Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν απενεργοποιώ (σβήνω) το κινητό και μετά το ανοίξω μου ζητάει να ξαναπεράσω ημερομηνία και ώρα. Αυτό το κάνει τον τελευταίο ένα μήνα και ξεκίνησε πριν κάνω αναβάθμιση. Κάνοντας αναβάθμιση προχτές στην έκδοση 21.ΧΧΧ.ΧΧΧ θεώρησα ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα, αλλά μάταια. Έχει κάποιος καμία ιδέα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν απενεργοποιώ (σβήνω) το κινητό και μετά το ανοίξω μου ζητάει να ξαναπεράσω ημερομηνία και ώρα. Αυτό το κάνει τον τελευταίο ένα μήνα και ξεκίνησε πριν κάνω αναβάθμιση. Κάνοντας αναβάθμιση προχτές στην έκδοση 21.ΧΧΧ.ΧΧΧ θεώρησα ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα, αλλά μάταια. Έχει κάποιος καμία ιδέα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

εχεις προβλημα με την εσωτερικη μπαταρια που

υπαρχει στο τηλ.σου.που κραταει την ημερ./ωρα.

να το πας σε ενα nokia να στο διορθωσουνε.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε κανενα λινκ για αγορα κινητου απο εξωτερικο οπου οι τιμες ειναι σαφως χαμηλοτερες;Ψαχνω για καποιο αξιοπιστο site...μη χασω και τα λεφτα μου :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηβεια σημερα το Ν95 μου μου παρουσιασε για πρωτη φορα προβλημα,μολις το ανοιγα και μου εβγαζε το πιν κολλουσε δεν εκανε τιποτα,εβγαζε τη μπαταρια και εκανε ενα μυστηριο η οθονη δεν μαυριζε με τη μια αλλα για καποια δευτερολεπτα φαινοταν τα γραμματα του εισεγετε πιν και εσβηναν σταδιακα.Πριν απο λιγα λεπτα αφου εβαλα και εβγαλα τη μπαταρια παλι λειτουργησε κανονικα και τωρα ειναι ανοικτο,τι λετε να φταιει τιποτα η ηταν τυχαιο?Να προσθεσω οτι το εκλεισα και αλλες φορες απο τοτε και ανοιξε χωρις προβλημα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηβεια σημερα το Ν95 μου μου παρουσιασε για πρωτη φορα προβλημα,μολις το ανοιγα και μου εβγαζε το πιν κολλουσε δεν εκανε τιποτα,εβγαζε τη μπαταρια και εκανε ενα μυστηριο η οθονη δεν μαυριζε με τη μια αλλα για καποια δευτερολεπτα φαινοταν τα γραμματα του εισεγετε πιν και εσβηναν σταδιακα.Πριν απο λιγα λεπτα αφου εβαλα και εβγαλα τη μπαταρια παλι λειτουργησε κανονικα και τωρα ειναι ανοικτο,τι λετε να φταιει τιποτα η ηταν τυχαιο?Να προσθεσω οτι το εκλεισα και αλλες φορες απο τοτε και ανοιξε χωρις προβλημα

 

 

και εμενα μου το εκανε αυτο και στην τελικη η οθονη τα'παιξε , παλι καλα που υπηρχε εγγυηση αλιως......... μαλον ειναι απο το πολυ ανοιξε κλεισε της οθονης και απο τις 2 μεριες. μου το παρουσιαζε ειδικα οταν επαιζα n-gage και κατα λαθος παταγα τα πληκτρα μενου.... τοτε τον επερνε τελειως....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε κανενα λινκ για αγορα κινητου απο εξωτερικο οπου οι τιμες ειναι σαφως χαμηλοτερες;Ψαχνω για καποιο αξιοπιστο site...μη χασω και τα λεφτα μου :)

 

Φίλε Νασο (vwclub υποθέτω) δεν υπάρχει κάτι στάνταρ αν εννοείς από EBAY κλπ..

Πάντα υπάρχει κάποιο ρίσκο από τέτοια μαγαζιά.

Καινούριο στο Πλαίσιο το Ν95-1 έχει 539€.

Αν το βρεις μεταχειρισμένο με καμιά 350-400€ καλά είναι..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου το εκανε αυτο και στην τελικη η οθονη τα'παιξε , παλι καλα που υπηρχε εγγυηση αλιως......... μαλον ειναι απο το πολυ ανοιξε κλεισε της οθονης και απο τις 2 μεριες. μου το παρουσιαζε ειδικα οταν επαιζα n-gage και κατα λαθος παταγα τα πληκτρα μενου.... τοτε τον επερνε τελειως....
Κατσε φιλε εγω δεν εχω και κανενα προβλημα με την οθονη απλα κολλουσε το κιν στην αρχη οταν εδινα το πιν.Τωρα το θεμα ειναι οτι χθες ebala n-gage και εγω αλλα το θεμα ειναι οτι το slide αριστερα ελαχιστες φορες το κανω.Ουτε επισης οταν παιζω παταω αλλα αντι αλλων.Τελικα εσυ δηλαδη επαθες ζημια?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νασο (vwclub υποθέτω) δεν υπάρχει κάτι στάνταρ αν εννοείς από EBAY κλπ..

Πάντα υπάρχει κάποιο ρίσκο από τέτοια μαγαζιά.

Καινούριο στο Πλαίσιο το Ν95-1 έχει 539€.

Αν το βρεις μεταχειρισμένο με καμιά 350-400€ καλά είναι..

Ναι το γνωριζω, απλα καποιοι εχουν αγορασει το κινητο απο εξωτερικο και ρωτησα μηπως καποιος εχει επιλεξει να το αγορασει μεσω ιντερνετ χωρις προβλημα,ωστε να μου πει το site.

 

Υ.Γ. Ναι ειμαι ο ιδιος (του VwClub).Μα τι Big Brother ειναι αυτο το κλαμπ.Ρουπι δε μπορουμε να κανουμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν το εν λογω μοντελο 8α γνωριζουν οτι, οταν λαμβανουν καποιο αρχειο μεσω bluetooth τους ερχεται στο κινητο ως μηνυμα.

 

Το προβλημα μου ειναι το εξης:Σε καινουργιο τηλ. πριν περασω οτιδηποτε (επαφες,εικονες,mp3 κτλ) εκανα αναβαθμιση λογισμικου απο το site της εταιριας.

 

Ενω στελνω τις photo στο Ν95 και τις ανοιγει και τις απο8ηκευει κανονικα, δε γινεται το ιδιο με τα αρχεια ηχου(ειτε amr,mp3,mp4 κτλ).

 

Ενω το λαμβανει το μηνυμα το ανοιγει και το παιζει(ηχο ή βιντεο) οταν παω να το αποθηκευσω μου εμφανιζει "Γενικα:ΣΦΑΛΜΑ"

 

Σκεφτομαι μηπως ειναι ελλατωματικο το κινητο.

Αν μπορει να βοηθησει κανεις.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι πραγματικα περιεργο.δοκιμασε να τρεξεις την εφαρμογη μουσικη μια φορα πριν μπας και φταιει αυτο.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν το εν λογω μοντελο 8α γνωριζουν οτι, οταν λαμβανουν καποιο αρχειο μεσω bluetooth τους ερχεται στο κινητο ως μηνυμα.

 

Το προβλημα μου ειναι το εξης:Σε καινουργιο τηλ. πριν περασω οτιδηποτε (επαφες,εικονες,mp3 κτλ) εκανα αναβαθμιση λογισμικου απο το site της εταιριας.

 

Ενω στελνω τις photo στο Ν95 και τις ανοιγει και τις απο8ηκευει κανονικα, δε γινεται το ιδιο με τα αρχεια ηχου(ειτε amr,mp3,mp4 κτλ).

 

Ενω το λαμβανει το μηνυμα το ανοιγει και το παιζει(ηχο ή βιντεο) οταν παω να το αποθηκευσω μου εμφανιζει "Γενικα:ΣΦΑΛΜΑ"

 

Σκεφτομαι μηπως ειναι ελλατωματικο το κινητο.

Αν μπορει να βοηθησει κανεις.

Ευχαριστω

 

 

Μειπως δεν εχει γινει διαμορφοση της καρτας μνιμης?

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 μερες που δοκιμαζω την v21 στο κινητο μου και να τι παρατηρησα με την καινουργια εκδοση:

 

1. Το τηλ ανοιγει πιο γρηγορα παρολο που το εχω φορτωσει με καμια 20αρια εφαρμογες.

2. Ανοιγει πιο γρηγορα τις java

3. Πιο σταθερη κ γρηγορη εκθεση, οι rotate me κ landscape pro στην εκθεση λειτουργουν απροβληματιστα (με την 20 ειχα προβληματα εκει)

4. Προστεθηκε φοκους στη νυχτερινη ληψη

5. Ακομα εχω την εντυπωση οτι το gps εχει λιγο καλυτερη ληψη κ 'κλειδωνει' γρηγοροτερα δορυφορους (λανβανα δεδομενα ακομα και μεσα στο σπιτι απο 5-6 δορ αλλα αυτο βεβαια ειναι σχετικο)

6. Η μπαταρια μου φαινεται οτι κραταει το ιδιο (απολυτα σιγουρος δεν ειμαι διοτι αυτες τις μερες δεν το εχω αφησει σε ησυχια, σιγουρα παντως δεν κραταει λιγοτερο απο πριν)

7. Διορθοθηκε το προβλημα μη αναγνωρισης ορισμενων καταχωρημενων αριθμων (επιτελους! το δοκιμασα κ τους εμφανιζει πλεον κανονικα με το ονομα τους κ οχι σαν αγνωστους αριθμους)

8. Ορισμενες φορες εχω προβλημα συνδεσης με wlan (εχω στο σπιτι ασυρματο δικτυο κ καμια αρνειται πεισματικα να το βρει, το ιδιο παθαινα κ με την 20)

9. Και βεβαια ως γνωστον παιζει κ youtube βιντεο

 

Για μενα αξιζει να γινει αναβαθμιση διοτι μπορει να μην προστεθηκαν πολλα πραγματα αλλα απ'οτι φαινεται διορθοθηκαν αρκετα απο την προηγουμενη εκδοση.Ελπιζω να βοηθησαν οι παρατηρησεις μου.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ: http://europe.nokia.com/A4577229

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτα. Κάτι άλλο;

 

Αν δεν γινεται κατι ,....Nokia shop

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μειπως δεν εχει γινει διαμορφοση της καρτας μνιμης?

 

Πραγματικα δεν ειχα κανει διαμορφωση της καρτας μνημης.

Μολις το εκανα ολα κανονικα.

Ειπα και εγω τοσο γκαντεμης δε μπορει να ειμαι...πηρα Nokia μετα απο πολλα χρονια(το τελευταιο Νοκια που ειχα δεν ειχε εγχρωμη οθονη).

Anyway Thatx a lot παλικαρι

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι επειδή δεν θυμάμαι ρε παιδιά...

 

1) Για την αναβάθμιση, χρειάζεται εκτός του NOKIA Software Updater χρειάζεται να είναι εγκατεστημένο στο pc και το ΝΟΚΙΑ PC Suite, ή αρκεί απλή σύνδεση μέσω USB για "Μεταφορά Δεδομένων" ?? :worry: :worry:

 

2) Μετά την αναβάθμιση υπάρχουν παιδιά από δω που με ένα restore από την κάρτα μνήμης το κινητό δουλεύει κανονικά χωρίς να ξαναπεραστούν εφαρμογές πάλι ?? :worry: :worry:

 

Eυχαριστώ και sorry για το βασανιστήριο που σας υποβάλλω ζητώντας μία απαντησούλα... :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται το PC Suite για να κάνεις αναβάθμιση, αρκεί μόνο το NSU αλλά στην ερώτηση του κινητό ποιο είδος σύνδεσης θέλεις θα επιλέξεις "PC Suite".

 

Δεν είναι σίγουρο πως θα τρέχουν μετά.

Άλλες μπορείς να τρέχουν απροβλημάτιστα, άλλες να μην εμφανίζονται στο μενού ή και τα την εκκίνηση της συσκευής να προσπαθεί να εγκαταστήσει κάποιες απ' αυτές. Γενικά δεν υπάρχει μια standard κατάσταση.

Πιστεύω καλό θα ήταν να τις ξαναπεράσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται το PC Suite για να κάνεις αναβάθμιση, αρκεί μόνο το NSU αλλά στην ερώτηση του κινητό ποιο είδος σύνδεσης θέλεις θα επιλέξεις "PC Suite".

 

Δεν είναι σίγουρο πως θα τρέχουν μετά.

Άλλες μπορείς να τρέχουν απροβλημάτιστα, άλλες να μην εμφανίζονται στο μενού ή και τα την εκκίνηση της συσκευής να προσπαθεί να εγκαταστήσει κάποιες απ' αυτές. Γενικά δεν υπάρχει μια standard κατάσταση.

Πιστεύω καλό θα ήταν να τις ξαναπεράσεις.

 

Να'σαι καλά φίλε μου.

 

Αυτό με το "ξαναματαπέρνα τις εφαρμογές" είναι που με χαλάει κάπως (και λίγο περισσότερο από κάπως)... :O:O

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πηρα πριν λιγες ημερες το Ν95 8G και θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματα τουσ φίλους που το εχουν στην κατοχη τους και τους εχουν παιδεψει ισως αρκετα απο αυτα που παιδευουν και μενα οποιος θελει να βοηθησει τον ευχαριστώ προκαταβολικα!!!

ερωτηση πρωτη λοιπον

 

πως μπαινει το garmin mobile XT αφου δεν υπάρχει υποδοχη καρτας?

 

δευτερη

 

το βιντεο το αποθηκεύει σε μορφη mp4 ή mpeg4 κατι τετοιο ειναι μπορει να του αλλαζει μορφη και να το αποθηκευει σε avi η mpeg κατι αλλο που να μπορει να το αναγνωριζει η τηλεοραση μου απευθειας..

Link to comment
Share on other sites

Και που κολλάς...;

Σύνδεσέ το με τον υπολογιστή σε κατάσταση "Μεταφοράς δεδομένων".Το ίδιο πράγμα είναι.

 

Στη μέγιστη ποιότητα το βίντεο που τραβάει είναι mp4 (MPEG-4) στα 30fps.

Για να του αλλάξεις τη μορφή θα πρέπει να το κάνεις με έναν converter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ειναι αυθεντικο το garmin αυτο ειναι που με κολαει... το θεμα με τα αρχεια το ελυσα επρεπε να βρω την καταλληλη θυρα στο μενου τησ τηλεορασης ευχαριστω για την απαντηση σου θα δω με το τηλ σε κατασταση μετα φορασ δεδομενων τι γινετε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας! Να ρωτήσω, οι λίστες αναπαραγωγής πού αποθηκεύονται και πού εμφανίζονται όταν βλέπω τα αρχεία μέσω υπολογιστή;

Θέλω να τις διαχειριστώ μέσω υπολογιστή γιατί μέσα από το τηλέφωνο μου παίρνει πολλή ώρα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωριζω, απλα καποιοι εχουν αγορασει το κινητο απο εξωτερικο και ρωτησα μηπως καποιος εχει επιλεξει να το αγορασει μεσω ιντερνετ χωρις προβλημα,ωστε να μου πει το site.

 

Υ.Γ. Ναι ειμαι ο ιδιος (του VwClub).Μα τι Big Brother ειναι αυτο το κλαμπ.Ρουπι δε μπορουμε να κανουμε :lol:

 

Και εγω απο EBAY το πηρα,αλλα αυτα ειναι και θεμα τυχης ,το τι θα βγει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...