Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσο για το hands free, κι εμένα μια ωραία μέρα μετά το 6μηνο σταμάτησαν να λειτουργούν τόσο τα κουμπιά όσο και το μικρόφωνο, οπότε έχουν χρήση μόνο σαν κεραία κι απλά ακουστικά! :(

Μου επιβεβαίωσαν στη ΝΟΚΙΑ ότι πριν το 6μηνο αντικαθίστανται, αλλά δεν επισκευάζονται.

 

Εσένα μέσα το κουτί σου είχε κανονικά hands free με μικρόφωνο?

Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Το επιβεβαιώνει και άλλος ότι το πακέτο στην Ελλάδα είχε ακουστικά με μικρόφωνο?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εσένα μέσα το κουτί σου είχε κανονικά hands free με μικρόφωνο?

Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Το επιβεβαιώνει και άλλος ότι το πακέτο στην Ελλάδα είχε ακουστικά με μικρόφωνο?

To N95-1 μέσα στο κουτί του είχε αυτο το σετ (Nokia Stereo Headset), ακουστικά μαζί με τον controller. Αυτά είχε μέσα και το δικό μου Ν95-1.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

μετα απο περιπου 4 μηνες χρησης το ν95 παρεδωσε πνευμα στην καμερα.δεν ανοιγει οταν ανοιξεις το καπακι του φακου πισω αλλα και οταν μετα απο πολυ ωρα ανοιξει ο φακος τα δειχνει ολα πολυ θολα!!ξερεις κανεις τι γινεται.το εχει παθει κανενας αλλος;
Link to comment
Share on other sites

To N95-1 μέσα στο κουτί του είχε αυτο το σετ (Nokia Stereo Headset), ακουστικά μαζί με τον controller. Αυτά είχε μέσα και το δικό μου Ν95-1.

 

και εμενα το ιδιο ακριβως

 

μετα απο περιπου 4 μηνες χρησης το ν95 παρεδωσε πνευμα στην καμερα.δεν ανοιγει οταν ανοιξεις το καπακι του φακου πισω αλλα και οταν μετα απο πολυ ωρα ανοιξει ο φακος τα δειχνει ολα πολυ θολα!!ξερεις κανεις τι γινεται.το εχει παθει κανενας αλλος;

 

πρωτη φορα το ακουω αυτο να σου πω την αληθεια.πηγαινε το στην nokia :):)

Link to comment
Share on other sites

φιλε john74 εχουνε πει κατι τετοιο??

Ναι θα βγει μια νέα αναβάθμιση (21.xxx), αλλά το πότε δεν το γνωρίζω.

Λογικά δεν θα αργήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα βγει μια νέα αναβάθμιση (21.xxx), αλλά το πότε δεν το γνωρίζω.

Λογικά δεν θα αργήσει.

 

ανυπομονουμε

:shoot: iphone :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω για τα ακουστικα του Ν95, αν μπορω να αλλαξω εγω την μπαταρια η το παω στο σερβις???

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω για τα ακουστικα του Ν95, αν μπορω να αλλαξω εγω την μπαταρια η το παω στο σερβις???

 

Ευχαριστω

 

πηγαινε το στο service:)ετσι πιστευω εγω τουλαχιστον γιατι νομιζω η μπαταρια δεν αλλαζει:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω για τα ακουστικα του Ν95, αν μπορω να αλλαξω εγω την μπαταρια η το παω στο σερβις???

Δε γίνεται τίποτε από τα δύο, όπως μπορείς να διαβάσεις και λίγα Posts πιο πριν... :(

Εάν το έχεις λιγότερο από 6 μήνες όμως, στο αντικαθιστούν δωρεάν.

 

Εσένα μέσα το κουτί σου είχε κανονικά hands free με μικρόφωνο?

Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Το επιβεβαιώνει και άλλος ότι το πακέτο στην Ελλάδα είχε ακουστικά με μικρόφωνο?

To N95-1 μέσα στο κουτί του είχε αυτο το σετ (Nokia Stereo Headset), ακουστικά μαζί με τον controller. Αυτά είχε μέσα και το δικό μου Ν95-1.

Ναι, σε αυτό αναφέρομαι. Ήταν στη συσκευασία.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν εχει περασει το 6μηνο θα πρεπει να παω να αγορασω καινουργια για να κανω την δουλεια μου??????????

Μου φαινεται θα στειλω κανα e-mail

Link to comment
Share on other sites

Πάω τις προάλλες να βάλω το ξυπνητήρι του Ν95 πριν κοιμηθώ και βλέπω την οθόνη να δείχνει τα γράμματα ανάποδα, σαν Ρώσσικα και Αραβικά μαζί ένα πράμα! Μέχρι να το καταλάβω έσβησε τελείως και δεν άναβε ούτε με restart, με αφαίρεση μπαταρίας ή ακόμη και με format (στα τυφλά βέβαια)! Μόνο κάποιες στιγμές που πατούσα πλήκτρα άναβε για 1-2'' και έσβηνε πάλι, αλλά το κινητό κατά τ'άλλα έμοιαζε να λειτουργεί κανονικά. Το πήγα στο ΝΟΚΙΑ service και μου άλλαξαν την οθόνη (ομολογώ ήταν εξυπηρετικότατοι).

 

 

Είδε τα ραδίκια ανάποδα δηλαδή η οθόνη! :lol:

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν εχει περασει το 6μηνο θα πρεπει να παω να αγορασω καινουργια για να κανω την δουλεια μου??????????

Μου φαινεται θα στειλω κανα e-mail

Όχι δεν χρειάζεται να αγοράσεις καινούρια, απλά θα πας να σου αλλάξουν τη μπαταρία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται να αγοράσεις καινούρια, απλά θα πας να σου αλλάξουν τη μπαταρία.
Είσαι βέβαιος ότι γίνεται αυτό; Στη Βουλιαγμένης μου είπαν ότι δεν επισκευάζεται το hands free... :confused:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι βέβαιος ότι γίνεται αυτό; Στη Βουλιαγμένης μου είπαν ότι δεν επισκευάζεται το hands free... :confused:

Έχω την εντύπωση πως ναι, ίσος να κάνω και λάθος, δεν παίρνω και όρκο.:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είσαι βέβαιος ότι γίνεται αυτό; Στη Βουλιαγμένης μου είπαν ότι δεν επισκευάζεται το hands free... :confused:

 

Παιδιά το συγκεκριμένο θέμα το έχουμε απαντήσει 10δες φορές.

Δεν παίζει επισκευή από ΝΟΚΙΑ.

Μόνο αντικατάσταση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το βγάλεις το VL, με σχετική ευκολία κιόλας, αλλά θα χάσεις την εγγύηση!

 

 

Την εγγύηση που σου δίνει η Vodafone για 2 χρόνια όταν το έχεις αγοράσει από κατάστημά της, ή την εγγύηση της Νοκια για τη συσκευή;

Γιατί αν ισχύει το δεύτερο, πού ξέρουν αυτοί αν εγώ φλασάρω κάθε δεύτερη μέρα το κινητό βάζοντας και βγάζοντας το VL;

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Την εγγύηση που σου δίνει η Vodafone για 2 χρόνια όταν το έχεις αγοράσει από κατάστημά της, ή την εγγύηση της Νοκια για τη συσκευή;

Γιατί αν ισχύει το δεύτερο, πού ξέρουν αυτοί αν εγώ φλασάρω κάθε δεύτερη μέρα το κινητό βάζοντας και βγάζοντας το VL;

 

Την εγγύηση της vodafone χάνεις. Που και αυτή αν πριν το πας στο σερβις περάσεις πάλι το live δεν νομίζω πως θα πάρουν χαμπάρι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την εγγύηση που σου δίνει η Vodafone για 2 χρόνια όταν το έχεις αγοράσει από κατάστημά της, ή την εγγύηση της Νοκια για τη συσκευή;

Γιατί αν ισχύει το δεύτερο, πού ξέρουν αυτοί αν εγώ φλασάρω κάθε δεύτερη μέρα το κινητό βάζοντας και βγάζοντας το VL;

 

Την εγγύηση της vodafone χάνεις. Που και αυτή αν πριν το πας στο σερβις περάσεις πάλι το live δεν νομίζω πως θα πάρουν χαμπάρι.

 

Η εγγύηση είναι από τη Voda.

 

Αν αλλάξεις το product code και βγάλεις το VL, μετά δεν μπορείς να ξαναβάλεις λογισμικό VL -και να ξαναβάλεις το VL product code- διότι πολύ απλά θα είναι πιο παλιό, είναι γνωστό πως δεν μπορείς να κάνεις downgrade.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα βγει μια νέα αναβάθμιση (21.xxx), αλλά το πότε δεν το γνωρίζω.

Λογικά δεν θα αργήσει.

 

Telika pira to N95 8gb ara den tha perimeno to poly anamenomeno 21 anavathmisei :p

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να ρυθμισω να μενει συνεχεια αναμενο το φως στα ληκτρα ακομα και οταν ειναι σκοταδι η να αναβει πχ οταν παω σε σκοταδι αλλα οχι τοσο αμεσα οπως τωρα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.Μόλις πήρα στα χερια μου σήμερα ενa N95 απ την αγγλία.Είχε το Ο2 menu και άλλαξα product code και έβαλα FW v2.0 .

Ευτυχώς γιατί είχα αρχίσει να βαριέμαι το Ν73!

Πρώτα απ ολα ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους στο forum για την βοήθεια που παρέχεται!

 

Δεύτερο,στο N73 υπήρχε μια ρύθμιση Sleep Mode,όπου έσβηνε τελείως την οθόνη μετά από λίγα λεπτά..

Γιατί δεν την βλέπω στο N95?Μήπως δεν είναι στα Tools->Settings?

 

Πάω τώρα να κατεβάσω το Sygic μιας και το Nokia Maps δεν είναι και πολύ σπουδαίο!

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση είναι από τη Voda.

 

Αν αλλάξεις το product code και βγάλεις το VL, μετά δεν μπορείς να ξαναβάλεις λογισμικό VL -και να ξαναβάλεις το VL product code- διότι πολύ απλά θα είναι πιο παλιό, είναι γνωστό πως δεν μπορείς να κάνεις downgrade.;)

 

Απόλυτα σωστός, θεωρώ όμως ότι είναι θέμα χρόνου (και πιθανώς λίγου) να βγει VF branded v 20.0.015, από τη στιγμή που βελτιώνει τη λειτουργία του κινητού σε όλους τους τομείς. Αν περνάς την ίδια έκδοση firmware, μπορείς να αλλάζεις product codes και να περνάς ό,τι θες, σωστά;

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

προσ ολουσ τουσ συναθλητεσ.εχω καπιεσ ερωτησησ να κανω και αν εχετε την ευγενη καλοσυνη απαντατε.

1.εχο την 20.00.15

2.απο map loader 1.3

3.απο maps την v1.2 wk37 b05 open gl lm mn

 

υπαρχει κατι νεωτερο μιποσ?α και επισισ απο χαρτεσ εχο τιν εκδοσι με τα 16 περιπουmb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...