Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια τι παζει με την αλφα κ(λ)οπυ? Την εχει πατησει κι αλλος ετσι τοσο ασχημα οσο εγω?.. Πηγα το Ν95 μου για σερβις στη βουλιαγμενης λογω του οτι ξαφνικα μου πεθανε η οθονη. Αυτο, στις 20/8. Μου ειπαν σε 5 εργασιμες θα ειναι οκ και οτι θα προηγηθει τηλεφωνημα τους.. Δεν πηραν... Πηρα εγω... Μου ειπαν οτι περιμενουν ενα ανταλλακτικο απο το εξωτερικο, δεν θα μου στοιχησει τιποτα γιατι ειναι εντος εγγυησης, και οτι θα... μου τηλεφωνησουν οταν ειναι ετοιμο... Παλι δεν με πηραν (εννοειται..). Πηρα εγω σημερα. Ξαφνικα, λενε, ανακαλυψαν οτι εχει υγρασια η οθονη και οτι θα μου στοιχησει 100 ευρω και κατι.. Πραγμα που αποκλειεται, γιατι ουτε το εχω βρεξει ποτε, ουτε ποτα του εδωσα να πιει.. Ενω στο πρωτο τηλεφωνημα αλλα μου ελεγαν και φυσικα τιποτα περι ...υγρασιας..και απλα να περιμενω το ανταλλακτικο.. Οποτε οι ανθρωποι ειναι κοινως ψευτες! (το λιγοτερο).

Τι γινεται λοιπον μ΄αυτους? Ετσι πανε να βγαλουν κατοσταρικα κοροιδευοντας εμπαιζοντας και λεγοντας ψεμματα στον κοσμο?.. Σημειωτεον δε, τους ζηταω γραπτως τη ''διαγνωση'', και φυσικα ...δεν μου την δινουν..

Φυσικα δεν θα το αφησω ετσι το θεμα... εμπλεξαν ασχημα..(μονο που δεν το ξερουν ακομα).

Εχει κανεις παρομοια εμπειρια μ'αυτους?

(Παω στοιχημα οτι η Νοκια Ζιμπαμπουε, σεβεται περισσοτερο τους πελατες της..)

Πήγες σε κάποιο Nokia Shop ή κατευθείαν στο κεντρικό service?

Επίσης 100€ μου φαίνεται τρελό το πόσό για αλλαγή μιας οθόνης.

Τι ακριβώς θα αλλάξουν και θέλουν τόσα χρήματα?

 

ok thanks!

για θηκη τιποτα;

 

1 αναζήτηση με τη λέξη "θήκη"

Το σκέφτηκες??:O

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγες σε κάποιο Nokia Shop ή κατευθείαν στο κεντρικό service?

Επίσης 100€ μου φαίνεται τρελό το πόσό για αλλαγή μιας οθόνης.

Τι ακριβώς θα αλλάξουν και θέλουν τόσα χρήματα?

 

Στα κεντρικα πηγα στη βουλιαγμενης..

Απλα επειδη ειναι εντος εγγυησης, εφηυραν την ''υγρασια'' στην οθονη...

Link to comment
Share on other sites

Στα κεντρικα πηγα στη βουλιαγμενης..

Απλα επειδη ειναι εντος εγγυησης, εφηυραν την ''υγρασια'' στην οθονη...

 

To παραμυθι με την υγρασια μου το εχουν πει σε 3 διαφορετικα nokia που ειχα και αγορασα τα ανταλακτικα (μικροφονο κ' ηχειακια) που ηταν φθηνα και τα αλλαξα μονος!!!!!

Εδω το κοιτανε το τηλ. να δουν αν εχει κανεναν τσαμπουκα επανω για να σου πουν οτι σου'πεσε κι'οτι ειναι εκτος εγγυησης!

Link to comment
Share on other sites

To παραμυθι με την υγρασια μου το εχουν πει σε 3 διαφορετικα nokia που ειχα και αγορασα τα ανταλακτικα (μικροφονο κ' ηχειακια) που ηταν φθηνα και τα αλλαξα μονος!!!!!

Εδω το κοιτανε το τηλ. να δουν αν εχει κανεναν τσαμπουκα επανω για να σου πουν οτι σου'πεσε κι'οτι ειναι εκτος εγγυησης!

 

Απατεωνισκοι κακομοιριδες. Αλλα ξερουν που τα κανουν αυτα. Στο yunanistan τα κανουν...

Εμενα τουλαχιστον οχι πελατη δεν θα με ξαναδουν, αλλα θα τους δυσφημω οπου πατω κι οπου βρισκομαι.

(Αλλο οι αγωγες που θα τους κανω για την κοροιδια και τα κατα συρροη ψεμματα...)

Αα ν'αλλαξω και avatar. Οχι αλλη διαφημιση στους κλεφτες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

εχω ενα n95 αγορασμένο απο γερμανια πέρυσι το καλοκαίρι.

Δυστυχώς παρατήρησα σήμερα οτι τα έχει παίξει το ledaki πίσω της φωτογραφικής.

Ανάβει δηλαδή μόνο το κόκκινο το οποίο ειναι για εγγραφή βίντεο

αλλά περίεργος όχι το άσπρο το οποίο λειτουργεί σαν flash.

Το ερώτημα μου είναι το εξής:

Υπάρχει περίπτωση μα το πάω σε κάποιο κατάστημα nokia και να γίνει

επισκευή η θα πρέπει να το στείλω πίσω στον αδερφό μου γερμανια?

Σε περίπτωση που σταλεί εξω πιθανών να γίνει αντικατάσταση της συσκευής με μια καινούρια.

Λέτε να ισχύει και εδώ αυτό το ενδεχόμενο ετσι ώστε να αποφύγω την όλη διαδικασία της αποστολής με ταχυδρομείο?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

p.s(Το κινητό είναι ακόμη εντός εγγύησης)

 

Επαναφερω την ερωτηση μηπως και γνωριζει καποιος περισσοτερα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Επαναφερω την ερωτηση μηπως και γνωριζει καποιος περισσοτερα.

Ευχαριστω.

 

Καλυτερα στη Νοκια της Γερμανιας φιλε! Εδω, οι γελιοι, το πολυ πολυ, αφου στο κρατησουν κανα δυο βδομαδες, να σου πουν και 'σενα οτι εχει...''υγρασια'' και ειναι φυσικα εκτος εγγυησης...!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Επαναφερω την ερωτηση μηπως και γνωριζει καποιος περισσοτερα.

Ευχαριστω.

Έχω την εντύπωση πως δεν θα σε καλύψει η ελληνική Nokia, ειδικά για την περίπτωση της αντικατάστασης της συσκευής... (αν κάνω λάθος διορθώστε με..)

Μακάρι να ήμασταν Γερμανία αλλά βρισκόμαστε στο Ελλαδιστάν και κάθε μπακάλης μπορεί να λέγεται Nokia Shop...

 

Για επισκευή (όχι δωρεάν) λογικά θα γίνεται αλλά κατά τη γνώμη μου προτιμότερο είναι να το στείλεις πίσω Γερμανία, αφού είναι εντός εγγύησης...

Link to comment
Share on other sites

εχω την εκδοση 20.0.015. κατεβασα το νοκια απνταιτε αλλα μου λεει οτι το κινητο ειναι ηδη αναβαθμισμενο ενω εχει βγει νεοτερη εκδοση, γιατι γινεται αυτο πρεπει δλδ να παω σε νοκια σοπ και να μου κρατανε το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα στο symbian-freak ότι κυκλοφόρησε νέα αναβάθμιση για το κλασικό Ν95-1, η ν30.0.015. Από ότι διάβασα στα γρήγορα θα έχει το nokia maps 2.0, θα έχει αυτόματη περιστροφή οθόνης, online share, λίγο διαφορετικό iconpack και το πιο σημαντικό είναι ότι ΠΙΘΑΝΌΤΑΤΑ θα ισχύει ακόμη το κόλπο με το hack, έτσι αναφέρει στην σελίδα. Πιο πολλά μπορείτε να δείτε στην σελίδα http://www.symbian-freak.com/news/008/09/n95_1_new_firmware.htm

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα στο symbian-freak ότι κυκλοφόρησε νέα αναβάθμιση για το κλασικό Ν95-1, η ν30.0.015. Από ότι διάβασα στα γρήγορα θα έχει το nokia maps 2.0, θα έχει αυτόματη περιστροφή οθόνης, online share, λίγο διαφορετικό iconpack και το πιο σημαντικό είναι ότι ΠΙΘΑΝΌΤΑΤΑ θα ισχύει ακόμη το κόλπο με το hack, έτσι αναφέρει στην σελίδα. Πιο πολλά μπορείτε να δείτε στην σελίδα http://www.symbian-freak.com/news/008/09/n95_1_new_firmware.htm

 

N95-1.

 

σημαινει κατι η παυλα ενα?

Link to comment
Share on other sites

N95-1 RM-159: the original most of us have "5-band (GSM850/900/1800/1900 and WCDMA Band I) mobile phone with GPRS, EGPRS, Bluetooth and WLAN" BL-5F battery.

 

N95-2 RM-320: 8GB with the same 3G as the N95-1. Larger BL-6F battery but no lens cover.

 

N95-3 RM-160: "US" 3G version with two US WCDMA bands "6-band (GSM850/900/1800/1900 and WCDMA Band II(1900)/V(850)) mobile phone with Bluetooth and WLAN". Larger BL-6F battery but no lens cover.

 

Σίγουρα θα έχει αναφερθεί κι εδώ αλλά δεν το βρήκα :p

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα στη Νοκια της Γερμανιας φιλε! Εδω, οι γελιοι, το πολυ πολυ, αφου στο κρατησουν κανα δυο βδομαδες, να σου πουν και 'σενα οτι εχει...''υγρασια'' και ειναι φυσικα εκτος εγγυησης...!!!:lol:

χωστα κανονικα και αμα μπορεις κυνηγησε τους με την ενωση καταναλωτων

 

 

υγ. περνα αποτο μαγαζι να τα πουμε οταν εχεις νεοτερα

Link to comment
Share on other sites

Το νέο λογισμικό είναι ήδη διαθέσιμο στο NSU (Nokia Software Updater) όπως δείχνει και το screenshoot. Επειδή αντιμετωπίαω κάποια αστάθεια με την γραμμή του ίντερνετ δεν είναι σίγουρο ό,τι θα προχωρήσω. Αν την περάσω τελικά θα επανέλθω με τις πρώτες εντυπώσεις.:D

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

εχω την εκδοση 20.0.015. κατεβασα το νοκια απνταιτε αλλα μου λεει οτι το κινητο ειναι ηδη αναβαθμισμενο ενω εχει βγει νεοτερη εκδοση, γιατι γινεται αυτο πρεπει δλδ να παω σε νοκια σοπ και να μου κρατανε το κινητο?

 

ωραια.βασικα δε καταλαβα το οτι μπορει να χακαριστει παει στο Nokia maps ή στο firmware?'

 

το Nokia software updater αναμενει.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ωραια.βασικα δε καταλαβα το οτι μπορει να χακαριστει παει στο Nokia maps ή στο firmware?'

 

το Nokia software updater αναμενει.

Στο firmware πήγαινε. Το nokia maps 2.0 είναι ήδη σπασμένο για τα τηλέφωνα στα οποία έχει περαστεί το hack.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

εχω την εκδοση 20.0.015. κατεβασα το νοκια απνταιτε αλλα μου λεει οτι το κινητο ειναι ηδη αναβαθμισμενο ενω εχει βγει νεοτερη εκδοση, γιατι γινεται αυτο πρεπει δλδ να παω σε νοκια σοπ και να μου κρατανε το κινητο?

 

Όταν ανοίγεις το NSU για να αναβαθμίσεις το κινητό σου, αυτό βλέπει το product code της συσκευής σου. Άρα υπάρχει περίπτωση, ενώ άλλα παιδιά να μπορούν να κάνουν την αναβάθμιση, εσύ να πρέπει να περιμένεις λίγο περισσότερο να γίνει διαθέσιμη για το δικό σου product code.

 

Για να τσεκάρεις ανα πάσα στιγμή αν είναι διαθέσιμη η νέα αναβάθμιση για την συσκευή σου, θα μπαίνεις εδώ, και θα βάζεις το product code σου.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια επειδή πρόσφατα πέρασα και γω την 21, δεν είδα καμιά διαφορα και έχω και θέμα με την GALLERY.Φορτώνει πολύ αργά στο ξεκίνημα.Και είχα κάνει και format την κάρτα μνήμης για να είναι όλα φρέσκα.

Τώρα για να έχει αυτή η νέα έκδοση το νούμερο 30, σημαίνει ότι είναι σημαντική αλλαγή.

Αλλά ας περιμένουμε να μάθουμε τι παίζει με το changelog, καθώς και με τα HACK.

 

EDIT.. Τελικά χακάρεται κανονικά!!:)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Junglist πέρασες την ν30.0.015? Παρατήρησες διαφορές στην ταχύτητα του κινητού (έκθεση, κάμερα, μενού)? Μπορείς να κάνεις εγκατάσταση κανονικά το HelloCarbide και ROMPatcher και να λειτουργούν σωστά τα patch και το να υπογράφεις τις unsigned εφαρμογές?

 

Ευχαριστώ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στο firmware πήγαινε. Το nokia maps 2.0 είναι ήδη σπασμένο για τα τηλέφωνα στα οποία έχει περαστεί το hack.

 

εδω κανεις ενα λαθος.χακαρισμενο κινητο σημαινει προσβαση σε αρχεια συστηματος οχι σπασμενο Nokia maps.το nokia maps το περνας μονος σου αφου χακαρεις το κινητο .

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

χωστα κανονικα και αμα μπορεις κυνηγησε τους με την ενωση καταναλωτων

 

Eννοειται οτι θα τους τσακισω φιλε.

Link to comment
Share on other sites

εδω κανεις ενα λαθος.χακαρισμενο κινητο σημαινει προσβαση σε αρχεια συστηματος οχι σπασμενο Nokia maps.το nokia maps το περνας μονος σου αφου χακαρεις το κινητο .

Μισό aristotelhs2060, γιατί κάπου το μπέρδεψα. Είπα στο ποστ μου ό,τι με την νέα έκδοση πιθανότατα θα ισχυεί το κόλπο με το hack, δηλ να μπορείς να δεις τα αρχεία του συστήματος και να κάνεις όλες αυτές τις αλλαγές που έχουν βγει. Εσύ τι ακριβώς ρώτησες στο επόμενο ποστ σου?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

οκ μαλλον δεν καταλαβα εγω.ειπες μαλλον οτι μπορεις να περασεις στο σπασμενο Nokia maps σε χακαρισμενο κινητο οχι οτι με το που το χακαρεις το εχεις μεσα.ετσι οκ

 

 

H ΝΕΑ ΕΚΔΟΣΗ FIRMWARE V30.0.015 EINAI ΗΔΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΜΕ ΤΟ NOKIA MAPS!!!

 

info :

 

* auto rotate screen installed

* Nokia Maps 2.0 installed

* Nokia Search 4.0 installed

* Share Online 3.0 installed

 

-- New features: (New Features)

-- Maps 2.0 (g Pedestrian navigation, traffic info, Multimedia city guides, satellite imagery) (2.0 preinstalled Maps)

-- Full N-Gage (final version of N-Gage)

-- Nokia Search 4.0 with Google plug-in (Nokia Search 4.0 with Google plug-integrated)

-- Share on Ovi (Share Online 3.0)

-- Enablers for "Comes With Music" (enabled Comes with Music)

-- Mosh & Ovi Bookmarks added to Browser (added bookmarks Mosh and OVI in the browser)

 

-- Changes / Improvements: (changes / improvements)

-- Download! application updated (v 3.1.50) (updated the application downloads!)

-- New baseline for Startup settings (new references for applications that are starting automatically)

-- New baseline / upgrade to Music Player (updates the music player)

-- Baseline update for Flashlite3 (improved viewing of sites likeYouTube) (updates the reader flash to improve compatibility with themovies Youtube)

-- Current consumption improvements (for eg WLAN scanning) (improvements in battery life)

-- New baseline for VoIP (with significant error corrections) (new references for VoIP)

-- General error corrections (correcting errors generics)

 

 

 

My Productcode: EURO 1 (0534841)

 

http://www.imageshack.gr/files/gho4octja50rxwt1v6mn.jpg

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω..

Το κινητό είναι χακαρισμένο,με το νοκια μαπς σπασμένο.

Θα ξαναχρειαστεί να κάνω την διαδικασία από την αρχή; η θα παραμείνει η πειρατική κατάσταση όπως είναι;

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...