ακόμα στην τελική της έκδοση η ν30. Είναι προσωπική μου άποψη αυτή και δεν θέλω να δώσω λάθος πληροφορίες σε κανένα κάτοχο του Ν95.

 

δεν ειναι δυνατον να κυκλοφορησει αναβαθμιση σε προγραμμα της nokia χωρις να ειναι η τελικη και μπορει δηαλδη να εχιε προβληματα..

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Για να το λέτε και οι 3 σας πάει να πει ό,τι έτσι είναι και απλά δεν το είχα προσέξει εγώ σε προηγούμενες αναβαθμίσεις.

 

Aristotelhs2060 έχεις δίκιο σε αυτό που λες, απλά έκανα αυτή την σκέψη και την έγραψα. Ίσως τελικά να είχα μεγάλη φαντασία εκείνη την στιγμή. :lol::lol:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

τό το μήνυμα που μου έβγαλε την ώρα της αναβάθμισης, με το ό,τι η nokia δεν ανεβάζει επίσημα ό,τι κυκλοφορεί η ν30 και ό,τι τα nokia shop δεν την έχουν ακόμα με κάνει να σκέφτομαι ό,τι δεν είναι ακόμα στην τελική της έκδοση η ν30. Είναι προσωπική μου άποψη αυτή και δεν θέλω να δώσω λάθος πληροφορίες σε κανένα κάτοχο του Ν95.

 

Τα nokia shop πάντα καθυστερούνε στα πάντα..

Γενικα είναι καθυστερημένοι...:lol::lol:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εδω εχει ενα καλο βιντεακι που δειχνει πως να το κανεις.μην περιμενεις να τα αλλαξεις ολα ομως.το πισω απο την οθονη και το κατω πλαινο που συνδεεται το usb δε αλλαζουν αν δεν αλαλξεις τα φωτα στο κινητο.δε το συνιστω και ουτε εγω το εκανα.και κατα τη γνωμη μου μαυρο ασημι ειναι πιο ομορφο απο ολομαυρο

 

 http://www.youtube.com/watch?v=4CFX1LHvTwA 

 

εχω αυτην την στιγμη την μαυρη προσοψη αλλα πραγματικα "φοβαμαι" να το κανω μονος μου.......

απο οτι βλεπω ειναι πολύπλοκη διαδικασία....

ειδικα καμερα πανω κατω μερος κτλ...μου φαινεται χαος....

πηγα λοιπον σε νοκια κλαμπ εδω για να μου την αλλαξουν αυτοι και η κοπελια μου λεει ο τεχνικος μας απουσιάζει περαστε την πεμπτη.....:rolleyes::rolleyes:

αν ειναι δυνατον.....μακαρι να μπορουσα να τα κανω μονος μου...νευριαζω απιστευτα με τα τετοια....

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν εκανα την αναβαθμιση νομιζω και εγραφε test mode και δεν νομιζω η ΝΟΚΙΑ να δωσει beta version
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

εχω αυτην την στιγμη την μαυρη προσοψη αλλα πραγματικα "φοβαμαι" να το κανω μονος μου.......

απο οτι βλεπω ειναι πολύπλοκη διαδικασία....

ειδικα καμερα πανω κατω μερος κτλ...μου φαινεται χαος....

πηγα λοιπον σε νοκια κλαμπ εδω για να μου την αλλαξουν αυτοι και η κοπελια μου λεει ο τεχνικος μας απουσιάζει περαστε την πεμπτη.....:rolleyes::rolleyes:

αν ειναι δυνατον.....μακαρι να μπορουσα να τα κανω μονος μου...νευριαζω απιστευτα με τα τετοια....

ενημερωσε μας για τη συνεχεια please....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ενημερωσε μας για τη συνεχεια please....

 

ΟΚ....αν και απο οτι βλεπω θα εχουμε ιστοριες.........

παντως παιδια απο ebay εκανε 4 μερες το πολυ να ρθει η προσοψη...επαθα πλακα μιλαμε........

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος πως μπορουμε να εχουμε την οψη του παλιου μενου της εκδοσης 21 μετα την αναβάθμιση στην εκδοση 30?? εχουν μικρυνει πολυ τα εικονιδια του μενου και επιπλεον εχει εμφανιστει μια ενοχλητικη εικονα στο πανω μερος της οθονης! μου θυμιζει λιγο το μενου του 6600 που ειχα 5 χρονια πριν!!!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος πως μπορουμε να εχουμε την οψη του παλιου μενου της εκδοσης 21 μετα την αναβάθμιση στην εκδοση 30?? εχουν μικρυνει πολυ τα εικονιδια του μενου και επιπλεον εχει εμφανιστει μια ενοχλητικη εικονα στο πανω μερος της οθονης! μου θυμιζει λιγο το μενου του 6600 που ειχα 5 χρονια πριν!!!

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να το αλλάξεις αυτό. Ίσως αργότερα να βγεί κάποιο κόλπο και να μπορύμε να το αλλάξουμε μέσω του hack. Επίσης μπορεί μόλις βγει και η επίσημη ανακοίνωση της Nokia για την v30 να βάλει και κάποιο αρχείο sis που να επαναφέρει το μενού, όπως είχε κάνει και με την ν21 που είχε αναβάσει ένα αρχείο New menu structure.sis.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να το αλλάξεις αυτό. Ίσως αργότερα να βγεί κάποιο κόλπο και να μπορύμε να το αλλάξουμε μέσω του hack. Επίσης μπορεί μόλις βγει και η επίσημη ανακοίνωση της Nokia για την v30 να βάλει και κάποιο αρχείο sis που να επαναφέρει το μενού, όπως είχε κάνει και με την ν21 που είχε αναβάσει ένα αρχείο New menu structure.sis.

 

υπαρχει περιπτωση να λειτουργει και τωρα αυτο το .sis αρχειο? καπου πρεπει να το εχω φυλλαξει αυτο. το εχεις δοκιμασει??

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να λειτουργει και τωρα αυτο το .sis αρχειο? καπου πρεπει να το εχω φυλλαξει αυτο. το εχεις δοκιμασει??

Ναι το δοκίμασα αλλά δεν άλλαξε κάτι στο μενού, ίδιο έμεινε. Αν θες δοκίμασε το και εσύ δεν χάνεις κάτι, αν δεν αλλάξει κάτι το κάνεις απεγκατάσταση. Μετά την εγατάστση πρέπει να κλείσεις και ν' ανοίξεις το κινητό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Τώρα που έχει φθηνήνει "κάπως" σκέφτομαι να το πάρω.

Μια ερώτηση μόνο.

Η μπαταρία του είναι τόσο χάλια όσο λένε?

Δύο μέρες με μέτρια χρήση της βγάζει?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Τώρα που έχει φθηνήνει "κάπως" σκέφτομαι να το πάρω.

Μια ερώτηση μόνο.

Η μπαταρία του είναι τόσο χάλια όσο λένε?

Δύο μέρες με μέτρια χρήση της βγάζει?

Ευχαριστώ.

 

Η μπαταρια ειναι αναλογα με την χρηση που το κανεις.....

πχ εγω οταν ειχα παει διακοπες και το εκανα χρηση ολη την μερα.....(καμερα gps mp3 κτλ) το φορτιζα 2 φορες την ημερα......

με νορμαλ χρηση μπορει να σου βγαλει 2 μερες..........

κατα τα αλλα το κινητο με τις τελευταιες αναβαθμισεις εχει γινει σουπερ...και αξιζει....

(βελτιωμενο πλεον gps καμερα την ημερα καταπληκτικη ταχυτατο χαμηλο επισης σαρ σημαντικο για μενα αυτο και ολα τα σχετικα....).......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε freddaras.

Αν δεν μπορέσω να κάνω υπομονή για το Ν79,θα πάρω ή αυτό ή το Ν82.

 

 

Λογικά αφού η Νόκια δίνει και στα δύο τις ίδιες ώρες αναμονής και ομιλίας,θα κρατάνε το ίδιο,έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Τώρα που έχει φθηνήνει "κάπως" σκέφτομαι να το πάρω.

Μια ερώτηση μόνο.

Η μπαταρία του είναι τόσο χάλια όσο λένε?

Δύο μέρες με μέτρια χρήση της βγάζει?

Ευχαριστώ.

 

εμενα εαν δεν το πολυ-σκαλιζω,μου βγαζει και 3ημερο.

 

δηλαδη κανα 10λεπτο ομιλια,λιγο wifi και κανα μηνυματακι....

Link to comment
Share on other sites

Ποια N-gage παιχνίδια είναι διαθέσιμα για download στην καινούρια έκδοση του λογισμικού; Πρέπει όλα να τα αγοράσεις για να μπορέσεις να τα παίξεις;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το sar του N95 ποσο ειναι?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με ένα μικρό ψάξιμο που έκανα είδα οτι κάποιοι του πέρασαν την μπαταρία του Ν95 8 γίγα με αποτέλεσμα να μην κλείνει το καπάκι της μπαταρίας.

Και σκέφτομαι.

Γιατί να δώσει κάποιος γύρω στα 40 ευρώ(δεν ξέρω πόσο ακριβώς έχει η μπαταρία του Ν95 8 γίγα) και δεν παίρνει έναν φορητό φορτιστή της Νόκια?

Τον είχα δει σε φυλλάδιο του Πλαισίου.Είχε 31,75 ευρώ.

Δεν εννοώ τους κανονικούς φορτιστές που πρέπει να είσαι κάπου που να έχει ρεύμα.

Λογικά αυτόν τον φορτίζεις από το σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το sar του N95 ποσο ειναι?

Μπορείς να κοιτάξεις στο http://sar.nokia.com/sar/index.jsp και να δεις πόσο είναι (0.58 W/kg).:)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...